Günlük Bitcoin BTC Teknik Analizi

  • Bitcoin 35.000 $ hattında sağlıklı desteğe sahip
  • Yeni günlük adres sayısı Aralık 2017’den bu yana en yüksek noktasına ulaştı.

Bu Perşembe günü Bitcoin, ilk kez 40.000 $ ‘lık psikolojik seviyeyi geçmeyi başardı. Ancak o zamandan beri fiyat geri çekildi. BTC yakın zamanda bu seviyelere geri dönecek mi? Hadi kontrol edelim.

Ayılar bir düzeltme için adım atıyor

Bu Cuma gününden önce, fiyat 32.000 $ ‘dan 40.000 $’ a çıktı. Ayılar şimdi piyasaya geri adım attı ve 38.300 dolara düzeltti. Bununla birlikte, birkaç gösterge bunun yalnızca geçici bir düzeltme olduğunu göstermektedir..

btc / usd günlük grafik 010821

Resim: BTC / USD günlük grafik

Hareketli ortalama yakınsama / sapma (MACD), genel piyasa duyarlılığının pozitif olduğunu gösteren sürekli yükseliş momentumu gösterir. IntoTheBlock’un IOMAP’ına baktığımızda, 35.000 $ ‘lık sağlıklı bir destek seviyesi görebiliriz. Daha önce bu seviyede 484.250 adres 308.000 BTC satın almıştı..

btc / usd hacim grafiği 010821

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik grafikte, bu destek bölgesi 20 çubuklu SMA ile çakışıyor. Bugünkü düzeltme, nispi güç endeksinin (RSI) aşırı alım bölgesinden nötr bölgeye geri dönmesine yardımcı oldu ve bu düzeltmenin geçici olduğunu gösterdi. Parabolik SAR hala genel piyasa duyarlılığının yükselişe geçtiğini gösteriyor..

btc / usd 4 saatlik grafik 010821

Resim: BTC / USD 4 saatlik grafik

Yükseliş görünümümüze daha fazla güven eklemek, ağa giren yeni adreslerin sayısıdır. 1 Ocak ile 7 Ocak arasında, giriş yapan adres sayısı 445.500’den 685.390’a yükseldi..

bitcoin adresleri tablosu 010821

Resim: IntoTheBlock


Bu, Aralık 2017’den bu yana protokole giren en yüksek yeni adres sayısıdır..

CNBC’den Jim Cramer Bitcoin’e Hisse Senedi Gibi Davranıyor

CNBC’deki “Mad Money” programına ev sahipliği yapan Jim Cramer, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e son fiyat artışıyla başa çıkmada bir hisse senedi gibi davrandığını söyledi. Katherine Ross ile bir röportajda Cramer, BTC’nin gelecekteki performansı da dahil olmak üzere 2021’deki varlıklar için tahminlerini verdi..

Cramer, başlangıçta Bitcoin’i ticaretten çok “bir varlık olarak” satın aldığını ve portföyünde bir kısmını bulundurmayı düşündüğünü söyledi. Amiral gemisi kripto 10.000 $ civarında işlem yaparken Anthony Pompliano ile bir Eylül podcast’inde göründükten sonra BTC satın aldı..

Cramer, Bitcoin’in son fiyat rallisini takiben ilk yatırımının iki katına çıktığını ve maliyet bazında satış yapma kuralını takip etmesine neden olduğunu söyledi..

Hisse senetleri ile yapmayacağım hiçbir şey yapmayacağım… Bekle diyeceğim.

Ev sahibi, yatırımcıları, BTC’nin bir para birimi işlevi yerine büyük olasılıkla spekülatif bölgeye girdiği konusunda uyardı. Fiyat 14.000 ila 18.000 ABD Doları aralığına düşerse ek BTC almayı düşüneceğini de sözlerine ekledi..

PayPal’ın Bitcoin Hacimleri 100 Milyon Dolar’ı Aştı

Kasım ayından bu yana, PayPal’daki Bitcoin alım ve satım hacimleri 5 kat artarak 20 milyon dolardan şu anki 100 milyon dolara yükseldi. İtBit’e göre, PayPal’ın piyasaya sürülmesinden bu yana hacimler 10 kat arttı.

Ödemeler devi, yakında 26 milyon tüccarına da BTC ödemeleri sunacak. Bu, BTC ve ETH ödemelerini kolaylaştıracak ve kolaylaştıracaktır. Görünen o ki, bu aynı zamanda Bitcoin’in fiyat rallisini ateşledi, çünkü fiyatı sadece kurumsal yatırımcılar değil, genel nüfus da yönlendiriyor. PayPal, Coinbase’de yeni bir hesap açmak zorunda kalmadıkları için, PayPal hesabı olan kişilerin Bitcoin pazarına girmelerini kolaylaştırdı..

Pantera Capital’den Dan Morehead şunları söyledi:

“PayPal yayına girdiğinde, [itBit’te] hacim patlamaya başladı. İtBit hacmindeki artış, PayPal’ın yayına girdikten sonraki iki ay içinde halihazırda yeni Bitcoin arzının% 100’ünden fazlasını satın aldığını gösteriyor. “

Mevcut oranda, PayPal haftalık hacimlerde 1 milyar dolara yaklaşıyor. Kısa süre önce 40 milyon dolar olan günlük hacmi 80 milyon dolara çıkardı.

~ Bitcoin Arzının% 80’i Şu Anda Likit Değil

Glassnode’a göre, Bitcoin arzının% 78’i şu anda satış planı olmadan varlığı depolayan likit olmayan kuruluşlar tarafından tutuluyor. Analitik şirketi, Bitcoin’in potansiyel likiditesini hesaplamak için kullanılan ölçümlerin, henüz çıkarılmamış Bitcoin miktarını ve son on yılda potansiyel olarak ne kadar Bitcoin’in kaybedildiğini dikkate aldığını belirtti..

Büyüyen bir izleyici kitlesi için daha az BTC jetonu varsa, daha fazla yatırımcı ellerinde tutmak isteyeceğinden satış baskısı düşer. Varlığa olan talep arttıkça bu yükselişe neden olabilir..

Bitcoin’in arzı sınırlı olduğundan ve madencilik ödülleri artık yarılanma sonrası daha az olduğundan, artan talebi karşılamak için daha fazla Bitcoin üretmek zor. Rapordan bir alıntı şu şekildedir:

“Bitcoin’in likiditesinin ölçülmesi, pazarını anlamak için çok önemlidir. Birçok bitcoin likit değilse, BTC’nin piyasadaki satış baskısını zayıflatan bir arz tarafı krizi ortaya çıkar. Veya farklı bir şekilde ifade edersek: Likit olmayan bitcoinlerin sürekli yükselişi, güçlü yatırımcı hissiyatının ve potansiyel bir yükseliş sinyalinin bir göstergesidir. “

Kurumsal ilgi, Bitcoin’in devam eden boğa koşusuna katkıda bulunan en büyük faktörlerden biri olmuştur. Bu ilgi, piyasadaki oynaklıktan ziyade daha uzun vadeli bir elde tutma stratejisi anlamına gelir..

BTC İçin İzlenecek Temel Fiyat Seviyeleri

35.000 $ ‘lık destek hattı, muazzam miktarda satış baskısını emecek ve daha fazla düşüş trendini önleyecek kadar sağlam. Üst tarafta, BTC tekrar 40.000 $ psikolojik seviyeye ulaştığında alıcıların nasıl davrandığını görmek ilginç olacak..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector