Günlük Bitcoin BTC Teknik Analizi

  • Bitcoin Fiyatı şu anda sağlıklı desteğin üzerinde oturuyor.
  • BTC, 20 barlık SMA’yı dirençten desteğe çevirdi.

Birinci kripto para birimini 48.000 $ seviyesinin altında 47.050 $ ‘a çeken bir Bitcoin fiyat düzeltmesinin ardından, alıcılar BTC’yi 48.500 $’ ın üzerine çıkarmak için geri döndüler. Ünlü gazeteci Joseph Young’a göre, alıcılar bu seviyeyi 50.000 doları hedeflemek için kullanabildiğinden, bu kritik bir zaferdir..

“İşte piyasadan beklediğim şey. 48.000 $, Bitcoin için anahtar seviyedir. Destek olarak bunun üzerinde kalırsa, 56.000 $ ~ 60.000 $ ‘a çıkacağını düşünüyorum. 48 bin doları reddetmeye devam etmek, daha düşük likiditeye ulaşmak için muhtemelen kısa vadeli konsolidasyon / geri çekilme ile sonuçlanacaktır. 48.000 $ ve üzeri için dua edelim. “

Bitcoin 48.000 $ ‘ı Geri Aldı

28 Ocak’tan bu yana, Bitcoin fiyatı 30.300 dolardan 48.500 dolara yükseldi ve genel değerlemesinde yaklaşık 18.200 dolar kazandı. Durum devam ederken, varlık göreceli güç endeksi (RSI) tarafından görüldüğü gibi hala aşırı fiyatlandırılıyor..

btc / usd günlük grafik 021621

Resim: Günlük BTC / USD

Bununla birlikte, IOMAP’ın bize söylediği gibi, Bitcoin fiyatı güçlü destek seviyelerinin üzerinde seyrediyor. Bu seviyeler, muazzam miktarda satış baskısını emecek kadar sağlamdır. En yakın güçlü destek duvarı 48.000 $ seviyesinde, burada 590.000 adres daha önce 222.000 BTC token satın almıştı..

btc / usd hacim tablosu 021621

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik Bitcoin grafiğine bakıldığında, iki yükseliş sinyali var:

  • MACD, düşen piyasa ivmesini gösteriyor.
  • 20 bar SMA, dirençten desteğe geçti.

btc / usd 4 saatlik grafik 021621

Resim: BTC / USD 4 saatlik

Yükselişteki Bitcoin Geliştirme Etkinliği


btc / usd santiment tablosu 021621

Resim: Santiment

Bir zincir içi analiz şirketi olan Santiment, yukarıdaki görüntüyü aşağıdaki tweet ile paylaştı:

“#Bitcoin, geçtiğimiz beş gün içinde 45.000 ile 49.000 $ arasında değişmeye devam ediyor. Ve #altcoin piyasaları ısınırken, $ BTC’nin geliştirme faaliyeti sessizce 2 ayın en yüksek seviyelerine yükseldi. Tüccarlar #altlarda oynaklığın peşine düştükçe zincir içi hacim de düşüyor. “

Artan miktarda geliştirme faaliyeti, genellikle uzun vadede Bitcoin fiyatı için iyi bir işarettir..

Bitcoin Madencileri İkinci El Teçhizatı Kullanarak Çıktı Rallisi Yapıyor

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı hakkındaki son ifşası, varlığı tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşıdı. Haber ayrıca yeni Bitcoin madencileri arasında benzeri görülmemiş bir faaliyet dalgası yaratarak madencilik donanımı talebinde artışa neden oldu..

Bitcoin madencilik makinelerine olan talep, halihazırda tükenen yeni modellerle istikrarlı bir şekilde artıyor. İkinci el donanım pazarı da her zamankinden daha yoğun görünüyor. Bir Forkast raporuna göre, en büyük kripto madencilik teçhizatı üreticilerinden biri olan Canaan’ın CEO’su Nangeng Zhang şunları söyledi:

[Elon] Musk’ın görüşleri büyük ölçüde teknoloji elitinin Bitcoin’e karşı olumlu tutumunu temsil ediyor. [Tesla haberleri], bitcoin varlıklarını artırmak ve hatta kripto madenciliği endüstrisine girmek için çok sayıda kurumu, halka açık şirketleri ve fonları cezbetti..

Bitcoin’in 2020 boğa koşusu, salgından kaynaklanan üretim zorluklarıyla zaten karşı karşıya olan BTC madenciliği donanım üreticileri üzerinde daha fazla baskı oluşturdu. Canaan ve Bitmain gibi şirketler, artan donanım talebini karşılamak için mücadele ediyor.

Bitmain, bazı sistemlerin fiyatını neredeyse iki katına çıkardıktan sonra bile, bu yıl Ağustos ayına kadar tamamen ekipman tükendi. Geçen Kasım ayında, Bitmain’in Antminer S19 Pro’sunun 1.897 dolara satıldığı ve şimdi aynı makinenin 3.769 dolara mal olduğu bildirildi -% 98 artış.

Bitcoin madenciliği ateşi, bulut madenciliği hizmetleri gibi diğer bitcoin madenciliği hizmetlerine de yansıyor. Bu hizmetler, madencilerin madencilik makinelerini doğrudan satın almak veya kiralamak zorunda kalmadan bulut bilişim gücünü kiralayarak uzaktan katılmalarına olanak tanır..

Çin’in en büyük madencilik havuzlarından biri olan BTC.TOP’un CEO’su Jiang Zhuoer şunları söyledi:

Son üç ayda, “ortak madencilik” hizmetlerimizin satışı çok popüler oldu ve her grup madencilik makinesi tükendi.

Satoshi Nakamoto, Bitcoin Fortune’a Erişmek İçin İpuçları Bıraktı mı??

Bitcoin’in gizemli kurucusu Satoshi Nakomoto’nun BTC servetinin kilidini açmak için birden fazla ipucu bıraktığını iddia eden yeni bir kripto teorisi ortaya çıktı (tahminen milyarlarca değerinde). Bitcointalk’ta yayınlanan bazı yayınlara göre, tüccarlar Nakamoto’nun özel anahtarlarının keşfedilmesine yol açabilecek ipuçları aramaya başladı. Bu, teoriye göre, kripto varlığının ilk günlerinde çıkarılan yüz binlerce BTC’nin kilidini açacaktır..

Teori, Nakomoto tarafından çıkarılan bloklarda istatistiksel bir dengesizlik olduğunu gösteren 2013 yılında yayınlanan Sergio Demian Lerner’in araştırmasına dayanıyor. Lerner, eşit olmayan dağıtımın kurucu tarafından kasıtlı olarak arkasında bir mesaj bırakmak için yapılmış olabileceğini tahmin etti. Araştırma raporundan bir alıntı şu şekildedir:

Satoshi, nonce’lerde parmak iziyle bir mesaj bıraktı. Uzak bir gelecekte görmemiz için bir mesaj.

Bitcointalk tüccarları, Nakomoto’nun erken blok ödüllerinin rastgele madencilik teşkil etmediğini savunarak bu teoriyi daha da ileri götürdüler. Bunun yerine, kendi görüşlerine göre, Bitcoin servetinin özel anahtarları için bir yol haritasını temsil edebilirler..

Doğru olduğu kanıtlanırsa, ipuçları, içerik oluşturucunun tahmini 750.000 mayınlı BTC’sini (değeri 34 milyar doların üzerinde) içeren cüzdanların kilidini açacaktır..

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

48.000 dolarlık destek seviyesini talep eden Bitcoin fiyatı, 50.000 dolarlık psikolojik bölgeye ulaşmanın eşiğinde..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector