Nájsť najlepšiu burzu kryptomien môže byť taká náročná úloha. Ešte väčšou úlohou sa stáva, keď si musíte vybrať medzi dvoma z najväčších búrz kryptomien na svete. S týmto porovnaním medzi Binance vs Bittrex, Budeme sa pozerať na dôležitú úlohu, ktorú kryptoburzy hrajú v krypto sfére. Budete si tiež môcť vybrať, ktorá burza najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Na rozdiel od tradičných búrz sú kryptoburzy mostom medzi fiatom a kryptomenou. Máte dva typy búrz kryptomeny; Fiat na kryptomeny a kryptomeny na burzy. Vďaka výmene fiat na kryptomenu môžete svoj fiat previesť na kryptomenu. Ale pri výmene medzi kryptami a kryptami obchodujete iba s digitálnymi menami. Pozrime sa na podobnosti a rozdiely, ktoré tieto dve slávne burzy zdieľajú.

Porovnávacia tabuľka Binance vs Bittrex

BinanceBittrex
Binance Bittrex
výmena binance logo bittrex
Naše hodnotenie: Naše hodnotenie: 5
Spoločnosť Luanch: 2017 Spoločnosť Luanch: 2013
Sídlo spoločnosti: Malta Sídlo spoločnosti: Seattle, WA
Typ výmeny: Výmenná kryptomena v USA Typ výmeny: Jednoduchá výmena metód nákupu / predaja
Dostupné kryptomeny: 150 Dostupné kryptomeny: 252
Obchodné páry: 131 Obchodné páry: 19
Spôsob nákupu / vkladu: Kryptomena, bankový prevod Spôsob nákupu / vkladu: Bankový prevod, kreditná karta, debetný vozík
Metóda predaja / výberu: Bankový prevod, kryptomena Metóda predaja / výberu: Bankový prevod, Paypal, kryptomena
Poplatky: 0,1%, Poplatky: 0,25%
Zabezpečenie: Vynikajúci Zabezpečenie: Skvelé
Dôvera komunity: Skvelé Dôvera komunity: Skvelé
Vyžaduje sa overenie: Áno Vyžaduje sa overenie: Áno
Zákaznícka podpora: Dobre Zákaznícka podpora: Pomaly
Mobilná aplikácia: Áno Mobilná aplikácia: Áno
Priatelia pre začiatočníkov: Nie Priatelia pre začiatočníkov: Nie
Navštívte Exchange Navštívte Exchange

Čo je Binance?

výmena binance

Hoci Binance sídli na Malte, výmena začala v Japonsku v júli 2017 do Changpeng Zhao. Bolo spustené pomocou ICO, ktoré je považované za jedno z najúspešnejších ICO k dnešnému dňu. V čase svojho uvedenia spoločnosť Binance získala z predaja 200 miliónov tokenov asi 15 miliónov dolárov.

Do 143 dní od uvedenia na trh, Binance už bola zaradená medzi tri najlepšie kryptoburzy na svete. Počas šiestich mesiacov od uvedenia na trh mala burza viac ako 10 miliónov používateľov na celom svete a dosahuje objem obchodov 1,2 miliardy dolárov za deň. V burze je uvedených 100 kusov mincí a so svojím Launchpadom dokonca podporuje ponuky počiatočnej výmeny.

Čo je to Bittrex?

logo bittrex

Krypto burzu v Seattli, ktorú v roku 2013 založili Bill Shihara, Rami Kawach a Richie Lai, prevádzkujú profesionáli. Pred začatím výmeny boli jej zakladateľmi bezpečnostní experti v spoločnosti Microsoft. Bezpečnosť je s Bittrexom najvyššou prioritou a prekvapivo; nikdy neutrpeli stratu finančných prostriedkov používateľa. Bittrex v súčasnosti ponúka stovky mincí, pričom najsilnejším párom sú Bitcoin a Ethereum. Môžete tiež vkladať fiat v USD, EUR, GBP.

Teraz, keď máte základnú predstavu o oboch burzách, sa teraz pozrieme na ďalšie podrobnosti v našom porovnaní Binance vs Bittrex. Pozrime sa na funkcie, ceny, poplatky, zabezpečenie a ďalšie funkcie oboch búrz.

Vlastnosti

Obidve výmeny majú podobnosti; pre skutočné porovnanie Binance vs Bittrex sa však na ne pozrieme individuálne.

Binance


 • Binance Coin: Binance má svoj natívny token, ktorý napája jeho ekosystém, Binance coin (BNB). BNB sa používa na aktivity ako obchodovanie, poplatky za výber a kótovanie. Binance účtuje obchodný poplatok 0,1%, ale pri platbe pomocou BNB získate zľavu. Zľava je momentálne stanovená na 12,5%.
 • Priraďovanie objednávok: Binance má jedinečný systém párovania, ktorý spracúva asi 1 400 000 objednávok za sekundu, čo z nej robí jednu z najrýchlejších búrz kryptomeny..
 • Likvidita: S jednou z najrušnejších kníh objednávok v kryptofére obchoduje Binance viac ako 400 kryptomien. Likvidita umožňuje procesu výmeny rýchlo obchodovať s objednávkami za konkurenčné ceny.
 • Viaceré platformy: Binance je k dispozícii pre Andriod, iOS a webové rozhranie. Platforma tiež ponúka viacjazyčnú podporu pre 13 jazykov vrátane vietnamčiny, nemčiny, ruštiny, turečtiny, portugalčiny, taliančiny, kórejčiny, čínštiny, francúzštiny a angličtiny..

Binance Pros

 • Rýchle obchodné rozhranie
 • Nízke obchodné poplatky iba 0,1%
 • Skvelá zákaznícka podpora
 • Dôveryhodná reputácia v rámci komunity

Binance Cons

 • K dispozícii je obmedzený počet mincí
 • Nízka likvidita
 • Nie veľmi priateľský pre začiatočníkov

Navštívte Exchange

Bittrex

 • Zabezpečené transakcie: Bittrex bol postavený na základe bezpečnosti. Na zvýšenie bezpečnosti finančných prostriedkov využíva chladiace úložisko a používatelia môžu povoliť dvojfaktorovú autentifikáciu.
 • Optimalizované obchodovanie: platforma je postavená tak, aby zabezpečovala vykonávanie transakcií v reálnom čase. Je to automatizované a k dispozícii sú informácie o peňaženkách a transakciách používateľov. Bittrex je tiež navrhnutý s algoritmom API, ktorý podporuje platformy tretích strán a obchodovanie.
 • Súlad s predpismi: Ak hľadáte platformu, ktorá je v súlade s predpismi, Bittrex je jedna z nich. Je v súlade s predpismi USA o virtuálnej mene.

Bittrex Pros

 • Rýchly proces registrácie a overenia
 • Profesionálne obchodné rozhranie
 • Široká škála mincí na obchodovanie
 • Má 1-minútový graf

Bittrex Cons

 • Obchodovanie s maržou nie je k dispozícii
 • Nemožno stop-loss objednávky
 • Nízka likvidita

Navštívte Exchange

Poplatky za obchodovanie

Poplatky za obchodovanie sú pre kryptoobchodníkov obrovským problémom. Je dôležité poznať výšku poplatkov za vklady, výbery a obchody. Aký je teda rozdiel medzi Binance a Bittrex, pokiaľ ide o poplatky za obchodovanie?

Poplatky za Binance

Binance účtuje 0,10% poplatkov za výrobu / príjemcu. Za výber tiež zaplatíte 0,0005 BTC. Ak chcete získať prostriedky z burzy, môžete využiť buď možnosť kreditných kariet, alebo kryptomenu. Prostredníctvom bankového prevodu nemôžete získať prostriedky, rovnako tak nemôžu získať prostriedky ani americkí investori.

poplatky za vylúčenie

Poplatky za vklad na Binance – nulové

Za vklady účtuje Binance 0%. Kryptomenu na Binance môžete kúpiť aj pomocou svojej kreditnej karty. Aj keď vám poskytovatelia služieb tretích strán môžu účtovať poplatky za zasielanie prostriedkov spoločnosti Binance, za vklady sa neúčtuje nič.

Poplatky za výber spoločnosti Binance

Poplatok za výber sa líši od jednej mince k druhej. Binance si však účtuje paušálny poplatok 0,0005 BTC. Avšak odobrať akékoľvek množstvo éteru je 0,01 ETH. U väčšiny aktív sa poplatok za výber rovná jednej polovici minimálnej sumy za výber. Ak teda minimalizujete počet výberov uskutočnených pre každé dielo, zaplatíte na poplatkoch menej.

Poplatky za obchodovanie s Binance

Suma, ktorú musíte zaplatiť ako poplatky za obchodovanie na Binance, závisí od dvoch faktorov

 1. Váš objem obchodovania za posledných 30 dní
 2. Alebo množstvo mince Binance (BNB), ktoré vlastníte

Pri platbe pomocou BNB získate poplatok za obchodovanie so zľavou 25%. Základný poplatok za obchody Binance je zvyčajne 0,1% za poplatok tvorcov a príjemcov. So zľavou 25% za používanie BNB však získate 0,075% ako poplatky za obchodovanie. Budete si však musieť skontrolovať svoje nastavenia, aby ste sa uistili, že platíte prostredníctvom svojho BNB, a nie bitcoinu. Podľa plánov stanovených spoločnosťou Binance sa táto zľava bude v priebehu rokov postupne znižovať. Každoročne sa zníži na polovicu z 25% na 12,5%, ďalších 6,75% a potom na nulu.

Poplatky za obchodovanie na Binance môžete tiež znížiť zvýšením objemu obchodovania. Burza ponúka osem rôznych úrovní zľavy z poplatkov od VIP 1 do VIP 8. Vaša úroveň závisí od vášho 30-denného objemu obchodovania a výšky BNB, ktorú vlastníte. Napríklad, ak obchodujete minimálne 100 BTC v rámci svojho 30-denného objemu obchodovania a vlastníte 50 BNB, získate zľavu 0,09% ako poplatok tvorcu, zatiaľ čo poplatok príjemcu zostáva 0,1%.

Poplatky za bittrex

Poplatky za obchodovanie s bittrexom

Na rozdiel od mnohých búrz ponúka Bittrex paušálny obchodný poplatok 0,25%, čo znamená, že poplatky jeho tvorcu a príjemcu sa nelíšia. Bittrex ponúka atraktívny obchodný poplatok pre obchodníkov, ktorí uprednostňujú konanie podľa pokynov, ktoré už existujú v knihe objednávok. Bittrex tiež ponúka zľavu na obchody na základe vášho 30-denného objemu. Transakcie od 0 do 200 000 dolárov dostanú poplatok za tvorcu a príjemcu 0,25%. na druhej strane, ak je váš objem transakcií za 30-denné okno 60 miliónov dolárov a viac, získate poplatok za vytvorenie filmu vo výške 0% a poplatok za prijatie vo výške 0,08%.

bittrex poplatky

Poplatky za vklad a výber Bittrex

Bittrex má ako poplatok za výber aj paušálnu sadzbu 0,0005 BTC. V prípade Bittrexu má však každý token alebo minca uvedená na burze svoj jedinečný poplatok za sieťový prevod. Každý žetón alebo minca má v sebe zabudovaný poplatok za sieťový prevod a na pokrytie tohto poplatku si účtujeme malú sumu. Poplatok za každú mincu alebo žetón si môžete zobraziť kliknutím na tlačidlo výberu vedľa mince, čím sa zobrazí okno na výber, ktoré zobrazuje výber sieťového poplatku.).

Stav zabezpečenia

Je Binance Bezpečné?

Prvá vec, ktorú potenciálny obchodník pred použitím burzy skontroluje, je jej bezpečnosť. Nikto nechce, aby sa jeho finančné prostriedky stratili kvôli narušeniu bezpečnosti. Spoločnosť Binance ako taká ponúka mnoho spôsobov, ako chrániť svoje prostriedky pred externými hrozbami.

 • Dvojfaktorový autentifikátor: Toto je jeden z prvých v zozname bezpečnostných kontrol spoločnosti Binance. Pri nastavovaní účtu Binance sa zobrazí výzva na inštaláciu aplikácie 2FA. Takto bude váš účet v bezpečí, pokiaľ hacker nezíska prístup k vášmu mobilnému telefónu.
 • Akýkoľvek pokus o prihlásenie zo zariadenia alebo adresy IP, ktoré sa predtým na serveri Binance nepoužívali, povedie k žiadosti o potvrdenie e-mailom. Môžete si tiež zvoliť prijímanie e-mailových žiadostí o potvrdenie akcií, ako sú napríklad výbery.
 • Whitelisting adries: Funkcia Whitelisting spoločnosti Binance zaisťuje, že výbery je možné vykonať iba na jednu adresu. To obmedzuje pravdepodobnosť, že prostriedky opustia vašu peňaženku na inú adresu. Môžete to kedykoľvek zmeniť, môžete však očakávať, že to urobíte cez nejaké bezpečnostné prekážky.
 • Rezervný fond SAFU: V snahe zabezpečiť svojich používateľov predstavila spoločnosť Binance v roku 2018 Fond bezpečného majetku pre používateľov (SAFU). Funkcia SAFU slúži ako poistenie proti hackerom. Je to ako rezerva financovaná z 10% všetkých poplatkov za obchodovanie, ktoré generuje Binance. Pretože výmena vyžaduje veľké objemy obchodovania, môže SAFU niekedy prerásť do veľkého poolu.

Napriek úsiliu, ktoré podnikla spoločnosť Binance, aby zabránila hackerom, boli vymenené v máji 2019 obeťou hackeru. Hackeri si zaobstarali viac ako 7 000 bitcoinov; ktorá mala v tom čase hodnotu 40 miliónov dolárov. Našťastie s pomocou fondu SAFU spoločnosť Binance dokázala zabezpečiť, aby dotknutí zákazníci neprišli o svoje prostriedky.

Je Bittrex bezpečný?

Bittrex bol zostavený s ohľadom na bezpečnosť. Burza bola vytvorená s cieľom ponúknuť svojim používateľom spoľahlivú obchodnú platformu. Jej obchodný modul je vyrobený na mieru pomocou škálovateľného elastického výpočtu, ktorý vytvára bezpečné prostredie. Bittrex je zatiaľ jednou z mála búrz, ktorá nebola napadnutá hackermi. Burza praktizuje nasledujúce bezpečnostné opatrenia;

Chladné úložisko: Bittrex ukladá asi 80-90% všetkých tokenov na svojej platforme do offline studených peňaženiek. To znamená, že ak dôjde k narušeniu výmeny, hackeri nebudú mať prístup k prevažnej časti finančných prostriedkov uložených na burze.

Dvojfaktorová autentifikácia: Bittrex sa vo veľkej miere spolieha na 2FA. Na výbery na platforme sú potrebné heslá 2FA. Potrebujete tiež 2FA, ak chcete prepojiť svoj účet s obchodnými aplikáciami, ako sú napr TabTrader. O každom prihlásení do svojho účtu dostanete aj e-mailové upozornenie. Na uskutočnenie akýchkoľvek výberov musíte tiež počkať najviac 2 minúty po prihlásení. To je dostatok času na získanie signálu v prípade, že vás niekto hackne.

Bittrex doteraz nebol hacknutý. Aj keď niektorí jednotlivci tvrdia, že k ich peňaženkám bol prístup a ich tokeny boli odcudzené. Väčšina z týchto používateľov však nepovolila svoje bezpečnostné opatrenia, čo uľahčilo napadnutie ich účtov.

Binance vs Bittrex: záver

Na záver možno povedať, že obe burzy slúžia svojim zákazníkom uvážlivo a držia veľkú časť podielu používateľov kryptomeny v priestore. Keďže sme sa individuálne pozreli na ich kvality, môžeme zhrnúť, že obe ponúkajú kvalitné obchodné skúsenosti. S miernymi rozdielmi v niektorých funkciách, poplatkoch a dostupných minciach. Najlepšia voľba pre niekoho by závisela od toho, čo je dôležité pre jeho vlastné jedinečné obchodné potreby.

Odporúčal by som vyskúšať obe výmeny, aby ste zistili, ktorá vás baví viac. Týmto končí náš sprievodca porovnaním Binance vs Bittrex. Dúfajme, že pri svojich obchodoch budete mať dobrú voľbu a veľa šťastia! Ak máte akékoľvek otázky, nechajte ich prosím v komentároch nižšie.

Pozri tiež:

 • Kraken vs Coinbase
 • Coinigy vs TradingView
 • Bitstamp vs Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector