Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, Tesla Onayının Ardından Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde BTC satın aldıklarını açıkladı.
  • Bitcoin Fiyatı bu Pazartesi 6.000 $ arttı.

Düzeltme ile karşılaşmadan önce Bitcoin fiyatının 50.000 $ ‘a ulaşması bekleniyor

Pazartesi, Bitcoin fiyatı için unutulmaz bir gün oldu. Elon Musk liderliğindeki Tesla, SEC dosyasında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldıklarını duyurdu. Haber çıkar çıkmaz, BTC fiyatı hemen tepki verdi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47.131.35 $ ‘a ulaştı..

Tesla 1,5 Milyar Dolarlık BTC Satın Aldı

Elon Musk liderliğindeki elektrikli araç şirketi Tesla Inc, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu yıllık rapora göre yakın zamanda 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. CNBC’den Carl Quintanilla, Twitter’da kripto topluluğunun dikkatini çeken rapordan bir alıntı paylaştı.

“TESLA 10-K: ".. Bu politika kapsamında bitcoin’e toplamda 1.50 milyar dolar yatırım yaptık ve zaman zaman veya uzun vadede dijital varlıkları edinebilir ve tutabiliriz. Dahası, yakın gelecekte ürünlerimiz için bir ödeme şekli olarak bitcoin’i kabul etmeye başlamayı umuyoruz…

Haberin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra, Bitcoin tekrar 40.000 $ işaretini geçti. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, birkaç gün önce Twitter biyografisine #bitcoin hashtagini eklemişti. Sadece bu, madalyonun fiyatını% 20 arttırmak için yeterliydi. Musk, Bitcoin partisine geç kaldığını ve kulüp binası sohbeti sırasında BTC’yi “sekiz yıl önce” satın alması gerektiğini itiraf etti..

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör, MicoStrategy’nin son zamanlarda büyük Bitcoin ilgisi ve yatırımıdır. Bitcoin’e 1 milyar doların üzerinde yatırım yapan MicroStrategy, geçen yıldan bu yana manşetlerde yer alıyor. Sadece birkaç gün önce şirket, Bitcoin’i ve kullanım durumlarını dünyanın her yerinden kurumlara tanıtan büyük bir konferansa ev sahipliği yaptı..

MicroStrategy’nin CEO’su Micheal Saylor, Aralık 2020’de Elon Musk ile Bitcoin hakkında bir konuşma yaptı. Musk, Saylor’un yanıtladığı, BTC hakkında kışkırtıcı bir mesaj atmıştı:

Hissedarlarınıza 100 milyar dolarlık bir iyilik yapmak istiyorsanız, TSLA bilançosunu ABD dolarından BTC’ye dönüştürün. S’deki diğer firmalar&P 500 liderliğinizi takip edecek ve zamanla büyüyerek 1 trilyon dolarlık bir iyilik haline gelecektir..

Musk daha sonra Saylor’a Bitcoin ile milyar dolarlık işlemlerin mümkün olup olmadığını sordu. Buna Saylor şöyle dedi:

Evet. Geçtiğimiz aylarda # BTC’de 1,3 milyar dolardan fazla satın aldım & oyun kitabımı bir roket bilimcisinden diğerine çevrimdışı olarak sizinle paylaşmaktan memnuniyet duyarım.

CoinShares CSO: Kurumların Artık Bitcoin’e Ayırması Gerekiyor

CoinShares’in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, şu anda kurumsal yatırımcıların portföylerinde Bitcoin bulunmamasının riskli olduğu konusunda uyardı. CNBC’ye verdiği bir röportajda Demirors, Bitcoin’in yükselişinin bir zaman sınırı olduğu yönündeki endişeleri dile getirdi. Sonunda, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen gibi düzenleyiciler kripto alanına baskı yapacak.


Yönetici, Bitcoin’in düzenlenmemiş olduğuna dair yanlış bir kanıya dikkat çekti ve bunun “kesinlikle yanlış” olduğunu düşünüyor. CoinShares’in uyum için çok zaman harcadığını da sözlerine ekledi. Demirors’a göre Bitcoin’e fon tahsis etmek 2020’de yatırımcılar için bir riskti. Ancak 2021’de “Bitcoin’e tahsis etmeme riskinin” olduğuna inanıyor.

Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi hakkında yorum yapan Demirors, Bitcoin tahsisi nedeniyle hazine rezervlerini iki katından fazla artıran MicroStrategy’den bahsetti. Ayrıca, MicroStrategy’nin ev sahipliği yaptığı ve binden fazla kurumsal saymanın katıldığı son Bitcoin konferans etkinliğinden de bahsetti. Demirors’a göre, ulus devletler artık ekonomilerinin geleceğinde Bitcoin’in hangi rolü oynayabileceğine ciddi bir şekilde bakmaya başlıyorlar..

Demirors, bu sefer kurumsal ilginin Bitcoin boğa koşusuna öncülük ettiğini, perakende tüccarların ise daha küçük kripto varlıklarına ve meme paralarına odaklandığını sözlerine ekledi.

Bitcoin’e olan ilginin çoğu kurumlardan geliyor. Müşterilerimiz için 4 milyar dolarlık varlıkları işlettiğimiz ve yönettiğimiz yapılandırılmış ürün tarafındaki ticaret tarafındaki trendlere baktığımızda, girişlerin çoğu halka açık borsada işlem gören ürünler veya fonlar aracılığıyla tahsis eden kurumlardan geliyor. Perakende katılımı var, ancak 2017’de gördüklerimize yakın değil.

Perakende katılımını gördüğümüz yer, Dogecoin (DOGE) gibi şeylerde ve GameStop’a bakarsanız, ‘memefication’a ve’ meme coinleri ‘veya’ meme hisse senetleri ‘dediğimiz şeye kendilerini daha fazla ödünç veren daha küçük piyasa değeri kripto para birimleri gibi şeylerdir. ve AMC. Benim görüşüme göre Bitcoin’i gerçekten yönlendiren şey, duyarlılıktaki temel değişimdir.

BlockTower Capital Kurucu Ortağı: Bitcoin Fiyatı 400.000 Dolara Vurabilir

BlockTower’ın CIO’su Ari Paul, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde potansiyel olarak 10 katın üzerinde kazanç elde edebileceğine inandığını söyledi. Paul, boğa piyasasının 2022’nin sonuna kadar sürebileceğini ve Bitcoin’in mevcut fiyatından% 153 ile% 915 arasında büyüyeceğini belirtti..

“Zaman açısından, tahminimce 9-22 ayımız var. Fiyat açısından – tahminimce BTC, boğa koşusunu 100.000-400.000 $ arasında bitiriyor ve altlar daha iyi yapıyor. “

Paul, Bitcoin boğa Raoul Pal ile Real Vision röportajında, Bitcoin’de uzun vadeli yükselişe sahipken, altcoinlerin yakın gelecekte BTC’den daha iyi performans göstereceğine inandığını açıkladı..

Dolayısıyla, bu boğa piyasası kendisinden önce gelenlere benziyorsa ve bence boğa koşusunun son üçte biri, genel olarak tüm paralar muhtemelen Bitcoin’den daha iyi performans gösterecektir. Ve bu geçmişte her seferinde oldu. Genelde, aldığınız geleneksel pazarlarda meydana gelme eğilimindedir – temelde, düşük kaliteli küçük büyük harfler kaliteden daha iyi performans gösterir. Ve bunun nedeni, insanların risk toleransının artması.

Bitcoin Fiyatı 45.000 Doların Üzerinde Konsolide Ediyor

Bu pazartesiden önce, Bitcoin fiyatı son 10 günde 30.450 dolardan 39.000 dolara yükselmişti. Haberin ardından BTC, 40.000 $, 41.000 $ seviyelerini geçerek 47.000 $ ‘a ulaştı. Bununla birlikte, bu son sıçrama, göreli güç endeksini (RSI) aşırı alım bölgesine itti, bu da varlığın aşırı fiyatlandırıldığını ve geçici bir düzeltme ile karşılaşabileceğini gösteriyor..

btc / usd günlük grafik 020921

Resim: Günlük BTC / USD

Bu düzeltme gerçekleşirse, 708.500 adresin daha önce 390.000 BTC token satın aldığı 38.500 $ ‘lık destek engeli, çok fazla satış baskısını emecek kadar sağlam görünüyor..

btc / usd hacim grafiği 020921

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik Bitcoin fiyat grafiği iki olumlu işaret gösteriyor – parabolik SAR düşüşten yükselişe geçti, MACD yükseliş momentumunu gösteriyor. Bütün bunlar bize BTC’nin bu düzeltmeyle karşılaşmadan önce 50.000 dolarlık engele girebileceğini söylüyor..

btc / usd 4 saatlik grafik 020921

Resim: BTC / USD 4 saatlik

Borsalarda Bitcoin Bakiyesi Düşüyor

btc / usd cam düğüm tablosu 020921

Borsalardaki BTC arzı, en son Ocak 2018’de zirvede görülen seviyelere düştü. O zamandan beri 1,8 milyon BTC daha dolaşıma girdi ve bunların tümü güçlü ellere geçti. Bu, insanların satıştan ziyade elinde tutmaya öncelik verdiğini gösterdiği için Bitcoin fiyatı için olumlu bir işarettir..

Bitcoin Aktif Adresleri Artıyor

btc / usd santiment tablosu 020921

Yukarıdaki grafikte, aktif adresler için 200 günlük hareketli ortalamada tutarlı bir artış görüyoruz ($ BTC’nin ağında etkileşim kuran benzersiz adresler). Bu bize Bitcoin ağının giderek güçlendiğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Düzeltme ile karşılaşmadan önce Bitcoin fiyatının 50.000 $ ‘a ulaşmasını bekliyoruz. Teknikler oldukça güçlü görünüyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map