Artış (1UP $) merkezi olmayan bir sosyal ağdır. Sosyal medya ağlarındaki artışla birlikte, gizlilik riski ve kullanıcı verileriyle ilgili endişeler giderek artıyor. Şu anda internetteki her kullanıcı bu uygulamaları kullanırken güvende olmak istiyor. Facebook ve Twitter gibi merkezi sosyal medya platformları, kullanıcılarına verilerini koruyan güvenli ve güvenilir sistemler sağlayamadı. Bu nedenle Uptrennd gibi platformlar bir alternatif olarak ortaya çıkıyor.

Arka fon

Uptrennd’in Kurucusu Jeff Kirdeikis, Ocak 2019’da platformun temelini attı. Bunu “sosyal medyanın bir sonraki evrimi” olarak belirledi. Kirdeikis, dünyanın en büyük kripto Facebook grubuna sahip olan bir kripto para meraklısıdır. Kripto Para Yatırımı. O da ev sahibi Bitcoin & Kripto Podcast.

2017’de teknoloji devleri Facebook, Google ve Twitter’ın kripto para birimi tabanlı reklamları yasaklamasıyla Steemit, Weku, D.Live vb. Gibi merkezi olmayan sosyal medya platformları öne çıktı. Ancak, bu platformlar da kendi tartışmalarına karışmıştı. Örneğin, Steemit, Tron tarafından devralındı ​​(kendisi Steemit kullanıcıları arasında oldukça tartışmalı bir durumdu) ve üyelerin Steemit ve Tron’un oylama gücünü azaltmak için bir soft fork çağırmasına neden oldu. Ancak, soft fork başarısız oldu ve kullanıcılar sonucu oynamak için Tron ve 3 popüler kripto para birimi borsasını suçladılar..

Jeff ve ekibi bu artan endişeyi fark etti ve topluluğu parçalayan bu dramaya tanık oldu. Ve böylece Uptrennd, şu anda diğer tüm merkezi olmayan platformları rahatsız eden sorunların üstesinden gelmek için yaratıldı. Uptrennd, Kırdeikis’in kendisinin de aktardığı gibi, “önce topluluk” olarak kendisini diğer her şeyden ayırır..

Bugüne kadar Uptrennd, herhangi bir başlangıç ​​fonundan veya ilk madeni para teklifinden (ICO) geçmeyen standart bir web 2.0 web sitesidir..

Uptrennd nedir?

Uptrennd, kullanıcılarına kaliteli ve özgün içerik oluşturma konusunda kazanç fırsatları sunan, teşvik tabanlı bir sosyal medya platformudur. Platform, dört temel faktörü desteklemek için modern bir dokunuşla tasarlanmıştır:

 • Konuşma özgürlüğü
 • Veri güvenliği
 • Fırsat eşitliği
 • Servetin adil dağılımı

Ek olarak Uptrennd, güvenilir ve karlı bir sosyal ekonomi yaratmak için elde edilen tüm gelirin% 80’ini platforma geri yatırmayı planlıyor. Genel olarak, Uptrennd’in tanıtımı, sosyal medya endüstrisinde kullanıcılarını her şeyden önce teşvik eden yeni bir çağın başlangıcını gerçekten ifade ediyor.

Seviye atlama sistemi ile harika oyunlaştırma özellikleri tasarladı. Bu, kullanıcıların olumlu oy verilen içerik gönderimlerinden elde ettikleri ödülleri artırmalarına olanak tanır. & yerel “1Up” jetonuyla hesaplarının düzeyini yükseltirken yorumlar.

1UP Jeton nedir?

1UP, Uptrennd platformunda yerel varlık olarak işlev gören bir ERC-20 belirtecidir. 1UP jetonu, daha yaygın olarak puan olarak adlandırılan çekirdek yükseltme sistemini takip eder.

Bu puanlar, gönderi paylaşma, yorum yapma, gönderileri görüntüleme, vb. Gibi her türlü aktiviteyi yaparak kazanılabilir. Kullanıcılar bunları 1UP jetonları ile takas edebilirler. Şu anda, bir puan bir 1UP jetonuna eşittir.

1 ek oy değerinin her zaman 1 jeton değerinde olmayacağını belirtmekte fayda var. Gelecekte, değer bir jeton kazanmak için 100’den fazla puana yükselebilir. Böylece platform, erken sahiplere ve benimseyenlere değer sağlar. Dahası, 1UP token ekonomisinin sonsuz şekilde ölçeklenebilir olmasını sağlar.

1UP Tokenomik


Genel olarak, 1.000.000.000 jeton önceden çıkarıldı ve soğuk depoda güvenli bir şekilde saklandı. Jetonlar, yalnızca kullanıcılar platformda kazandıkları puanlardan onları çektiklerinde alınacaktır. Dahası, ağ 1UP’yi deflasyonist bir token yapma sözü verdi.

Uptrennd, platformun aktif üyeleri tarafından her ay seviye atlamak için kullanılan puanların% 30’unu harcıyor. Her bir puanın% 30’u, yerinde satın alımları artırmak, seviyelendirmek veya satın almak için kullanılan toplam arzdan harcanmaktadır. Örneğin, 10 milyon puan kullanılırsa, platform 3 milyon jeton yakar.

Bu, herhangi bir deflasyonist varlık gibi, 1UP’nin her ay geçtikçe daha kıt hale geleceği anlamına gelir..

Ayrıca platform, yatırım yapılan miktarın fazladan% 20’sini topluluk büyüme fonuna dağıtıyor. Şu anda Uptrennd’in soğuk deposunda yaklaşık 900 milyon jeton ve dolaşımdaki arzda yaklaşık 100 milyon jeton var..

Jeton şu anda Uniswap, P2PB2B, Altilly, Idex ve daha fazlası gibi borsalarda mevcuttur..

Uptrennd Kullanıcıların Puan Kazanmasını Nasıl Sağlar??

Kullanıcılar, içerik oluşturma ve etkileşimin yanı sıra, aşağıdaki yolları kullanarak Uptrennd’de de puan kazanabilirler:

 1. Yorumunuz veya yayınınız için bir olumlu oy almak
 2. Paylaşarak Kazanma – Yeniden Yayınladığınızda puanların% 50’sini kazanabilirsiniz.
 3. Platformun aktif üyelerinden bağış toplamak.
 4. Günlük Aktivite Bonusu (günde en az 10 ziyaret gerektirir)
 5. Aylık ve Haftalık yarışmalar
 6. Yeni kullanıcıları platforma davet etmek
 7. Puan karşılığında jeton takası.

Temel olarak, Uptrennd’de tek bir artı oy satıldığında, 0,05 $ değerindedir. Ancak şirket, bir token’ın borsalarda 0,05 doları aşması durumunda puanların fiyatının da artacağını açıklıyor. Web sitesine göre, platformun temel amacı “likidite borsalarında satın alımları teşvik etmek için% 10’luk bir primi korumaktır..

Ayrıca şirket, “fiyat 0,05 ABD doları sınırının altına düşerse değerin değişmeyeceğini, buna taban fiyat olarak adlandırılacağını” iddia etti..

1UP Jetonunun Kullanım Durumları

Platform, kullanıcılara kazandıkları puanları kullanmaları için birden fazla yol sunar.

 1. Kullanıcılar, hesaplarının seviyesini yükseltmek için jetonları kullanabilir. Her ek seviye atlama için platform, yükseltilen her gönderi veya yorum için kazanılan ödülü artırmak için erişim sağlar.
 2. 1UP jetonuyla belirli sayıda görünüm için kendi gönderisini kolayca artırabilirsiniz.
 3. Kullanıcılar, 1UP tokenleri ile platformda banner reklamları satın alabilirler. Ayrıca, reklam kazançlarının% 80’i topluluğa geri verilir.
 4. Kullanıcılar bahşiş olarak başkalarına jeton bağışlayabilir. Ek olarak, kullanıcı tarafından duyurulan belirli görevleri yerine getirmek için bir ödül olarak kullanılabilir..
 5. Kullanıcılar, 1Up tokenlerini fiat veya başka bir kripto para birimi karşılığında üçüncü taraf bir borsada satabilirler..
 6. Platform ayrıca, kullanıcıların aboneliğe dayalı, kullanıcı tarafından oluşturulan özel toplulukların kilidini açmak için 1UP jetonlarını kullanmalarına izin vermeyi planlıyor..

Artış – Gelecekteki Uygulama

Jeff’e göre, Uptrend artık birden fazla uygulama ve ortaklık ile merkezi olmayan finans (DeFi) alanına giriyor. DeFi özellikleri şunları içerecektir:

 • APY Staking düzeltildi
 • Likidite Madenciliği
 • Ağ etkinliğine dayalı ödüller

DeFi’nin yanı sıra, Android ve iOS mobil uygulamaları gibi diğer alanlarda büyük hamleler yapıyor, sermayeyi artırıyor ve Direct FIAT onrampını 1UP jetonlarına yükseltiyor. Platform ayrıca en iyi borsalarda 1UP jetonlarını listelemeyi dört gözle bekliyor.

Sonuç

Uptrennd artık dünyanın en çok etkileşimde bulunan merkezi olmayan sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Girişimcilere, yazarlara, hobilere ve diğer yarı zamanlı çalışanlara becerilerinden ve tutkularından para kazanmaları için bir fırsat sağladı..

Tüm yenilikçi kullanım durumlarıyla, platformun tüm merkezi olmayan sosyal medya ağları arasında bir sonraki büyük şey olmaya çalıştığı görülüyor. Genel olarak, daha fazla görünürlük getirme yeteneğine sahiptir & kripto para birimi ödülleri aracılığıyla teşvikler sağlayarak kullanıcısının içeriğiyle etkileşimler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector