Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • Yatırımcılar pazara girmek için 20.500 dolarlık psikolojik seviyeyi kullandılar.
  • Santiment, Bitcoin için sosyal medya aktivitesinde FOMO’ya eşit bir artış gösterdi.

Bitcoin, 23.000 $ sınırını aşmayı başardı ve daha önce hiç görülmemiş seviyelerde trend oluyor. Son birkaç gün BTC için efsaneydi ve birçok yatırımcı için bu, bir sonraki BTC piyasası sıçramasının başlangıcı gibi görünüyor. Bununla birlikte, önde gelen kripto para birimi, yutabileceğinden daha fazlasını mı çiğniyor? Hadi bir bakalım.

Bitcoin yükseliyor

Bitcoin boğaları, yedi gün boyunca piyasanın kontrolünü elinde tuttu ve bu süre boyunca 18.000 $ ‘dan 22.860 $’ a yükseldi. Hareketli ortalama yakınsama / sapma (MACD), piyasa momentumunun giderek yükselişe geçtiğini gösteriyor..

btc / usd günlük grafik 121820

Resim: BTC / USD günlük grafik

Günlük grafikte çizdiğimiz destek çizgisi, IntoTheBlock’un IOMAP’ında (Para Etrafında Giriş / Çıkış Fiyatı) görselleştirildiği gibi güçlü destek bölgesi ile uyumludur. Görünüşe göre yatırımcılar BTC ana vagonuna atlamak için 20.500 $ ‘lık psikolojik kullandılar..

Resim: IntoTheBlock

Bununla birlikte, bu destek bölgesi, muazzam miktarda satın alma baskısını emecek kadar güçlü görünüyor. 4 saatlik grafiğe bakıldığında, fiyatı düşüren 23.400 $ ‘da kısa vadeli direnç var gibi görünüyor..

btc / usd 4 saatlik grafik 121820

Resim: BTC / USD 4 saatlik

Ancak 22.800 dolarlık destek hattı güçlü kalarak fiyatı yükseltti. Fiyat bu duvarın altına düşerse, bir sonraki geçerli destek 20 bar SMA’da (20.800 $) yatıyor..

Bitcoin fonu milyarder hedge funder’da destekleyici buldu


Milyarder hedge fonu yöneticisi Alan Howard, kurumsal odaklı yeni bir yatırım firmasını destekliyor. Şirket, gelecek yılın başlarında Bitcoin (BTC) ve Ether’e (ETH) 1 milyar dolar ayırmayı planlıyor..

One River Asset Management CEO’su Eric Peters, bir Bloomberg raporuna göre, önde gelen iki dijital varlığa kurumsal ilgiyi çekmek için yeni şirketi kurdu. Satın aldığını kaydetti "600 milyon dolardan fazla" Kasım ayında Bitcoin ve Eter değerinde.

Brevan Howard Varlık Yönetimi’nin kurucularından biri olan Alan Howard, One River Dijital Varlık Yönetimini destekliyor. Rapordan bir alıntı şu şekildedir:

Howard pek çok yardımcı rol oynuyor. One River Digital’in fonlarına yatırım yapmanın yanı sıra, iş dünyasından da hisse satın alıyor. Kontrol ettiği bir şirket olan Elwood Asset Management, One River Digital’e ticaret hizmetleri, pazar analizi ve teknik destek sağlıyor..

Rapor ayrıca, Northern Trust’ın fon yöneticisi ve Coinbase’in de ilk ticaret yürütme ve saklama ortağı olarak görev yapacağını da ekledi. Özellikle, Ruffer LLP de One River’ı destekliyor. İlki, yakın zamanda yaklaşık 700 milyon dolar değerinde Bitcoin maruziyeti elde ettiğini doğrulayan İngiliz bir yatırım yöneticisi..

The Block raporuna göre, bir Ruffers sözcüsü şunları söyledi:

Ruffer portföyleri, sermayeyi korumayı ve her hava koşulunda iyi getiri sağlamayı amaçlamaktadır ve artık bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olmak için bitcoin için bir tahsisi var.

Borsa verileri, BTC’yi 20 bin doları geçmeye iten büyük alıcı akışını gösteriyor

Bitcoin, son zamanlarda 20.000 $ eşiğini başarıyla geçti ve önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Fiyat kalıbı, kripto para birimi için uzun süredir bastırılmış talebin bir işareti olabilir..

btc / usd fiyat grafiği 121820

Resim: Tradingview

CryptoQuant’a göre, Çarşamba günü “aşırı satın alma gücünün” bir göstergesi olan tüm borsalar için stabilcoin girişi adreslerinin sayısında alışılmadık bir artış oldu. CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Jun CoinDesk’e şunları söyledi:

Birçok kişi BTC satın almak için stabilcoin yatırmaya çalışıyordu.

Bu dalgalanmaya neyin sebep olduğu şu anda belirsiz. İlginç bir şekilde, İngiltere merkezli Ruffer Investments, kısa bir süre önce Kasım ayında yaklaşık 744,26 milyon dolar değerinde Bitcoin yatırdığını doğruladı. Bazı endüstri analistleri önümüzdeki aylarda daha büyük alıcılar bekliyor..

CryptoWatch’ın kurucusu Artur Sapek CoinDesk’e şunları söyledi:

2021’e baktığımızda, kurumların aşırı büyük tekliflerinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı üzerinde çok daha büyük bir belirleyici etkiye sahip olmasını beklemeliyiz..

Guggenheim CIO, Bitcoin 400.000 $ değerinde olmalı

Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in mevcut fiyatından çok daha değerli olması gerektiğini söyledi. Bloomberg TV’ye, şirketinin temel analizinin madalyonun ideal olarak 400.000 $ olarak fiyatlandırılması gerektiğini gösterdiğini söyledi..

Temel çalışmamız, bitcoin’in (BTC, +% 12.09) yaklaşık 400.000 $ değerinde olması gerektiğini gösteriyor..

Bu yükselen yüksek fiyat hedefi, Minerd’e göre iki özelliğe dayanmaktadır. Dijital varlığın kıtlığı ve gayri safi yurtiçi hasılanın yüzdesi olarak altına göreli değeri.

Bitcoin birçok altının özelliğine sahiptir ve aynı zamanda işlemler açısından alışılmadık bir değere sahiptir..

Minerd, önde gelen kripto para birimi 10.000 dolar civarında işlem yaparken BTC’ye tahsis etmeye başladığını belirtti. Bitcoin’e yatırım yapmanın, madeni paranın 20.000 $ işaretini geçtiği için artık “biraz daha zorlu” olduğunu ekledi.

Bu aynı anda biraz fazla mı?

Hiç kimse bu kopuşun bir boğa tuzağı olduğunu iddia etmese de, bir düzeltme döneminin genellikle fiyatta bu kadar dramatik bir yükselişi takip ettiği gerçeği kalır. Santiment, Twitter’da Bitcoin’den bahsedenlerin sayısının son birkaç günde çarpıcı bir şekilde arttığını belirtti..

Bu özellikle iyiye işaret değil. Sosyal aktivitede yüksek bir artış, piyasaya birçok yeni ve deneyimsiz yatırımcının girdiği FOMO’ya eşittir. Bununla ilgili sorun, piyasadan en ufak bir dalgalanma ihtimaliyle çıkmalarıdır..

Coinbase CEO’su ve Kurucu Ortağı Brian Armstrong da yatırımcıları bu dalgalanma konusunda uyardı..

"Kripto’nun gerçekten oyunun kurallarını değiştiren bir yenilik olduğuna inanıyoruz ve Coinbase’de piyasaya uzun vadeli bakıyoruz. Piyasadaki rallileri görmek ve haber kuruluşlarının dikkatleri bu yükselen varlık sınıfına yeni bir şekilde çevirdiğini görmek harika olsa da, kriptoya yatırım yapmanın risksiz olmadığını anlamanın ne kadar önemli olduğunu yeterince vurgulayamayız.."

Efsanevi tüccar Peter Brandt, Bitcoin’in fiyat hareketleri konusunda da temkinli olmaya devam ediyor ve dikey patlamaların uzun vadede sürdürülemeyeceğinden bahsediyor..

"Anlamlı bir düzeltmenin başladığı yerden BTC boğa piyasasının mutlak sonu olacağını sanmıyorum. BTC’nin çok yıllık bir boğa piyasasında olduğuna inanıyorum. Ancak dikey patlamalar sürdürülemez. Uzun süredir devam eden 24087 hedefinde biraz kar alacağım."

BTC için izlenecek temel fiyat seviyeleri

Bitcoin, kısa vadeli direnci 23.400 $ ‘da geçmesi şartıyla 25.000 $’ a ulaşabilir. 20.500 $ ‘da sağlıklı bir destek var ve bu da fiyatı aşağı yönde yükseltmeli..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector