Günlük Bitcoin BTC Fiyat Analizi

  • Bitcoin şu anda en değerli 10 küresel varlıktan biridir.
  • BTC, TD sıralı göstergesinin satış sinyalinin üstesinden geldi.

Bitcoin, son üç günde 32.000 $ ‘dan 37.250 $’ a sıçradı ve 35.000 $ ‘lık psikolojik seviyeyi kolayca aştı. Şu an itibariyle, önde gelen kripto para birimi 40.000 dolarlık bölgeye doğru hızla ilerliyor gibi görünüyor. Genel kripto para piyasası değeri 1 trilyon dolarlık karşılaştırmayı geçti. Görünüşe göre BTC, yeni zirvelere doğru ilerlerken bu büyük pozitif ivme dalgasını sürüyor gibi görünüyor..

Bitcoin Satış Sinyalinin Üstesinden Geldi

Bitcoin’in dört saatlik grafiği satış sinyalini yeşil-dokuz mum çubuğuyla parlatmıştı. Ancak, 35.000 $ ‘dan 34600 $’ a biraz düştükten sonra, fiyat 37.000 $ ‘ın üzerine çıkmayı başardı..

btc / usd 4 saatlik grafik 010721

Resim: BTC / USD 4 saatlik

Olumsuz tarafı, IntoTheBlock’un “Paranın Karşılığını Dolaşan Fiyatta” (IOMAP) görüldüğü gibi üç sağlıklı destek seviyesiyle korunmaktadır. Bu üç seviye 20 barlık SMA’da (33.300 $). 32.200 $ ve 50-bar SMA (31.350 $). Bu üç destek duvarı, büyük miktarda satış baskısını emecek kadar güçlü görünüyor.

btc / usd hacim grafiği 010721

Resim: IntoTheBlock

Günlük fiyat grafiği, genel yükseliş görünümümüze daha fazla güven veriyor. İlk olarak, hareketli ortalama yakınsama / sapma (MACD) yükselen yükseliş momentumu gösteriyor. İkinci olarak, parabolik SAR düşüş eğiliminden yükselişe geçti, bu da boğaların piyasayı tam olarak kontrol ettiğini gösteriyor..

bct / usd günlük grafik 010721

Resim: Günlük BTC / USD

Gelen Bir Döküm Var mı?

“Panama Crypto” ile çalışan bir kripto analisti ilginç bir gözlem yaptı. Borsalardaki Bitcoin sayısının büyük miktarda arttığı görülüyor.


bitcoin santiment tablosu 010721

Resim: Santiment

Bu, alıcıların madeni paralarını satmak ve karlarını cebe atmak için BTC’lerini borsa cüzdanlarına taşıdıkları anlamına gelebilir..

Bitcoin Gelecek Ay 45.000 Dolara Ulaşacak

BitPay’in CCO’su Sonny Singh, Bitcoin’in önümüzdeki ay 45.000 dolara ulaşabileceğine inandığını söyledi. Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Singh, dev firmaların dijital varlıklarını, insanların kar elde etmek için bir teklifte tahmin edebileceğinden daha erken satabileceğini belirtti..

Kurumsal alıcıların birçoğu 20.000 $ civarında satın aldı, bu yüzden Bitcoin’in ne kadar düşebileceğine dair benim katım bu … Satın alan tüm alıcılar, ‘Ah şimdi üç ila beş yıllık bir zaman diliminde Bitcoin’le ilgiliydiler, Bu harika, ama sanırım Bitcoin önümüzdeki ay 45.000 USD’ye ulaşırsa, ‘vay 2 kat yaptık, bilirsiniz artık o üç yıllık ufka ihtiyacımız yok, hadi satış yapmaya başlayalım’ diyecekler. biraz.

Ayrıca Singh, Bitcoin önemli bir fiyat etiketine ulaşmaya başladığında hükümetlerin ve vatandaşların varlığı satın almaya başlayacağını öne süren başka bir tahmin ekledi. İki yıl önce, bilançolarına Bitcoin ekleyen büyük şirketler konseptinin çok uzak göründüğünü, ancak şimdi büyük kurumların Bitcoin’i elinde tuttuğunu açıklamaya devam etti..

Bitcoin Artık 9. En Değerli Küresel Varlık

Asset Dash’e göre, amiral gemisi kripto para birimi şu anda dünyanın dokuzuncu en değerli varlığı. Sadece birkaç hafta önce, Bitcoin listede VISA’yı geride bıraktı. Kısa süre sonra, Bitcoin eleştirmeni Warren Buffett tarafından yönetilen Berkshire Hathaway şirketini geçmek için piyasa değerini 70 milyar dolar artırdı. Şu anda listedeki ilk beş şirket Apple (2,23 trilyon), ardından Microsoft (1,65 trilyon ABD Doları), Amazon (1,62 trilyon ABD Doları), Google’ın ana şirketi Alphabet (1,18 trilyon ABD Doları) ve Facebook (773 milyar ABD Doları)..

AssetDash değerli varlık grafiği 010721

Resim: AssetDash

Daha parlak bir kayda göre, Bitcoin yukarı yönlü ivmesini sürdürmeyi başarırsa şirketleri altıdan sekize kadar geride bırakabilir. Tencent’teki hisse senetleri 698 milyar dolar değerinde, Elon Musk’ın Tesla’sı 697 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve Alibaba 650 milyar dolar değerinde, BTC’nin piyasa değerinden 12 milyar dolar daha fazla.

Bitcoin Vadeli İşlemciler Egzersizi Dikkat Ediyor

CryptoQuant tarafından yapılan bir istatistik, Bitcoin bir fiyat keşif bölgesine girerken vadeli işlem yatırımcılarının her gün daha az para riske attığını gösterdi. Metrikler sitesinin verilerine göre, Bitcoin vadeli işlemlerinde ortalama kaldıraç, birkaç önde gelen borsada sürekli olarak düşüyor..

Bu denklemi açıklamak için CryptoQuant, Tahmini Kaldıraç Oranı adlı bir gösterge geliştirdi. İkincisi, bir borsanın açık faizi, borsada yatırılan rezervle bölündüğünde elde edilir. CryptoQuant, Binance, BitMEX, Bybit, Huobi ve OKEx’te kaldıraç oranının düştüğünü belirtti. Bu borsalar, tüm kripto para ekosistemindeki alım satımların çoğunu kontrol ediyor..

Ortalama kaldıraçtaki bu düşüş, bir fiyat keşif aşamasının ortasında ihtiyatlı olduğunun göstergesi olabilir. Yatırımcılar, herhangi bir tahmini sürdürmek için geçmiş referansların bulunmaması nedeniyle pozisyon açarken gittikçe daha az risk almaya isteklidir..

Birçok tüccar da çok korkulan düzeltme konusunda endişeliydi. Çok yüksek dalgalanan varlıklar bir noktada geri düşme eğilimindedir ve BTC bu gerçeğe yabancı değildir. Pozisyon açmış olan tüccarlar, sonunda nakde çevirmek ve elde ettikleri karlarını almak isteyeceklerdir. Boğa piyasasının devamında büyük kaldıraçlı bahis pozisyonları olanlar için zamanlama kötü olabilir..

CryptoQuant, Tahmin Kaldıraç Oranının, yatırımcıların almaya istekli olduğu riski ölçmenin iyi bir yolu olduğuna inanıyor. Bu nedenle, istatistik genel piyasa duyarlılığını yansıtmalıdır:

Türev borsası için ELR, bize kullanıcılar tarafından ortalama olarak ne kadar kaldıraç kullanıldığını söyler. Bu bilgi, tüccarların yüksek risk mi yoksa düşük risk mi aldıklarını ölçüyor. ELR değeri son birkaç güne göre yüksekse, bu yatırımcıların pozisyonlarına oldukça güvendiklerini gösterir. Finansman oranları gibi finansman verileri, yatırımcıların bu bilgilerle sağlam bir ticaret stratejisi oluşturmalarına yardımcı olabilir..

CryptoQuant tarafından sağlanan rakamlar, risklerle ilgili basit bir önermeyi göz önünde bulundurarak piyasaların nesnel bir gözetimini sunmaya çalışır – kaldıraç yüksek olduğunda, tüccarlar bir eğilimin güçlü olduğuna inanırlar. Düşük olduğunda, tüccarlar ne olabileceği konusunda daha belirsizdir.

BTC İçin İzlenecek Temel Fiyat Seviyeleri

BTC için her şey 40.000 $ seviyesiyle ilgilidir. Alıcılar bu seviyeye geldiklerinde nasıl tepki verecekler? Madeni paralar, sahiplerinin BTC 40.000 $ ‘a ulaştığı anda satması için borsalara mı taşınıyor? Beklememiz ve nasıl geçeceğini görmemiz gerekecek.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector