XYO Network, konum izleme hizmetlerini yeni bir geleceğe taşıyan şirket olmayı hedefliyor (sonunda GPS izlemeyi değiştirerek). Gerçekten de, bugünün dünyası GPS olmasaydı kesinlikle çok daha farklı olurdu. Bunda XYO Network incelemesi, teknolojinin nasıl çalıştığını, XYO tokenlerinin nasıl çıkarılacağını ve proje için geleceğin neler getireceğini analiz edeceğiz.

Başlangıçta 1970’lerde ABD hükümeti (ve ABD ordusu) tarafından oluşturulan teknolojinin ortak kullanımı 1980’lerde, akıllı telefon çağından çok önce başladı.. 

Günümüzde, Google Haritalar, konum hizmetleri ve çevrimiçi satın alımlar için paket takibi olmadan bir hayat hayal etmek zor. Bu hizmetlerin tümü, düzgün çalışması için GPS teknolojisini kullanır.

XYO Ağı, blok zinciri teknolojisi aracılığıyla paketlerin ve nesnelerin izlenmesini ve konumlandırılmasını kolaylaştıracak bağlı cihazlardan oluşan bir ağ oluşturmayı amaçlayan nispeten yeni bir tekliftir.. 

XYO Network İnceleme Web Sitesi

Temel misyonu, kullanıcılara çeşitli amaçlarla farklı türde bir izleme deneyimi sunacak kadar büyük bir ağ oluşturmaktır. Bunda XYO Network incelemesi, Bu projenin temel ilkelerini ve kripto piyasasındaki mevcut durumunu ele alacağız.

2017’nin son çeyreğinde kurulan XYO Network, 2018’in başında ilk whitepaper’ını yayınladı ve ardından XYO tokenlerinin ilk satışını o yılın ikinci çeyreğinde başlattı. ilk MVP. 

2019 itibariyle, şirket iOS ve Android uygulamalarını çoktan başlattı ve şu anda açık kaynaklı bir girişim ve 2020’de başlayacak olan çekirdek ağlarının güncellenmiş bir sürümünü geliştirme sürecindeler..

XYO AĞI NASIL ÇALIŞIR??

XYO Oracle Ağı dört ana bileşene sahiptir: Sentinels, Bridges, Archivists ve Diviners. Bir Sentinel, konumu ve sıcaklık koşulları, tarih ve saat gibi diğer verilerle bir sinyal vererek zincire yardımcı olan, XYO Ağına bağlı bir cihazdır.. 

Sentinels, diğer Sentinelleri algılayabilir ve iki cihaz arasındaki yakınlığı gösteren bir sinyal yayınlayabilir, bu da bağlı tanık etkileşimi (BWI) adı verilen bir şey yaratır. Bu etkileşimler daha sonra bunları ağ üzerinde doğrulamaktan sorumlu cihazlar olan Köprüler’e gider..

Arşivciler, onaylanmış BWI’leri depolayan ve ardından bu verileri, XYO Token kullanarak ödeme yapmak zorunda olan kullanıcılar tarafından sorulan soruları yanıtlamak için ağ tarafından kullanılan cihazlar olan Diviners’a sağlayan cihazlardır..

XYO Network İncelemesi

Bugün itibariyle, XYO Network uygulaması, kullanıcılarının yalnızca Gözcü veya Köprü olmalarına izin veriyor: Arşivci ve İlahiyatçılar olma seçenekleri hala geliştirme aşamasındadır ve geliştirici olarak katkıda bulunmak istiyorsanız SDK’lar şu anda mevcuttur..

Bunu yapmak için XYO Network incelemesi daha kapsamlı, gerçek dünyadan bir örnek verelim: üzerinde bir XYO Sentinel izleyicisi olan kayıp bisikletinizi bulmak istiyorsunuz. Sizin için bulmak için ağa bir sorgu göndermeniz gerekir..


Diviner cihazlarında depolanan verileri kullanarak, ağ (teoride), onu almanız için bisikletinizin konumunu bulabilir. Sorgu, XYO Token ile ödemeniz gereken bir blockchain işlemidir. Öyleyse, insanlar bunu nasıl yapacak??

XYO GEO MADENCİLİĞİ NEDİR: YASAL MI?

XYO Ağı, kullanıcıların Diviners’tan alınan verilerle belirli bir nesneyi bulmaya çalışırken sorularını çözmek için ağa ödeme yapmak için kullanacakları XYO Utility Token ile çalışır..

Bu bizi XYO Ağı incelememizin ilk sorusuna getiriyor: XYO jetonlarını nasıl alırım?

Şu anda, XYO jetonlarını almanın iki yolu var: Birincisi, bunları şu anda en büyük hacmi işleyen KuCoin kripto borsası aracılığıyla satın almak..

İkincisi, ağ için coğrafi belirlemeye, ağlarını indirerek başlamaktır. COIN Uygulaması, Android ve iOS için zaten mevcut. Bir geominer, Sentinels tarafından toplanan ve ağa yüklenen verilerden doğrulanmış defterler oluşturmaya yardımcı olduğunda XYO tokenleri ile ödeme alır..

Geomining, bilgisayarınızın gücünü sağlamak yerine yukarıda açıkladığımız bağlı tanık etkileşimlerini oluşturarak konumunuzu sağladığından, normal madencilikten farklıdır.. 

XYO Network Uygulaması

Bir XYO Diviner, bir sorguyu tamamlamak için sağladığınız konum verilerini kullandığında, ödeme alırsınız, ancak ağ hala emekleme döneminde olduğundan, kullanıcıların şu anda para kazanması için en iyi bahis, jeomining’e başla.

Bu jetonları, uygulamayı indirerek ve konumunuzu paylaşarak kazanırsınız, bu da size ortalama 130 fitlik kareler olan fayans adı verilen belirli fiziksel alanlardan madencilik yapma olanağı verir..

Her karo size aynı miktarda XYO jetonu vermez: Bazıları yüz XYO jetonundan daha az ödeyecek, diğer önemli yerler ise tek seferde size binlerce XYO jeomeni kazandırabilecek “büyük jeominler” ile sonuçlanabilir.. 

Sistem, örneğin Pokémon GO’ya benzer bir şekilde çalışabilir, burada jeton çıkarmak için bu yerleri toplayarak dolaşırsınız..

Diğer bazı XYO Network incelemeleri, bu tür madenciliğin yararlı olabileceğini, göreceli kolaylıkla ve kısa sürede hızlı bir ödeme sağladığını buldu..

Birkaç dakika yürüdükten, bisiklete bindikten veya etrafta dolaştıktan ve konum verilerinizi paylaştıktan sonra kolayca çok sayıda XYO jetonu kazanabilirsiniz.. 

COIN UYGULAMASI İLE TOKENLERİ NASIL GEOMİNE EDERİM?

COIN Uygulamasının kullanımı çok kolaydır: sadece telefonunuza indirin ve bir hesap oluşturun. Bir hesap olmadan coğrafi değer belirleyebilirsin, ancak varlıklarını daha sonra çekemezsin. 

Uygulama en iyi yürürken, bisiklete binerken veya etrafta dolaşırken kullanılır. Belirli bir taşı kazmak için kazma simgesine tıklamanız yeterlidir ve rastgele miktarda XYO jetonu alırsınız..

XYO Network Uygulaması

Bir karo zaten çıkarılmışsa, haritada farklı bir renkte gösterilir ve ondan herhangi bir ödül alamazsınız, ancak genellikle birkaç dakika sonra sıfırlanırlar..

COIN Uygulaması, ücretsiz olarak edinebileceğiniz bir SentinelX fiziksel Bluetooth cihazıyla birlikte çalışır: kaydolun, uygulamayı indirin ve COIN Uygulaması web sitesinde nakliye ücretini ödeyin.

Aldığınızda, telefonunuzla eşleştirmeniz gerekir ve karoları yerleştirirken 12 kat ödül alacaksınız..

Uygulama aynı zamanda kullanıcılara daha iyi madenciliğe izin veren planlara abone olma seçeneği sunar. COIN Plus aboneliği, kullanıcıya jeomining hızının iki katı, yeniden doldurma hızı (daha önce mayınlı noktalarda tekrar madencilik yapma yeteneği) ve iki kat büyük jeominler bulma fırsatı verir..

Ayrıca jeomining oranının, ödüllerinin ve COIN Plus planında bulunan tüm özelliklerin üç katını sunan bir COIN Pro aboneliği de vardır. COIN Plus üyeliği 24,95 $ / ay ve COIN Pro üyeliği 34,95 $ / ay.

XYO Network İnceleme Cihazları

Ayrıca, bir SentinelX cihazından veri aldıklarında diğer kullanıcıların kazançlarından% 10’a kadar ödül kazanmanıza yardımcı olabilecek bir BridgeX cihazı (200 $) satın alabilirsiniz. Ancak, XYO Ağı henüz aktif olmadığından, bu işlev şu anda kullanılamamaktadır..

Resmi XYO web sitesinin mağazasında da SentinelX cihazları 50 dolara satılıyor, ancak uygulamayla yalnızca bir cihaz eşleştirebileceğiniz için fazladan bir SentinelX kazancınızı etkilemeyecek.

Onları arkadaşlarınıza ve ailenize vermek, gelecekte Sentinels ve Bridges Ağı tamamen çalışır durumda olduğunda kazanma şansınızı artırabilir.. 

Şu anda birden fazla Sentinel’e sahip olmak bağlı tanık etkileşimlerini artırıyor, bu da ağın kurulmasına yardımcı oluyor, ancak XYO token ödüllerini artırmıyor..

XYO AĞININ GELECEĞİ NELERDİR??

