Bitcoin je teraz len niečo málo cez 10 rokov a vzal svet útokom. Prostredníctvom svojich rôznych behov s býkmi si vytvorila mnoho milionárov cez noc, čo bola najvyššia hodnota dosiahnutá v januári 2021, keď dosiahla maximum niečo cez 38 000 dolárov. Vďaka svojej komplexnej povahe a vysokým ziskom priťahuje všetky druhy ľudí, z ktorých niektorí využívajú nedostatok znalostí iných ľudí. Mnoho ľudí prepadlo bitcoinovým podvodom a ponziho schémam. Preto je dôležité vedieť, čo je bitcoin a ako môžete v skutočnosti zarobiť peniaze z bitcoinu.

Čo je to bitcoin?

pompézne býčí o bitcoinoch

Bitcoin je kryptomena a celosvetový platobný systém. Je to prvá decentralizovaná digitálna mena, pretože systém funguje bez centrálnej banky alebo jediného správcu. Sieť je typu peer-to-peer a transakcie prebiehajú medzi používateľmi priamo bez sprostredkovateľa.

Bitcoin dosahuje túto novú nezávislosť pomocou novej technológie a spoliehania sa na neuveriteľne komplikovaný matematický dôkaz – nazývaný kryptografia.

Pretože žiaden správca nie je zodpovedný za údržbu alebo podporu bitcoinov, transakcie vydané v bitcoinoch sa overujú a zaznamenávajú do verejnej distribuovanej knihy. Táto verejná kniha sa nazýva blockchain.

Ako funguje bitcoin?

tmavá čistá kryptomena

Blockchain, ako prvýkrát uviedol anonymný autor Satoshi Nakamoto, je v podstate verejná kniha, ktorá je distribuovaná a udržiavaná počítačmi po celom svete prostredníctvom internetu.

Blockchain je namiesto toho zdieľaná verejná kniha, na ktorú sa spolieha celá sieť bitcoinov. Názov blockchainu vychádza z podkladovej dátovej štruktúry, ktorá sa skladá z 1-megabajtových súborov nazývaných „bloky“, ktoré sú v podstate samy hlavnými knihami. Bloky sú spolu „spojené“ prostredníctvom zložitého matematického dôkazu.

Zjednodušene povedané, blockchain je formou účtovnej knihy, ktorú – namiesto toho, aby si ju banka ponechala – namiesto toho zdieľajú bitcoinskí „baníci“ a „uzly“ po celom svete..

Všetky sieťové uzly (počítače so softvérom Bitcoin) majú potenciál pristupovať k Blockchainu a prezerať si overené transakcie bez prekážok, ktoré bránia prístupu (napríklad spoplatnenie služieb bankou pri udržiavaní histórie transakcií).

Blockchain sa namiesto toho spolieha ako na svoj dôkaz na kryptografiu (umenie písať alebo riešiť kódy), namiesto toho, aby sa spoliehal na to, že všetky nespracované transakcie pred uskutočnením overí a overí tretia strana. Proces autentifikácie čakajúcich transakcií a ich zhromažďovania do bloku na zahrnutie do Blockchainu sa nazýva „ťažba“. Tento proces vykonávajú členovia bitcoinovej komunity, ktorí sa nazývajú „baníci“.

Názov ťažba čerpá z metafory, podľa ktorej baníci dostávajú bitcoiny ako odmenu podobným spôsobom, akým sa ťažia vzácne komodity, napríklad zlato, zo zeme. Ťažiari sú používatelia počítačov s neuveriteľne výkonným hardvérom, ktorí riešia zložité matematické problémy, aby kryptograficky overili blok transakcií a potom ich pripojili ku všetkým predchádzajúcim transakciám v bitcoinovej sieti..


Ťažiari slúžia bitcoinovej komunite zabezpečením siete. Proces riešenia kryptografického dôkazu pre blok je mimoriadne náročný na zdroje. Víťazom v závode na ťažbu 1-megabajtových „blokov“ transakcií získavajú baníci „odmenu“ alebo „odmenu“ v bitcoine. Aj takto sa prideľujú nové bitcoiny a vstupujú do systému.

Pri transakciách v bitcoinoch strany využívajú na výmenu nominálnych hodnôt v bitcoinoch (BTC) takzvanú „bitcoinovú peňaženku“. Bitcoinové peňaženky poskytujú svojim používateľom verejný kľúč (adresa, z ktorej sa odosiela alebo z ktorej sa prijímajú bitcoiny), ako aj súkromný kľúč..

Privátny kľúč je neuveriteľne dôležitý „podpis“ pre používateľov bitcoinu, ktorý sa používa na potvrdenie čakajúcich transakcií poskytnutím matematického dôkazu, že pochádzajú od majiteľa príslušnej peňaženky.

Ak si užívateľ želá obchodovať v bitcoinoch, jeho úmysel je signalizovaný na blockchaine zadaním transakcie podpísanej súkromným kľúčom používateľa. Sieť bitcoinov potom overí transakciu kontrolou, či sú adresy do az adresy platné, či je platný súkromný kľúč a či má prístup k dostatku finančných prostriedkov na uskutočnenie transakcie. Transakcia sa zvyčajne potvrdí v sieti do nasledujúcich desiatich minút.

Bitcoin ako finančný systém je navrhnutý na samoreguláciu. Škodlivá transakcia vyžaduje toľko výpočtu (a teda aj elektriny), že takmer vo všetkých prípadoch je výhodnejšie použiť rovnakú výpočtovú silu na zabezpečenie siete a získanie blokovej odmeny. To bráni aktérom v útoku na sieť a chráni Blockchain v zaznamenávaní škodlivých alebo podvodných záznamov.

Používatelia na celom svete môžu získať bitcoin ako odmenu za ťažbu a zabezpečenie siete, získať kryptomenu ako darček alebo ako tender za poskytnuté služby, alebo môžu kúpiť bitcoin z online zmenárne podľa vlastného výberu.

Mylné predstavy

Rovnako ako pri vývoji akejkoľvek novej technológie, okolo Bitcoinu panuje niekoľko mylných predstáv, ktoré presne nepopisujú fungovanie bitcoinovej siete (alebo všeobecne kryptomien)..

Napriek populárnym rečiam je nemožné „hacknúť“ sieť bitcoinov a podvodne vytvárať alebo vydávať bitcoiny; vyžadovalo by to „konsenzus“ každého uzla na celom svete. Podobne ako môže dôjsť k odcudzeniu fyzickej peňaženky s menou vo vnútri, bitcoinové peňaženky môžu mať rôzne chyby zabezpečenia v závislosti od ich emitenta a pôvodu a môžu byť napadnuté aj samotné peňaženky..

Transakčné strany sú pseudonymné, pretože Blockchain neilustruje mená strán, ale namiesto toho poskytuje náhodný zoznam čísel a písmen, ktoré znázorňujú transakčné strany.

Zatiaľ čo sa niekto môže spoľahnúť na to, že banka zabezpečí súkromie svojho bankového účtu (súkromná účtovná kniha), všetky počítače v bitcoinovej sieti majú potenciál zobraziť Blockchain a zvyčajne môžu vidieť zostatok každej peňaženky..

Ďalej sú všetky transakcie ďalej viditeľné v bitcoinovej sieti. Aj keď mená transakčných strán nie sú pri výmene bitcoinu zverejnené v sieti, sofistikovaná analýza blockchainu by mohla umožniť tretím stranám sledovať toky cez sieť.

Budúcnosť peňazí?

Bitcoin ponúka úžasnú alternatívu k tradičnému bankovému systému, pri svojom založení sa spolieha na nemenný matematický dôkaz a po prvýkrát v histórii ľudstva ponúka decentralizovanú menu, v ktorej je možné dôveru medzi dvoma stranami rozšíriť na úroveň, keď má globálna komunita rovnaký prístup. globálnemu monetárnemu systému, ktorý je natívne digitálny.

O úspechu bitcoinu bude v budúcnosti rozhodovať počet ľudí a trhov na celom svete, ktorí sú pripravení akceptovať ho ako de facto digitálnu menu, a to, ako môžu banky a ďalšie regulačné orgány z celého sveta vnímať bitcoinovú sieť ako hrozbu pre ich zvrchovanosť a samotná existencia.

Ako zarobiť peniaze pomocou bitcoinu

HODLing – nakupujte a podržte

Nakúpte bitcoiny z kryptomenovej burzy a HODL až do budúceho dátumu, kedy ich hodnota výrazne stúpne. Termín HODL vznikol, keď obchodník nesprávne napísal slovo držať na bitcoinovom fóre, keď chcel povedať, že namiesto predaja bude držať svoje zisky. HODLing je forma dlhodobej bitcoinovej investície, pri ktorej teraz nakupujete bez úmyslu predávať v blízkej budúcnosti a staviť na dlhodobú hodnotu mien..

Obchodovanie s bitcoinmi

Obchodovanie s bitcoinmi nakupuje a predáva na vyspelých burzách kryptomien pomocou obchodných grafov podobných obchodovaniu na devízovom trhu, aby sa pokúsil predpovedať cenové pohyby spôsobené vonkajšími faktormi na trhu, ako sú udalosti, ako je rozpoltenie bitcoinu, regulácia a priemyselné správy. Používanie techník ako sentiment, technická a fundamentálna analýza na pomoc pri obchodných rozhodnutiach.

Bitcoinová arbitráž 

Arbitrážové obchodovanie je, keď si človek kúpi bitcoin za nízku cenu na najlacnejšej burze a potom ho predá za vyššiu cenu na inej burze. Obchodník s arbitrážou využíva cenové rozdiely medzi rôznymi burzami, aby dosiahol rýchly nízkorizikový zisk.

Bitcoinové futures obchodovanie

Bitcoinové futures umožňujú obchodníkom špekulovať nad cenou bitcoinu bez toho, aby skutočne nejaké bitcoiny vlastnili. Stávkuje sa dlho alebo krátko proti cene bitcoinu počas stanoveného obdobia. Bitcoinové futures kontrakty fungujú rovnako ako futures kontrakty pre tradičné finančné aktíva.

Bitcoin Sólová ťažba

 Ak ste si založili vlastného baníka na bitcoiny, môžete byť sólo-minerom. Toto je ťažký spôsob ťažby, pretože generovanie blokov môže trvať dlhšie v závislosti od vášho vybavenia, pretože potrebujete obrovské hashraty.

Skupiny ťažby bitcoinov

 V banskom ťažobnom fonde sa bitcoinoví ťažiari spoja a zvýšia hashovaciu silu, aby pri zvyšovaní obtiažnosti rýchlejšie generovali bloky. Združovaním svojich zdrojov generujú bloky rýchlejšou rýchlosťou a odmeny sa delia podľa príspevkov.

Bitcoinová cloudová ťažba 

Podpisujete zmluvu o prenájme ťažobného zariadenia na odľahlom mieste na určitý čas. K ťažbe dochádza na diaľku v lokalitách, kde je dostupné ťaženie kryptomien. Nemusíte riešiť nákup hardvéru, zriaďovanie, prevádzkové náklady, ktoré zahŕňajú náklady na elektrinu, teplo a hluk generovaný ventilátormi. Investovaním získate denné výplaty, ktoré sú založené na vašej investícii bez toho, aby ste skutočne ťažili priamo.

Bitcoinový sieťový marketing

Došlo k nárastu spoločností, ktoré ponúkajú investície do ťažby bitcoinov prostredníctvom štruktúry, kde ľudia dostávajú provízie za sprostredkovanie. Tvrdia, že kombinovať kryptomeny a sieťový marketing. Typická spoločnosť zaoberajúca sa sieťovým marketingom ťažby bitcoinov vyžaduje, aby ste si kúpili zmluvu na ťažbu bitcoinov podobnú cloudovej ťažbe, a potom začnete zarábať dividendy v závislosti od toho, ktorý balíček si kúpite. Sieťový marketingový aspekt veci prichádza prostredníctvom schémy, kde získate bonusy a provízie od všetkých ľudí, ktorých odkážete na konkrétnu sieťovú sieťovú marketingovú sieť Bitcoin. Jednou z takýchto sietí je Banské mesto.

Programy pridružené k bitcoinom 

Spoločnosti kryptomeny vyplácajú odmeny v bitcoinoch pre ľudí, ktorí odporúčajú svojim zákazníkom nových zákazníkov. Je veľmi bežné, že na burzách kryptomien existujú pridružené programy, ktoré ich zákazníci zdieľajú prostredníctvom sociálnych médií, aby prilákali ďalších používateľov. Napríklad sa zapojíte do pridruženého programu bitcoinov a potom vytvoríte youtube videá o produkte s odkazom na pridružený podnik v popise a dostanete zaplatené za každého, kto sa zaregistruje prostredníctvom vášho odkazu.

Bitcoinové faucety 

Bitcoinové faucety sú stránky, ktoré vám platia v satoshi (najmenší zlomok bitcoinu, 0,00000001 BTC) za vykonávanie jednoduchých úloh, ako je sledovanie videí, klikanie na reklamy, sťahovanie aplikácií a vyplňovanie prieskumov.

Teraz viete niečo viac o tom, čo je bitcoin a ako ľudia zarábajú peniaze pomocou bitcoinu. Prečítajte si viac nášho článku v sekcii o učení a tu sa dozviete viac o burzách kryptomien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector