Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • Bitcoin Fiyatı yatay olarak 32.000 $ işaretinin üzerinde seyretmeye devam ediyor.
  • BTC kurumsal ilgiyi çekmeye devam ediyor.

Bitcoin fiyatı, son beş gündür yatay olarak 32.000 $ işaretinin üzerinde seyrediyor. Bu sönük fiyat hareketlerine rağmen, BTC’nin zincir içi analitiği çok yükselmeye devam ediyor. Teknik analize daha yakından bakalım.

Bitcoin Fiyatı 33.000 Dolarlık Direncin Üstüne Geçemedi

19 Ocak – 21 Ocak arasında, Bitcoin fiyatı 36.600 $ ‘dan 31.000 $’ a düştü ve 20 günlük SMA’yı bu süreçte destekten direnişe çevirdi. BTC boğaları 31.000 dolarlık destekten yukarı çıkmayı başardı, ancak tekrar tekrar 33.000 dolarlık direncin üzerine çıkamadı..

btc / usd günlük grafik 012721

Resim: Günlük BTC / USD

IntoTheBlock’un IOMAP’ına göre, 33.000 $ ‘lık direnç engeli son derece güçlüdür. Daha önce bu seviyede 708.000 adres 396.600 BTC token satın almıştı. Bu bölge, önemli miktarda satın alma baskısını emecek kadar güçlüdür. Fiyat bunun üzerine çıkmayı başarsa bile, 20 günlük SMA’da (35.000 $) başka bir güçlü direnç var..

btc / usd hacim grafiği 012721

Resim: IntoTheBlock

Olumsuz tarafı, 31.000 $ hattında sağlıklı bir destek var. Bunun altında bir kırılma, Bitcoin fiyatını 50 günlük SMA’ya (29.500 $) götürecektir..

Bitcoin Fiyatı İçin Birkaç Zincir Üzerinde Analitik Yükselişte Kaldı

Bir kripto veri toplayıcı olan Glassnode, ayarlanmış Harcanan Çıktı Kar Oranı veya aSOPR adı verilen yararlı bir metriğe sahiptir. Bu metrik, en son zincir üzerinde hareket ettiklerinde Bitcoin fiyatına dayalı olarak kripto paraların kar oranını temsil eder..

btc / usd cam düğüm tablosu 012721

Resim: Glassnode


Ölçüt, fiyat düzeltmesinin sona erebileceğini gösteriyor çünkü SOPR’nin daha düşük olması için yatırımcılar zararla satış yapmak zorunda kalacaklar ki bu da pek olası değildir..

Bir davranış analizi platformu olan Santiment, bize Bitcoin’in adres etkinliğinin uzun vadeli eğiliminin yükselmeye devam ettiğini söylüyor. BTC’nin ağında etkileşimde bulunan adresler için hem 50 günlük hem de 200 günlük hareketli ortalama, istikrarlı bir tırmanış göstermeye devam ediyor. Bu, Bitcoin fiyatının büyük olasılıkla artarak büyüdüğünü gösteren önde gelen göstergelerden biridir..

btc / usd santiment tablosu 012721

Resim: Santiment

Santiment’ten bahsetmişken, Bitcoin fiyatındaki son düşüşe rağmen, adresler arasında hareket eden benzersiz BTC sayısının çok yükselişte kaldığını söyleyen ilginç bir ölçüm daha var. Santiment’in belirttiği gibi:

“NVT Token Dolaşım modelimiz, bu fiyat seviyelerinde üst üste 4. ay boyunca yükseliş eğiliminin net kaldığını gösteriyor.”

btc / usd santiment tablosu 012721

Resim: Santiment

Bitcoin Kurumları Çekmeye Devam Ediyor

Yeni bir SEC dosyalamasına göre, bir finansal hizmetler şirketi olan Rothschild Investment Corporation, şu anda Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 30.454 hissesine sahiptir..

btc / usd sn grafiği 012721

Resim: SEC

Anthony Scaramucci: Bitcoin “Tahviller ve Altın Kadar Güvenli”

SkyBridge Capital’in kurucu ortağı Anthony Scaramucci, yakın tarihli bir görüş yazısında Bitcoin hakkında konuştu. Scaramucci, şirketi 310 milyon doların üzerinde BTC bulunduran Bitcoin Fund LP’yi açıkladığında bu ayın başlarında manşetlere girdi. 310 milyon doların 25 milyon doları şirketin kendi holdinglerinden.

BTC’nin deflasyonist doğası hakkında yorum yapan Scaramucci şunları söyledi:

Yatırımcılar, doğası gereği enflasyondan etkilenmeyen Bitcoin’i topluyor. Bitcoin’i sınırlı ve talep gören bir varlık yapan arz ve talep yasası gereği.

Milyoner, Bitcoin’in hızlı büyümesinin hükümetlerin ve düzenleyici kurumların dijital varlığın nihayetinde nereye gittiğini fark etmesine neden olduğunu ekledi. Ona göre, artık varlığa hem düzenleyici hem de koruma açısından dikkat ediyorlar (yasadışı kripto faaliyetlerini azaltıyorlar).

Scaramucci, ABD Para Birimi Denetçisi Ofisi’nin (OCC) artık bankalara ve saklama görevlilerine, dört yıl önce düşünülmemiş bir hareket olan kripto hizmetleri sağlama yetkisi verdiğini belirtti. Ona göre bu haber, kripto piyasasıyla ilgili birçok güven sorununu ortadan kaldırdı..

Yakın zamana kadar, bir yatırım olarak, Bitcoin benzersiz ve belirgin risklere sahipti, ancak bu, daha geniş kurumsal benimsemeyi teşvik eden yeni kurallar ve düzenlemelerle değişiyor..

Ayrıca, Fidelity’nin Bitcoin alanına yaptığı son girişim gibi finans kurumlarının yatırım yapmayı (perakende ve kurumsal yatırımcılar için) “altın gibi tahvil ve emtialara sahip olmak kadar güvenli” hale getirdiğini söyledi. Scaramucci, Bitcoin’in oynaklığıyla ilgili olarak, bunu varlık sınıfının yeniliğine ve düzenleme eksikliğine bağladı..

Michael Saylor: Tether Fud Bitcoin’i Durduramaz

Tether (USDT) ile ilgili belirsizlikler, son zamanlarda birçok piyasa katılımcısını endişelendiriyor. Ancak MicroStrategy’nin CEO’su Micheal Saylor, Bitcoin’e olan güçlü inancını sürdürüyor. Yakın tarihli bir röportajda, Tether’in kurumsal Bitcoin yatırımlarının çalışma şekli nedeniyle “tamamen alakasız” olduğunu söyledi. Açıklığa kavuşturmak gerekirse, belirsizlikler, USDT’nin BTC’ye girişler için etkili bir rampa olduğu öncülüne dayanmaktadır..

Yüz milyar dolarlık varlıklarla konuştum. En az 500 milyon veya daha fazla bitcoin satın almış en az on tanesini biliyorum. Hepsi nakit parayı düzenlemeye tabi borsalara bağladılar. Bitcoin’i satın alıyorlar, sonra soğuk depolamaya gidiyorlar.

Öte yandan, birçok kişi Tether’i kapatmanın tüm kripto para piyasası üzerinde feci etkileri olabileceğine inanıyor. 25 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük stabilcoin haline geldi. Bu, birçok kripto para birimi yatırımcısının kripto borsalarının hayatta kalması için bir yaşam hattı olarak görmesinin nedeni olabilir..

Saylor, nakit olarak satın aldığı Bitcoin’i soğuk depoya gönderdiğini söyledi. Tether’in şeylerin genel şemasında önemsiz olduğunu ve “hiç kimsenin Tether kullanmadığını” ekledi. Ona göre, varlık yalnızca “başarılı bir FUD” ve kaldırılırsa Bitcoin’i etkilemeyecek..

Stabilcoinlerin esas olarak denizaşırı borsaların yerleşim gerçekleştirmesi için var olduğunu belirtti. Ona göre, kurumsal yatırımcılar amiral gemisi kriptoyu zaten sahip oldukları gerçek dolarlarla satın alıyorlar..

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Bitcoin fiyatı yatay olarak hareket etmeye devam ederken, güçlü direnç ve destek seviyeleri arasında doludur. 31.000 $ ‘lık desteğin altında bir kırılma, BTC’yi 50 günlük SMA’ya (29.500 $) götürecektir. Bu arada, 33.000 $ direncinin üzerinde bir kırılma, onu 20 günlük SMA’ya (35.000 $) götürecektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector