Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • Bitcoin, sağlıklı bir desteğin üzerine oturur.
  • 4 saatlik zaman diliminde MACD, düşüşten yükselişe geçmek üzere.
  • 100.000 Bitcoin seçeneği Noel’de sona erecek

Bitcoin boğaları bu Salı pazarın kontrolünü geri aldı. Bununla birlikte, fiyat 24.000 dolarlık psikolojik düzeyde tekrarlanan reddedilmelerle karşı karşıya. Görünüşe göre sahipler o seviyeye ulaştıkları anda coinlerini satıyorlar..

Bitcoin 24.000 Dolar Seviyesinde Başarısız

12-19 Aralık arasında, önde gelen kripto para birimi, 18.000 $ ‘dan 24.000 $’ a yükseldiği efsanevi bir ralliden geçti. Bununla birlikte, 24.000 $ ‘lık direnç bariyerinin reddedilmesi, fiyatı tekrar yükselmeden önce 22.675 $’ a düşmeye zorladı. Maalesef, başka bir reddedilmenin ardından fiyat tekrar düşecek gibi görünüyor.

btc / usd günlük grafik 122320

Resim: BTC / USD günlük grafik

Fiyat şu anda BTC sahipleri için cesaret verici bir işaret olan sağlıklı destek bölgelerinin üstünde duruyor. 23.000 ila 23.300 dolar arasında güçlü bir destek var ve bu da çok fazla satış baskısını absorbe etmesi gerekiyor. Bunun altında, 20 günlük SMA, kalan satış baskısını emecek kadar sağlam olmalıdır..

bitcoin hacim tablosu 122320

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik grafik, sahipleri için cesaret verici olmalıdır. Kısa vadeli piyasa ivmesi düşüş eğiliminden yükselişe geçmenin eşiğinde gibi görünüyor..

btc / usd 4 saatlik grafik 122320

Resim: BTC / USD 4 saatlik

Arjantin Bitcoin’e Hedge Olarak Dönüyor

Arjantin’in finansal krizi kötüleştikçe, insanlar kötü kamu politikalarına karşı bir önlem olarak kripto para birimlerine giderek daha fazla yöneliyor. Binance’in Latin Amerika operasyonlar direktörü Maximiliano Hinz, Binance’de faaliyet gösteren yeni Arjantinlilerin sayısının 2019’dakinden beş kat daha fazla olduğunu söyledi..


Tüm hizmet sağlayıcıları göz önünde bulundurarak, Binance’deki Latin Amerika ekibi, Arjantin’deki yeni kripto para birimi kullanıcılarının sayısının bu yıl üç katına çıktığını tahmin ediyor. Bir Télam raporundan alıntı:

Ocak ayından bugüne Binance’deki Arjantinli kullanıcı sayısı beş katına çıktı. Ancak tüm platformlarda durum böyle değildi. Pazar ortalamasından bahsedecek olursak, kullanıcı sayısının bu yıl% 300 arttığını söyleyebiliriz..

Hinz, pandeminin kripto para birimlerine olan ilginin artmasında önemli bir rol oynamasına rağmen, kıvılcımın bir süredir zaten yandığını söyledi. Kötü kamu politikalarının ülkeyi yalnızca Venezuela’nınkiyle aşılan bir kriz düzeyine taşıdığından bahsetti..

Hinz, Arjantinlilerin dijital varlıklara sabit vadeli yatırımlar için özel bir tercihi olduğunu da sözlerine ekledi. Télam, Arjantinli yatırımcıların tercih ettiği seçeneklerden birinin, yedi günden 90 güne kadar mevduat seçenekleriyle dolar cinsinden yıllık% 6 garantili kârlı mevduatlar olduğunu açıklıyor..

David Rosenberg BTC’ye Balon Dedi

Analist David Rosenberg, BTC’nin bir balonun içinde sıkışıp kaldığını iddia etti. Rosenberg, şu anda Bitcoin’e yatırım yapan çoğu insanın bunu yalnızca madalyonun popülaritesi nedeniyle yaptığını ve çoğu yatırımcının varlık hakkında hiçbir şey bilmediğini söyledi..

Live Bitcoin News raporuna göre Rosenberg şunları söyledi:

Benden bitcoin’e para yatırmamı isteyen çoğu insanla konuşursanız, onlar size onu geliştiren kişinin kim olduğunu ve hatta nasıl çıkarıldığını bile söyleyemezler. Bu sadece klasik, sürüyü takip eden, son derece kalabalık bir ticaret. Büyük bir balonun içinde.

Rosenberg’in ayrıca Bitcoin’in genel arzıyla ilgili bir sorunu var gibi görünüyor. Bitcoin’de yalnızca 21 milyon birim var. Şu anda yaklaşık 18,5 milyon mayın çıkarıldı. Bu, BTC arzı tükenmeden önce iki milyonun biraz üzerinde kaldığı anlamına geliyor. Rosenberg, bu sayıya ulaşılması durumunda bu sayıyı bir şekilde genişletmenin olası yöntemleri olduğu göz önüne alındığında, bu 21 milyon rakamının son bir puan olup olmayacağından şüphe ediyor..

Görünüşe göre, herhangi birinin potansiyel olarak daha fazla Bitcoin yaratabileceğini ve böylece gelecekte bu 21 milyon tartışmayı yapabileceğini ima etti. O bahseder:

Herkes, arz kısıtlamasında 21 milyon sınıra ulaşacağımıza inanıyor gibi görünüyor, ancak protokolde, bu limite ulaştığımızda bitcoin arzının artamayacağını önerecek hiçbir şey yok..

Rosenberg tek Bitcoin eleştirmeni değil. Bitcoin’in cesaretinden şüphe duyan diğer insanlar arasında milyarder yatırımcı Mark Cuban yer alıyor. Yakın tarihli bir açıklamada Cuban, Bitcoin’in yatırım yapılabilir olmasına rağmen, yaygın olarak algılanan bir hedging aracı olmadığını öne sürdü.

100 Bin BTC Opsiyonunun Süresi Dolmak Üzere – Daha Fazla Volatilite Önde?

25 Aralık’ta, yaklaşık 2.3 milyar dolar değerindeki Bitcoin vadeli işlemlerinin süresi dolacak. Bu, topluluğun kripto para piyasasında değişken bir hafta beklemesine neden oldu. Veri sağlayıcısı Skew geçtiğimiz günlerde 102.200 Bitcoin (BTC) opsiyonunun Cuma günü süresinin dolacağını tweetledi..

Opsiyon sözleşmeleri, sahiplerinin BTC’yi kullanım fiyatı olarak bilinen belirli bir fiyattan satın almasına veya satmasına izin verir. Skew’e göre, Cuma vade sonu 15.000 dolarlık kullanım fiyatı ve 20.000 dolarlık kullanım fiyatı etrafında kayda değer kümelere sahip..

Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin sona erme tarihi, genel olarak amiral gemisi kripto para birimi için değişken bir olay olarak kabul edilir. Bunun nedeni, son kullanma tarihi yaklaştıkça, sahiplerin sözleşmelerini ayarlamasıdır. Kârlı olan tüccarlar da ödemeyi almaya ve kripto para birimini terk etmeye karar verebilir..

Bu tür olayların Bitcoin’in değerinde büyük dalgalanmalara neden olduğu bilinmektedir. Tipik olarak, bir sözleşmenin BTC fiyatı üzerindeki etkisi, sona ermeden birkaç gün önce daha belirgin hale gelir..

Bitcoin şu anda, kısmen kurumsal yatırımcılar ve büyük tezgah üstü alım satımlar tarafından beslenen önemli bir boğa piyasasının ortasında..

Beklenen vadeli işlem dalgalanmalarına rağmen, BTC’nin kurumsal talep ve likit olmayan cüzdanların yükselişi tarafından iyi bir şekilde desteklenmeye devam etmesi için iyi bir şans var gibi görünüyor..

İzlenecek Önemli Fiyat Düzeyleri

Şu anda, tüm gözler 23.000 $ ve 23.300 $ destek bölgesinde olacak. Sahiplerin 24.000 $ ‘lık direnç bariyerini yeniden test etmesi için bu alanın sağlam kalması gerekiyor. Bunun altında bir mola, fiyatı 20 günlük SMA’ya götürecektir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector