Bitcoin Teknik Analizi: BTC 40.000 Dolarlık Psikolojik Seviyeye Giriyor

Günlük Bitcoin BTC Fiyat Analizi

  • Bitcoin, 4 saatlik zaman diliminde üst Bollinger bandında kısa vadeli dirençle karşı karşıya..
  • IntoTheBlock, yukarı yönde güçlü direnç engellerinin olmadığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatı geçen hafta 40.000 dolarlık psikolojik seviyeye girdi. Bununla birlikte, 9 Ocak ile 12 Ocak arasındaki önümüzdeki dört gün içinde, Bitcoin’in fiyatı 34.000 $ ‘a düştü ve gün içi en düşük 30.180 $’ a ulaştı. Bununla birlikte, boğalar son üç günde kontrolü geri aldı..

40.000 Dolarlık Mola Eşiğinde BTC

Bitcoin fiyatı, 20 günlük SMA’dan yükselmeyi başardı ve iki temel direnç seviyesini destekleyecek şekilde çevirmeyi başardı – 35.000 $ ve 38.700 $. Önde gelen kripto para birimi şu anda 40.000 $ ‘lık psikolojik seviyeye yeniden girmek istiyor.

Bununla birlikte, hareketli ortalama yakınsama / sapmanın (MACD) şu anda kırmızı renkte olduğunu ve bu nedenle Bitcoin fiyatının yükselemeyebileceğini unutmayın..

btc / usd günlük grafik 011521

Resim: BTC / USD günlük grafik

IntoTheBlock’un IOMAP’i bize ön tarafta güçlü direnç seviyelerinin bulunmadığını gösteriyor. Tek direnç engeli 40.000 $ ‘dır, burada 4.000 adres daha önce 39.000 BTC token satın almıştı. Alıcılar tam kontrolü ele alırsa, 40.000 $ engelini aşmada sorun yaşamazlar..

btc / usd hacim tablosu 011521

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik grafiğe baktığımızda, Bitcoin fiyatının şu anda üst Bollinger bandında bir engelle karşı karşıya olduğunu görebiliriz. Yakından baktığınızda, BTC’nin 40.000 $ seviyesine ulaşmak için üst Bollinger bandını kırmak için defalarca denediğini, ancak başarısız olduğunu görebilirsiniz..

btc / usd 4 saatlik grafik 011521

Resim: BTC / USD 4 saatlik grafik

Bununla birlikte, bu zaman dilimindeki MACD, yeşil renkte kesin bir eğilim sergiliyor. Bu nedenle, fiyat üst Bollinger bandını geçebilmeli ve 40.000 $ bölgesine girebilmelidir..


Bitcoin Opsiyon Piyasası, Ay Sonunda 50K $ ‘lık% 20 Şans Görüyor

Bitcoin, son fiyat düzeltmesinden iyileşiyor gibi görünüyor ve opsiyon piyasası fiyatlandırması, Ocak ayı sonuna kadar 50.000 $ ‘ı geçme şansının% 20’sine tanık oluyor. CoinDesk 20 verilerine göre amiral gemisi kripto, son 24 saatte yaklaşık 4000 $ (% 11) arttı..

İyileşmeye rağmen, BTC hala 41.962 $ ‘lık rekor seviyenin altında (8 Ocak). Skew tarafından sağlanan verilere göre, opsiyon piyasası verileri, yatırımcıların devam eden bir rallide bahis oynadıklarını ve 29 Ocak’a kadar 50.000 $ ‘ın üzerine yükselen% 20’lik bir Bitcoin olasılığı belirlediklerini gösteriyor (aylık vade).

Seçenek olasılıkları, birkaç önemli ölçüme dayalı Black-Scholes formülü kullanılarak hesaplanır. Bu metriklerden bazıları arama opsiyonlarının fiyatlarını, kullanım fiyatlarını ve temel varlık fiyatını içerir..

bitcoin fiyat olasılık tablosu 011521

Resim: Eğriltme

Bitcoin’in 50.000 $ ‘ın üzerine çıkma olasılığının% 20 olması, aylık kullanım süresinin sadece iki hafta uzakta olduğu ve madeni paranın 50.000 $’ dan oldukça uzak olduğu göz önüne alındığında etkileyici görünüyor. BTC’nin vade bitiminde veya öncesinde belirli bir seviyenin üzerine çıkma olasılığı, vade sonu için kalan süre ile pozitif olarak ilişkilidir..

Deribit Insights’a göre, iki hafta içinde 50.000 $ ‘a% 31’lik bir ralli görselleştirmek zor olabilir ancak imkansız olmaktan çok uzak. Kripto para birimi, son zamanlarda daha önemli hareketler gösterdi. Örneğin, fiyatlar yalnızca Aralık ayının son iki haftasında% 52 artarak 19.000 $ ‘dan 29.000 $’ a yükseldi..

Eğitimsel Bitcoin Konferansına Ev Sahipliği Yapacak MicroStrategy

Bir iş zekası şirketi olan MicroStrategy, Bitcoin’e 1 milyar doların üzerinde yatırım yaptıktan sonra, büyük işletmeleri Bitcoin’e yatırım yapmanın potansiyel faydaları hakkında eğitmek için çevrimiçi bir konferans düzenliyor. “Şirketler için Bitcoin” olarak adlandırılan konferans Gemini, Binance, Coinbase, Fidelity, Grayscale ve daha fazlası gibi diğer endüstri devlerinden destek aldı..

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, girişimi duyurmak için Twitter’a gitti. Bunu “şirketinizi büyütmek ve hissedar değeri yaratmak için Bitcoin stratejisinde ve taktiklerinde ücretsiz, çevrimiçi, hızlandırılmış bir kurs” olarak nitelendirdi.

İlk bloğun 3 Şubat’ta gerçekleşmesi planlanıyor. Bitcoin’in nasıl bir hazine rezerv varlığı olarak hizmet edebileceğini ve kurumsal ve kurumsal benimsemesinin arkasındaki makroekonomik faktörleri ana hatlarıyla açıklayacak. Saylor ve Stoneridge CEO’su Ross Stevens konferansın bu kısmına liderlik edecek.

Daha sonra, MicroStrategy’nin Başkanı ve CFO’su Phong Le, şirketlerin Bitcoin’i kendi hazine rezerv stratejilerine entegre edebilecekleri farklı yollara genel bir bakış sunacak. Konferansta ele alınacak diğer birkaç konu, yasal ve düzenleyici hususlar, muhasebe, vergilendirme ve denetimi içerir..

Kripto ile ilgili bir avuç şirket, sunumlarını ikinci gün – 4 Şubat’ta yayınlayacak. Bazı isimler arasında Fidelity Digital Asset Services, Galaxy Digital, Coinbase, Binance, Kraken, Grayscale, Gemini ve Genesis bulunur..

Bitcoin Fiyatının Hangi Seviyeye Ulaşması Bekleniyor?

Bitcoin fiyat görünümü genel olarak yükseliş eğilimi gösteriyor, bu nedenle hafta sonu rallisinin fiyatı 40.000 $ ‘ın üzerine çıkarmasını bekleyebiliriz. Bu rallide fiyatın ne kadar uzağa ulaşacağını görmek ilginç olacak.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map