Günlük Ripple XRP Fiyat Tahmini

  • İngiltere hazinesi XRP’yi menkul kıymet değil olarak etiketledi.
  • XRP fiyatı şu anda genişletilmiş bir konsolidasyon döneminden geçiyor.

Ripple-SEC dava dizisi, televizyondaki diğer tüm dizilerden daha etkileyici hale geldi. Güç kaymalarından masaldaki kıvrımlara – bu destan görünüşte her şeye sahip. Bununla birlikte, fiyat hareketinin bu perde arkasındaki kargaşayı tekrarlayamadığı görülüyor..

İngiltere Hazinesi XRP’nin Menkul Kıymet Olmadığını Söyledi

Birleşik Krallık hükümeti, XRP’nin bir menkul kıymet değil, bir değişim jetonu olduğu konusunda bir duruş sergiliyor gibi görünüyor. Majesteleri Hazinesi, kısa süre önce Birleşik Krallık’ın dijital varlıklar ve sabit paralara yönelik düzenleyici yaklaşımını özetleyen yeni bir belge yayınladı..

Rapora göre XRP, Ethereum ve Bitcoin, “öncelikle bir değişim aracı olarak kullanılan jetonlardır.” Bu “takas jetonları”, “düzenlenmemiş” bir kategoriye girer, yani ne e-para ne de menkul kıymet jetonlarıdır. Rapordan bir alıntı şu şekildedir:

Menkul kıymet belirteçleri, Birleşik Krallık mevzuatında belirtildiği gibi, hisse senedi veya borçlanma aracı gibi belirli yatırımlara benzer özelliklere sahiptir. Genel olarak, bunlar, geleneksel menkul kıymetlerin dijital formları olan tokenize edilmiş olabilir..

Sınıflandırma, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından başlatılan davaya hazırlanırken Ripple için çok önemlidir. Komisyon, Ripple’ın XRP tokenlerini kayıtsız menkul kıymetler olarak sattığını iddia etti..

Ripple, Birleşik Devletler’den düzenleyici netlik çağrılarının ortasında İngiltere FCA sınıflandırmasını daha önce vurgulamıştı..

Bu çerçevelerde liderlik eden ülkeler, sermaye, şirketler ve işleri çekmek için daha iyi konumlanacaklar – özellikle de blockchain teknolojisi burada kalacağı için. Belirsiz yönergelere sahip bölgeler, rekabet gücünü korumak ve şirketleri daha iyi düzenlenmiş pazarlara kaptırmamak için kendi çerçevelerini oluşturmalıdır..

SEC’den bahsetmişken ….

Ripple Davasının Arkasındaki SEC Uygulayıcısı Aşağı Adım

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) İcra Bölümü Müdür Yardımcısı Marc P Berger, yakın tarihli bir basın açıklamasına göre komisyondan yakında ayrılıyor. Ağustos 2020’de göreve atandı..

Müdür Yardımcısı olarak çalıştığı süre kısa olmasına rağmen, önemli bir özelliği var: SEC’in Ripple, CEO Brad Garlinghouse ve İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen’e karşı açtığı 1,3 milyar dolarlık dava.

Berger, SEC’in Telegram’a karşı yürütme eylemi için de kısmen kredilendirilebilir. Komisyon, mesajlaşma devini, kripto para birimi teklifine yatırım yapanlara 1,2 milyar dolar iade etmeye zorladı. “Gram” dijital belirteçler hiçbir zaman işe yaramadı.


Ayrıca, Robinhood Financial LLC, Deutsche Bank AG ve Luckin Coffee gibi önde gelen firmalara karşı önlem almak da dahil olmak üzere menkul kıymetler yasalarını uygulamaktan ve yatırımcıları korumaktan sorumluydu..

XRP Defterini Merkez Bankalarına Getirecek Dalgalanma

Ripple şu anda XRP Ledger’ı merkez bankalarına getirmek için çalışıyor. Sınır ötesi ödeme firması, San Francisco, New York ve Londra’daki ofisleri için üç merkez bankası teknik ortağı yöneticisi işe almak istiyor..

Bu pozisyon için işe alınan kişiler, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projelerini tasarlamak ve uygulamaktan sorumlu olacak. Ripple, bankaların XRP Ledger’da (XRPL) stabilcoin ihraç edebileceğini belirtti..

Ödemeler için oluşturulmuş olan XRPL, Verilen Para Birimleri adı verilen benzersiz, değiştirilebilir bir token işlevselliği ile stabilcoinlerin verilmesini desteklemek için de kullanılabilir. Verilen Para Birimleri, ideal stabilcoin platformu olacak şekilde tasarlanmıştır ve düzenleyici için, stabilcoinler de dahil olmak üzere herhangi bir varlığı oluşturmayı, düzenlemeyi ve yönetmeyi kolaylaştıran basit ama zengin yönetim işlevselliği sağlar.

Geçen hafta, Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), bankaların bağımsız bir düğüm doğrulama ağında (INVN) bir düğüm olarak hizmet verirken ödemeler için stablecoin kullanabileceğini duyurdu..

Dalgalanma Düşük Volatilite ile Düşürüldü

Geçen hafta hızlı bir yükseliş artışının ardından Ripple’ın fiyatı yatay olarak 0,295 dolar civarında seyrediyor. Geçtiğimiz dört günde XRP fiyatı 200 günlük SMA’nın altına düştü. Bu azalan fiyat oynaklığı, Bollinger bandının davranış biçimine yansımaktadır..

xrp / usd günlük grafik 011421

Resim: XRP / USD Fiyat Tablosu

Gördüğünüz gibi, bant oldukça daraldı ve fiyat şu anda dar bir kanaldan geçiyor. Bu, XRP patlamadan önce genişletilmiş bir konsolidasyon modunda olacağımızı gösterir..

Dalgalanma Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

XRP fiyatı, 200 günlük Bollinger bandı fiyat denetleyicisi olarak hareket ederken 0,295 dolar civarında seyretmeye devam edecek..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector