Günlük Bitcoin BTC Fiyat Analizi

  • Bitcoin fiyatı 35.000 $ seviyesinde güçlü bir dirençle karşı karşıya.
  • 4 saatlik grafikte genel piyasa duyarlılığı yükselişten düşüş eğilimine döndü..

20 Ocak Çarşamba günü, Bitcoin fiyatı 20 günlük SMA’yı destek direncinden çevirmeyi başardı ve 36.000 $ ‘dan 31.000 $’ a düştü. O zamandan beri, fiyat yatay olarak 33.000 $ seviyesinin altına düştü. Teknik analize daha yakından bakalım.

Yatay Hareket Eden Bitcoin Fiyatı

Durum devam ederken, Bitcoin fiyatının feci bir düşüş yaşamayacağından emin olduğu için 31.250 $ ‘lık destek seviyesi hayati önem taşıyor. Ancak MACD, genel piyasa momentumunun giderek düşüş gösterdiğini gösteriyor. Bu nedenle, bu destek duvarının düzenli olarak test edilmesi oldukça muhtemeldir..

btc / usd günlük grafik 012521

Resim: Günlük BTC / USD

IntoTheBlock’un IOMAP’ı bize bu düzeyin önemini daha da gösteriyor. Gördüğünüz gibi, fiyat bu bölgenin altına inmeyi başarırsa, BTC 28.000 $ ‘a kadar düşebilir..

btc / usd hacim grafiği 012521

Resim: IntoTheBlock

Bununla birlikte, 4 saatlik fiyat grafiği bize, şamdanların şu anda 20 ve 200 bar SMA’ların oldukça üstünde oturması nedeniyle böyle vahşi bir fiyat düşüşünün beklenmedik olabileceğini gösteriyor. Ancak günlük grafikte olduğu gibi 4 saatlik grafikte genel hava da düşüş eğilimindedir. Gördüğünüz gibi, parabolik SAR bu Pazar yükselişten düşüşe geçti..

btc / usd 4 saatlik grafik 012521

Resim: BTC / USD 4 saatlik

Tether, Bitcoin Fiyatında 30.000 Doların Üzerinde Kalan Önemli Bir Rol Oynuyor

Bir zincir içi analiz platformu olan Santiment, Tether girişlerinin BTC’yi 30.000 $ ‘ın üzerinde tutmayı başardığını söyleyen ilginç bir tablo paylaştı..

btc / usd santiment tablosu 012521

Resim: Santiment

Alıcılar, birinci kriptoyu 30 bin doların üzerinde tutmak için son Bitcoin fiyat düşüşlerini derhal topladılar. En son içgörü çalışmaları, Tether’in döviz girişinin USDT’yi izleyerek dip satın alma fırsatlarını belirlemede nasıl önemli bir rol oynadığını gösteriyor..

BlackRock Sıradaki Bitcoin’i Kabul Etmek İstiyor

Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan BlackRock, geçtiğimiz günlerde bazı fonlarına Bitcoin vadeli işlemlerini dahil edebileceğini söyledi. Yönetilen 7 trilyon ABD Dolarından fazla varlığa (AUM) sahip olan BlackRock, finans sektörü için hız belirleyicidir.

Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmak, kripto para birimlerine yatırım yapmakla aynı şey değildir. Vadeli işlemler, doğrudan satın alma olmaksızın bir varlığın fiyatı üzerinden bahislere izin verir. Ancak kripto alanı yeni hamle konusunda heyecanlı.

Bir Decrypt raporuna göre, kripto para borsası IDEX’in CEO’su Alex Wearn şunları söyledi:

[Blackrock] daha önce Bitcoin’i reddeden ancak şimdi ticaret yapmak için yasal ve operasyonel temeli oluşturan uzun bir kurumlar listesine bir başka eklemedir. Bu karar, müşterilerinden Bitcoin’e yatırım yapma talebini ve bir bütün olarak varlığın ve kripto paranın yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olarak daha geniş kabul görmeye başladığını gösteriyor..

2018’de BlackRock CEO’su Larry Fink, müşterilerinin kripto para birimleriyle ilgilenmediğini söyledi. Bloomberg’e “Herhangi bir müşterinin kripto açığa çıkma arayışına girdiğine inanmıyorum” demişti. Ancak Kasım ayında CIO Rick Rieder, CNBC’de “kripto kalmanın burada olduğunu” söyledi.

Yeni SEC başvuruları, şirketin Bitcoin’i ne zaman benimseyip benimsemeyeceğini açıklamıyor. Yine de, vadeli işlemlere izin verdikleri gerçeği, birçok topluluk üyesi için yeterli umuttur..

Hazine Bakanı Adayı Bitcoin’de Yükselişte

ABD Başkanı Joe Biden geçtiğimiz günlerde Hazine Bakanı olarak Janet Yellen’i seçti. ABD Senatosu Finans Komitesinin daha önceki bir sanal duruşmasında, Yellen’e suç örgütlerini ve teröristleri finanse etmek için kullanılan “ortaya çıkan finansal teknolojiye” nasıl yanıt vereceği sorulmuştu. Kripto paranın, “esasen yasadışı finansman için” kullanıldığı için ABD’de “büyüyen bir endişe” olduğunu söylemişti.

Bununla birlikte, kripto hakkındaki görüşleri, bu sözlerin belirttiği kadar aşağı yönlü olmayabilir. Yellen, geçtiğimiz günlerde Senato Finans Komitesi web sitesinde yazılı bir açıklama yayınladı. Yasadışı faaliyetler için kripto kullanımının kısıtlanması gerekmekle birlikte, dijital varlıkların “meşru faaliyetler” için kullanılmasını teşvik etmeyi planladığını belirtti.

Kripto para birimlerinin ve diğer dijital varlıkların faydalarını ve finansal sistemin verimliliğini artırmak için sahip oldukları potansiyeli dikkate almamızın önemli olduğunu düşünüyorum..

Yellen ayrıca ABD’nin “dijital varlık ve finansal teknoloji alanlarında lider” olmasını istediğini söyledi. Federal Rezerv Kurulu ile çalışarak kripto para birimi ve diğer fintech yenilikleri için düzenleyici bir çerçeve geliştirmeye yardımcı olacağını da sözlerine ekledi..

Yellen, ABD Başkanı Barack Obama’nın yönetiminde Federal Rezerv başkanı olarak görev yaptı ve Bitcoin’i çağırdığından beri kripto alanıyla ilgili görüşlerine sessiz kaldı. "kullanışlı olmaktan başka her şey" Ekim 2018’de.

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Birden fazla göstergenin (MACD ve parabolik SAR) yanıp sönen düşüş sinyalleri ile Bitcoin fiyatı kritik destek seviyelerini test edebilir gibi görünüyor. BTC bu 31.250 $ ‘ın altına düşerse, 28.000 $’ a kadar düşebilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me