Dışarıda çok sayıda kripto para birimi olduğu gibi, çok sayıda kripto para birimi cüzdanı da var. Donanım veya yazılım, masaüstü veya mobil, tek para birimi veya çoklu para birimi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var En iyi kripto cüzdanı için biraz araştırma yaparsanız, Jaxx ve Exodus sürekli olarak en üst sıralarda yer alır. Ama aralarındaki fark nedir?

Jaxx’e karşı Exodus savaşında kim birinci olur? Her bir madalyonun tam bir karşılaştırma kılavuzu ve incelemesi için okumaya devam edin.

Jaxx ve Exodus Karşılaştırma Tablosu

JaxxExodus
Jaxx Çıkış
Tür: Masaüstü (Windows, macOS, Linux) Tür: Masaüstü (Windows, macOS, Linux)
Listelenen Kriptolar: 90+ Listelenen Kriptolar: 100+
Donanım Cüzdan Desteği: Hayır Donanım Cüzdan Desteği: Evet
Başlangıç ​​Dostu Arayüz: Evet Başlangıç ​​Dostu Arayüz: Evet
Mobil uygulama: Evet Mobil uygulama: Evet
Fiyat: Bedava Fiyat: Bedava
Cüzdan’ı ziyaret edin Cüzdan’ı ziyaret edin

Asıl fark

Aralarındaki temel fark, Exodus’un Trezor donanım cüzdanını desteklemesidir. Jaxx şu anda donanım cüzdanlarını desteklemiyor, ancak gelecekte bu özelliğin eklenebileceğini iddia ediyorlar..

Her iki cüzdan da diğer birçok açıdan çok benzer.

Jaxx nedir?

jaxx ile çıkış

Jaxx Ethereum blockchain kurucularından biri olan Anthony Diiorio tarafından 2014 yılında oluşturulan çok para birimine sahip bir yazılım cüzdanıdır.

Bu inceleme aslında eski Jaxx cüzdanının yerini alan daha yeni sürüm olan Jaxx Liberty cüzdanına odaklanacak, ancak her ikisi de hala ortalıkta..

İndirmesi ve kullanması ücretsizdir ve tüm büyük masaüstü platformları için mevcuttur: macOS, Windows (32 ve 64 bit) ve Linux (32 ve 64 bit). Hem Android hem de iOS için mobil uygulamalar da var. Ayrıca bir Chrome tarayıcı uzantısı olarak da mevcuttur.

Özellikleri:

 • Kullanıcı dostu arayüz: Hem masaüstü hem de mobil uygulamalar, kullanıcıların bakiyelerini (hem genel hem de her madeni para için), işlem geçmişini ve diğer ilgili bilgileri görmelerini sağlayan basit, temiz bir arayüze sahiptir..
 • Birden fazla para birimi desteklenir: Şu anda Jaxx, Bitcoin, Litecoin ve Ether gibi en iyi bilinenlerden iyi bir altcoin seçimine kadar 90’dan fazla kripto para birimini desteklemektedir..
 • Cihazlar arası bağlantı: Jaxx Liberty cüzdan, hem masaüstü hem de mobil olmak üzere tüm büyük platformlarda kullanılabilir. Bu, cüzdanı aynı anda birden fazla cihaza kurabileceğiniz anlamına gelir. Jaxx, tüm cihazlarınızı birbirine bağlamanıza izin verir, yani hesaplarınıza bilgisayarınızdan, tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan erişebilirsiniz..
 • Yerleşik kripto değişimi: Jaxx Liberty, kripto token satın almanıza, satmanıza ve takas etmenize olanak tanıyan yerleşik bir borsaya güç sağlamak için Changelly ve Shapeshift API’lerini kullanır..
 • Yerleşik blok gezgini: Jaxx, uygulamadan çıkmadan blok zincirindeki işlem bilgilerini görmenizi sağlayan yerleşik bir blok gezgini içerir..
 • Yerleşik haber gezgini: Jaxx Liberty’nin haber modülü, kripto para birimleriyle ilgili günlük manşet haberlerini doğrudan cüzdanınıza getirir.

Jaxx Liberty Cüzdan Ücretleri:

Jaxx’i indirmek ve kullanmak ücretsizdir ve işlem ücreti almazlar. Elbette, başka bir cüzdana her kripto gönderdiğinizde bir işlem ücreti vardır..

Bu ücret, gönderdiğiniz belirli token’a ve o belirli zamanda blok zincirindeki aktivitenin ne kadar yüksek olduğuna bağlıdır. Ancak bu, Jaxx’e değil blok zincirine ödenen bir ağ ücretidir..


