Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • Bitcoin fiyatı iki güçlü direnç seviyesinin altında duruyor.
  • BTC, 20 bar, 50 bar ve 200 bar SMA’ları destekten dirence çevirdi.

Bu hafta sonundaki düşüş hareketinden önce, Bitcoin fiyatı 3 günlük bir yükseliş koşusu yürütüyordu ve bu Perşembe günü neredeyse 40.000 $ ‘lık bir gün içi en yüksek seviyeye ulaştı. Bununla birlikte, 20 günlük SMA’da tekrarlanan retler, ayıların pazara girme kapılarını açtı..

Bitcoin Fiyatı 34.000 Dolar ve 33.000 Dolar Seviyesinin Altına Düştü

Son iki gün içinde, ayılar piyasa üzerinde tam kontrol sahibi oldu ve Bitcoin fiyatını 34.000 dolar ve 33.000 dolarlık psikolojik seviyelerin altına itti. Göreceli güç endeksi (RSI) nötr bölgede geziniyor, bu da ayılara varlık değerinin altında değer biçilmeden önce Bitcoin fiyatını düşürmek için daha fazla alan sağlıyor..

btc / usd günlük grafik 020121

Resim: Günlük BTC / USD

Bitcoin fiyatı şu anda 32.000 dolarlık destek hattına doğru ilerliyor ve burada 820.000 adres daha önce 348.000 BTC satın almıştı. Bu çizginin altına inildiğinde, bir sonraki geçerli destek 31.000 dolarlık bölgede..

btc / usd hacim grafiği 020121

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik Bitcoin fiyat tablosunda, mevcut düşüş görünümümüze bolca güven veren iki gösterge var..

btc / usd 4 saatlik grafik 020121

Resim: BTC / USD 4 saatlik

Birincisi, MACD artan düşüş momentumu gösteriyor ve ikincisi, Bitcoin fiyatı bu aşağı doğru hareket sırasında 20 bar, 50 bar ve 200 bar SMA’ları destekten dirence çevirdi..

MicroStrategy, Şirketler İçin Dünyanın İlk Bitcoin “Başucu Kitabı” nı Yayınlıyor


Bir iş zekası şirketi olan MicroStrategy, önümüzdeki hafta firma tarafından düzenlenen Bitcoin Summit 2021 etkinliğinde bir Bitcoin Corporate “oyun kitabı” yayınlıyor. MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor, haberi paylaşmak için Twitter’a gitti.

Yönetişim, hukuki, finansal, teknik konuları kapsayan bir dizi belge olan #Bitcoin Corporate Playbook’umuzu açık kaynaklı hale getireceğiz. & muhasebe hususları. Brifingi alın & 3/4 Şubat’ta Şirketler için Bitcoin konferansımıza erken erişim.

2020’de Saylor, yükselen enflasyon ve kasvetli bir ekonomi korkularının ortasında hazine varlıklarının çoğunu Bitcoin’e kaydırması için MicroStrategy’ye rehberlik etti. Şirket, Aralık ayında 650 milyon dolarlık dönüştürülebilir banknot satın alımı da dahil olmak üzere bir milyar doların üzerinde Bitcoin aldı. Bunun dışında Saylor, kişisel portföyü için de BTC satın aldı..

MicroStrategy şimdi diğer şirketleri varlıklarının bir kısmını Bitcoin’e kaydırmaya teşvik ediyor. Saylor, yaklaşan oyun kitabında, firmanın hukuki, yönetişim ve diğer şirketlerin finansal konularını ele alacağını söyledi..

Yönetişim, hukuki, finansal, teknik konuları kapsayan bir dizi belge olan #Bitcoin Corporate Playbook’umuzu açık kaynaklı hale getireceğiz. & muhasebe hususları.

Oyun kitabının lansmanı (3 Şubat’ta), MicroStrategy tarafından düzenlenen, diğer kripto işlerini içeren ve Bitcoin ile ilgili birçok konuyu tartışan daha büyük bir etkinliğin parçasıdır..

Visa Kriptoda Çok Yükseliş

Visa CEO’su Al Kelly, kısa süre önce şirketin hala müşteriler için kripto para birimi ödemeleri ve onramplar sunmaya kararlı olduğunu doğruladı. Kelly’nin yorumları, Visa’nın kripto sektöründe bir oyuncu olarak kalmaya kararlı olduğunu gösteriyor.

Kelly dedi:

Visa’nın boyutu, entegrasyonları ve marka tanınırlığı sayesinde kripto para birimlerini ödemeler için daha güvenli, kullanışlı ve uygulanabilir hale getirmeye yardımcı olmak için benzersiz bir konumda olduğumuza inanıyoruz..

Kelly, Visa’nın blockchain varlıklarını iki şekilde sınıflandırdığını söyledi. İlk olarak, kripto varlıkları, bir değer deposu görevi gören yeni finansal varlıkları (Bitcoin gibi) temsil eder. İkincisi, stablecoinler doğrudan mevcut fiat para birimlerine sabitlenir ve ödemeler ve işlemler için daha rutin bir şekilde kullanılır..

Kelly, birinci kategori değer deposu jetonları için destek sunmak amacıyla Visa’nın, müşterilerin jetonları satın alabilmeleri ve tutabilmeleri için hızlı hizmet sunmayı amaçladığını belirtti..

Buradaki stratejimiz, kullanıcıların Visa kimlik bilgilerini kullanarak bu para birimlerini satın almalarını sağlamak için cüzdanlar ve borsalarla çalışmak veya Visa’nın dünya çapında kabul edildiği 70 milyon tüccarın herhangi birinde fiat satın almak için Visa kimlik bilgilerimize para yatırmaktır..

Visa’nın stabilcoinlerin geleceğine yaklaşımı iyimserdir ve firma dijital para birimlerinin potansiyelinin çok daha fazla kullanım durumu sunduğunu öne sürmektedir. Visa’ya göre:

[Kripto para birimleri], diğer herhangi bir fiat para birimi gibi, küresel ticaret için kullanılma potansiyeline sahip olabilecek, gelişmekte olan bir ödeme yeniliğidir..

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Bitcoin fiyatı şu anda 32.000 dolarlık destek hattına doğru ilerliyor. Altında bir mola BTC’yi 31.000 dolara çıkaracak.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector