Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • Günlük grafikte RSI aşırı alım bölgesine girdi..
  • 4 saatlik grafikteki MACD düşüş momentumunun arttığını gösteriyor..
  • Shark Tank sunucuları Bitcoin’i aşıyor.

Bitcoin, 12 Aralık ile 28 Aralık arasında 18.000 $ ‘dan 27.000 $’ a yükselen uygun bir yükseliş trendinde. Bununla birlikte, fiyat o zamandan beri 26.780 $ ‘a düştüğü için satıcılar 27.000 $’ lık psikolojik seviyeyi seçmiş gibi görünüyor..

Kartlarda Daha Fazla Satış?

Genel eğilim fazlasıyla yükselişe geçerken, bazı teknik göstergeler alıcıların madeni paralarını satmayı düşündüklerini gösteriyor. İlk olarak, günlük grafikte, göreceli güç endeksi aşırı alım bölgesine girdi. Bu, önde gelen kripto para biriminin şu anda aşırı değerli olduğunu gösteriyor.

btc / usd günlük grafik 122920

Resim: BTC / USD günlük grafik

4 saatlik grafik, düşüş görünümümüzü daha da güçlendiriyor. Görülebileceği gibi, hareketli ortalama yakınsama / sapma (MACD) artan ivme gösteriyor, bu nedenle kartlarda kesinlikle daha fazla düşüş var..

btc / usd 4 saatlik grafik 122920

Resim: BTC / USD 4 saatlik grafik

4 saatlik zaman diliminde Bollinger bandı da sıkışmaya başladı. Bantların sıkışması, düşük piyasa oynaklığının bir göstergesidir. Görünüşe göre fiyat düşmeden önce bir konsolidasyon döneminden geçiyor.

Mark Cuban, BTC Para Politikasını Övdü

Bitcoin’in tatil sezonundaki yükselen performansının ortasında, eski bir BTC eleştirmeninin amiral gemisi kripto para birimine karşı duruşunu değiştirdiği görülüyor. Daha önceki bir tweet’te, milyarder yatırımcı ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Mavericks teçhizatı satın alan hayranların ödemelerini yapmak için Bitcoin kullandıklarında% 25 indirim alacaklarını duyurmuştu..

Bitcoin’in bir ödeme seçeneği olarak hediye kartı teklifi ve kabulü, Küba’nın varlıkları mahrum bırakma geçmişi nedeniyle birçok uzmanı tuhaf buldu. Eylül 2019’da, muzları bir emtia olarak Bitcoin’e tercih ettiğini söylemişti..

Geçenlerde bir tweet’te Cuban, Bitcoin’in programlı para politikasını övüyor gibi görünüyordu ve halka açık şirketlerin hisse enflasyonunu kısıtlamanın akıllıca olacağını söyledi..

Ancak görünüşe göre Shark Tank ortağı duyguyu paylaşmıyor.

Bay Harika, Düzenleyicilerin Bitcoin’de Zorlaşacakları Uyarıyor

Shark Tank’ın “Mr. Harika ”Kevin O’Leary, geçtiğimiz günlerde düzenleyicilerin Bitcoin konusunda sert düşüşleri konusunda uyardı. “Bitcoin% 2.000 daha yükselse bile, kurumsal müşteriler için tamamen alakasız” dedi.

CNBC’den Squawk Box ile yakın zamanda yapılan bir röportajda O’Leary, BTC hakkındaki fikrini “gerçek para birimi olmadığını” düşünmekten yatırım yapmaya değiştirip değiştirmediğini sordu. “Yıllardır kriptoncu” olduğunu açıklığa kavuşturarak cevap verdi. O’Leary telefonunu çıkarırken Bitcoin cüzdanını işaret etti..

Eğlenceli olduğu için buna dahil oluyorum ama bu kurumsal bir ürün değil … Bu pazarın tamamı, Bitcoin% 2.000 daha yukarı çıkacak olsa bile, kurumsal müşteriler için tamamen alakasız.

Asıl sorun, buna bir mütevelli olarak dahil olursanız ve düzenlenirse ve ikiye kesilirse veya sıfıra giderse, kim bilir, ondan çıkan sınıf davası davalarının anasını hiç görmediniz..

O’Leary’den Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’ın son zamanlarda bitcoin ile ödeme yapan müşterilere ürün indirimi sunmaya başladığı konusunda yorum yapması istendi. Küba, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in herhangi bir şeye çözüm olmaktan çok bir din olduğunu söyledi..

O’Leary, Küba’yı çok iyi bildiğini söyleyerek yanıt verdi. Küba’nın daha önce muzların Bitcoin’den daha büyük bir ortak para birimi olduğunu söylediğinde alıntı yapıldığını söyledi. O’Leary, Küba’nın “muhtemelen haklı” olduğunu ekledi.

Demek istediğim, finans hizmetlerinin trilyon dolarlık küresel endüstrisini izleyen ve bu endüstride çalışan hepimiz için, bu bir hiç burgeri mi? Tek hücreli bir amip bile değil.

O’Leary, “finans piyasaları düzenleyicilerle ilgilenir ve yalnızca bu kuralların sınırları dahilinde faaliyet gösterebilirsiniz” dedi. Birçok kurumsal yatırımcının BTC’ye sahip olmak istemediğini çünkü “düzenleyiciden korktuklarını” iddia etti.

İskandinav Bölgesinde Bitcoin Aktivitesi Uygun Fiyatlı Madencilikten Arttırıldı

Elektrik fiyatlarındaki düşüş nedeniyle, kripto para madenciliği İskandinav bölgesinde önemli ölçüde arttı. Bölgedeki şiddetli yağışlar hidroelektrik santrallerinin üretimini artırarak İsveç ve Norveç’i dünyanın en düşük elektrik fiyatlarından bazılarına bıraktı..

Madencilerin yakın zamandaki şansı, yüksek elektrik maliyetleri ve çoğu dijital para birimi için daha düşük fiyatlar nedeniyle birkaç yıl süren düşük marjların ardından geliyor. Bir LiveMint raporuna göre, İsveç Boden’de bir veri merkezi işleten Hong Kong merkezli Genesis Mining’in operasyon başkanı Philip Salter şunları söyledi:

Bizim gibi zor dönemi atlatanlar şimdi oldukça mutlular. Hiç kâr etmediğimiz zamanlar oldu, ancak geçen yıl kârlılığımız üç kattan fazla arttı.

Madenciliği İskandinav bölgesinde inşa etmenin en kritik çevresel faydalarından biri elektriğin neredeyse karbon içermemesidir. Elektrik çoğunlukla hidro, nükleer ve rüzgar enerjisinden oluşur. İskandinav bölgesinden akan madeni paralara sahip olmak, Bitcoin’in politik risk profilini de azaltmaya yardımcı olur..

Salter eklendi:

Bitcoin yatırımcıları daha halka açık hale geldikçe ve daha fazla istikrar ve kritik güvenlik istedikçe, Çin’deki madencilikten İsveç gibi batı ülkelerinde madenciliğe çok önemli bir stratejik geçiş var. Bitcoin madenciliğinde dikkat edilmesi gereken en büyük gelişmelerden biri.

BTC İçin İzlenecek Temel Fiyat Seviyeleri

Fiyat düşerse, dikkat etmemiz gereken iki önemli seviye var. İlk olarak, 4 saatlik grafikte 50 çubuklu SMA (24.500 $) ve ikincisi, 20 günlük SMA (22.600 $). Bu iki seviye düşüş trendini kontrol edemezse, fiyat 20.000 $ ‘ın altına düşecektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me