Bazı kripto para birimi borsaları, dünyanın fiat para birimleri ile kripto para birimleri dünyası arasında bir geçit görevi görürken, diğerleri yalnızca bir kripto belirtecini diğeriyle takas edebileceğiniz yerlerdir. Bazı borsalar, Binance, Coinbase veya Kraken gibi neredeyse herkesin aşina olduğu büyük sitelerdir. Diğerleri kendi bölgelerinin dışında çok az bilinir. Bazıları yeni başlayanlar için uygundur, bazıları ise tecrübeli tüccarlar için bile ürkütücü görünebilir. Kripto ticareti hakkında okurken karşılaşmış olabileceğiniz isimlerden biri itBit. Bu makale bir itBit incelemesi 2020 için ItBit’in sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

itbit incelemesi

İtBit nedir?

Merkezi New York’ta ve uluslararası bir ofisi Singapur’da, itBit değişimi 2013 yılında kullanıcıların itibari para birimi ile Bitcoin satın almalarına izin veren bir aracılık hizmeti olarak piyasaya sürüldü. 2015 yılında New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından bir tüzük edindiler ve bu onları ABD’de ilk düzenlenmiş Bitcoin Borsası haline getirdi. ItBit artık New York eyaletinde bir banka olarak tamamen düzenleniyor ve bu da 50 eyaletin tamamında döviz hizmetleri sunmalarına izin veriyor. Pek çok borsa bunu sunamaz.

Bu bit yasal mı?

ItBit, ABD’de düzenlenen ilk kripto para borsasıydı ve şu anda New York eyaletinde bir banka olarak tam denetim altında. Bu yüzden ItBit, alabileceğiniz kadar yasaldır.

Kimin için?

ItBit web sitesine bakarsanız, ana hedeflerini defalarca belirtirler: kurumlar ve aktif kripto para tüccarları. ItBit, hem borsaları hem de OTC masası aracılığıyla Bitcoin satın almanıza izin verir, ancak OTC satın alımları 100.000 USD’den başlar. Dolayısıyla, büyük miktarlarda Bitcoin satın almak istiyorsanız, ItBit kesinlikle sizin için iyi bir seçenektir. Ancak birkaç dolar değerinde Bitcoin satın almak, bir altcoin satın almak veya kripto jeton ticareti yapmak istiyorsanız, en iyisi başka bir yere bakmanızdır..

İtBit neler sunuyor?

ItBit, tüccarlara işlemlerini hızlı ve güvenli hale getirmek için çeşitli özellikler sunar. Hiçbir ItBit incelemesi, daha önemli olanlardan bazılarına bakmadan tamamlanamaz, bu yüzden işte başlıyoruz:

itBit API:

ItBit, kripto varlıklarının piyasa verilerini ticaret veya yatırım programlarınıza entegre etmek için çeşitli API’ler sunar..

FIX (Financial Information eXchange) sunarlar. FIX API, kurumlara ve yüksek frekanslı tüccarlara yöneliktir. FIX, kurumlar, algoritmik tüccarlar ve aktif tüccarlar için çözümler sunar.

Ayrıca REST API var. REST, algoritmik ticaret veya algoritmik piyasa analizi için tam ticaret işlevselliği sunan HTTP tabanlı bir API’dir. Bu, borsadan piyasa verilerini almak için Genel bir API’dir ve kimlik doğrulaması gerekmez.

Son olarak, ItBit’in sipariş defterlerine, fiyatlandırma verilerine ve ticaret verilerine erişmek için kullanılan bir REST API’si olan Market Data API’sı vardır. Bu aynı zamanda borsadan piyasa verilerini almak için Genel bir API’dir ve kimlik doğrulaması gerekmez..


itBit Paraları

ItBit’te jeton seçimi çok sınırlıdır. ItBit, bir kripto borsası olarak piyasaya sürülmedi; Bitcoin satın almanıza izin veren bir aracılık hizmetidir, bu nedenle geniş bir altcoin yelpazesi sunma niyeti asla yoktu.

ItBit borsasında, ABD doları (USD), Euro (EUR) ve Singapur doları (SGD) ile Bitcoin (XBT) satın alabilirsiniz. OTC Bitcoin alımları ETH, BCH, LTC, XLM, PAX, BUSD, PAXG ve USDT ile yapılabilir..

OTC İşlem Masası

ItBit, itibari para birimleri ve diğer bazı kripto para birimleriyle Bitcoin satın almak için tezgah üstü bir ticaret masası sunar. İşlemler genellikle hızlıdır; çoğu bir gün içinde halledilir. Sabit bir işlem ücreti vardır ve para çekme ücreti yoktur. Ancak, OTC masasındaki minimum işlemin 100.000 USD olduğunu unutmayın..

FDIC sigortası

FDIC, tüm hesapların 250.000 $ ‘a kadar sigortalı olduğu anlamına gelir. ItBit, yatırımcıları ve tüccarları izlemek ve korumak için büyük çaba sarf etti ve borsa için risk oluşturan sorunları ele aldı. Bu, kripto ekosisteminde çok yaygın değil ve önleyici tedbirler için ItBit’e bağlı. Bununla birlikte, 250.000 USD’lik sigorta acemi, düşük hacimli tüccarlar için çok görünse de, bunların ItBit’in hedefi olmadığını unutmamalıyız. ItBit’te milyonlarca dolar değerinde Bitcoin’e sahip olabilen şirketler ve tüccarlar için sigortalı miktar hiç de etkileyici değil.

Güvenlik

ItBit, güvenlik konusunda çok büyük. Bir hesap oluşturduğunuz andan itibaren, 2FA’yı (iki faktörlü kimlik doğrulama) etkinleştirmeniz istenecektir. Bu, kripto borsaları arasında alışılmadık bir durum olmasa da, güvenlik protokolleri borsanın tüm sektörlerini kapsadığı için ItBit bunu biraz daha ileri götürüyor. ItBit, endüstrideki en güvenli değişim için standardı belirlemeye çalışan birden çok güvenlik katmanı kullanır. Ticaret platformunu SSL protokolü, 2FA ve tam şifreleme kullanarak DDoS saldırısından koruduklarını iddia ediyorlar..

ItBit, güvenli çevrimdışı soğuk depolama cüzdanları kullanarak müşterilerinin kripto varlıklarının% 100’ünü korur. Personel, zorunlu geçmiş kontrollerine ve uyum eğitimine uymalıdır..

Yönetmelik

ItBit, 2015 yılında NYSDFS’den (New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı) bir tüzük aldığında, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen ilk kripto borsası oldu. ItBit, New York’ta bir banka olarak tamamen düzenlenmiştir ve bu, hizmetlerini 50 eyalette sunmalarına olanak tanır..

Düzenlemenin bazı tüccarlar tarafından bir dezavantaj olarak görülebilecek bir sonucu varsa, ItBit’te anonim ticareti unutabilmenizdir. KYC zorunludur ve diğer borsalardan daha ayrıntılıdır. Kullanıcıların kimlik ve ikamet belgesi sağlamaları gerekir. Ayrıca diğer borsalardan daha yavaştır… KYC doğrulaması yaklaşık bir hafta sürer ve tamamlanana kadar herhangi bir satın alma veya işlem yapamazsınız.

Ücretler

itbit ticaret ücretleri

ItBit’e itibari para yatırmak pahalı tarafta. Hesabınıza USD yatırmanın aşağıdaki maliyetleri vardır; yerel banka havalesi 10 $ + acente ücretleri (varsa), uluslararası banka havalesi 25 $ + acente ücretleri (varsa).

ItBit para çekme ücretleri şu şekildedir: ACH transferleri (3.000 $ ‘a kadar ve dahil) ücretsizdir, yurtiçi banka havaleleri (3.000 $’ ı aşan) 20 $ + aracı ücreti (varsa). Uluslararası banka havaleleri 40 $ + acente ücretidir (varsa).

Alım satım ücretleri basit bir yapıya sahiptir: alıcı ücreti% 0.35 ve üretici ücreti% 0.03’tür. Özel ücretler mevcuttur, ancak hak kazanmak için 25 BTC’nin üzerinde işlem yapmanız gerekir. Bu, ItBit’in kurumlar ve diğer yüksek hacimli tüccarlar için daha uygun olmasının nedenlerinden biridir..

Peki ya itBit’e alternatifler?

Bu ItBit incelemesi, yüksek hacimli yatırımcıların ItBit’in özelliklerinden gerçekten yararlanabileceklerine işaret etti. Ama kesinlikle herkes için değil. Sadece birkaç dolar değerinde Bitcoin satın almak istiyorsanız, kripto para birimi alım satımına başlamak istiyorsanız, EOS, ADA veya başka bir altcoin satın almak istiyorsanız veya sadece anonim kalmak istiyorsanız (ve çok sayıda yüksek miktarda Bitcoin sahibi) kesinlikle düşük bir profil elde etmek istiyorsanız), o zaman başka bir yere bakmak istersiniz.

Coinbase, Stormgain ve Kraken, ilk jetonlarını satın almak isteyen yeni başlayanlar için iyi başlangıç ​​noktalarıdır. İlk ikisi, kripto ticaretinin temellerini öğreten bazı güzel videolar ve nasıl yapılır kılavuzları sunuyor. Daha geniş bir token seçimi istiyorsanız ve yine de çok korkutucu olmayan bir kullanıcı arayüzüne sahipseniz, Binance iyi bir seçimdir. Düşük profilini korumak isteyenler için Coinswitch, herhangi bir borsada bir hesap oluşturmadan kripto satın almanıza ve takas etmenize olanak tanır..

itBit İncelemesi: Sonuç

ItBit, en iyi kripto para borsalarından biri olarak kabul edilir. Ve bu itBit incelemesini okuduktan sonra, itibarlarının kesinlikle hak edildiğini görebilirsiniz. Hem ItBit’in değişim hem de OTC masası, Bitcoin satın almak için kullanımı kolay, hızlı, güvenli ve güvenilir platformlardır. Bununla birlikte, ItBit’in ara sıra veya düşük hacimli, düşük frekanslı tüccarları hedeflemediği gerçeğini unutamayız. Kripto para birimi ticaretine sadece birkaç yüz dolar yatırım yapmak istiyorsanız, kesinlikle bir alternatife bakmak istersiniz. Ancak birkaç milyon dolarlık BTC almak veya satmak istiyorsanız, öncelikle sizi tebrik etmeme izin verin. İkincisi, size ItBit’in işleminiz için iyi bir seçim olduğunu söyleyeyim.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector