Günlük Bitcoin BTC Teknik Analizi

  • Bitcoin fiyatı 49.500 $, 48.000 $ ve 46.000 $ olmak üzere üç sağlıklı destek seviyesine sahiptir..
  • Motley Fool ve Blackrock, BTC’ye ağır yatırımlar yapmak istiyor.

1 Şubat’tan 17 Şubat’a kadar, Bitcoin fiyatı 33.000 dolardan 52.000 dolara yükseldi ve genel değerlemesinde yaklaşık 20.000 dolar kazandı. Ancak, BTC fiyatı son iki günde bir miktar düştü. Teknik analize daha yakından bakalım.

Bitcoin Fiyatında Küçük Düzeltme Var

Bitcoin fiyatındaki bu son artış, RSI’yi aşırı alım bölgesine itecek kadar sağlamdı. Ancak, son iki gündeki düşüş düzeltmesi BTC’yi tarafsız bölgeye geri itti. Bu yeni bir trendden çok geçici bir hıçkırığa benziyor.

btc / usd günlük grafik 021921

Resim: Günlük BTC / USD

Bitcoin fiyatı, 49.500 $, 48.000 $ ve 46.000 $ olmak üzere üç sağlıklı destek seviyesine sahiptir. En güçlü destek 46.000 $ ‘dır, burada daha önce 600.000 adres 360.600 BTC token satın almıştı. Bu seviyeler, muazzam miktarda satış baskısını emecek kadar güçlüdür. Bu nedenle, BTC’nin 46.000 ABD Dolarının altına düşmesini beklemiyoruz.

btc / usd hacim tablosu 021921

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik Bitcoin fiyat grafiğindeki MACD düşüş eğilimi gösterdi, bu nedenle daha fazla düzeltme mağazada olabilir. Şu an itibariyle BTC, 20 barlık SMA’da destek buldu..

btc / usd 4 saatlik grafik 021921

Resim: BTC / USD 4 saatlik

Motley Fool “10x Potansiyeli” İçin 5 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Alacak

Popüler finans ve yatırım danışmanlığı şirketi The Motley Fool geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e 5 milyon dolar yatırım yaptıklarını açıkladı.


“BÜYÜK HABERLERİMİZ var! Kendi bilançomuzdan 5 milyon dolarlık Bitcoin satın alıyoruz. Doğru. 5 milyon dolar. “

Duyurudan birkaç dakika sonra, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52.400 $ ‘a ulaştı. Şirket, yatırımı için üç neden gösterdi. İlk olarak, Bitcoin’in uzun vadede altınla karşılaştırıldığında daha iyi bir değer deposu olduğunu söyledi..

İkincisi, Bitcoin “sanki fiyatlandırma önümüzdeki on yılda istikrar kazanmış gibi” işlemler için bir araç haline gelebilir. Son olarak şirket, BTC’nin enflasyona karşı verimli bir koruma sağlayabileceğine inandığını belirtti..

Motley Fool, “Bitcoin’in uzun vadeye odaklanarak oluşturulmuş çeşitlendirilmiş bir portföyde rol oynayabileceğine” inandığını ve bu Bitcoin yatırımını “uzun yıllar” tutmayı planladığını söyledi.

Yakın zamanda yayınlanan bir makalede firma, Bitcoin’i önümüzdeki beş ila on yıl içinde değeri 10 kat artırma potansiyeline sahip yatırım fırsatları bulmaya odaklanan “gerçek para 10X portföyünün” bir parçası olarak önermeye karar verdiğini söyledi. . Ayrıca, bilançoları için ayrı olarak Bitcoin satın alacağını da sözlerine ekledi.

10X tahsisatımızı satın almadan önce 10X’teki tüm üyelerimizin satın alabilmelerini beklemekle kalmayacağız, aynı zamanda tüm Motley Fool üyelerine, The Motley Fool’s’tan 5 milyon $ ‘lık ayrı pay almadan önce bu kılavuzu gözden geçirme şansı da veriyoruz. öz sermaye.

BTC’nin Derinliklerine BlackRock

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un Baş Yatırım Yöneticisi Rick Rieder, firmanın Bitcoin yatırımlarına giriştiğini söyledi. Rieder’e göre kripto pazarı yeni oyuncuların girişine hazır.

Biraz uğraşmaya başladık. Benim fikrim, teknoloji gelişti ve düzenlemeler, bir dizi insanın portföyün bir parçası olması gerektiğini düşündüğü noktaya geldi..

Özellikle, birçok ülke kripto vergilerini giderek daha fazla düzenliyor ve suçun azaltılmasına odaklanıyor. Bu muhtemelen yeni kripto yatırımlarını teşvik etti. Rieder ayrıca, birçok geleneksel varlığın artık yatırımcılar için cazip olmadığı için dijital varlıklara yatırım yapmanın şu anda çok pratik olduğunu belirtti..

Bu yılın başlarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvuruda BlackRock, Bitcoin türevlerinin iki fonuna ekleneceğini ima etti. Bunlara BlackRock Global Allcoation Fund, Inc. ve BlackRock Funds V dahildir..

Geçmişte, BlackRock yönetiminin birçok önde gelen üyesi de BTC hakkında olumlu konuştu. Rieder ayrıca kripto varlığını övdü ve altını geçebileceğini ima etti..

Kasım 2020’de şunları söyledi:

Altının yerini büyük ölçüde alabileceğini düşündüğüm dayanıklı bir mekanizma olduğunu düşünüyor muyum? Evet, var çünkü etrafta altın bir külçe dolaştırmaktan çok daha işlevsel.

PrivateFly’ın Biletlerinin% 19’u Bitcoin’de Alınıyor

İngiltere merkezli bir charter taşıyıcısı olan PrivateFly, geçtiğimiz günlerde yıllık gelirinin% 19’unun Bitcoin aracılığıyla bilet satışından elde edildiğini söyledi. Şirket, kripto para fiyatlarının önemli ölçüde yükselmesi nedeniyle geçen ay BTC faaliyetinin arttığını söyledi..

PrivateFly, varlığı 2014 yılında Belçika’dan Fransa’ya bir uçuşta bir ödeme seçeneği olarak sunmaya başladı. Şirket, Aralık 2020’de rezerve edilen tüm uçak biletlerinin% 12’sinin Bitcoin kullanmak için ödendiğini söyledi. Ocak 2021, BTC üzerinden satılan tüm biletlerin% 13’ü ile satışlarda hafif bir artış gördü. Referans için, varlık daha önce bilet satın alımlarının sadece% 2’sini oluşturuyordu..

Firma, gezginlerin Bitcoin’lerini bir hesaba yerleştirmelerine ve rezervasyon sırasında fiat değerinin tahsil edilmesine olanak tanıyan yeni bir üyelik programı başlattı. Bu, sonraki günlerde değeri artabilecek veya azalabilecek ekstra BTC’nin transferini önleyecektir..

PrivateFly ayrıca, Bitcoin ile ödeme yapan gezginlerin daha pahalı uçuşlara daha fazla para harcaması nedeniyle gelirlerdeki kaydedilen artışın daha da önemli olduğunu iddia etti. Bu, ortalama bir BTC sahibi için “zengin” bir demografiye işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Bitcoin fiyatının yakında düşüş düzeltmesini bitirmesini ve 50.000 $ ‘ın biraz altına düşmesini bekliyorduk. Bununla birlikte, kurumsal yatırımcıların bu akışı muhtemelen BTC’yi yeni zirvelere atlamak için artıracaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector