Çok çeşitli kripto para birimi borsalarından seçim yapmak, özellikle ticarete yeni başladığınızda zor olabilir. Bazen profesyonel tüccarlar başka bir platformu denemek isterler, çünkü hayran oldukları bir projenin borsada listelenmesi olabilir. Kripto alanındaki birçok borsanın farklı tüccar türlerine hitap ettiğini bilmelisiniz. Bu CoinExchange gözden geçirmek tüm sorularınızı cevaplayacak.

Bu makaleyi okuduğunuz için, yalnızca CoinExchange kullanmayı düşündüğünüzü varsayabilirim. Çoğu tüccarın ticaret ihtiyaçları belirli faktörler etrafında döner. Bu faktörler arasında borsanın güvenilir olup olmadığı, para yatırma ve çekme maliyeti ve borsada listelenen jeton sayısı yer alır..

CoinExchange nedir

CoinExchange incelemesi

CoinExchange, esas olarak kriptodan kripto ticaret hizmetlerine kadar sunan çevrimiçi bir ticaret platformudur. Değişim, daha çok basitlik ve müşteri desteği üzerine yoğunlaşıyor. Bu CoinExchange incelemesinde güvenlik durumları hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız. Bununla birlikte, borsa çok çeşitli kripto para birimleri, çoğunlukla diğer borsaların listelemekten kaçındığı daha küçük paralar sunar. Para birimleri, daha iyi güvenlik için soğuk depolama politikası kullanılarak kilitlenir. Ayrıca ticaret platformunda gerçekleştirilen her işlem için 2-FA kimlik doğrulaması kullanırlar. 

Borsanın bir Avustralya veya Romanya dijital para birimi ticaret platformu olduğu söyleniyor. Mart 2016’da başlatılan borsanın arkasındaki yönetim ekibi, herhangi bir yerde kayıtlı veya lisanslı olmadıkları için bugüne kadar bilinmiyor. Bu nedenle, nereye dayandığını belirlemek zordur.. 

Diğer borsaların aksine, ticaret platformu kesinlikle kripto para birimi içindir. Bu, kullanıcıların Poloniex ve diğer daha belirgin borsalar gibi fiat para yatırma veya çekme seçeneğine sahip olmadığı anlamına gelir. Borsada işlem yapmak için önce itibari paranızı BTC’ye veya diğer altcoinlere dönüştürmelisiniz. Bu konudaki diğer karmaşık ayrıntılara bakacağız CoinExchange incelemesi

CoinExchange’de Listelenen Paralar

Bitcoin asides, CoinExchange ayrıca Dash, Litecoin, Ripple e.t.c. gibi çok sayıda alternatif kripto parayı destekler. gereksinim Borsada listelenecek paralar için basittir. Madeni paralar bilime, insanlığa ve çevreye katkı sağlamış olmalı, madeni paralar yenilikçi olmalı ve aynı zamanda yüksek talep görmelidir. Madeni paralarınız yukarıda belirtilen kriterlerden herhangi birini karşılıyorsa, borsada listelenebilir.. 

CoinExchange Nasıl Kullanılır

CoinExchange’de bir işlem başlatmak için, fonların kripto para birimine dönüştürüldüğünden emin olmalısınız. Dönüştürme işleminden sonra, artık paraları hesabınıza gönderebilirsiniz. CoinExchange cüzdan adres. Ardından, kripto para birimine bağlı olarak maksimum 20 onay aldığından emin olmak için hesap bakiyesi sayfanıza gitmelisiniz. PAC Global gibi bazı kripto paralar yaklaşık 500 onay alır. 

Bir sonraki adım, satın almak istediğiniz paraları aramaktır. Arama alanı aracılığıyla genel bir arama girerek bunu yapabilirsiniz. Madeni paraları bulduğunuzda, satın almak istiyorsunuz, sizi kripto para birimi çiftinin sipariş defterine yönlendirecek olan seçili çifte tıklayın. “Satış emirleri” bölümünden bir fiyat seçtiyseniz, sistem eşleşen bir satış emri bulabildiğinden alış emri hızlı bir şekilde tamamlanacaktır. İşlemleriniz, borsanın kayan şeridinde neredeyse anında güncellenecektir.. 

Ayrıca, satın alma işleminiz hesap bakiyesi sayfanızda görüntülenecektir. Ancak manuel olarak satın alma siparişi vermek isterseniz, gerekli alana fiyatınızı yazabilirsiniz. Bir sonraki adım, eşleşen bir siparişiniz olana kadar beklemektir veya birisi girdiğiniz fiyattan satış yapmaya karar verir.. 

Para yatırma ve çekme

Hepimizin bildiği gibi, CoinExchange hem para yatırma hem de para çekme işlemleri için fiat kabul etmez; kripto para biriminde olması gerekir. Cüzdanınıza para yatırma işlemi başlatmak için bakiye sayfasına gidersiniz. Sayfa “hesabım” sekmesinin altında bulunabilir ve ardından cüzdanınıza yatırmak istediğiniz paraları seçersiniz. Bu otomatik olarak kişisel bir cüzdan adresi oluşturmaz. Yalnızca döviz hesabınıza bağlı olan “Yeni Adres oluştur” düğmesine tıklamanız gerekecektir. % 51 saldırısı nedeniyle bazı paraların ortaya çıkması biraz zaman alıyor. Madeni paraların para yatırma kontrol panelinizde görünmesi 500 kadar onay alabilir.. 

CoinExchange’den para çekme işlemleri yukarıdaki para yatırma prosedürüne benzer; tek fark, para yatırmak yerine para çekiyor olmanızdır. Para çekme düğmesine tıkladığınızda, talebin sizin tarafınızdan başlatıldığını onaylamak için e-postanıza bir mesaj gönderilir. E-postanın, yayınlanan bağlantıya kimse tıklamaması durumunda sona ermesi yalnızca 5 dakika sürer. Para çekme işlemini onayladıktan sonra, artık talebi iptal edemezsiniz.. 

CoinExchange Ücreti

ortak değişim ücreti

CoinExchange, platformlarındaki herhangi bir kripto para biriminin hem satın alınması hem de satılması için% 0,15’lik sabit bir oran alıyor. Diğer borsalara kıyasla fiyatları oldukça düşük. Depozito ücretlerine gelince, CoinExchange herhangi bir ücret almaz ücretler borsasında yatırılan paralarda. Ancak, borsadaki her para çekme talebi için bir ücret vardır. Aslında CoinExchange para çekme ücreti BTC için 0.00150000 ve LTC için 0.01000000. 

CoinExchange İncelemesi: Gizlilik ve Güvenlik

Hepimizin bildiği gibi, kripto para söz konusu olduğunda güvenlik son derece önemlidir. Aslında, potansiyel bir kullanıcının arayacağı ilk şey muhtemelen “CoinExchange güvenli mi?CoinExchange, kullanıcılarını 2-Faktörlü kimlik doğrulama ile koruyor ve tüm kripto para birimlerini soğuk depoda saklıyor. Böylelikle kullanıcılar sadece borsadaki 2 faktörlü güvenlik alanına tek seferlik bir kod girdikten sonra giriş yapıp para çekebilirler.. 

Gizlilikle ilgili olarak, borsa, hesap sahipleri için herhangi bir kimlik belirleme yöntemi talep etmez. Dolayısıyla, kullanıcıların borsaya yatırabilecekleri veya çekebilecekleri miktar için bir sınır yoktur.. 

CoinExchange’in Avantajları

 • Düşük ücretler: Alım satım platformu, diğer borsalara kıyasla düşük bir ücret sunar, bu da her alım satım yaptığında maliyetler konusunda endişelenenler için büyük bir artıdır. Kripto para biriminin hem alımı hem de satışı için% 0,15 ücret alıyorlar. Bu en ucuzu olmasa da, yine de piyasadaki diğer borsalardan çok daha ucuz. 
 • Çoklu altcoin: CoinExchange’in en önemli avantajı, serbest piyasaya inandıkları için ticaret için yüzlerce kripto para birimi listelemeleri gerçeğidir. Listelenen madeni paralar çoğunlukla küçük paralardır, bu da tüccarların ucuz jeton satın almasını kolaylaştırır. Bitcoin türevli para birimlerinden / Bitcoin çekirdek çatallarından ve ERC20 / Ethereum varlıklarından gelen tokenleri desteklerler. Ayrıca, web sitelerinde bulunan bilgilere göre QRC20 / QTUM varlıklarını ve Komodo / Komodo zinciri varlıklarını desteklerler.. 
 • Kullanıcı dostu ticaret arayüzü: Kripto ticaretinde yeniyseniz bile CoinExchange web sitesinde oturum açtığınızda, platformun kullanımının kolay olduğunu göreceksiniz. Değişim, hem yeni başlayanlar hem de teknik olmayan kullanıcılar için idealdir. Ek olarak, site basit bir arayüze ve küçük renklere sahiptir, bu nedenle gözleri yormaz.
 • Grafik yeteneği: CoinExchange, yatırımcıların birbirleriyle güvenli bir şekilde sohbet etmelerini sağlar. Bu, yatırımcıların diğer kripto topluluğu kullanıcılarının belirli bir proje hakkında söylediklerini okumalarını sağlayacak ve bu da karar vermede yardımcı olacaktır. Açık sohbet forumlarında gerçek kullanıcılardan daha fazla trol olmasına rağmen, yine de konuşmaları okuyarak proje hakkında hesaplanmış tahminler yapabilirsiniz.. 
 • Anonim ticaret: Diğer kripto para birimi borsalarının kendi borsalarında KYC politikaları bulunurken, CoinExchange’in hiçbiri yoktur. Kullanıcılardan pasaport veya başka herhangi bir kimlik sunmaları istenmez. Böylece anonim olarak para alıp satabilirsiniz. Mahremiyetlerini önemseyenler için CoinExchange seçeneklerinizden biri olmalı. 
 • Para yatırma ücreti yok: Bazı borsalar, CoinExchange değil, kullanıcıların depozito ücretini gerektirir. Para çekme ücretleri çoğu kripto borsasında daha yaygındır. Ancak bazıları depozito ücreti de veriyor. Ücret, borsaya yatırılan tutardan bağımsız olarak çoğunlukla sabit bir ücret oranıdır.

CoinExchange’in dezavantajları

 • Şirket hakkında bilgi yok: Çoğu yatırımcının CoinExchange ile ilgili temel endişesi, takası kimin oluşturduğuna dair hiçbir bilgi olmamasıdır. Bu büyük bir endişe çünkü borsa kapanması gibi bir şey olursa, herhangi bir güvenlik gücünün onları takip etmesi ve hatta tüccarların parasını geri alması mümkün olmayacak.. 
 • Müşteri Desteği: CoinExchange’de işlem yapmanın bir diğer dezavantajı da canlı destek veya telefon numarasının olmamasıdır. Onlara ulaşmanın tek yolu bir bilet yükseltmektir. Ayrıca, birçok kullanıcı bilet açtıklarından şikayet etti ve yine de destek merkezlerinden bir yanıt alamadılar. Ek olarak, yardım bölümünde sınırlı bilgi vardır. 
 • İtibari Para Mevduatı Yok: Borsanın web sitesine entegre edilmiş mevcut bir günlük ödeme sistemine sahip olmaması, bazı tüccarlar için kırmızı bir bayraktır. Yatırımcılar, her kayıtlı kripto borsası gibi para transfer etmek ve ticaret yapmak için banka kartlarını veya banka hesaplarını kullanmak isterler. Ancak CoinExchange, fiat’ı kullanmak için böyle bir fırsat sunmuyor. 
 • Düşük İşlem Hacimleri: Borsada işlem hacmi düşüktür. En popüler ticaret hacimleri, 24 saatlik ticaret döneminde yaklaşık 1 milyon dolar. Bazı madeni paraların işlem hacmi günde yaklaşık 10 $ ‘dır. Bu, CoinExchange’de para satın almayı ve satmayı zorlaştırabilir. 
 • Teknik zorluk: 2018’de borsa, sunucuları kapandığında farklı bir alan (coinexchange2.com) kullanmak zorunda kaldı çünkü kullandıkları alan onları kara listeye aldı. Çok sayıda kötü müşteri deneyimi ve alan adı barındırıcılarına yönlendirilen şikayetler nedeniyle kara listeye alındı.
 • Kötü İncelemeler: CoinExchange’de düzenli bir Google araması yaparsanız, çok sayıda kötü müşteri deneyimi olduğunu fark edeceksiniz. Şikayetlerin çoğu kesinti, gecikmenin geri çekilmesi ve kötü müşteri hizmetleri ile ilgilidir..

CoinExchange İncelemesi: Sonuç

CoinExchange, yeni kripto para birimleri bulmak için harika bir platform olsa da, borsa oldukça kötü bir geçmişe sahip. Aynı şekilde, düzenleme eksikliği de kırmızı bir bayraktır. Bununla birlikte, bilinmeyen bir geliştirici veya yönetimle bir borsa kullanmayı tercih ederseniz, CoinExchange tam size göre. Diğer taraftan CoinExchange, yeni ve ucuz kripto para birimi ticareti yapmak isteyen tüccarlar için bir ticaret platformu sunuyor. Bu CoinExchange incelemesi değişimin avantaj ve dezavantajlarına baktı. Ancak bir başka ilginç haber de, web sitesinin yakında kapatılacağını duyurması. Yatırımcılara madeni paralarını çekmeleri önerildi. 

Ayrıca Oku:

 • Coinswitch İncelemesi
 • LATOKEN İncelemesi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me