Ağ ücretleri hakkında, başka bir cüzdana kripto gönderirken, Jaxx “yüksek”, “orta” veya “düşük” ücretler arasında seçim yapmanıza izin verir. Daha yüksek ücret ödemek, işleminizin daha hızlı gerçekleşeceği anlamına gelir, ancak beklemekten rahatsız olmazsanız diğer iki seçenek de sizin için kullanılabilir.

Peki Jaxx nasıl para kazanıyor? Bir değişim yaptığınızda bir işlem ücreti alırlar. Başka bir deyişle, bir jetonu başka bir jetonla takas etmek için Changelly veya Shapeshift API’yi kullandıklarında.

Jaxx Güvenliği

Jaxx hakkındaki hiçbir inceleme, “Jaxx Liberty Cüzdan güvenli mi?” Temel sorusuna değinilmeden tamamlanamaz. Jaxx Liberty, özel anahtarlarınızı herhangi bir çevrimiçi sunucuda değil cihazınızda saklar..

Ve bu iyi bir şey çünkü web siteleri herhangi bir şekilde tehlikeye atılmış olsa bile anahtarlarınız üzerinde sadece sizin kontrolünüz olduğu anlamına geliyor..

Cihazınız hasar görmüşse anahtarlarınızı geri almak, güvenli bir şekilde saklamanız gereken bir tohum cümlesiyle (bir tür şifre gibi) gerçekleştirilir..

Olumsuz tarafı, ekstra bir güvenlik katmanına izin verecek 2FA için destek yok.

Jaxx Liberty İncelemesi

Jaxx Liberty Cüzdan, genellikle piyasadaki en iyi bitcoin cüzdan uygulamalarından biri olarak sıralanır. Ve birçok doğru kutuyu işaretliyor; bu çok para birimli bir cüzdandır, yani çok sayıda jetonla uğraşacaksanız bilgisayarınıza veya telefonunuza yüzlerce uygulama yüklemeniz gerekmez.

Özel anahtarlarınız güvenle çevrimdışı olarak saklanır. Yerleşik bir kripto borsası, haber akışı ve blok gezgini vardır ve tüm farklı cihazlarınız arasında senkronize olur..

Bunun için çok şey olsa da, güvenlikle ilgili iki konu var. Birincisi, Jaxx Liberty Cüzdan’ın 2FA desteği yoktur ve buna sahip olmak, her zaman memnuniyetle karşılanan biraz ekstra güvenlik katmanı ekler..

Ancak kripto para biriminizi saklamanın en güvenli yolu, özellikle büyük miktarlarda işlem yapıyorsanız, bir donanım cüzdanıdır. Bir donanım cüzdanına bağlanma ve senkronizasyon yeteneği, Jaxx’te eksik olan başka bir özelliktir..

Artıları & Eksileri

Jaxx Artıları

 • Yeni başlayanlar için kullanımı kolay arayüz
 • Çoklu para cüzdanı
 • Çoğu masaüstü ve mobil platform için kullanılabilir
 • Cihazlar arası bağlantı
 • Yerleşik blok gezgini
 • Yerleşik değişim
 • Yerleşik haber akışı

Jaxx Eksileri

 • 2FA yok
 • Donanım cüzdanları için destek yok

Cüzdan’ı ziyaret edin

Çıkış nedir?

Jaxx ve Exodus

Bu incelemede önceki girişte olduğu gibi, Exodus aynı zamanda çok para birimli bir yazılım cüzdanıdır. 2015 yılında JP Richardson ve Daniel Castagnoli tarafından acemi kullanıcıların bile sorunsuzca başa çıkabileceği, kullanımı kolay bir kripto para birimi cüzdanı sağlamak için oluşturuldu..

Çıkış indirmek ve kullanmak ücretsizdir ve Linux, Windows ve macOS için masaüstünde ve iOS ve Android çalıştıran mobil cihazlar için mevcuttur.

Özellikleri

 • Kullanıcı dostu arayüz: Exodus’un tasarımcıları, kripto dünyasına yeni başlayanların bile kolayca kullanabileceği basit bir cüzdan oluşturmak istedi. Ve kesinlikle başardılar. Piyasada yeni başlayanlar için uygun başka cüzdanlar olmasına rağmen, Exodus temiz ve basit kullanıcı arayüzüyle zirveye çıkıyor.
 • Birden fazla para birimi desteklenir: Yazma sırasında, Exodus 100’den fazla kripto para birimini destekler. Bitcoin, Litecoin, Ether veya Ripple gibi en iyi belirteçler verilebilir, ancak burada bazı ilginç altcoinleri de saklayabilirsiniz..
 • Yerleşik kripto değişimi: Jaxx Liberty, kripto token satın almanıza, satmanıza ve takas etmenize olanak tanıyan yerleşik bir borsaya güç sağlamak için Changelly ve Shapeshift API’lerini kullanır..
 • Cihazlar arası bağlantı: Exodus’u birkaç cihaza yüklerseniz (örneğin, dizüstü bilgisayarınız, akıllı telefonunuz ve tabletiniz), hepsini bir arada senkronize edebilir ve bunlardan herhangi birinden şifrenize erişebilirsiniz..

Çıkış ücretleri:

Exodus’u indirmek ve kullanmak ücretsizdir ve yerleşik exchange’lerini kullanırken bir işlem ücreti alırken, başka bir cüzdana her kripto gönderdiğinizde ağ ücretini ödemeniz gerekecektir..

Jaxx’in aksine Exodus, “yüksek”, “orta” veya “düşük” ağ ücretleri arasında seçim yapmanıza izin vermez, bu nedenle, blok zincirinin çok meşgul olduğu bir zamanda kripto gönderiyorsanız yüksek ücretler ödemeyi bekleyebilirsiniz..

Exodus Güvenliği

Burada yine temel soruyu sormalıyız, “Çıkış güvenli mi?”. Jaxx gibi, Exodus da özel anahtarlarınızı herhangi bir çevrimiçi sunucuda değil cihazınızda saklar. Cihazınız hasar görmüşse anahtarlarınızı geri almak, güvenli bir şekilde saklamanız gereken bir tohum cümlesiyle (bir tür şifre gibi) gerçekleştirilir..

Ayrıca, Jaxx gibi, fazladan bir güvenlik katmanına izin veren 2FA için destek yoktur. Güvenlik açısından Exodus için büyük bir artı, bir Trezor donanım cüzdanı ile eşleştirilebilmesidir. Donanım cüzdanları, kripto depolamak için en yüksek düzeyde güvenlik sunar.

Büyük miktarlarda işlem yapacaksanız, kesinlikle bir donanım cüzdanı satın almayı düşünmelisiniz. Ve bir Trezor satın alırsanız, onu Exodus ile kolayca eşleştirebilirsiniz..

Exodus İncelemesi

Exodus, sürekli olarak en iyi yazılım kripto para cüzdanları arasında yer alıyor ve bunun için iyi bir neden var. Kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak tasarlanmış olup, piyasadaki en temiz, en basit kullanıcı arayüzlerinden birini sunar.

Cihazlar arası bağlantı ve yerleşik borsa işlevi, hareket halindeki tüccarlar veya gerçek dünya para birimleri olarak kripto jetonları kullananlar için iyi hale getirir..

2FA’nın sunduğu ekstra güvenlik katmanından yoksun olmasına rağmen, onu bir donanım cüzdanı ile eşleştirilmiş olarak kullanma olasılığı, rakiplerinden bazılarına göre bir avantaj sağlar..

Artıları & Eksileri

Exodus Artıları

 • Yeni başlayanlar için kullanımı kolay arayüz
 • Çoklu para cüzdanı
 • Çoğu masaüstü ve mobil platform için kullanılabilir
 • Cihazlar arası bağlantı
 • Yerleşik değişim

Exodus Eksileri

 • 2FA yok
 • Yerleşik blok gezgini yok
 • Yerleşik haber akışı yok

Cüzdan’ı ziyaret edin

Jaxx vs Exodus: Sonuç

En iyi yazılımlardan ikisini karşılaştırmak, kripto cüzdanları kolay değil. Hem Jaxx Liberty hem de Exodus’un sürekli olarak en iyiler arasında sıralanmasının bir nedeni var. Bu Jaxx ile Exodus karşılaştırmasını okuduktan sonra, her iki cüzdanın da çok benzer özellik setlerine sahip olduğunu görebilirsiniz: çok para birimine sahip cüzdanlar, çoğu büyük masaüstü ve mobil işletim sistemi için mevcut, başlangıç ​​dostu ve yerleşik borsalar var..

Hiçbiri 2FA’yı desteklemez. Jaxx, yerleşik bir blok gezgini ve haber okuyucusu sunar. Exodus, daha fazla kripto para birimini destekler (fazla olmasa da) ve donanım cüzdanlarını destekleme avantajına sahiptir..

Yeni başlayan biriyseniz, sadece rasgele kripto para birimine giriyorsanız, Jaxx’in haber okuyucusunu ve blok kaşifini takdir edebilirsiniz. Ancak çok sayıda kriptoyu idare edecekseniz veya yalnızca donanım cüzdanlarının sunduğu ekstra güvenliği istiyorsanız, o zaman Exodus’un üstünlüğü var..

Sonuçta, Exodus cüzdan haberlerine ayak uydurmak istiyorsanız, her zaman web sitesine veya sosyal medyaya gidebilirsiniz. Bu iki cüzdandan hangisi size daha uygun? Aşağıdaki yorumlarda görüşlerinizi belirtin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector