Günlük Bitcoin BTC Fiyat Analizi

  • 4 saatlik grafikte piyasa ivmesi yükselişten düşüş eğilimine doğru tersine dönüyor..
  • Günlük grafikte 20 günlük SMA destekten dirence çevrildi..

Ayılar, bu Salı günü Bitcoin fiyatını 20 günlük SMA’nın altına düşürerek büyük bir zafer kazandı. Önde gelen kripto para birimi şu anda 36.000 $ ‘ın biraz altında seyrediyor. Teknik analize daha yakından bakalım.

36.000 Doların Altındaki BTC Trendleri

38.500 $ seviyesinden düştükten sonra, BTC son 4 gündür yatay olarak 36.000 $ civarında seyrediyor. Bu yatay hareket sırasında, Bitcoin fiyatı 20 günlük SMA’yı destekten dirence çevirmeyi başardı..

btc / usd günlük grafik 012021

Resim: Günlük BTC / USD

IntoTheBlock’un IOMAP’ına bakarsanız, bunun ayılar için neden büyük bir galibiyet olduğunu anlayabilirsiniz. 20 günlük SMA, 36.000 dolarlık direnç bariyerine denk geliyor. Daha önce bu seviyede 688.000 adres 303.000 BTC jetonu satın almıştı..

Bunun ötesinde, bir sonraki güçlü engel 38.500 $ ‘dır. Bu seviyede 553.000 adres 330.000 BTC token satın almıştı. Bitcoin fiyatı bir şekilde 20 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, 38.500 $ ‘da büyük bir engelle karşılaşacaklar..

btc / usd hacim tablosu 012021

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik grafik, genel düşüş görünümümüze daha fazla güven sağlıyor. İlk olarak, hareketli ortalama yakınsama / uzaklaşma (MACD) yeşilden kırmızıya geçmek üzere. İkinci olarak, 50 barlık SMA, düşüş eğilimi modelini oluşturmak için 20 bar SMA’yı geçti..

btc / usd 4 saatlik grafik 012021

Resim: BTC / USD 4 saatlik

Bu göstergeler bize 4 saatlik zaman diliminde genel hissiyatın olumsuz olduğunu ve birinin daha fazla fiyat düşüşünün beklenebileceğini söylüyor..

Grayscale, Yalnızca 24 Saatte 700 Milyon Dolar Artırdı

Varlık yönetimi devi Grayscale Investments, kısa süre önce 24 saat içinde 700 milyon doların üzerinde para topladı. Şirketin CEO’su Michael Sonnenshein, haberi doğrulamak için Twitter’a gitti.

"Dün @Grayscale, ürün ailesine 700 milyon $ ‘lık bir artış sağladı … 4. çeyrekten itibaren ivme yeni yılda hız kazanıyor."

Sonnenshein, kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin dışındaki dijital varlıkları seçerek yatırımlarını çeşitlendirmeye yönelik ilginin arttığını gösterdiğinden bunun önemli bir kilometre taşı olduğunu belirtti. Grayscale’in 2020 Q4 raporuna göre, birkaç üründe kaydedilen toplam 3,3 milyar dolarlık yatırımla bu çeyrek şirket için inanılmaz derecede başarılı geçti..

Ek olarak, Grayscale’in dijital büyük sermayeli fonunun haftalık ortalama 1,6 milyon dolar yatırımı vardı. Bitcoin güveni dışındaki Grayscale ürünleri, dördüncü çeyrekte haftalık ortalama 33,6 milyon dolarlık bir yatırıma tanık oldu..

Bloomberg’de kıdemli ETF analisti olan Eric Balchunas, Grayscale’i "ARK" kripto para birimleri. İki varlık arasındaki benzerlikleri özetledi.

"Benzerlikler oldukça şaşırtıcı. Sanırım her ikisi de 3-4 yıl boyunca göreceli olarak unutulmuştu, 12 ay önce 2 milyar dolar vardı ve sonra patlama, 10 kat artış. Her ikisi de eğilime meydan okuyor: ARK w stok toplama ve gri tonlamalı, çok yüksek ücretler ve% 20 + primler. “

ARK Investment Management’ın amiral gemisi teklifi ARK Innovation ETF’dir (ARKK). Geçen yıl ARKK, yönetim altındaki toplam varlıkları (AUM) on kat artarak 21,8 milyar dolara çıkarak% 171’in üzerinde geri döndü..

New York Digital Investment Group (NYDIG) CEO’su Robert Gutmann, New York Digital Investment Group (NYDIG) CEO’su Robert Gutmann, New York Digital Investment Group’un (NYDIG) yatırımcılarla yaptığı son 100 görüşmeden hepsinin “bitcoin ile ilgili olduğunu ve% 0’ının başka herhangi bir kripto varlığı hakkındaydı. ”

Jonathan Ruffer: Bitcoin “Eşsiz Bir Canavardır”

Yakın zamanda yapılan bir yatırım incelemesinde, yatırım yönetimi firması Ruffer’ın başkanı Jonathan Ruffer, Bitcoin hakkındaki görüşlerini paylaştı. Varlığa “benzersiz bir canavar” diyen Ruffer, amiral gemisi madeni paranın bir varlık olarak altına giderek daha fazla meydan okuduğunu söyledi..

Bitcoin, teknolojinin ve altının bazı avantajlarını harmanlayan, yükselen bir değer deposu olarak benzersiz bir canavardır. [Bitcoin] tek bir supra-para birimi olarak altının duruşuna meydan okuyan bir oyuncu haline geliyor.

Ruffer daha önce kendi Bitcoin yatırımının ayrıntılarını açıklamıştı. Aralık ayında şirket, BTC’ye 744 milyon dolar harcayarak, yönetim altındaki toplam varlıklarının% 2.7’sini (AUM) – 27.3 milyar $ ‘ı temsil etti. Bitcoin’e yatırım yapmak, yönetim kurulu üyeleri yatırımı dikkatle tartışırken Ruffer için önemli bir adımdı.

Bu ayki incelemede Jonathan Ruffer, firmanın BTC’nin faaliyetlerinde oynayacağı önemli bir role sahip olduğu konusunda “gergin bir şekilde tatmin olduğunu” belirtti. Başkan, Bitcoin’in altın gibi, USD ve diğer itibari para birimlerinin “kerplunked” olduğu – bu para birimlerinin değerinin enflasyon nedeniyle düştüğü zaman için bir yatırım olduğunu belirtti..

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Çıkış hipotezi doğruysa, 34.000 $ ‘lık psikolojik seviyeye bir fiyat düşüşü bekleyebiliriz. BTC’yi 50 günlük SMA’ya (27.600 $) götüreceğinden, bunun altında bir kırılma daha felaket olabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me