Başlangıcından bu yana, XYO madeni paranın değeri istikrarlı bir şekilde azaldı ve yalnızca geçen yıl değerinin yaklaşık% 85’ini kaybetti. Şu anda, bir XYO tokeninin fiyatı 0.00042 $ ‘dır, bu da kullanıcıların 1 $ karşılığında 1 $ almak için yaklaşık 2.300 XYO token çıkarması gerektiği anlamına gelir..

Karo ödüllerinin rastgele doğası, kullanıcıların tokenleri makul bir süre içinde (örneğin bir ay) madencilik yapmasını zorlaştırabilir, bu da son XYO Network incelemelerinde KuCoin borsasında jeton satın almanın olabileceği yönünde bazı spekülasyonlara yol açmıştır. daha sağlıklı bir yatırım.

XYO Network İncelemesi - Fiyat

Bazı kullanıcılar, XYO Ağı’nın gerçek mi yoksa sahte bir proje mi olduğu, XYO’nun gerçekte ne kadar ödediği ve XYO’nun iyi bir yatırım olup olmadığı konusunda endişelerini dile getirdiler.. 

Bu endişeler temel olarak, coğrafi belirleme işleminin kullanıcıların şu anda ağda yapabilecekleri gerçeğinden kaynaklanmaktadır: gerçek dünyadaki uygulamaları henüz işlevsel değildir ve kullanıcılar bağlı tanık etkileşimleri oluşturabilse (ve yapsa da): gerçek ağ değildir bugünden itibaren yaşa.

Bu soruna ek olarak, şirketin kendisi de bazı aksaklıklar ve bazı garip olaylar yaşadı. Bunları değerlendirmeniz için aşağıda listeleyeceğiz: 

  • Bu yılın Haziran ayında, toplam personelinin yarısını işten çıkardılar, tam olarak 40 çalışan, çabalarına yeniden odaklanmaları gerektiğine işaret ediyor. Bazı haber kaynaklarına göre, işten çıkarma öncelikle Pazarlama çalışanlarına odaklandı.
  • Şirket, jeomining kitleri ve önceki ürün paketleri de dahil olmak üzere daha önce sunduğu ürünlerle ilgili bazı tartışmalı Pazarlama kararları nedeniyle ateş altında. şirket artık teklif etmiyor veya desteklemiyor, önemli miktarda kullanıcı harcamasından sonra bile.
  • “Geo hacking”, swag, şirket hissesi ve XYO cihazlarında özel ustalık sınıfları gibi teklifleri içeren bu ürün paketleri, rastgele yeniden markalaşma ve iptal sürecinden geçti pek çok müşteriyi tatminsiz ve şüpheli bırakan.
  • Kullanıcı, şirket sansürü hakkında birçok şikayet yayınladı. Coğrafi işaretleme, kayıp jetonlar, yatırımlar ve hatalı cihazlarla ilgili sorunları olan kullanıcıların yorumları (ve hesapları) genellikle silinir veya engellenir ve şirket halka açık forumlardaki şikayetlere yanıt veremez..

XYO NETWORK İNCELEME SONUÇ

Pek çok kullanıcı, XYO Ağının bir saatli bomba olduğuna ve şirketin, kullanıcıların ağdaki sıkı çalışmasından kar elde etmek isteyen bir aldatmaca olabileceğine inanıyor..

Bununla birlikte, şu an itibariyle bunun net bir kanıtı yoktur ve Sentinel cihazlarının hala ücretsiz olarak (sadece dikkate alınması gereken nakliye ücreti ile) dışarı çıktığı göz önüne alındığında, yeni kullanıcılar karar verirlerse muhtemelen küçük bir miktar para kaybedeceklerdir. yatırım.

XYO Ağının geleceği hakkında konuşmak için, Arşivciler ve Diviners dahil ağın bütünüyle işlevsel hale gelmesini beklemeliyiz.. 

Şu anda kullanıcıların güvenebilecekleri sabit bir zaman çizelgesi yok (şirketin Yol Haritası dışında) ve mevcut durum, alt projelerinin çoğunun gelecekte değişeceğine işaret ediyor.

Bu XYO Ağı incelemesini bitirmek için, ilgilenen kullanıcıların XYO duyurularına göz atmalarını öneririz. Şirket, gerçek dünya uygulamaları olan ve zor kazandıkları XYO jetonlarını fiilen kullanmalarına izin verecek yeni uygulamalar geliştirme sürecinde.. 

Şu anda yapabilecekleri tek şey onları coğrafi olarak belirlemek ve satarak veya diğer sabit kripto para birimleri veya nakit ile değiştirerek para kazanmak.

Bu çok çekici bir manzara değil, ancak XYO Ağı için hala bir miktar umut var, bu nedenle en iyi bahis, şirketin geleceğini çevreleyen belirsizliği gidermek için mümkün olduğunca az yatırımla coğrafi belirlemeye başlamaktır.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector