Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • Bitcoin fiyatı 50.000 doları geçti ve sonra geri çekildi.
  • BTC, bir grup sağlıklı destek seviyesinin üstüne oturur.

13 Şubat’ta Bitcoin fiyatı 47.000 dolarlık destek duvarından sıçradı ve 49.575 dolara sıçradı. Bu Salı, BTC 50.000 $ işaretinin üzerine çıkmayı başardı ve o zamandan beri geri çekildi..

Bitcoin Fiyatı İki Sağlıklı Destek Seviyesinin Üzerinde Oturuyor

Son dört gün içinde Bitcoin fiyatı 49.000 dolarlık psikolojik seviyeyi dirençten desteğe çevirmeyi başardı. Bu yükseliş tırmanışı nedeniyle, RSI şu anda aşırı alım bölgesinin kenarında sürünüyor. Herhangi bir ani yükseliş hareketi, BTC’yi daha da pahalı hale getirebilir ve bu da düşüş düzeltmesini tetikleyebilir..

btc / usd günlük grafik 021721

Resim: Günlük BTC / USD

Olumsuz tarafı, Bitcoin fiyatının 49.000 dolar ve 47.000 dolarlık iki sağlıklı destek duvarı var. Daha önce 49.000 $ ‘dan 403.000 adres 301.000 BTC token satın almıştı. Bu seviye, çok fazla satış baskısını emecek kadar sağlam görünüyor.

btc / usd hacim grafiği 021721

Resim: IntoTheBlock

Bitcoin Madencileri HODLing Aşırı Satış

Glassnode’a göre, Bitcoin madencileri daha fazla BTC biriktirirken, uzun vadeli yatırımcılar kar elde ediyor. Ocak ayında madencilerin yoğun satışlarına rağmen, Glassnode’un raporu, madenci çıkışlarının Şubat ayında şimdiye kadar durduğunu gösteriyor.

btc / usd cam düğüm tablosu 021721

Resim: Glassnode

Rapora göre, madenciler ve uzun vadeli yatırımcılar boğa piyasalarında Bitcoin’in iki ana satıcısı. Glassnode, azalan madenci çıkışlarının yükseliş olarak değerlendirilebileceğini, madencilerin ya işletme maliyetlerini zaten karşılamış ya da madeni para stoklamasının mümkün olduğunu kaydetti. İkincisi, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımına yanıt olabilir.


Rapordan bir alıntı şu şekildedir:

Bu, madencilerin ya maliyetleri karşılamak için yeterli satışları tamamladığını ya da Tesla’nın güven oylamasını hazinelerini güçlü bir şekilde tutmak için adil bir neden olarak gördüklerini gösteriyor..

Madenciler artık Bitcoin’lerini elinde tutarken Glassnode, piyasalarda satılan madeni paraların çoğunun uzun vadeli yatırımcılar tarafından yüklendiği sonucuna vardı. Analiz firması ayrıca, İmha Edilen Para Günlerinin (CDD) eski paraların yeniden dağıtıldığını gösterdiğini belirtti. Glassnode, uzun vadeli yatırımcıların BTC’nin 12.000 $ ‘ı geçtiği Ekim ayından bu yana kar elde ettiği sonucuna vardı. CDD, uzun süredir harcanmamış madeni paralara daha fazla ağırlık veren bir ekonomik faaliyet ölçüsüdür..

Nijerya Kripto Yasağına Genel Bakış

Nijerya Blockchain Endüstrisi Koordinasyon Komitesi (BICCON), bankalara yönelik son Nijerya Merkez Bankası (CBN) direktifine saldırmak için diğer kripto endüstrisi oyuncularına katıldı. BICCON, Nijerya’daki kripto ve blok zinciri paydaşlarını temsil eden bir organdır. CBN, 5 Şubat 2021’de emri uyguladı ve kripto varlıklarını bankacılık sisteminden ayırmaya çalışıyor.

Yakın zamanda yapılan bir açıklamada BICCON, CBN’nin yeni direktifin Ocak 2017’de söylediği şeyin yalnızca “yalnızca bir tekrarı” olduğu yönündeki iddiasını reddetti. Direktif, finansal kuruluşların dijital varlıklarda işlem yapan kişilere ve / veya tüzel kişilere hizmet sağlamasını etkili bir şekilde yasakladı..

BICCON ayrıca CBN’yi “herhangi bir yetkili mahkemenin yeterli ihbarı veya mahkeme emri” vermediği için azarladı. Vücut ayrıca, emrin aceleciliğini ve yanlış uygulanmasını da vurguladı. Bazı kripto şirketlerinin bu karardan nasıl etkilendiğini ortaya çıkarmaya devam etti..

5 Şubat 2021’den bu yana, bazı kişi ve kuruluşların hesapları kapatılmıştır. Garip ve istisnai bir durumda, bir kripto para borsasının iki kurumsal hesabındaki fonlar silindi ve sonunda kapatıldı..

BICCON, “Şu anda Ulusal Meclis tarafından Nijerya’da kripto para ticaretini suç sayan veya yasadışı ilan eden bir mevzuat bulunmadığından” yasağın yasal engellerle karşılaşabileceğini belirtti. BICCON açıklamasını yayınlamadan önce, Nijerya Senatosunun bazı üyeleri de CBN direktifine karşı olduklarını ifade etmişlerdi. Raporlara göre, Nijerya Senatosu CBN’nin kararı açıklamasını istiyor.

Bilhassa, Senatör Sani Musa, CBN direktifini desteklemek için çıktı. Musa, kripto para birimlerinin, özellikle de Bitcoin’in Nijerya para birimini “neredeyse işe yaramaz” hale getirdiğini iddia etti. Nijerya Güvenlik ve Değişim Komisyonu da CBN direktifini onayladığını söyledi..

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Bitcoin fiyatı 50.000 $ işaretinin altında seyretmeye devam edecek. BTC’nin sonunda 50.000 doları güçlü bir destek hattına çevireceğine inanıyoruz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector