Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • İki haftalık direniş boğanın yolunda duruyor.
  • 4 saatlik RSI aşırı alım bölgesine girerek kısa vadeli düzeltmeyi tetikleyebilir.

Bitcoin, son zamanlarda tüm manşetleri kaptı ve iyi bir sebepten dolayı. Kurumlardan düzenli yatırımcılara kadar, herkes Bitcoin pastasından bir dilim istiyor gibi görünüyor. Bu olumlu duygu, BTC’nin 20.000 $ ‘lık bölgeden sadece bir kıl kadar uzakta durması nedeniyle fiyat hareketine yansıdı..

Yolda iki haftalık direniş

Boğalar bu hafta sonu mitinglerine başladılar ve dört olumlu günü bir araya getirmeyi başardılar. Fiyat, bu ralli sırasında 20 günlük SMA’nın üzerine çıkarak 18.000 $ ‘dan 19.360 $’ a çıktı. Hareketli ortalama yakınsama / sapma (MACD), momentumun düşüşten yükselişe doğru tersine döneceğini gösteriyor..

btc / usd günlük grafik 121520

Resim: BTC / USD günlük grafik

Görüldüğü gibi, fiyatın iki hafta geriye gitmesini engelleyen 19.725 $ ‘lık güçlü bir direnç var. Alıcılar, 20.000 $ ‘lık bölgeye geri dönebilmek için bu seviyenin üstesinden gelmek zorunda. 4 saatlik grafiği inceledikten sonra, alıcıların 19.375 $ ve 19.700 $ ‘da aşması gereken iki kısa vadeli direnç engelini görebiliriz..

btc / usd 4 saatlik grafik 121520

Resim: BTC / USD 4 saatlik grafik

Bununla birlikte, göreceli güç endeksi (RSI), aşırı alım bölgesinin hemen yanında, 66.55 civarında seyrediyor. Olumlu fiyat hareketi RSI’yi 70’in üzerine çıkarırsa, kısa vadeli bir düzeltmeyi tetikleyebilir..

Borsalardan yarım milyar Bitcoin çekildi

Yükseliş bakış açımıza daha fazla güven ekleyerek, Bitcoin’in son zamanlarda borsalarda tutulan miktarlarda bir günlük en büyük düşüşüne tanık olduğu ortaya çıktı. Santiment’e göre, sadece birkaç gün önce yaklaşık 29.709 Bitcoin (570 milyon dolar değerinde) geri çekildi. Veri analizi başlangıcı, bunun Nisan ayından bu yana en önemli tek günlük düşüş olduğunu belirtti..

Döviz grafiğinde tutulan bitosin miktarı

Resim: Santiment


Borsalarda tutulan BTC miktarı düşüşte görünüyor. Borsalar, yılın başında toplam Bitcoin arzının% 6’sına sahipti. Sayı Ekim’de% 4’ün biraz üzerine, Kasım’da ise% 3,8’e düştü. Aralık ayında, bu miktar% 3,7’ye daha da düştü (13 milyar dolar değerinde 684.000 bitcoin).

Borsalarda tutulan Bitcoin miktarı ve madalyonun fiyatı bir dereceye kadar ilişkili görünüyor. 2020’de Bitcoin’in fiyatındaki artış, borsalarda tutulan miktardaki düşüşle bağlantılı görünüyor..

Bir Trustnodes raporuna göre, veriler, daha fazla Bitcoin’in borsalara taşınmasıyla satış arzı arttıkça 2019’un 14.000 $ ‘a yükselmesinin sürdürülebilir olmadığını gösteriyor. İki ölçüm ters yönde hareket ettiğinden (muhtemelen yarılanma nedeniyle) 2020’de durum böyle olmayabilir. Bu nedenle, Madenciler şu anda daha az Bitcoin aldıkları için 2021’de yapabildikleri gibi satış baskısını artıramayabilir..

Fidelity’nin Bitcoin saklama işi “inanılmaz derecede başarılı” görüldü

Fidelity Investments CEO’su Abigail Johnson, şirketin Bitcoin saklama işinin "inanılmaz derecede başarılı. ” Herhangi bir spesifik bilgi sağlamamasına rağmen Johnson, Fidelity’nin eski dünya ile dijital varlıkların geleceği arasında bağlantı kurmak için çok çalıştığını belirtti..

Johnson, Barron’s ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Bunları, itibari para birimleri ile kripto para birimleri arasındaki ticareti kolaylaştırmak için rampaların içine ve dışına inşa etmek, şu anda olan bir şey ve ilerlemesine sevindim.

Tüketici talebi göz önüne alındığında Johnson, Fidelity’nin Bitcoin saklama işine çok ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Mart 2019’da Fidelity, Fidelity Digital Assets adlı ayrı bir yan kuruluş aracılığıyla bitcoin saklama hizmetleri sunmaya başladı. Bitcoin saklama dışında, Fidelity Digital Assets ayrıca kripto para birimi ticareti ve yürütme hizmetleri de sağlar..

Johnson röportajda, kripto para birimi alanını “büyüleyici” bulduğunu söyledi. Fidelity’nin kripto para birimi işinin doğru yolda olduğunu söyledi.

Bir işletme olarak çok iyi bir ivmeye sahibiz, bu gerçekten heyecan verici ve bu gerçekten [kripto] ‘ya geçtiğimizde başarmaya çalıştığım şey, bu yüzden bundan gerçekten mutluyum.

JPMorgan’a göre kurumlar BTC’ye 600 milyar dolar koyacak

ABD’deki en büyük bankalardan biri olan JPMorgan Chase, 600 milyon doların Bitcoin’e akabileceğini tahmin ediyor. Bunun gerçekleşmesi için, Japonya, Avrupa ve ABD’deki sigorta şirketleri ve emeklilik fonları, varlıklarının% 1’ini amiral gemisi paraya tahsis etmelidir..

Yakın tarihli bir notta, JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, BTC’nin kurumsal talebinin önümüzdeki yıllarda artacağını söyledi. Daha önceki bir U.Today raporuna göre, Massachusetts Mutual Life Insurance Company, 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alarak kripto para birimi topluluğunu şaşırttı..

Panigirtzoglou, daha fazla kurumun MassMutual’ın yolunu izleyeceğine ve bir domino etkisini tetikleyeceğine inanıyor..

MassMutual’ın Bitcoin satın alımları, kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin’in benimsenmesinde başka bir kilometre taşını temsil ediyor. Diğer sigorta şirketleri ve emeklilik fonları MassMutual’ın örneğini takip ettikçe, önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek potansiyel talep görülebilir..

JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon hala Bitcoin’i eleştirse de, bankanın stratejistleri madeni para konusunda giderek daha fazla yükselişe geçiyor gibi görünüyor. Yakın tarihli bir Bloomberg raporuna göre, bankanın strateji uzmanları Bitcoin’in kurumsal olarak benimsemesinin daha yeni başladığını söyledi..

Kurumsal yatırımcılar tarafından bitcoin’in benimsenmesi daha yeni başlamışken, altın için kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi çok ilerlemiştir..

BTC için izlenecek temel fiyat seviyeleri

19.725 $ ‘lık direnç, dikkat edilmesi gereken en kritik seviye. Geçmek, fiyatı 20.000 dolara çıkarır. Bununla birlikte, bu seviyedeki bir başarısızlık, önde gelen kripto para birimini 20 günlük SMA’ya (18.670 $) düşürür. Fiyat daha da düşerse, alıcılar 50 günlük SMA’ya (17.000 $) feci bir düşüşü önlemek için yukarı yönlü trend çizgisinin devam etmesini umacaklar..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector