Çin’in Blockchain Girişimi

Çin, Blockchain Teknolojisini hızla benimsemek ve kullanım durumlarını ‘acilen’ geliştirmek için ülke çapında bir girişim başlattı. Çin’in Başkan Xi Jinping şahsen Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi önünde blok zinciri geliştirmek için daha büyük bir aciliyet çağrısında bulundu. Bu duygu eyalet medyası tarafından da yankılandı People’s Daily, ön sayfa makalesi “Blockchain’i ülkenin temel girişimlerinden biri olarak, temel atılımları hedefleyerek yerleştirmek” konulu. Bunun da ötesinde, ulusal TV kanalı CCTV-2, blockchain teknolojisini tartışmaya adanmış çeşitli haber segmentlerine sahipti – Çin’in ana odak noktasının Bitcoin’in değil, Blockchain olduğunu vurgulayan önemli bir vurgu..

Çin’in önde gelen gazetesi People’s Daily, Blockchain Evlat Edinme çağrısı yapıyor

Blockchain’i zorlamaya yönelik bu büyük girişim, açıkça Çin’in Ulusal Dijital Para Birimi olan “DCEP” (Dijital Para Birimi / Elektronik Ödeme) ile ilgilidir. Bu yeni para birimi, Çin Halk Bankası (PBoC) tarafından çıkarılır ve hem Researve Money’nin (M0) ikamesi hem de dijital nakit olarak hareket eder. DCEP, başlangıçta PBoC’ye bağlı bankalara ve sonunda Tencent ve Alibaba aracılığıyla genel kamuoyuna sunulacaktır..

DCEP’in merkezileştirilmiş olacağını belirtmek önemlidir. & özel blok zinciri. Ağdaki yeni para birimi, Çin Hükümeti’nin yetkisi aracılığıyla PBoC tarafından verilecektir. Açık bir genel fikir birliği oluşturmak için Blockchain kullanan merkezi olmayan Bitcoin ağının aksine, ağa halk katılımı olmayacak..

Blockchain, Bitcoin Değil

Kripto para birimi alanındaki en önemli çekişme alanlarından biri, özel veya merkezi bir Blockchain’in değerinin olup olmadığıdır..

  • Görüş 1: Bitcoin, Blockchain değil
  • Görüş 2: Blockchain, Bitcoin değil

Bitcoin’in savunucuları, Blockchain’in anahtar değerinin, merkezi olmayan bir ağa, herkesin işlemlere katılabileceği, işlemlere katılabileceği ve doğrulayabileceği lidersiz bir ağa izin vermesi olduğunu savunuyorlar. Tartışma, bir Blockchain’in amacı bir veritabanı gibi kayıt işlemleri ise, MySQL veya MongolDB gibi merkezi veritabanlarının Blockchain’den daha yüksek bir verime sahip olacağıdır. Bu nedenle, Blockchain’i yalnızca halka açık fikir birliğine ihtiyaç duyulduğunda kullanmak mantıklı olacaktır. Bu argümanı takiben, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri, ağdaki iyi oyuncuları ödüllendirmede içsel bir rol oynadıkları için bir Blockchain’in çalışması için gereklidir..

People’s Daily, Blockchain’in Bitcoin’den daha fazlası olduğunu açıkça ortaya koyuyor

Blockchain’in savunucuları, Blockchain’in güvenlik ve şeffaflık sunduğunu ve geleneksel veritabanlarına göre farklı bir avantaj sağladığını savunuyorlar. Çin bu argümanı bir adım daha ileri götürür ve kripto para birimlerinin kullanımını aktif olarak caydırır ve kripto para birimi ticareti (örneğin, Çin’de kripto para borsaları yasaklanmıştır).

Hükümet “Air Coins” ve Cryptocurrency Spekülasyonunu kabul ediyor

Chinese State Media People’s Daily, kripto para birimi spekülasyonuna ve kara para aklamaya son verilmesi çağrısında bulundu

Devlet medyası People’s Daily, kripto para birimi spekülasyonunu açıkça göz ardı etti ve “hava para birimi” aleyhine suçlamalar getirdi. Hava Para Birimi veya hava paraları, havaya çok benzeyen, gerçek bir değeri olmayan kripto para birimleri için kullanılan Çince konuşma dilinde bir terimdir. Bu hamle, Çin’deki aceleci risk sermayesi yatırımlarının çoğunun gerçek bir kullanım senaryosuna sahip olmayan farklı kripto para birimlerine yönelik artışını dengelemek için tasarlandı. Ek olarak, makale açıkça yasadışı işlemlerin ve kara para aklamanın düzeltilmesi çağrısında bulunarak, devlet tarafından düzenlenmeyen kripto para birimlerine karşı daha fazla yaptırım eylemi önerdi. Bu ağır uygulama, kullanıcıları merkezi olmayan kripto para birimlerinden merkezi ulusal para birimi olan DCEP’e itmek için bir “sabit” önlem olarak görülebilir..

“Blockchain Bir Aldatmacadır” Sosyal Medya Tarafından Sansürlendi

WeChat, Blockchain’i bir aldatmaca olarak nitelendiren makaleleri engeller

Tarafından yapılan deneyler @cn_guzel ve diğer Çin medya kaynakları, Blockchain’i “aldatmaca” olarak nitelendiren makalelerin Çin’de aktif olarak sansürlendiğini tespit etti. Bu makaleleri gönderen herkes, bunların hızla silindiğini görür ve olası hesap askıya alma durumlarıyla karşılaşabilir. Bu tür medya içeriği kontrolü, Merkez Parti belirli bir doktrini yayınladığında Çin’de standarttır. Medya platformları hızlı bir şekilde uyum sağlar veya içeriklerin kaldırılmasını riske atarlar. ICP lisansları.

Cryptocurrency Mining artık Çin’de “Yasaklı” değil


Çin Hükümeti artık kripto para birimi madenciliğinin ortadan kaldırılması için baskı yapmıyor (Bitcoin ve Ethereum madenciliği gibi). Bu, hükümet politikasının 180 derecelik tamamen tersine çevrilmesi, 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girecek, yani madenciliğin Çin’de yasal ve vergiye tabi bir endüstri olacağı anlamına geliyor. Daha önce “Cryptocurrency Mining” bir listenin parçasıydı elenecek endüstriler. Bu değişiklik doğrudan yeni sürümünden geliyor Çin’in Endüstriyel Yapı Düzenleme Kılavuz Kataloğu, Güncellenen bir revizyonun artık kripto para birimi madenciliğinden aşamalı olarak kaldırılacak bir endüstri olarak bahsetmediği.

Geleneksel olarak Çin, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve DASH madenciliğinde her zaman önemli bir rol oynamıştır. Bunun temel nedeni, elektrik maliyetlerinin kw / saat başına 0,02 ABD doları kadar düşük olabileceği Çin’de (özellikle Siçuan ve Moğol bölgelerinde) bol miktarda ucuz elektrik arzından kaynaklanmaktadır. Bitcoin madenciliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için tam Bitcoin madenciliği rehberimize göz atın.

Genel olarak bu politikanın tersine çevrilmesi, Çin’deki kripto para birimleri hakkında güçlü olumlu sinyaller gönderiyor. Bu, net bir göstergedir. Çin Hükümeti madenciliğin önemini kabul ediyor ve merkezi olmayan halka açık Blockchain’lerdeki rolü. Bu tür politika değişiklikleri, kripto para birimi gelişimini engelleyen diğer politikaların tersine çevrilebileceği olumlu bir gelecek öneriyor..

Kripto para ticareti hala yasaklandı

Çin, 2017’den beri kripto para ticaretini yasakladı. Hükümet, OKex, Huobi ve BTChina gibi büyük fiat borsalarının Çin’deki operasyonunu durdurdu. Çin borsalarının artık fiat banka hesapları yok. Kullanıcılar eşler arası ticarete geçtikçe. Alipay, kendi platformunda kripto ticaretine tolerans göstermeyeceğini açıkça belirtti.

Herhangi bir işlemin bitcoin veya diğer sanal para birimleriyle ilişkili olduğu belirlenirse, @Alipay ilgili ödeme hizmetlerini anında durdurur.

– Alipay (@Alipay) 10 Ekim 2019

Vechain ve NEO gibi Çin Blockchain projeleri ne olacak?

Çin’in Blockchain Girişimi, kripto para birimlerindeki spekülasyonu açıkça caydırırken, Çin’de Blockchain projeleri büyüyor. Bu bir Cryptocurrency, Blockchain’in temel bir parçasıdır – Satoshi Nakamoto, Bitcoin ve Blockchain’i birlikte yarattı. 2009 teknik raporu. Bu nedenle, merkezi hükümetin Yayınları kripto para birimi spekülasyonunu küçümsemeye çalışırken genel kripto para birimi ağının ilişkili bir platform jetonu olmalıdır.

Blockchain girişiminin ilerletilmesi, Çin’de Vechain gibi projelerin benimsenmesine büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Günün sonunda hükümet, Blockchain’in gerçek hayattaki kullanım durumunu eleştiren birçok şüpheciyi yanıtlayarak Blockchain’in değer önerisini doğruladı..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector