Bitcoin Fiyat Analizi: 20 günlük SMA, BTC’yi Büyük Düşüşlerden Korur

Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • Bitcoin fiyatı, 4 saatlik zaman diliminde düşüş eğilimini karşılayamadı.
  • IOMAP, 38.000 $ ve 40.000 $ ‘da iki güçlü direnç engeli gösteriyor..

10 Ocak’ta 40.000 dolarlık direnç bariyerinden düştükten sonra, 20 günlük SMA’da destek bulmadan önce Bitcoin fiyatı önümüzdeki dört gün içinde 34.000 dolara düştü. Daha sonra fiyat, 20 günlük SMA’ya derhal geri dönmeden önce 40.000 $ engelini tekrar test etmek için yükseldi..

20 Günlük SMA, BTC’yi Tutuyor

Son dört gün içinde 20 günlük SMA, Bitcoin fiyatını yüksek tutmayı başardı. MACD sürekli negatif ivme gösterirken, 20 günlük SMA (35.600 $) bu düşüş baskısı altında durmayı reddetti..

btc / usd günlük grafik 011921

Resim: BTC / USD günlük grafik

IntoTheBlock’un IOMAP’ına daha yakından bakıldığında, bu destek bariyerinin neden bu kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Daha önce bu seviyede 746.000 adres 382.500 BTC token satın almıştı. Bu nedenle, bu hat, muazzam miktarda satış baskısını emecek kadar sağlamdır..

btc / usd hacim grafiği 011921

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik grafik, sahiplerine iyimser bir bakış açısı sunuyor. Birincisi, MACD yükselen piyasa momentumunu gösteriyor ve bu da yaklaşan Bitcoin fiyat artışına işaret etmeli. İkinci olarak, 50 barlık SMA, aşağı yönlü bir çapraz model oluşturmak için 20 bar SMA’yı geçmenin eşiğindeydi. Ancak, görünüşe göre bu iki teknik birbirinden uzaklaştı.

btc / usd 4 saatlik grafik 011921

Resim: BTC / USD 4 saatlik grafik

Genel Bitcoin Fiyat Duyarlılığı Düşüşü Görünüyor

Son olarak, IntoTheBlock’tan alınan aşağıdaki grafik, protokole günlük olarak giren adreslerin sayısını görselleştirmemize yardımcı olur. Gördüğünüz gibi, adres sayısı 7 Ocak’ta 685.400’den 17 Ocak’ta 470.450’ye önemli ölçüde düştü..


bitcoin adresleri tablosu 011921

Resim: IntoTheBlock

Bu bize, protokole katılmak isteyen daha az adresle birlikte genel ağın önemli ölçüde zayıfladığını gösteriyor..

Eski Kanadalı Başbakan Bitcoin’i Övdü

Eski Kanada başbakanı Stephen Harper geçtiğimiz günlerde, Bitcoin ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) doların yerini alacak rezerv para birimleri olarak hizmet etme şansı olduğunu söyledi. Harper, Cambridge House’dan Jay Martin ile yaptığı röportajda USD’nin yerini Euro veya Çin yuanı gibi büyük para birimlerinin alması olasılığını değerlendirdi..

Harper, Euro’nun değerine ilişkin uzun vadeli belirsizlik ve "keyfi önlemler" Çin hükümeti yuan’ın değerini dikkate alacaktı.

Dünyanın başlıca rezerv para birimi olarak ABD dolarının alternatifinin ne olduğunu görmek zor. Altın dışında, Bitcoin, bir sepet şey […] İnsanların rezerv olarak kullandıkları şeylerin sayısını göreceksiniz, ancak ABD doları yine de bunun büyük kısmı olacak.

Eski başbakan, CBDC’lerin bir dereceye kadar “kaçınılmaz” olduğunu ancak muhtemelen dünya çapında para politikasına tabi olacağını düşündüğünü söyledi. Ayrıca Harper, merkez bankalarının "bir tür genel bankacı" sadece bir finansal monitörden ziyade. Bu, herhangi bir CBDC’nin sunumunu etkileyebilir. Ekledi:

Nihayetinde, bir dijital para biriminiz varsa ve merkez bankasının amacı enflasyonu kontrol etmek ve istikrarlı bir para birimi ve fiyatlandırılabilirlik oluşturmaksa, o zaman dijital para birimi piyasanın bir tür evrimidir..

Öte yandan, CBDC’ler merkez bankacılığının rolüne karar vermek için sadece “çılgın deneyler” ise, Harper endişeleneceğini söyledi.

Eski ABD Hazine Bakanı: BTC “Kalmak İçin Burada”

Bloomberg TV’nin “Wall Street Week” e yakın zamanda yaptığı bir röportajda, eski ABD Hazine Bakanı Dr. Lawrence H Summers, Bitcoin görüşlerini paylaştı. Summers, Bitcoin’in dirençli bir varlık olduğuna inandığını ve “kalıcı olmak için burada” olduğunu söyledi.

Sanırım bazı kurumlar [Bitcoin] burada kalacak. Her şeyin çökeceğini sanmıyorum. Bence koşarak aşağı koşup sonra geri döndüğünde çok daha dirençli görünüyor ve bu nedenle insanların ona doğru ilerleyeceğini ve arzının sınırlılığı göz önüne alındığında insanlar ona doğru ilerlediğini düşünüyorum. fiyatları yükseltmek için çalışan bir faktör olacak

2016’da Summers, JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’un (2015 yılında yaptığı) “hiçbir hükümetin sınırları aşan ve aynı kontrollere sahip olmayan bir sanal para birimini asla desteklemeyeceği” yorumuna katılmadığını söylemişti. Summers şöyle demişti:

Jamie akıllı bir adam … Ama Bill Gates de akıllı bir adam ve internetin hiçbir yere gitmediğini söyledi..

Dr. Summers, Amerika’nın en iyi ekonomistlerinden biridir. Obama Yönetiminde Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konseyi Direktörü ve Harvard Üniversitesi Başkanı olarak görev yaptı ve Dünya Bankası Baş Ekonomisti olarak görev yaptı..

Bitcoin Fiyatının Hangi Seviyelere Ulaşması Bekleniyor?

Bitcoin fiyatı 20 günlük SMA’yı test etmeye devam ederse ve sonunda bozulursa, 50 günlük SMA’ya (27.350 $) düşebilir. Artan yönde, BTC fiyatı boğaları 38.000 $ işaretinde güçlü bir dirençle karşı karşıya..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map