Günlük Bitcoin BTC Fiyat Analizi

  • Bitcoin fiyatı, son dört günde 20 günlük SMA’yı dirençten desteğe çevirdi..
  • 4 saatlik grafikteki MACD, piyasa momentumunun yükselişten düşüş eğilimine döndüğünü gösteriyor..

Bu Perşembe gününden önce, Bitcoin fiyatı 33.150 dolardan 37.650 dolara sıçradı ve genel değerlemesinde yaklaşık 4.500 dolar kazandı. Ancak bu Perşembe günü BTC, 38.000 dolarlık psikolojik seviyede düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Şu anda BTC 37.150 $ ‘dan işlem görüyor..

btc / usd günlük grafik 020521

Resim: Günlük BTC / USD

Bitcoin Fiyatı Bu Perşembe Düzeltildi

20 günlük SMA’yı dirençten desteğe çeviren Bitcoin fiyatı güçlü bir destek seviyesi kazandı. Into The Block’a göre, 908.000 adres daha önce 530.000 BTC tokenini 34.200 $ ‘dan satın almıştı, bu da 20 günlük SMA ile çakışıyor..

btc / usd hacim grafiği 020521

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik Bitcoin fiyat grafiğindeki MACD, piyasa momentumunun yükselişten düşüş eğilimine geri döndüğünü gösteriyor ve bu da kısa vadeli düşüş hipotezimize katkıda bulunuyor..

btc / usd 4 saatlik grafik 020521

Resim: BTC / USD 4 saatlik

Bitcoin Sosyal Faizleri Düşüyor

btc / usd santiment tablosu 020521

Resim: Santiment


Bir zincir içi analiz platformu olan Santiment’e göre, Bitcoin için genel sosyal ilgi 2 ayın en düşük seviyesine indi ve tüm dikkat altcoinlere gitti. Bu bize Bitcoin fiyatının gereksiz FOMO içermediğini gösterdiğinden, bu mutlaka olumsuz bir işaret değildir..

PayPal, Venmo’da Bitcoin Ödemeleri Sunacak

PayPal’ın CEO’su Dan Schulman, geçtiğimiz günlerde şirketin kripto para birimlerini ikiye katlamaya hazır olduğunu söyledi. Bu, PayPal’ın sınırlı alım / satım / bekletme kripto alım satım lansmanından sonra gelir. "beklentilerin ötesinde.”

Schulman, kripto paranın “[kullanıcılar] ilk çeyreğin sonlarında 29 milyon tüccarımızdan herhangi birinde alışveriş yaptığında bir fon kaynağı olarak kabul edileceğini ” söyledi. 2021’in kripto, blok zinciri ve dijital para birimleri etrafında kapsamlı bir yol haritası içereceğini de sözlerine ekledi. CEO, ödeme şirketinin fiziksel sonrası nakit dünyasının “geleceğini şekillendirmek için” düzenleyiciler ve merkez bankalarıyla aktif olarak çalıştığını ekledi..

2020’nin dördüncü çeyreği için, analistler toplam hesaplarda% 3.87 (375 milyon) artış ve işlenen toplam ödemelerde 266.8 milyar dolar, 3. çeyreğe göre% 8 artış bekliyorlardı. Ancak PayPal, işlenen 277 milyar dolar ve toplam hesaplarda 377 milyon ile her iki beklentiyi de aştı. Şirket ayrıca 21.45 milyar dolar gelir bildirdi.

PayPal ayrıca, “Kripto Para Al, Tut ve Sat” girişiminin bu yıl “Venmo ve seçilecek uluslararası pazarlara” genişleyeceğini söyledi. Ödeme devi ayrıca, kripto hizmetlerinin kullanıcılarının genellikle kripto satın aldıktan sonra PayPal’ın daha aktif kullanıcıları haline geldiğini ve iki kat daha sık giriş yaptıklarını belirtti..

Pro-Bitcoin Senatörü Bankacılık Komitesine Atandı

ABD’deki en sesli kripto yanlısı Senatörlerden biri olan Senatör Cynthia Lummis, yakında ülkenin mali düzenlemesinden sorumlu komiteye katılacak. Cointelegraph raporuna göre Lummis, 117. kongre için komite görevlerini aldı..

Cumhuriyetçi birinci sınıf öğrencisi Lummis, üç komitede yer alacak: bankacılık, çevre ve ticaret. Bankacılık Komitesi, Senato’nun finansal mevzuatın ön cephesidir ve ayrıca Libra stabilcoin ve dijital bir dolar beklentisi üzerine Facebook ile oturumlar düzenledi. Tarihte Bitcoin’e sahip olan ilk Senatör ve dijital para biriminin güçlü bir savunucusu oldu..

Lummis, bir basın duyurusunda, dijital varlık mevzuatını ilerletmek için bankacılık komitesindeki randevuyu kullanma niyetinden bahsetti..

Wyoming, son birkaç yıldır finansal inovasyona öncülük etmektedir. Bankacılık Komitesindeki rolüm aracılığıyla, bu öncü çabaların çoğuna ışık tutmayı ve dijital varlıkların düzenlenmesinin yeniliği boğmak yerine yeniliği teşvik edecek şekilde yapılandırılmasını sağlamak için federal düzenleyicilerle birlikte çalışmayı umuyorum..

Anthony Pompliano’nun podcast’inde yakın zamanda yaptığı bir görüntüde Lummis, bir Finansal İnovasyon Grubu başlatma planını ifade etmişti. Finansal Hizmetler Komitesi’nin pek çok kripto meraklı üyesi varken, Lummis, sektöre bu kadar açık bir şekilde dahil olan ilk Senatör..

Bitcoin Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Kısa vadeli düşüş tezimiz tutarsa, Bitcoin fiyatı muhtemelen 20 günlük SMA’ya (34.200 $) kadar düşecek ve bu da daha fazla düşüşü önleyecek kadar güçlü..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector