Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • Bitcoin Fiyatı düştü >Bu Perşembe 5.000 $.
  • Alıcılar “dip satın alma” fırsatını fark ettikçe BTC’nin sosyal hacmi yükseldi.

Bitcoin fiyatı arka arkaya dört büyük düşüş günü yaşadı ve burada 36.500 $ ‘dan 29.500 $’ a düştü. Yalnızca bu Perşembe günü, BTC genel değerlemesinde 5.000 dolardan fazla değer kaybetti. Bu süreçte Bitcoin fiyatı nihayet 30.000 $ psikolojik seviyesinin altına düştü..

Bitcoin Fiyat Tablosu Okuma

Son dört gün içinde, Bitcoin fiyatı 20 günlük SMA’yı destekten dirence çevirmeyi başardı. Şu an itibariyle, 50 günlük SMA (28.000 $) için bir başlangıç ​​yapıyor. Göreli güç endeksi şu anda aşırı satım bölgesinin yakınında 40,45’te seyrediyor. 40’ın altına düştüğünde, varlık düşük fiyatlandırılacak ve yükseliş eğilimi gösterecek..

btc / usd günlük grafik 012221

Resim: BTC / USD günlük grafik

Bununla birlikte, boğalar geri dönseler bile, IOMAP tarafından görselleştirildiği gibi birkaç güçlü direnç engeliyle karşı karşıya kalacaklar. Bitcoin fiyatı 31.000 $, 35.000 $ (20 günlük SMA) ve 37.000 $ ‘da güçlü bir dirençle karşı karşıya. Şu anda, 905.000 adres daha önce bu seviyede 525.000 BTC satın aldığı için 35.000 $ seviyesi sağlam..

btc / usd grafiği 012221

Resim: IntoTheBlock

Coinbase Pro’da Görülen Muazzam Satış Artışı

Coinbase’in profesyonel ticaret kolu Coinbase Pro, satış baskısında ani bir artış yaşadı ve bu fiyat düşüşüne neden oldu. Coinbase Pro’da son haftalarda fiyat oynaklığına eşlik eden önemli hacim artışları oldu..

bitcoin coinbase tablosu 012221

Zincir içi analitik kaynağı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Twitter’da şunları kaydetti:

"Görünüşe göre $ BTC satıcıları #Coinbase’den geldi. Coinbase Premium Endeksi bir saat öncesinden beri negatif bir değer.."


Herkes Bitcoin Fiyatını Düşürüyor mu??

Bir başka tanınmış zincir içi analiz platformu olan Santiment, Bitcoin sosyal hacmi miktarının 6 günün en yüksek seviyesine ulaştığını kaydetti. Bu, genel kalabalığın bir satın alma fırsatını fark ettiğini ve dalgayı satın almaya çalışacağını gösterir..

btc / usd santiment tablosu 012221

Resim: Santiment

Bitcoin Fiyatı Olumlu Göstergesi: Biden, FinCEN’in Kripto Cüzdanı Düzenlemelerini Dondurdu

ABD’nin yeni seçilen başkanı Joe Biden, tartışmalı kendi kendine barındırılan kripto para birimi cüzdanı düzenlemeleri gibi Federal düzenleyici süreçleri dondurdu. Bu düzenlemeler eski Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından önerildi.

Duyuru, çeşitli federal kurumların başkanları için bir Beyaz Saray muhtırasında yapıldı. Buna Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) da dahildir. Duyuru, kripto cüzdanı teklifini belirtmiyor, ancak incelenmeyi bekleyen tüm ajans kural koyma işlemlerine genel bir dondurma koyuyor. Bu, memorandum tarihinden itibaren 60 gün boyunca geçerli olacaktır..

Haberle ilgili olarak, Compound Finance Baş Hukuk Müşaviri Jake Chervinsky şunları söyledi:

Çok savaştık & nefes alma hakkını kazandı & Sıfırla. Janet Yellen, Steve Mnuchin değil. ben iyimserim.

Eski ABD Hazine Bakanı Mnuchin yönetiminde, FinCEN kendi kendine barındırılan cüzdan teklifinde bulundu. Geçilirse, bankaların ve diğer finans kurumlarının rapor sunması, kayıt tutması ve özel kripto para birimi cüzdanları arasında işlem yapan müşterilerin kimliğini doğrulamaları gerekecektir..

Teklif, birçok endüstri uzmanı tarafından geniş çapta eleştirildi. Eleştirmenler, akıllı sözleşmelerin isim veya adres bilgisi içermemesi nedeniyle birçok işletmenin uyum sağlamasının teknik olarak imkansız olacağını da belirtti. Biden, Hazine Bakanı olarak Janet Yellen’i görevlendirdi. Bu haftanın başlarında Yellen, kripto para birimlerinin kullanıldığını söyledi. "esas olarak yasadışı finansman için."

Chervinsky buna şöyle dedi:

Birincisi, uzun zaman önce kripto ile ilgili her şeyden nefret ettiğine karar veren Bakan Mnuchin’den daha iyidir. İkincisi, Dr. Yellen şu anda hayran olmasa da öğrenmeye açık olacağını umuyorum. & dinleme, & yeni düzenlemelere karar verirken düzenli bir sıra izleyecektir. Bu iyi.

Bitcoin Fiyatı Pozitif Göstergesi: 270K BTC Likiditeden Çıkarıldı

Glassnode’a göre, Bitcoin yatırımcıları, son 30 günde 270.000 BTC likit arzından çıkarıldığı için varlıklarını uzun vadede kilitliyor gibi görünüyor..

bitcoin grafiği 012221

Resim: Glassnode

Veriler, Bitcoin’in likit arzının son dokuz ayda istikrarlı bir şekilde düştüğünü ve likit arzının şu anda% 21.3 seviyesinde olduğunu gösteriyor. Varlığın yükselen likit olmayan arzı Bitcoin fiyatı için yükseliş gösterebilir ve yeni tüccarlar giderek azalan arz için rekabet edebilir..

Glassnode, dolaşımdaki 18,6 milyon Bitcoin’in yaklaşık% 80’inin şu anda “likit olmayan” cüzdanlarda saklandığını tahmin ediyor. Veri toplayıcıya göre, alınan Bitcoin’in% 25’inden daha azı kuruluşun yaşamı boyunca aktarılmışsa, bir Bitcoin cüzdanı likit olarak kabul edilmez..

3,9 milyon yüksek likiditeye sahip BTC’nin% 61’i (2,38 milyon) merkezi borsalarda tutulmaktadır. Bakiyeleri de düşüyor ve CryptoQuant’tan alınan veriler, borsaların rezervlerinin Temmuz ayından bu yana% 13,8 azaldığını gösteriyor.

Kurumsal yatırımın artması, Bitcoin’in likit arzının tükenmesine neden olan önemli bir güç olabilir. Cüzdan izleme hizmeti Bitcoin Treasuries şu anda 33 kurumsal işletmenin 1,2 milyondan fazla BTC (Bitcoin’in dolaşımdaki arzının% 6,5’i) biriktirdiğini tahmin ediyor. Bu varlıklardan bazıları Grayscale Investments, PayPal ve Square’i içerir.

Deutsche Bank Anketi: Bitcoin Fiyatı Baloncukta mı?

CNBC’ye göre Deutsche bank yakın zamanda (13 Ocak – 15 Ocak) bir yatırımcı anketi gerçekleştirdi. Toplam 627 katılımcının% 89’u Bitcoin ve diğer teknoloji hisselerinin (Tesla gibi) finansal piyasalardaki balonlar listesinin başında yer aldığını düşünüyor..

bitcoin deutschebank tablosu 012221

Resim: Deutsche Bank Araştırması

Piyasa uzmanlarının% 56’sı, Bitcoin’in bir yıl içinde değerinin yarı yarıya azalacağına inanıyor. Ankete katılanların% 62’si Tesla’nın aynı düşüşü göreceğini düşünüyor. 1-10 balon ölçeğinde, anket katılımcılarının yarısı amiral gemisi kripto para birimini 10 olarak derecelendirdi.

Ankete katılanların yaklaşık% 25’i, BTC’nin önümüzdeki yıl aynı zamanda değerinin iki katına çıkabileceğini düşünüyor. Bu, varlığın 70.000 $ ‘ın kuzeyinde fiyatlandırılacağı anlamına gelir. Katılımcıların üçte ikisinden fazlası, ABD Merkez Bankası’nın teşvik programını 2021’in sonundan önce sona erdirmeyeceğine inanıyor – bu, fintech sektöründe daha fazla büyüme için olası bir katalizör..

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Bitcoin Fiyatı, düşmeye devam ederken muhtemelen 50 günlük SMA’ya (28.000 $) dokunacak. Boğalar, bu seviyeyi sahip oldukları her şeyle savunmalıdır, çünkü daha fazla kırılma, 50 günlük SMA’da (16.250 $) bir çökmeyi tetikleyebilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector