Kripto para birimi ve blok zinciri ve potansiyel kullanımı söz konusu olduğunda, 2022 yılına kadar 26,5 trilyon dolar olacağı tahmin edilen bir alan olan finansal hizmet endüstrisine pek çok göz atarken, bu gerçekten de blockchain ve dapp’lerin girip tamamen bozması için çok kazançlı bir alandır. etkilerini yavaşça hisseden başka bir endüstri sektörü var.

Elbette mal ve ürünlerin tedarik zinciri ve lojistik sektöründen bahsediyoruz. Dünya Ticaret Örgütü’ne (DTÖ) göre, 2018’de bu sektör 39,7 trilyon dolar (tüm ihracatlar için 20,8 trilyon dolar; tüm ithalat için 18,8 trilyon dolar) değerlendi! Özellikle, bir proje bu devasa pazara hızla giriyor ve şimdiden öyle bir yaygara neden oluyor ki, birçok kişi ve kuruluş muazzam potansiyeline uyanmaya başlıyor. Bu proje VeChain olacaktır.

Vechain incelemesi

Singapur’da başlatılan, görünüşte küçük olan bu proje, son birkaç yılda hızla genişliyor ve dünyaya birçok mal ve ürün tedarik eden en büyük isimlerden bazılarıyla ortaklık kuruyor. Bu VeChain inceleme makalesi, tedarik zinciri sektöründe böylesi bir kesintiye neyin neden olduğuna ve blok zincirinin neden başka kullanım durumlarına sahip olduğuna bakacaktır..

Ayrıca tokenlarına, VET ve Vtho’ya, yönetişimine, ne tür ortaklarla kaydolduğuna, bu projeyi o kadar benzersiz kılan şeylere, birçok endüstrinin hızla ilgi çekmesine, nereye gittiğine ve en çok daha önemlisi, portföyünüzde biraz MÖE olması gerekip gerekmediği.

VeChain nedir & Özellikleri nelerdir?

VeChain işletmeler için tedarik zinciri yönetimi çözümlerine sahip bir hizmet şirketi olarak blockchain’dir. Ticareti yapılan mallar ve ürünler için kimlik doğrulama kanıtı izleme ve sağlama araçları geliştirmek için Nesnelerin İnterneti (IoT) ve blok zinciri teknolojisini kullanır. Sahtecilik nedeniyle her yıl kaybedilen milyarlarca doları ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Bunu başarmak için, tüm mallar ve ürünler, tüm yolculuğu ve ömrü boyunca blok zinciri boyunca izlenecek kendi benzersiz kodlarıyla etiketlenecek. Bu, perakendecilerin, müşterilerin, tedarikçilerin, hemen hemen herkesin bir malın nerede, nasıl ve ne zaman yapıldığını, nasıl taşındığını, kimin veya hangi işletmenin sorumlu olduğunu, varış noktasına ne zaman ulaştığını vb. Esasen, her şey tamamen şeffaf bir şekilde. Ancak VeChain, tedarik zincirinin modernize edilmesine yardımcı olmaktan çok daha fazlasıdır..

VeChainThor blok zinciri ayrıca çok çeşitli başka nedenlerle de kullanılabilir. Ethereum gibi VeChainThor blok zinciri, geliştiricilerin ve kullanıcıların kendi dapp’larını ve ekosistemlerini bunun üzerine inşa etmelerine izin vermek için özel olarak oluşturuldu..

Roma-Greko döneminde sanal bir çevrimiçi oyun olan Vulcanverse, blockchain destekli bir akıllı koleksiyon (Non-fungible token veya NFTs) platformu olan Vimworld ve işletmelere kolay erişim ve şeffaf hukuki anlaşmazlık kararları, diğerleri arasında, ekosistemlerini oluşturmak için VeChain’in blok zincirini kullandı..

VeChain ilk olarak 2015 yılında Ethereum platformunda piyasaya sürüldü. Orijinal belirteci VEN idi. Ancak 30 Haziran 2018’de kendisini VeChainThor olarak yeniden markaladı ve tüm ekosistemini Ethereum’dan kendi bağımsız blok zincirine taşıdı. VeChain’in tokenomiklerini aşağıda tartışacağız, ancak VEN’in bir ERC20-token olduğunu ve VeChain’in yeni blok zinciri ile uyumlu DEĞİLDİR ve bunun tersi (VET, VIP180’dir). Bu nedenle, VEN satın alan ve bunları VeChainThor’un mobil cüzdanına veya Sync adreslerine aktaran kullanıcılar onları kaybedecek!

VeChain Vakfı

Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan VeChain Vakfı. 2017 yılında kuruldu ve şu anda tüm ekosistemi denetleyen yönetim organıdır. Bilginin şeffaf ve kolay erişilebilir olduğu, güvensiz, uygun maliyetli bir ekosistem yaratmayı amaçlamaktadır..

Yönetim modeli

VeChain benzersizdir. İken blok zinciri ve İstatistik tamamen şeffaftır, merkezi bir yönetim sistemine sahiptir. Bu kasıtlıydı. VeChain, hem ademi merkeziyetçiliğin hem de merkezileştirmenin avantajları ve dezavantajları olduğunu fark etti. Kendi Teknik İnceleme 2.0’da:


“Ademi merkeziyetçilik, blockchain teknolojisinin iyi bilinen temel taşı olmasına rağmen, verimsizliğe ve saf haliyle hızlı yinelemeler yapmak için yetersiz kapasiteye yol açan belirgin kusurlara sahiptir. Blockchain ile ilgili ölçeklenebilirlik sorunlarının teknik sorunlarla bağlantılı olmadığına, ancak yönetişimle ilgili fikir birliği endişelerine bağlı olduğuna inanıyoruz.

Blok zincirinin özelliklerine ve işlevlerine yapılan sürekli güncellemeler ve eklemeler, teknolojinin evriminin, kullanım durumlarının ve uygulamalarının doğal bir ürünüdür. “

VeChain, karar vermede oldukça esnek ve verimli olmaya hizmet eden bir yönetişim modeli geliştirdi. Ancak bu, iyileştirme için hiçbir zaman yer olmadığı anlamına gelmez. 2020’nin başlarında, yönetişim modellerini daha güçlü ve etkili ve aynı zamanda daha merkezi olmayan hale getirmek için, Teknik Rapor 2.0, bu belirli değişiklikleri ana hatlarıyla açıkladı. Aşağıdaki yönetişim modeli tablosunu inceleyerek daha iyi bir resim elde edebilirsiniz..

Her şeyin üzerinden geçmeyeceğiz, ancak burada biraz genel bir bakış.

Yürütme Kurulu

VeChain Vakfı’nın yönetim organıdır. Oylama yetkisine sahip Menfaat Sahipleri tarafından seçilir. Yönlendirme Komitesi, kritik stratejileri belirler ve Vakfın operasyonel birimlerini denetlemek için işlevsel komite başkanlarını seçer. Ancak, tüm Paydaşlar üzerinde ciddi etkisi olabilecek ciddi konular, Paydaşların kendileri tarafından oylanır..

Paydaşlar

Oy verme yetkisine sahip paydaşlar, VeChain ekosisteminde pay sahibi olan herhangi bir kişi, şirket, devlet kurumu, kar amacı gütmeyen kuruluş olabilir. Üç kategoriden oluşurlar:

Yetki Ana Düğümleri: VeChain blok zincirinin ağ bakımcılarıdır. Her Otorite Masternode veya AM, uygun hale gelmek için en az 25 milyon VET token bulundurmalıdır. 16 Aralık 2020’de duyuruldu 140’tan fazla ülkede iş ağı ile Kıbrıs’ın en büyük iş danışmanlığı firmalarından biri olan Grant Thornton Kıbrıs, VeChainThor’un en yeni Otorite Masternode’u oldu..

Bu düğümler, blok zincirinde yeni blokları paketleyebilen ve her bloktaki işlem ücretinin% 30’u kadar ödüllendirilen tek düğümlerdir. Herkes AM olabilir, ancak bir kişi veya kuruluş bir kimlik doğrulamasından ve geçmiş kontrolünden geçmeli ve önceden VeChain Vakfı tarafından onaylanmalıdır..

Ekonomik X Düğümleri:  Oylama yetkisine sahip olan ancak Otorite Masternode’larından farklı olarak başka bir grup, blok zincirinde yeni bloklar paketlemeye uygun değildir. Bunun yerine Otorite Masternode’larına karşı bir seçim karşı önlemi olarak oluşturuldular, ancak bu Ekonomik X Düğümlerinin varsayılan olarak Otorite Masternode’larının yaptığı her şeye karşı çıkması gerektiği anlamına gelmez. Bu grup, herhangi bir erken VeChain yatırımcısını ödüllendirmek için tek seferlik bir anlaşma olarak oluşturuldu.

Bu, Economix X Node olmak için gönüllü olan kişi sayısının artık kilitli olduğu anlamına gelir. Düğümler bu kategoriden sorunsuz bir şekilde ayrılabilirken, VeChain kimsenin bu gruba girmesine izin vermez. Yani, herkes ayrılmaya karar verirse, o zaman bu kategori dağıtılacak. Her düğümün belirli bir miktarda VET yatırması ve vade süresini beklemesi gerekir..

Ekonomik Düğümler:  Ekonomik X Düğümlerinin aksine, herhangi bir MÖE sahibi, şimdi bile, herhangi bir zamanda bir Ekonomik düğüm haline gelebilir. Minimum tutma gerekliliğinin üzerindeki herhangi bir VET adresi, VeChainThor Node akıllı sözleşmesi aracılığıyla başvurabilir ve oluşturma veya yükseltme tamamlanmadan önce olgunluk süresini bekleyebilir. Ekonomik Düğümler hakkında daha fazla bilgi bulunabilir İşte.

VeVote

VeChain ayrıca diğer düğüm olmayan VET token sahiplerinin diğer konularda oy kullanması için bir VeVote sistemine sahiptir, bu da daha fazla demokratikleşme ve katılım sağlar..

Yetki Kanıtı Konsensüs Algoritması

Proof-of-Work (PoW) veya Proof-of-Stake (PoS) gibi diğer yaygın fikir birliği algoritmalarının aksine, VeChain yeni bloklar oluşturmak için Proof-of-Authority veya PoA adı verilen benzersiz bir konsensüs kullanır. O nedir? Yetkili Ana Düğüm olmak isteyen herkesin VeChainThor blok zincirinde yeni bloklar oluşturmaya hak kazanmadan önce VeChain vakfı tarafından doğrulanması ve onaylanması gerektiği için PoS algoritmasının bir gelişmesidir. Bu, işletmelerin getirdiği en önemli engellerden biri olan anonim blok üreticilerine sahip olma risklerini ortadan kaldırır..

Tüm AM düğümlerine güvenilebildiği için, bloklar çok daha hızlı paketlenebilir ve PoW veya PoS’den daha düşük maliyetlidir. AM düğümleri kimliklerini açıklar ve paralarını ve itibarlarını yeni bloklar üretme hakkı için kullanırlar..

Bununla birlikte, şu anda VeChain Vakfı, şimdilik bazı erken AM düğümlerinin kimliğini henüz açıklamamaya karar verdi. Ancak Vakıf, 2020’de VeChain’in en yeni Otorite Masternode’u olan Grant Thornton Kıbrıs’ta olduğu gibi, yeni Masternode başvuru sahiplerini kimliklerini açıklamaya teşvik ediyor..

Tokenomik ve NFT’ler

VeChain, bir değil iki jetona sahip olmasıyla da benzersizdir. İlk belirteç VET’dir ve ekosistemin değer deposu ve akıllı para birimidir. Diğer jetonu Vtho, bir kullanıcı bir VET satın aldığında ve elinde tuttuğunda üretilir. Vtho, blockchain üzerinde akıllı sözleşmeler ve işlemler oluşturmak için “gaz” olarak gerekli olduğu için Ethereum’un Eth token’ına aşinadır..

Ethereum’un sürekli tıkanıklığı ve yüksek maliyetli ücretleri nedeniyle VeChain, bununla ve daha fazlasıyla mücadele etmek için iki token geliştirdi. Whitepaper’ında belirtildiği gibi, VET piyasadaki fiyat oynaklığının yükünü taşırken, Vtho, işlem ücretlerinin bu tür fiyat oynaklığından doğrudan etkilenmesini önlemek için daha fazla stabilcoin olarak hareket etmek üzere yaratıldı..

Bu nedenle, VET sahibi kullanıcılar, sıcak veya soğuk cüzdanlarında, blok zincirinde ücretsiz olarak etkileşimde bulunmak ve işlerini yürütmek için kullanabilecekleri ücretsiz Vtho (evet, ücretsiz jetonlar!) Alacaklar. Birinde ne kadar VET varsa, Vtho o kadar hızlı üretilir.

VeChain’in iki belirteç standardı vardır. İlki VIP180 Standardı, Bu, VeChainThor blok zincirindeki tüm belirteçlerin, yalnızca VET veya Vtho’nun değil, takip edebileceği ve etkileşimde bulunabileceği bir dizi ortak API’dir. Ethereum’un ERC-20 standardına benzer. İkinci standart VIP181.  Bu standart, tüm değiştirilebilir olmayan belirteçler (NFT’ler) için blok zincirinde izlenecek ortak bir API belirler. Yine, Ethereum’un ERC-721 NFT standart tokenlerine dayanmaktadır..

Bu, tüm yeni gelenler için tekrar belirtilmelidir: VeChain’in VIP180 ve VIP181 tokenleri, şu anda Ethereum blockchain veya diğer herhangi bir blockchain ile uyumsuz. Hiçbir koşulda VIP180 ve / veya VIP181 jetonları Ethereum’a veya tam tersi şekilde aktarılmamalıdır. Onları kaybedeceksin!

Müşteriler ve Ortaklıklar

VeChain, basitçe söylemek gerekirse, son birkaç yıl içinde sol, sağ ve merkez ortaklıklar satın aldı. Ortaklar arasında, VeChain imzaladı Walmart China, BMW Group, H gibi dev şirketleri de içeriyor.&M, PriceWaterhouseCoopers (PwC), DNV GL, Shanghai Gas ve çok daha fazlası ve Görünüşe göre VeChain yakın zamanda daha fazla şirkete kaydolmayı bırakacak gibi görünmüyor..

Açık Twitter, VeChain’in CEO’su Sunny Lu’nun gemide olmaya hazır yeni bir işletmeden bahsettiğini gösteren bir tweet gönderildi. Bu işletmenin tek başına günde milyonlarca işlem üretmesi bekleniyor! Bu makaleyi yazarken, günde sadece birkaç yüz binlerce işlem yapılıyor. Tweet videosuna göre VeChain’in mevcut ölçeklenebilirliği bu işletmenin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli değil. Muhtemelen VeChain’in PoA fikir birliği algoritmasının PoA 2.0’a yükseltilmesinin ana nedeni budur..

Yükseltmeler / Geliştirilmiş Özellikler

Geçtiğimiz yıl kadar bir süredir VeChain, ekosisteminde iki büyük ve önemli yükseltme üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. İlk yükseltme, PoA 2.0 adlı fikir birliği algoritması üzerinedir. İkinci yükseltme, Hizmet Olarak Ücret Yetkilendirme (DaaS) özelliğidir.  Bu yükseltmelerin önemi abartılamaz, bu yüzden bu makale onları biraz daha inceleyecektir..

Yetki Kanıtı (PoA) 2.0-Yüzey

PoA 2.0-Surface, kısaltması (Secure Use-case-adaptive Rseçkin olarak Fork içermeyen Biryaklaşmak Chain Extension), 2021’in 2. çeyreğinde tamamen piyasaya sürülmesi beklenen yeni ve geliştirilmiş fikir birliği algoritmasıdır., PoA 2.0 PoA 1.0’ın bazı dezavantajlarını iyileştirmek istiyor.

Yeni bir blok oluşturulduğunda, iletişim ek yüklerine (imzalar, blok başlığı), bir bloğun iletilmesine, onaylanmasına ve yeni bir blok oluşturmak için bir sonraki düğümü seçmek için bir fikir birliğine varılmasına zaman harcanır. PoA 2.0, veri iletimi için harcanan zamanı en üst düzeye çıkarmayı ve böylece bant genişliği verimliliğini artırmayı amaçlamaktadır. Bunu, doğrulama sürecini bloğun kendisinin oluşturulmasından bir sonraki tura kadar ‘geciktirerek’, blok üzerindeki verilerin iletiminin doğrulama süreciyle paralel olarak yürütülmesine izin vererek yapar..

Başka bir iyileştirme, yeni bir blok oluşturmak için bir sonraki düğümü seçmek için harcanan zamanla ilgilidir. Bunun yerine, bir Otorite Masternode’un yeni bloğu hangi sırayla oluşturacağına karar vermek için önceden rastgele bir program oluşturulur..

Son olarak, PoA 2.0 nispeten çatalsız bir yaklaşıma sahiptir. Yeni fikir birliği algoritması, blokların rastgele seçilen sayıda küçük düğüm havuzu tarafından desteklenmesine izin veren doğrulanabilir bir rastgele işlev (VRF) mekanizması sunar. Bu, yeni bir blok oluşturmak için seçilen düğümün gücünü azaltır ve kötü niyetli fork saldırıları yapmasını engeller..

Hizmet Olarak Yetki (DaaS)

15 Ocak 2021’de CTO Dr.Peter Zhou, Orta Defi (merkezi olmayan finans) protokolleri ile etkileşimi kolaylaştırması beklenen VeChin için yeni bir ücret delegasyonu hakkında nihayet blok zincirinde yer alacak.

Peki, bu yeni Hizmet Olarak Delegasyon (DaaS) özelliği nasıl çalışıyor? Özetle, işlem ödemelerini kolaylaştırması beklenir. Defi sektöründeki en büyük engellerden biri işlem maliyetlerini karşılama ihtiyacıdır. Bu, Vtho için VET söz konusu olduğunda, kullanıcıların VeChain blockchain ekosistemi veya bu konuda herhangi bir ekosistem üzerinde etkileşime girebilmek için belirli tokenları satın almaları gerektiği anlamına gelir..

Bu aynı zamanda, bir kripto para biriminin, özellikle de bir yardımcı jetonun, hangi blok zincirinin ilgili olduğunu, bir blok zincirinin ne olduğunu, bir işlemin veya akıllı sözleşmenin nasıl çalıştığını anlamak, uygun bir cüzdanı bulmak zorunda kalmayı ve kendi özelinizi oluşturmayı öğrenmek ve anlamak zorunda olmayı gerektirir anahtarlar, risklerini anlamak, vb. Gördüğünüz gibi, çok basit bir şey ezici, karmaşık ve kafa karıştırıcı hale geldi. Bir örnek vermek gerekirse, Brot KnoblauchHaus bir makale DaaS’ın çözmeye çalıştığı şeyi kısaca ve kolayca özetleyen.

“Ücret yetkilendirmesinin kendisi anlaşılması yeterince kolaydır. Gerçek hayatımızda her gün bunun örneklerini görüyoruz. Office 365 gibi bir ürün düşünün. Ev kullanımı için kişisel bir lisans satın alırsanız, vadesi geldiğinde lisans ücretini ödemekle yükümlüsünüz. Ancak, Office 365 için kurumsal bir anlaşması olan bir şirkette çalışıyorsanız, bir çalışan olarak lisans ödemesinin ne zaman yapılacağı ve ne kadara mal olacağı konusunda asla endişelenmenize gerek yoktur. Siz sadece yazılımı kullanın. Bu, kısaca ücret delegasyonudur. “

Aynı örnekle devam ediyor:

“… Şimdi şirketin yalnızca Office’i değil, çeşitli Microsoft ürünlerini kullanıp kullanmadığını hayal edin. Bu, farklı fiyatlandırma modelleri, sözleşme süreleri vb. İle Microsoft ile sürdürmeleri gereken birçok farklı kurumsal sözleşmedir. Bu, yalnızca Microsoft ürünlerini kullanmak isteyen şirket için değil, Microsoft’un kendisi için de büyük bir karmaşıklık katıyor..

İşte çözüm:

“Microsoft Yetkili Satıcılarının geldiği yer burasıdır.

Bunlar, Microsoft’tan çeşitli ürünler için kurumsal lisansları toplu olarak satın alan ve bunları son müşterinin ihtiyaçlarına uygun şekilde yapılandıran şirketlerdir. Dolayısıyla son müşteri, kullandığı tüm Microsoft ürünleri için bayiden yalnızca bir fatura alır. Bu, Microsoft kurumsal ürünleri için benimseme engelini büyük ölçüde azaltıyor. “

Kısaca DaaS budur; hem satıcı (dapp) hem de kullanıcı için, aralarında akıllı sözleşmeler oluşturmak için hiçbirinin Vtho ile uğraşmak zorunda kalmayacağı bir orta sağlayıcı görevi görür. Bir DaaS sağlayıcısı bunu onlar için yapacak ve daha sonra faturayı dapp’a faturalandıracaktır..

COVID-19 ile mücadele

Bir başka kayda değer haber de VeChain’in COVID-19’a karşı mücadeleyi ele alma girişimi. Mayıs 2020’de VeChain, I-Dante ile birlikte, COVID-19 testi ve bir hastanın aşılanması da dahil olmak üzere tüm tıbbi kayıtları ve testleri kaydetmeye hizmet eden, blok zinciri tabanlı bir tıbbi kayıt uygulaması olan E-HCart’ı oluşturmak için bir araya geldi. blok zinciri.

İlk olarak Kıbrıs Akdeniz Hastanesi tarafından test edilen hastalar, tüm tıbbi geçmiş bilgilerini doğrudan telefonlarında alacaklardı. Bu, tıbbi bilgilerin bir hastaneden diğerine aktarılmasını büyük ölçüde kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda yalnızca hastanın bu bilgiler üzerinde doğrudan kontrole sahip olmasına izin verir. Hasta tarafından izin verilmedikçe doktorların onları görmesine izin verilmeyecektir..

Ocak 2021’de, E-HCart uygulaması Kıbrıs’taki Aretaeio Hastanesi tarafından kullanılmak üzere genişletildi..

Bu ürün kimler için?

Esasen, VeChainThor etkileşime girmek, ödeme işlemleri göndermek veya blok zincirinde hızlı, ucuz ve güvenli akıllı sözleşmeler başlatmak isteyen veya ihtiyaç duyan herhangi bir kişi veya kuruluş içindir..

İster tedarik / lojistik ihtiyaçlarınız için VeChain’in Araç Zincirini kullanan bir ortak olun, ister projenin başarısına ve çözmeye çalıştığı sorunlara güçlü bir şekilde inanan bir kullanıcı veya bir dapp, dex veya oluşturmak isteyen bir geliştirici olun. Blok zincirindeki diğer defi protokolleri veya hatta NFT’ler aracılığıyla başkalarıyla etkileşim kurmak isteyen bir kullanıcı için VeChainThor blok zinciri, kullanıcıların Ethereum platformunda temelde yaptığı her şeyi yapmak için gereken sağlam, verimli, düşük maliyetli ve hızı sağlar..

Herhangi bir şeyi yapabilmek için, VET tokenleri tutarak veya bir borsada Vtho satın alarak elde edebileceğiniz Vtho’ya ihtiyacınız olacak. Mesleki Eğitim ve Öğretim satın almak ve saklamak daha ucuz olacaktır..

Bu makaleyi yazarken, bir VET jetonu 0,02684 $ iken, Vtho’nun fiyatı 0,001403 $ ‘dır. Mesleki Eğitim ve Öğretim fiyatının zamanla artması beklenirken, Vtho maliyet açısından nispeten düşük kalacaktır..

Eğitim / cüzdan nasıl kullanılır / kurulur /

Aşağıda VeChain, ne hakkında olduğu ve bazı özellikleriyle ilgili birkaç video var:

Aşağıda VeChainThor Mobil Cüzdan hakkında bir video var:

Aşağıdaki bir sonraki video, VET jetonlarınızı Nano Defterinize nasıl aktaracağınızı açıklamaktadır (Lütfen, Sync adlı ayrı bir yazılım indirmeniz ve ardından bunu önce defterinize bağlamanız gerekeceğini unutmayın)

VeChain Ekibi

VeChain, şimdiki CEO ve 15 yıllık deneyime sahip eski bir BT yöneticisi olan Sunny Lu ve Çin’deki Louis Vuitton’un eski CIO’su tarafından kuruldu. Bilgisayar bilimi ve ağ iletişiminde sağlam bir entelektüel geçmişe sahiptir. Lüks malların taklit miktarı konusunda ilk elden deneyime sahip olan Sunny Lu, başlangıçta VeChain’i onları izlemek ve doğrulamak amacıyla başlattı. Ancak, kısa süre sonra bu fikri diğer malları ve ürünleri de içerecek şekilde genişletti..

Jay Zhang, kurucu ortaklardan ve şu anki CFO’dur. Finans Kıdemli Müdürü olarak PwC China ve Deloitte UK (her ikisi de VeChain ortağı) için çalışma tecrübesine sahiptir. Risk yönetiminde uzun yıllara dayanan tecrübesini de beraberinde getiriyor.

Dr. Peter Zhou da önemli bir üyedir. Southampton Üniversitesi’nden doktora derecesi ile mezun oldu. Bilgisayarla Görme ve Yürüyüş Tanıma derecesine sahip olup, blok zincirinde araştırma ve geliştirmeye liderlik etmekten sorumludur. Ayrıca, PoA 2.0 ve Delegation as a Service (DaaS) özellik yükseltmelerinin geliştirilmesinden de sorumludur..

Bir diğer ekip üyesi, Ortak Baş Teknoloji Sorumlusu Jianliang Gu’dur. Şangay Üniversitesi’nden Sibernetik alanında yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. Jianliang, hem donanım hem de yazılım gömülü sistem geliştirme ve BT yönetiminde 16 yıldan fazla deneyime sahiptir..

Ekip hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. İşte.

VeChain’i kullanıcılar ve potansiyel yatırımcılar için çekici kılan şey, VeChain Ekibinin sosyal medyada toplulukla ne kadar ilgilendiğidir. Özellikle Sunny Lu ve Dr. Peter Zhou, Twitter’da aktif olmuşlar ve VeChain topluluğunu, mümkün olan her zaman, ortaklıklardaki güncellemeler, özelliklerindeki yükseltmeler vb. Hakkında bilgilendiriyorlar. Bu, benzersizdir ve diğer kripto projelerine derin bir tezat teşkil eder. ekibi, projenin kendisi hakkında çok az bilgi sağlar. Bu diğer projelerdeki bir topluluk, en ufak bir bilgi veya haber bile almak için genellikle aylarca beklemek zorunda kalmıştır..

VeChain Topluluğu

VeChain büyük, tutkulu ve kendini adamış bir topluluğa sahiptir. Yaptıkları şeylerin çoğu, yalnızca YouTube ve / veya Twitter aracılığıyla proje hakkında herhangi bir yeni bilgi veya güncelleme yaymak değil, aynı zamanda projenin nereye gidebileceği ve gelecekte hangi rolü oynayabileceği konusunda analitik teoriler de sunmuşlardır..

Bu analizin bir kısmı spekülasyon olsa da, yazarları iddialarını haklı çıkarmak için kanıt olmasa da rasyonel açıklamalar yaptılar. Nitekim, neredeyse günlük olarak, yeni bilgiler yayınlanır / bulunur ve daha sonra topluluk genelinde dağıtılır ve VeChain’in muazzam potansiyeli hakkında sürekli bir hatırlatma sağlar. VeChain hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen yeni gelenler, bununla ilgili video veya tweet bulmakta çok az sorun yaşayacaktır..

VeChain Rakipleri

VeChain’in tedarik zinciri pazarına girme girişiminde yalnız olmadığı unutulmamalıdır. Bu sektöre girmek için blockchain teknolojisini kullanan başka birçok kripto para birimi projesi ve merkezi şirket var. Daha iyi bilinenlerden bazıları:

  • Kaynak
  • Waltonchain
  • IBM
  • FoodLogiQ
  • Hedera Hashgraph

Bu rakiplerden bazıları ilerleme kaydederken, çok azı VeChain kadar çok ortaklık biriktirdi. Ancak bu, VeChain’in kolay bir koşuya sahip olacağı anlamına gelmiyor. Sonuçta, bazı şirketler kamuya açık şeffaf blok zinciri benimsemeye pek hevesli değil. Bazıları, hassas verilerini gizli tutmak için özel blok zincirini kullanmak isteyecektir. Yani, bazı şirketler bu nedenle VeChain’i kasıtlı olarak atlayacak ve IBM veya Hedera’ya gidecek..

Dezavantajlar / Dezavantajlar

Birçok avantajına rağmen, VeChain’in şu anda yatırımcıları ve / veya işletmeleri blok zincirini kullanmaları için çekme yeteneğini engelleyen veya engelleyebilecek birkaç dezavantajı var..

İlk olarak, VeChain’in Çinli bir şirket olduğu veya Çin hükümeti kripto para birimi projesi olduğu konusunda bir yanlış kanı var. Bu yanlış anlama, VeChain’in yaptığı işlerin çoğunun Çin Halk Cumhuriyeti’nde olduğu gerçeğinden kaynaklanıyor. Nitekim, Walmart Çin, blok zincirinde gerçekleşen işlemlerin büyük çoğunluğundan tek başına sorumlu olmuştur..

Bu yanılgı, birçok potansiyel yatırımcının cesaretini kırmakla kalmadı, aynı zamanda proje hakkında olumsuz yorumlar (temelde FUD) oluşturdu. Bu yazar, rekoru düzeltmek ve VeChain’in hiçbir şekilde bir “Çin kripto parası” olmadığını söylemek istiyor.

Birincisi, VeChain Vakfı Singapur’da bulunmaktadır ve dünya çapında birkaç ofisi vardır. Bir ofis ABD, Palo Alto’da bulunmaktadır. İkincisi, VeChain’in Çin hükümeti ve birçok Çin şirketi ile ortaklık yaptığı doğru olsa da, Avrupalı ​​ve hatta Amerikan şirketleriyle de ortaklık kurmuştur..

Örneğin, 1 Aralık 2020’de VeChain, tedarik zincirinde şeffaflık için Toolchain destekli StoryBird uygulamasını kullanmak için ABD’deki start-up KnowSeafood ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık, aslında VeChain’in 102 milyar dolarlık deniz ürünleri endüstrisine girmesine izin veriyor..

Yatırımcıları VET token satın almaktan caydırabilecek bir başka potansiyel dezavantaj, VET tokenlerinin büyük maksimum arzıyla ilgilidir. CoinMarketCap’e göre, VET’in şu anki fiyatı 0,02683 $, şu anda dolaşımda 64,315,576,989 VET token var. Maksimum kaynağı 86,712,634,466’dır. Çok sayıda VET jetonu nedeniyle, bu, VeChain’in akıllı para jetonunun fiyatının 20x – 100x kazançlar oluşturmasını engelliyor..

Şu anda VET tokenine sahip olanlar için, VET fiyatının kaçınılmaz olarak 1.00 $ ‘a ulaşacağı makul bir şekilde varsayılmıştır. Bununla birlikte, diğerleri token başına 10,00 $ ‘a kadar hatta 100 $’ a kadar bir fiyat artışı öngördü. VeChain’in şu anki piyasa değerinin zaten 1,7 milyar dolar olduğu göz önüne alındığında, 10, hatta 20 dolarlık bir token fiyatı, mümkün olsa da, pek olası değil.

Ayrıca, dolaşımdaki büyük miktarda VET jetonu nedeniyle, bu, fiyatın hiç artması için kitlesel benimsemenin bir zorunluluk olduğu anlamına gelir! VeChain bu stratejide başarısız olursa, yatırımcıların herhangi bir şekilde anlamlı kar elde etme şansı çok azdır..

Ekosistemini kullanmanın üçüncü bir dezavantajı, devam eden küçük perakende faaliyetleriyle ilgilidir. Dev şirketler, VeChain’in Araç Zinciri aracını ve blok zincirini çekici bulurken, en azından Ethereum platformundaki aktivite miktarıyla karşılaştırıldığında, blok zincirinde çok az perakende veya günlük aktivite oldu. Vexchange, Uniswap’ten bir çatal ve OceanX gibi belirli defi protokolleri ve değişimleri VeChain blok zinciri tarafından desteklenirken, korkarım ki başka pek bir şey yok..

Ancak bu değişebilir. VeChain blok zinciri tarafından desteklenen diğer merkezi olmayan ekosistemler, örneğin Vimworld ve VulcanVerse, çok umut verici görünüyor. Her iki platform da ekosistemlerini ve NFT’leri kullanıcılar için güncellemede çok çalışıyor. Ve platformlarındaki faaliyetler giderek artıyor. Web sitelerine giderek onlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Dördüncü bir potansiyel dezavantaj, Mesleki Eğitim ve Öğretimdeki herhangi bir yatırımcının büyük kazançlar görmeden önce oldukça uzun bir süre güçlü kalması gerekmesidir. Bu, diğer kripto projelerinden farklı olarak ,VeChain’e yatırım yapmanın uzun vadeli bir yatırım olarak görülmesi gerektiği ve uzun vadede yaklaşık 2-5 yıl demek istiyorum. Bazıları 2018’den beri VeChain’e yatırım yaptı. Diğerleri daha erken! Ancak diğerleri, daha hızlı kazançlar vaat eden diğer kripto projeleri için VET jetonlarını terk etti..

Proje, son birkaç yılda birçok ortak edinirken, onları ekosistemine dahil etmek, gelişmesi biraz zaman alacak. Örneğin, BMW Group 2018’den beri VeChain’in bir ortağıdır. Yine de blok zincirindeki araçlarının, yedek parçalarının, karbon ve kilometre emisyonlarının takibi uygulaması hala pilot programındadır ve daha fazla zamana ihtiyaç duyacaktır. Bu, yatırımcıların bu mevcut boğa piyasasında bir tür kar görecekleri anlamına gelmese de, uzun vadede kazançların daha da büyük olması bekleniyor..

VeChain İncelemesi: Sonuç

Sonuç olarak, toplanan tüm bilgilere dayanarak, VeChain’in kesinlikle büyük bir başarı potansiyeline sahip olduğunu söylemek güvenlidir. Yeni ortakların ve müşterilerin neredeyse sürekli kayıt olmasının yanı sıra 2018’den bu yana ne kadar başardığı ve blok zincirinin sürekli olarak benimsenmesiyle, projeye iyice bakan birinin neden heyecanlanmayacağına şaşmamak gerek. hakkında. Dahası, hemen hemen her tanınmış YouTuber kanalı, portföylerinde Mesleki Eğitim ve Öğretim bulunmayanlar da dahil olmak üzere proje hakkında çok konuştu..

Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, VeChain’in dezavantajları da yok değil. Çin kontrolündeki bir kripto projesi olduğu konusundaki yanlış kanı, birçok potansiyel yatırımcının cesaretini kırdı. Dahası, VeChain’in daha merkezileştirilmiş fikir birliği algoritması hakkında, düpedüz şüphe değilse de, özellikle birçok Otorite Ana Düğümünün kimlikleri henüz bilinmediğinden, pek çok tartışma var..

Kripto para birimlerinin ve blok zincirinin çok çekici olmasının temel nedenlerinden biri, her yaşamın birçok sektörünü merkezden uzaklaştırmak, onları şeffaf, merkezi kontrol ve manipülasyondan arındırmaktır. VeChain algoritması için meşru bir neden sağlasa da, bazılarının düğümlerini gizleyen bir projeye dahil olma konusunda ikinci fikirleri olabilir..

Hızlı bir şekilde büyük kazançlar elde etmek isteyenler için de çok çekici değil. Ne yazık ki VeChain, geliştirilmesi ve benimsenmesi zaman alacak projelerden biridir. Bu proje için zaman önemli değil.

Ancak bu yazar, projenin avantajları ve sunabileceklerine kıyasla bu dezavantajların soluk kaldığına inanıyor. Giderek daha fazla perakende ve büyük şirket ve işletme kripto pazarına girmeye devam ettikçe, VeChain’in pek çok kişinin işlerini kurmak için çok çekici bulacağı projelerden biri olacağına şüphe yok..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector