Günlük Bitcoin BTC Teknik Analizi

  • Bitcoin fiyatı, 20 günlük SMA’yı dirençten desteğe çevirdi.
  • 4 saatlik BTC grafiğindeki MACD, yükseliş momentumunun arttığını gösteriyor..

Alıcılar arka arkaya üç gün boyunca piyasanın kontrolünü elinde tutarken Bitcoin fiyatı 33.150 $ ‘dan 36.000 $’ a yükseldi. Alıcılar 37.000 ABD doları düzeyinde bir ücret alırken, teknik analizle perde arkasında neler olup bittiğini daha yakından inceleyelim..

Bitcoin Fiyatı Yaklaşık 3.000 Dolar Arttı

Bu son Bitcoin fiyat artışı sırasında, BTC boğaları 20 günlük SMA’yı dirençten desteğe çevirmeyi başardı. Göreceli güç endeksi (RSI) hala tarafsız bölgenin içinde geziniyor, bu da BTC fiyatının hala büyüme için yeterli alana sahip olduğu anlamına geliyor..

btc / usd günlük sohbet 020321

Resim: Günlük BTC / USD

IntoTheBlock’un IOMAP’ında görüldüğü gibi, ön direnç seviyeleri orta düzeyde güçtedir. Bu nedenle, Bitcoin fiyat gösterileri 37.200 dolarlık direnç bariyerini aşmalı ve 38.000 dolarlık psikolojik seviyeye ulaşmalıdır. Olumsuz tarafı, 35.000 $, 20 günlük SMA (34.000 $) ve 50 günlük SMA (31.500 $) değerinde üç sağlıklı destek bölgesi var..

btc / usd hacim grafiği 020321

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik Bitcoin fiyat tablosunu gördüğümüzde, inceleyebileceğimiz üç yükseliş sinyali var..

btc / usd 4 saatlik grafik 020321

Resim: BTC / USD 4 saatlik

  1. 20 bar ve 200 bar SMA’lar dirençten desteğe ters döndü.
  2. MACD artan yükseliş ivmesi gösteriyor.
  3. Parabolik SAR, piyasa duyarlılığının şu anda pozitif olduğunu göstererek düşüşten yükselişe geçti..

Grayscale Bitcoin Bulls Run’ı Hızlı Başlatmak İçin?

CryptoQuant’a göre Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) fiyatı, Nisan 2019’dan bu yana en düşük seviyesine ulaştı. Grayscale’in devasa Bitcoin girişlerine rağmen, BTC / USD kazanmaya devam etmedi.


Trust’ın satın alma primi, daha önce 40 $ ‘a kadar yükselen 6,50 $ civarında seyrediyordu. Popüler bir genel teoriye göre, bu, büyük primler Bitcoin için büyük yukarı yönlü hareketlere eşit olduğundan, bu BTC’nin dolambaçlı fiyat yönüyle çakışmaktadır..

Hackernoon dergisinde (Aralık ayında) yayınlanan bir makale, bu olguyu, alışılmış bir kilitlemeye tabi olan GBTC hisselerinin serbest bırakılmasına bağlı olarak açıkladı. Piyasaya sürüldüklerinde, Bitcoin, müşteriler karlarını varlığa geri koyarken yükselme eğilimindeyken, bu tür olaylardan önceki süre, fiyat hareketinin olmamasına karşılık gelir..

Makale, Ocak ayının ikinci yarısı için BTC fiyat davranışını doğru bir şekilde tahmin etti. Özetle:

Bilmeniz gereken önemli olan, bu yüksek fiyatlar ve primler bir kilit açıldıktan sonra gerçekleştiğinde, fiyatın konsolide olmaya devam etmesidir. Bu, primin bir sonraki kilit açma etkinliğinden önce tekrar küçülmesini sağlar.

Bu boşluklar, primlerin tıpkı daha önce dokuz kez olduğu gibi yeniden küçülmesini sağlar. Ve bir sonraki kilide kadar küçülmeye devam edecek. Bu nedenle fiyatın konsolide olmasını veya düşmesini bekliyorum.

Kripto topluluğunda, bir sonraki kilit açma bugün (3 Şubat) için belirlendiği için Bitcoin boğa koşusuna devam etme konusunda artan bir beklenti var. Bu arada Grayscale, kurumsal ilgi genel olarak yatırımların yavaşladığına dair hiçbir işaret göstermediği için tekliflerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, Aralık ayından bu yana kapatıldıktan sonra Ethereum Trust’ı yeniden açtı.

CryptoQuant CEO’su Bitcoin Fiyat Boğa Sinyaline İşaret Etti

Coinbase’den son Bitcoin çıkışlarının bir sonucu olarak, CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yakında bir BTC boğa rallisinin gerçekleşmesini bekliyor. Veri analisti şirketi Coinbase’den 15.000’den fazla Bitcoin’in (yaklaşık 515 milyon dolar değerinde) çıkarıldığına işaret etti. Bazı faktörlere dayanarak Ki Young Ju, bunun muhtemelen kurumsal yatırımcıların tezgah üstü (OTC) işlemlerinin bir parçası olduğuna inanıyor..

Ki Young Ju’ya göre Coinbase çıkışları, yatırımcıların tokenlerini depoya taşıdığını gösterdiği için kripto piyasası için bir yükseliş işareti. Yatırımcılar önemli miktarlarda BTC’yi depolamaya (soğuk cüzdanlar gibi) taşıyorsa, bu, amiral gemisi kriptoyu satmaktan çok tutmaya değer gördükleri anlamına gelir. Soğuk cüzdanlarda BTC ile takas edilmeyecek veya takas edilmeyecektir.

“Kurumsal yatırımcılar tarafından kaputun altındaki OTC işlem hacmini asla bilmiyoruz, ancak OTC işlemlerini tahmin etmek için zincir içi göstergeler var. Ve bu göstergelere göre, büyük OTC anlaşmaları hala devam ediyor. Potansiyel olarak, kurumlar BTC almaya devam ediyor. “

Ekledi:

Aktarılan Jetonlar, ağda aktarılan Bitcoin sayısıdır. Bu değer yükselirse ve tüm borsalar için fon akış oranı düşerse, bu, devasa OTC anlaşmalarının devam ettiği anlamına gelir ….

Michael Saylor: MicroStrategy’nin Bitcoin Konferansı’na Büyük İlgi

MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor, şirketin “Bitcoin Eğitim Konferansı” nın etkileyici sayıda CEO’nun ilgisini çektiğini söyledi. Saylor, katılımcıların MicroStrategy’nin BTC Para Ağı’nın nasıl kullanılacağına ilişkin başucu kitabından yararlanacağını belirtti..

3 ve 4 Şubat tarihlerinde iki bölümde yapılması planlanan konferans, işletmeleri BTC yatırımlarından nasıl yararlanabilecekleri veya onu birincil hazine rezerv varlıkları haline getirebilecekleri konusunda eğitmeyi amaçlıyor. Konferansta sunum yapan tanınmış şirketlerden bazıları Fidelity Digital Asset Services, Binance, Coinbase, Grayscale, Kraken ve daha fazlasını içerir..

Saylor, yöneticilerden gelen büyük ilgiyi vurgulamak için Twitter’a gitti.

“Etkinliklerimizden birine katılmak için kaydolan bu kadar çok CEO görmemiştim. Seninkini gönder ya da gelip oturumlarımıza katıl & ekibinize rapor verin. #Bitcoin Para Ağına bağlanmaktan her şirket faydalanabilir. “

Saylor, bir CryptoPotato raporuna göre, kripto sektöründeki yöneticilerin yakın tarihli bir podcast’e artan ilgisini doğruladı. MicroStrategy’nin 1 milyar doların üzerinde BTC satın aldığını duyurmasından kısa bir süre sonra, daha fazla bilgi için çeşitli CEO’lar tarafından kendisiyle temasa geçtiğini belirtti..

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Bitcoin fiyatı şu anda 37.200 dolarlık direnç bariyerini aşmak ve 38.000 dolarlık psikolojik seviyeye girmek için gereken pozitif ivmeye sahip..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector