Günlük Bitcoin BTC Teknik Analizi

  • Bitcoin 22.500 $ ‘da sağlıklı desteğin üstüne oturuyor.
  • 1.000-10.000 BTC tutan adres sayısı azaldı.

Ayılar üçüncü gün boyunca kontrolü elinde tutarken Bitcoin kısa vadeli bir fiyat düzeltmesinden geçmeye devam ediyor. Bu süre zarfında BTC 23.860 $ ‘dan 22.730 $’ a düştü. Teknik analizle perde arkasında neler olduğunu görelim.

BTC Güçlü Desteğe Oturuyor

Bu 3 günlük düzeltmeden önce, göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde geziniyordu. Şimdi tarafsız bölgeye yerleşti ve varlığın artık aşırı fiyatlandırılmadığını ima etti. BTC şu anda sağlıklı desteğin üzerinde oturuyor.

btc / usd günlük grafik 122220

Resim: BTC / USD günlük grafik

IntoTheBlock’un Giriş / Çıkış Fiyatı “IOMAP”, güçlü destek ve direnç bölgelerini görselleştirmenize yardımcı olabilir. Görüldüğü gibi 22.500 dolarlık bölge sağlam. Daha önce bu seviyede 478.000 adres 562.000 BTC coin satın almıştı..

btc / usd hacim tablosu 122220

Resim: IntoTheBlock

Satıcılar bu duvarın altına girmeyi başarırsa, bir sonraki sağlıklı destek bölgesi 20 günlük SMA’da (20.300 $) yatıyor. Peki, bu kısa vadeli satış baskısını belirleyen nedir? Peki, balinaların nasıl davrandığına bir bakalım..

bitcoin adres tablosu 122220

Resim: Santiment

Bir davranışsal analitik veri sağlayıcısı olan Santiment’e göre, son zamanlarda 1.000 ila 10.000 BTC tutan adreslerin sayısı satılıyor. Gerçek sayı daha az görünse de, bu adreslerin 22 milyon ila 220 milyon dolar değerinde BTC içermesi, en ufak bir eylemin bile fiyat üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olabileceği anlamına gelir..

Elon Musk ve MicroStrategy CEO’su Bitcoin Diyaloğuna Girdi

Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde, Bitcoin eleştirmenlerini ve karşıtlarını dijital para birimi üzerindeki duruşlarını yeniden gözden geçirmeleri için nasıl cezbedeceğini gösteren bir mesaj attı..

Gönderi, kendisi ile MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor arasında ilginç bir sohbeti ateşledi. Saylor, Elon’un Tesla bilanço para birimini dolardan Bitcoin’e çevirerek hissedarlarına bir iyilik yapabileceğini öne sürdü. Ona göre, diğer S tarafından kabul edilirse&P 500 şirketleri, bu hamle kripto para birimi alanını dönüştürebilir.

Bitcoin şirketleri bilançosu

Buna yanıt olarak Musk, BTC kullanılarak büyük hacimli işlemlerin mümkün olup olmadığını sordu. Michael, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği 1,3 milyar dolarlık Bitcoin işlemlerine atıfta bulunarak evet cevabını verdi..

Bir başka tweet’te Michael Saylor, yalnızca gelirleri daha riskli varlıklara yatırmak için enflasyonla oynanmış fiat para birimlerinde çalışma ve kazanma fikrine yorum yaptı. Ona göre refaha giden yol BTC’de yatıyor.

JPMorgan Bir Fiyat Düzeltmesi Tahmin Ediyor

JPMorgan Chase’deki stratejistler geçtiğimiz günlerde, Grayscale Bitcoin Trust’a akış önemli ölçüde yavaşlarsa Bitcoin düzeltme olasılığının artacağını söyledi. Bir Bloomberg raporuna göre, en büyük Bitcoin fonuna önemli bir düşüş, 2019’un ikinci yarısında görülene benzer bir fiyat düzeltmesi olasılığını artıracak..

Stratejistler, Grayscale’in Bitcoin girişlerinin “momentum tüccarları tarafından sürekli negatif fiyat dinamikleri oluşturmak için gevşeyen herhangi bir pozisyona izin veremeyecek kadar büyük” olduğunu ekledi. Grayscale Investments tarafından paylaşılan son veriler, firmanın 18 Aralık’ta yönetilen dijital varlıklarda 15,5 milyar dolara ulaştığını gösterdi – bir aydan kısa bir sürede 2 milyar dolar arttı. Şirketin Bitcoin Trust’ın değeri şu anda toplamın 13 milyar dolarından fazla.

Altının yerini BTC’ye kaptırdığına dair önceki uyarılarla ilgili olarak, son bulgular Cointelegraph raporuna göre Grayscale tarafından oluşturulan yeni bir “trend” belirledi. Bitcoin’e maruz kalma, bir kişinin SPDR Gold Trust’tan üç birim satarken bir birim Grayscale satın almasını içerebilir. JPMorgan’ın strateji uzmanları şunları söylemişti:

Bu orta ila uzun vadeli tez doğru çıkarsa, altın fiyatı önümüzdeki yıllarda yapısal bir rüzgar dalgasından zarar görecektir..

Tahvillere Göre Bitcoin ve Altını Tercih Eden Kurumlar – Weiss Ratings

Weiss Ratings geçtiğimiz günlerde büyük kurumsal yatırımcıların neden portföy tahsislerini Bitcoin ve altın lehine devlet tahvillerine maruz kalmayı azaltarak ayarladıklarını açıkladı. Son zamanlarda yayınlanan bir makalede, derecelendirme web sitesi “devlet tahvillerinin artık bir zamanlar olduğu gibi düşen hisse senedi fiyatlarına karşı bir koruma aracı olmadığını” belirtti ve bu, “emeklilik fonları, sigorta şirketleri ve diğer büyük ayak izli yatırım şirketleri için” kötü bir haber.

Makalede ayrıca, bu tür büyük kurumsal yatırımcıların, yaklaşık% 30’u devlet tahvillerine ve% 70’i hisse senetlerine yatırılan “yaklaşık 100 trilyon dolar varlığa sahip” olduğuna dikkat çekildi. Tahvillere tahsis, borsa çökmelerine karşı bir koruma amaçlıdır. Ancak makale, devlet tahvillerindeki sıfır (veya negatif) reel getiri nedeniyle “hedge artık çalışmıyor” dedi. Daha önce bahsedilen 30 trilyon dolarlık rakamın sadece% 10’u devlet tahvillerinden çekilse ve eşit şekilde Bitcoin ve altına girse bile, bu 1.5 trilyon doların Bitcoin’e girmesi anlamına geliyor..

Bu tahsis, Bitcoin’in fiyatını altından daha yüksek ve daha hızlı bir oranda artırabilir..

Bitcoin’in çok daha düşük piyasa değeri ve işlem hacmi nedeniyle, altından çok daha hızlı yükselme potansiyeli var … hayal kırıklığına uğramış tahvil yatırımcılarından gelen yeni para akarken.

Weiss, bu senaryoda Bitcoin’in altından daha iyi performans göstermesinin diğer nedeninin Bitcoin’in sınırlı madeni para arzı olduğuna inanıyor. Makale şu şekilde sonuçlandı:

Bitcoin hala nispeten küçük bir varlık sınıfıdır. Dolayısıyla, nispeten küçük sermaye girişlerinin bile fiyatlar üzerinde çok büyük bir etkisi olabilir..

BTC İçin İzlenecek Temel Fiyat Seviyeleri

Şu anda 22.500 $ ‘lık destek bölgesi kritik önem taşıyor. BTC bunu geçerse, bir sonraki sağlıklı destek 20 günlük SMA’da (20.300 $). IOMAP’a bakıldığında, yukarı yönde 23.500 $ ‘da ılımlı bir direnç engeli var. Alıcılar bu seviyeyi geçerse, 24.000 dolarlık bölgeye geri dönerler..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me