Günlük Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

  • Bitcoin 27.000 $ ‘a geriledi.
  • 10 günlük SMA, BTC için güçlü bir destek engelidir.

Bitcoin 28.000 $ seviyesini geçti ve bu Pazar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.288.84 $ ‘a ulaştı. Ancak, fiyat o zamandan beri geri çekildi ve 27.000 dolara ulaştı. Daha iyi bir bakış açısı elde etmek için 1 günlük ve 4 saatlik grafikleri inceleyelim.

Bitcoin 28.000 $ Seviyesinden Geri Çekiliyor

Önde gelen kripto para birimi, 10 günlük SMA’da güzelce oturuyor ve bu seviyeyi zıplamak ve yeni zirvelere ulaşmak için kullandı. Boğalar Pazartesi günü güçlü bir şekilde başladı ve 27.000 $ ‘lık psikolojik bölgeyi yeniden kazanarak 28.000 $ fiyat seviyesi için tekrar bir saldırı başlatacak gibi görünüyorlar..

Resim: BTC / USD günlük grafik

Bununla birlikte, göreceli güç endeksinin (RSI) aşırı alım bölgesinde dolaştığına dikkat edilmelidir. Bu, varlığın şu anda aşırı değerlendiğini ve yakında başka bir düzelme ile karşılaşabileceğini gösterir. Fiyat hareketi hakkında daha iyi bir fikir edinmek için 4 saatlik tabloya bakalım.

Resim: BTC / USD 4 saatlik grafik

27.600 $ direnç seviyesinde reddedilme ile karşılaştıktan sonra, fiyatta arka arkaya üç kırmızı mum görüldü ve 10 bar SMA’nın altına düştü. Alıcılar kontrolü yeniden ele geçirmeyi ve 10 bar SMA’yı dirençten desteğe çevirmeyi başardılar. MACD, sürekli yükseliş ivmesi gösteriyor.

Meksika’nın İkinci En Zengin Adamı: Bitcoin “Şimdiye Kadarki En İyi Yatırım”

Holding Grupo Salinas’ın başkanı Ricardo Salinas Pliego, geçtiğimiz günlerde ilk Bitcoin’ini 2013’te satın aldığını söyledi. Meksika’nın en zengin ikinci adamı olan Pliego, Cointelegraph’a BTC alımının “şimdiye kadarki en iyi yatırımı” olduğunu söyledi.

2017’nin en yüksek seviyesine kadar tuttuktan sonra, tüm pozisyonlarını 17.000 $ ‘dan sattı ve daha sonra daha ucuz bir fiyata tekrar satın aldı. Salinas şu anda BTC’deki likit portföyünün yaklaşık% 10’unu elinde tutuyor ve yakın zamanda hiçbirini satmayı planlamıyor..

Beş veya on yıl daha oturmak istiyorum.


Salinas, başlangıçta bir değişim aracı olarak Bitcoin’den etkilendiğini belirtti. Ancak, şimdi Bitcoin’in potansiyelinin değer özellikleri deposunda kaldığına ikna olmuş durumda. Ona göre, Bitcoin’in mülkleri, fiat para biriminin değer kaybettiği ve enflasyonun çok yaygın olduğu Latin Amerika ekonomilerinde özellikle cazip..

Fiat paranın çökmekte olduğu Arjantin’de, Venezuela’da olanlar bir skandala dönüştü (…) Gözlerinizi fiat nakit sorununa gerçekten açıyor.

Milyarderin görüşüne göre Bitcoin, fizikselden dijitale para evriminin doğal bir sonucudur..

Bitcoin, eterdeki bitler ve baytlardır, ancak iyi olan şey, alçaltılmaması ve bu kadar kolay el konulamamasıdır..

Bitcoin’in Piyasa Değeri Artık Visa’dan Daha Fazlası

Bitcoin’in Noel fiyatlarındaki yükselişin ardından, Coin, MasterCard ve Visa’yı geride bırakarak, Asset Dash’e göre piyasa değerine göre 11. en büyük varlık haline geldi. Şu anda, varlığın piyasa değeri 461.9 milyar dolar olup, Visa hisselerinin 459.9 milyar dolar olan değerinden iki milyar dolar daha yüksektir. Mastercard’ın piyasa değeri 332 milyar dolar.

Piyasa değerine göre bir sonraki en büyük varlık olan Berkshire Hathaway’deki B Sınıfı hisselerini devralmak için Bitcoin’in piyasa değerine fazladan 70 milyar dolar eklemesi gerekiyor. Berkshire Hathaway’in 531,4 milyar dolarlık piyasa değeri var.

Berkshire Hathaway’i çevirmek için Bitcoin’in 28.602 $ ‘lık bir fiyata ulaşması gerekiyor. Bu muhtemelen daha önce Bitcoin’i “fare zehiri karesi” olarak nitelendiren Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’i rahatsız edebilir. Bitcoin, Berkshire Hathaway’in zirvesine ulaşırsa, piyasa değerine göre onuncu en büyük varlık olacak.

Grayscale, 24 Saat İçinde 12.000 BTC’nin Biraz Üzerinde Satın Aldı

Grayscale Bitcoin Trust kısa süre önce 24 saat içinde 12.319 Bitcoin ekledi ve yönetim altındaki toplam kripto para birimi varlıklarını (AUM) 15 milyar doların üzerine çıkardı. Bybt.com’a göre, Grayscale şu anda yaklaşık 589.000 Bitcoin’e ve 2.94 milyon Ethereum’a sahip..

Son birikim, Grayscale’in altı fonunda yeni yatırımcıları kabul etmeyi durdurmasının ardından geldi. Şirket, DropGold reklam kampanyası nedeniyle son zamanlarda büyük ilgi gördü. Ayrıca, Aralık ayı başlarında Ethereum’da ölçeklendirme ilgisi olduğunu bildirdi.

Bitcoin’in yakın zamandaki fiyat artışı, Grayscale’in yönetim altındaki BTC varlıklarının değerini artırdı. Şirketin Bitcoin varlıklarının toplam değeri şu anda yaklaşık 1,8 milyar dolarlık Ethereum varlıkla birlikte yaklaşık 14 milyar dolar seviyesinde bulunuyor..

BTC İçin İzlenecek Bitcoin Temel Fiyat Seviyeleri

1 günlük grafiğe baktığımızda, birinci kripto para birimi başka bir reddedilme ile karşılaşırsa, 10 günlük SMA’yı 24.500 $ ‘da test edeceğini görebiliriz. Daha önce de belirtildiği gibi, bu seviye BTC için güçlü bir seviye olmuştur. Boğalar, 27.600 dolarlık direnci hedefledikçe güçlü kalmasını umacaklar..

Bununla birlikte, 10 günlük SMA’nın altında bir kırılma, bir sonraki sağlıklı destek duvarı 50 günlük SMA’da (19.600 $) tamamen yattığı için felaket olabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector