Kripto para yatırımı ile ilgili eleştirilere rağmen, yatırımcı sayısı artıyor. Bunun arkasındaki ana nedenlerden biri, Aralık 2017’nin son haftasında kripto para birimlerinin değerlerinin artmasıdır. Burada hemen hemen tüm kripto para birimlerinin Aralık ayının son haftasında tüm zamanların en yüksek değerlerine dokunduğunu belirtmek yerinde olacaktır. Ocak 2018’in ilk haftasında Bitcoin, ikinci ve üçüncü sırada Ethereum ve Ripple ile en iyi kripto para birimi oldu. Yatırımcı sayısındaki bu artış, bu para birimlerinin depolanması için birçok kripto borsası ve cüzdanın kurulmasına neden oldu. Çeşitli kripto borsaları arasındaki rekabet, kripto para yatırımcılarına çeşitli faydalar sunan her borsada geçen zamanla birlikte artıyor..

Coinmama aynı zamanda büyük müşteri veritabanına sahip en çok oy alan kripto para borsalarından biridir. Hesaplarına anında para yatırmak isteyen kullanıcıların ilk tercihidir. Coinmama 2013 yılında kurulmuştur ve Slovakya’da kayıtlıdır. Şu anda, Bit Ventures bu kripto borsasına sahip ve merkezi İsrail’de bulunuyor. Bu kripto borsasını diğer borsalardan ayıran en çekici özelliklerinden biri dünya çapındaki operasyonlarıdır. Borsa, 24 Amerikan Devleti dahil olmak üzere dünyanın hemen hemen tüm 200’den fazla ülkesinde faaliyet gösteriyor. Dünyanın her yerinden kullanıcılar, kredi / banka kartları aracılığıyla bu borsadan çeşitli kripto para birimleri satın alabilirler. Daha önce, yalnızca Bitcoin ve Ethereum satın alma olanağı sunmuştu, ancak şimdi Litecoin, Cardano, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, QTUM ve Ripple (XRP) için genişletilmiş desteği var..

coinmama ülkeleri

coinmama bitcoin satın al

Bu kripto borsasını kullanmanın avantajları ve dezavantajları aşağıdadır.

AVANTAJLARI:

Diğer tüm en yüksek puan alan kripto borsaları gibi Coinmama da kullanıcılarına birçok avantaj sunuyor. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

 1. Fiat Para Birimi Kabulü
 2. Kolay Ödeme Yöntemleri
 3. Anında Para Transferi
 4. Kolay Kullanıcı Arayüzü
 5. Üst Düzey Güvenlik
 6. Her Zaman Mevcut Yardım ve Destek

1-Fiat Para Birimi Kabulü

Coinmama kullanmanın ilk ve en önemli avantajı, diğer birçok borsadan farklı olarak, kullanıcılara fiat para karşılığında kripto para satın alma imkanı sunmasıdır. Diğer borsaların çoğu, kullanıcıların kripto para satın al başka bir kripto para birimi karşılığında. Hangi ülkede yaşıyor olursanız olun, değişim, yerel para birimi karşılığında kripto para birimi satın almanıza izin verir.

2-Kolay Ödeme Yöntemleri

Bu kripto borsasının başarısının bir diğer nedeni, kullanıcıların kripto para satın almalarına izin vermesi ve çeşitli modlarda ödeme kabul etmesidir. Daha önce, borsa, Western Union aracılığıyla aktarılan fonlar karşılığında kripto para satın alma olanağı sundu. Son zamanlarda, kredi / banka kartları aracılığıyla kripto para satın almak için destek sundu. Hem VISA hem de MASTER kartlarını kabul eder ve kullanıcıların dünyanın herhangi bir yerinden kendi seçtikleri kripto para birimini satın almalarına izin verir..

3-Kullanıcı Hesaplarında Anında Para Transferi

Müşterilerin incelemeleri, Coinmama’nın, fonlarının anında cüzdanlarına aktarılmasını isteyen kullanıcıların her zaman ilk tercihi olduğunu gösteriyor. Hemen hemen tüm diğer kripto borsaları, satın aldığınız paraları üçüncü şahıs cüzdanlarında saklar ve kullanıcıların bu cüzdandan kişisel cüzdanlarına para aktarması gerekir, çünkü üçüncü şahıs cüzdanları para tutmak için güvenli değildir. Coinmama’da, kartlarınızın ayrıntılarını girdiğinizde paranız anında kişisel cüzdanınıza aktarılır..

En İyi 6 Zcash Cüzdan 2021’i OKU


4-Kolay Kullanıcı Arayüzü

Bir başka çok çekici özelliği Coinmama kripto değişimi, kolay ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmasıdır. Yeni başlayanlar bile platformu aracılığıyla kripto para birimlerini kolayca satın alabilir ve takas edebilir. Yeni başlayanlar için kullanımı çok zor olan bu tür birçok kripto borsası var çünkü bunları karmaşık hale getiren birçok çizelge, grafik ve istatistik var. Öte yandan Coinmama’nın satın alma süreci de oldukça basit ve kolaydır. Kullanıcılar, kayıt olduktan ve hesaplarını doğruladıktan sonra istedikleri kripto para birimini satın alabilirler..

5-Üst Düzey Güvenlik

Bir kripto para birimini üçüncü taraf bir cüzdanında saklamak istiyorsanız, bir borsanın güvenlik özellikleri her zaman birinci sınıf olarak kabul edilir. Ayrıca, paranızı korumak için web sitesi her zaman devlet kurumları tarafından düzenlenmelidir. Coinmama’nın ABD’de FINCEN’e kayıtlı olması, hackerlar tarafından saldırıya uğrama tehlikesi olmadığını ve gerçekleşmesi durumunda borsanın soruşturma sürecinin ABD yasalarına uygun olduğunu gösterir. Coinmama hiçbir zaman hacklenmedi; çünkü kredi / banka kartı numaralarınızı her zaman farklı bir sunucuda tutar.

6-Her Zaman Mevcut Yardım ve Destek

Son olarak, Coinmama aynı zamanda birçok kullanıcının tercih ettiği bir web sitesidir çünkü borsa, herhangi bir sorun durumunda kullanıcılara kolayca ulaşılabilen yardım ve destek sunar. Borsa sadece web sitesi üzerinden çalıştığı için, bu platform üzerinden kullanıcılara hazır destek sunulmaktadır. Canlı sohbet imkanı mevcuttur. Ancak, çoğu insan e-posta desteğini kullanmayı tercih ediyor. Destek ekibinin yanıt süresi genellikle hafta sonları daha uzundur. Diğer günlerde destek 9:00 – 18:00 GMT + 3 arasında mevcuttur..

coinmama bitcoin satın al

DEZAVANTAJLARI:

Coinmama, birçok avantajının yanı sıra, kullanıcıları caydıran bazı dezavantajlara da sahiptir. Bunlardan bazıları:

 1. Cryptocurrency Trading için Destek Yok
 2. Yüksek İşlem Ücretleri
 3. Yalnızca Birkaç Para Birimini Destekler
 4. Yalnızca Web Sitesi olarak mevcuttur

1-Cryptocurrency Trading için Destek Yok

Coinmama kullanmanın ilk dezavantajı, kullanıcıların kripto para ticareti yapamamasıdır. Yalnızca alım kolaylığı sunar ancak satış kolaylığı sağlamaz. Öte yandan, aşağıdaki gibi borsalar Coinbase, kullanıcıların kripto para ticareti yapmasına ve satmasına izin verin. Hatta, Coinbase kripto para birimlerinin bazı fiat para birimleri karşılığında satılmasına izin verir.

2-Yüksek İşlem Ücretleri

Coinmama da yüksek işlem ücretleri nedeniyle kullanıcılar arasında pek popüler değil. Yapacağınız her işlemde% 5,5 alır. Ayrıca, kullanıcılar kredi / banka kartlarıyla kripto para satın alırsa borsa% 6 işlem ücreti alır. Kesin işlem ücreti, borsadan satın aldığınız kripto para biriminin miktarına bağlıdır..

3-Yalnızca Birkaç Kripto Para Birimini Destekler

Coinmama kullanmanın bir diğer dezavantajı, sınırlı sayıda kripto para satın alma imkanı sunmasıdır. Daha önce, borsa Bitcoin ve Ethereum satın almaya izin verdi, ancak şimdi Litecoin, Cardano, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Ripple (XRP) ve diğerleri için genişletilmiş desteği var..

4-Yalnızca Web Sitesi Olarak Kullanılabilir

OKUYUN PayPal, Kripto Teklifini Birleşik Krallık’ta İkamet Edenlere Genişleteceğini Açıkladı

Coinmama, yalnızca bir web sitesi olarak çalıştığı ve mobil uygulaması olmadığı için kullanıcılar tarafından da ciddi şekilde eleştiriliyor. Bu, kullanımını sınırlandırır çünkü insanlar hareket halindeyken cep telefonlarını kullanarak ticaret yapmayı tercih eder. Kripto para satın almak için web sitesine kayıt olmalısınız.

coinmama bitcoin satın al

Coinmama ile Kripto Para Satın Alma Adımları:

Kripto para satın almak, bu kripto borsasının yaptığı kadar kolay olmamıştı. Aşağıda, bu değişim yoluyla kripto para satın almanın bazı adımları verilmiştir..

 • Kayıt

coinmama dalgalanma xrp

İlk ve en önemli adım Coinmama aracılığıyla kripto para satın almak borsaya kayıt. Oldukça basittir ve yalnızca kullanıcıların e-posta kimliğini gerektirir. Web sitesinin sağ üst köşesinde kayıt sekmesini bulacaksınız. Bu sekmeye tıklamak bir kayıt formu açacaktır. Kullanıcılar doğrulama için kullanıcı adlarını doldurmalı, bir şifre seçmeli ve e-posta kimliğini girmelidir. Kayıt formunun gönderilmesi üzerine, kullanıcının e-posta adresine bir bağlantı gönderilecektir. Bağlantıya tıklamak kayıt işlemini tamamlayacaktır. Kullanıcılar bu kayıt ile 150 $ değerinde herhangi bir kripto para birimini satın alabilirler. Ancak, büyük miktarda kripto para birimi satın almak istiyorsanız, KYC doğrulamasından geçmeniz gerekecek. Bunun nedeni, kullanıcıların bir günde 5000 $ değerinde kripto para birimi ve ayda 20.000 $ değerinde kripto para satın almalarına izin vermesidir..

 • Kripto Para Birimleri Satın Alma

kripto para satın al coinmama

Başarılı kayıt ve KYC doğrulamasından sonra, kullanıcılar kendi seçtikleri herhangi bir kripto para birimini satın alabilirler. Hesabınıza giriş yapmak sizi kendi seçtiğiniz kripto para birimini ve ayrıca ödemeyi düşündüğünüz para birimini seçmeniz gereken bir sonraki sayfaya götürecektir. Burada bahsetmek yerinde olacaktır. Coinmama Kullanıcılar banka / kredi kartlarıyla kripto para satın almak istiyorsa, birçok fiat para biriminde ödemeleri kabul eder. Para birimlerini seçtikten sonra, kullanıcıların karar vermesini kolaylaştıran döviz kuru ekranda görüntülenir. İşlem ücreti de burada kullanıcıların tesisi için gösterilecektir..

 • Kimlik Doğrulama

150 $ veya daha düşük değerde kripto para satın almak istiyorsanız, kayıt olduktan sonra işlemden geçebilirsiniz. Ancak satın almak istediğiniz kripto para birimi miktarı 150 dolardan fazlaysa, KYC doğrulamanızı tamamlamanız gerekecektir. Bu doğrulamada, kullanıcıların kimliklerini kimlik kartı, Pasaport numarası, Ehliyet gibi desteklenen bir resmi belge ve ayrıca bu belgelerden birini tutan görünür bir selfie ile kanıtlamaları gerekecektir. Kimlik kanıtının görünür olması yaklaşık 10-20 dakika sürer. Doğrulama tamamlandıktan sonra, kullanıcılar günlük 5000 $ değerinde ve ayda 20.000 $ değerinde kendi seçtikleri kripto para birimlerini satın alabilirler..

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz Coinmama neredeyse dünyanın tüm ülkelerinde faaliyet gösterdiği için genel olarak kripto para satın almak için iyi bir borsadır. Ayrıca, kredi / banka kartlarıyla satın alma imkanı ve birçok fiat para biriminde ödeme kabulü nedeniyle borsa kullanmaya değer. Daha fazla kripto para birimi desteğini genişletirse ve ayrıca bir mobil uygulama sunarsa, bu değişimin kullanımı daha da artacaktır..

coinmama bitcoin satın al

  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector