• Bitcoin, Fed’den gelen cesaret verici haberleri alkışlıyor, ABD enflasyon beklentilerini artırıyor ancak yine de temkinli.
  • Ethereum, 1650-1700 $ ‘ın üzerinde bir kabul bulamaması nedeniyle Salı gününün en düşük seviyesine doğru bir düşüş riski taşıyor..
  • Günlük grafikte temel ortalamalar arasında kalan dalgalanma, bir aralıkta kırılma için güçlü bir katalizör bekliyor.

Bu haftanın başında korkunç bir gösteri yaptıktan sonra, Perşembe günü bir iyimserlik dalgası kripto tahtasını süpürürken, kripto boğaları ayaklarını bulmuş gibi görünüyor. Duygudaki dönüşüme rağmen, piyasalar son zamanlardaki reflasyon vızıltısı ve dünyanın en zenginlerinden pek de cesaret verici olmayan yorumlar arasında hala gerginliğini koruyor..

Daha önce, yatırımcıların ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Tesla’nın kurucusu Elon Musk ve Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’in ihtiyatlı açıklamalarının ardından son rekor düşüşünü yeniden değerlendirdikçe, kripto piyasasında satışlar başladı..

Bununla birlikte, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) dijital dolar çıkarması ve yükselen enflasyon beklentileri için yeni önkoşulları yayınlamasıyla boğalar bir kez daha umutlu oldu. Fed’in ön koşulları, merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) piyasaya sürülmesinin uzun bir yol olduğunu ima etti.

Bu arada, ABD enflasyon beklentileri, büyük bir mali paket beklentileri, aşı uygulamasındaki ilerleme ve bastırılmış tüketici talebi nedeniyle neredeyse on yılın en yüksek seviyesine yükseldi ve amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’i enflasyona karşı bir koruma olarak daha çekici hale getirdi..

Ayrıca, daha geniş piyasa iyimserliğine ek olarak, en büyük S kripto para birimi borsası Coinbase Global Inc., Nasdaq’ta ilk büyük doğrudan listeleme ile halka açılmak için başvuruda bulundu. Perşembe günü değişim komisyonu.

Yenilenen iyimserliğin ortasında, teknik tabloların en baskın olarak işlem gören birkaç kripto para birimi için aynı şeyi yansıtıp yansıtmadığına bir göz atalım..

Bitcoin boğaları ısrar ediyor ama henüz tahtadan değil

Bitcoin 45.000 $ civarında sağlam bir destek bulmuş gibi göründüğünden, dikkat bir kez daha 60.000 $ eşiğine dönüyor. Bununla birlikte, BTC boğalarının dört saatlik grafikte gösterildiği gibi kuzeye doğru zorlu bir savaşla karşı karşıya kalması muhtemeldir..

Verilen grafik, dünyanın en gözde dijital varlığının, 21 basit hareketli ortalamayı (SMA) son iki işlem seansı boyunca 50.094 $ ‘da yatay 50.094 $’ dan sağlam bir şekilde savunduğu için 50.899 $ ‘da yeniden ele geçirdiğini gösteriyor..

Her ne kadar BTC / USD’deki yenilenen artış, fiyat yazarken 51.000 $ ile savaşırken, 52.000 $ seviyesinin altında buhar tükendi. Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükseliyor ancak orta çizginin altında kalıyor, bu da satış eğiliminin hala sağlam kaldığını gösteriyor..

Bu nedenle, kritik 50-SMA desteğinin çökmesi durumunda, bu haftanın en düşük seviyesi olan 45.500 $ ‘a doğru keskin bir düşüş gerçekleşebilir. Ayılar için bir sonraki ilgili hedef, hafif yükseliş gösteren 200-SMA’nın hizalandığı 42.569 $ olarak görülüyor..

BTC / USD: Dört saatlik grafik


Alternatif olarak, toparlanma momentumunun çekiş kazanması için 21-SMA bariyerinin üzerinde kapanan dört saatlik bir mum çubuğu gereklidir. 52.000 $ ‘lık yuvarlak rakam, alıcıların taahhütlerini zorlayacak ve yatay 100-SMA’yı 52.733 $ olarak gösterecektir..

İkincisinin üzerindeki kabul, 58.367 $ ‘lık rekor seviyelere doğru büyük bir artış görebilir. Boğalar için bir sonraki en iyi bahis 60.000 $ eşiğidir.

Ethereum: 200-SMA’yı savunmak boğalar için çok önemli

Ethereum, kripto kompleksi genelinde görülen iyimser tonda yükseliyor ve 1700 dolarlık engelin üzerinde sürekli bir hareket izliyor. ETH boğalarının, bu haftaki satıştan yaklaşık 1350 $ seviyelerine kadar toparlanmaya çalıştığından beri, ikincisinin üzerinde güçlü bir dayanak bulamadıklarını belirtmek gerekir..

Teknik açıdan bakıldığında, RSI şu anda 45.50’de orta seviyenin altında kayıtsız işlem görürken, satıcılar daha yüksek seviyelerde pusuda kalmaya devam ediyor. Bu arada, boğaların 21-SMA düşüşünü 1648 $ ‘dan geçmek için mahkumiyete ihtiyacı var. Ancak, yalnızca 1700 $ seviyesinin üzerinde sürekli bir hareket yükseliş momentumunu canlandırabilir..

50-SMA’nın yukarıdan 100-SMA’yı delmeye çalıştığı, söz konusu zaman diliminde yaklaşmakta olan bir ayı çaprazlaması, 2 No’lu kripto madeni parası için yaklaşan düşüş durumunu da destekliyor..

Çarşamba gününün en düşük 1500 $ ‘ı satıcıların radarında olacaktı ve bir sonraki olumsuz hedef 1400 $ seviyesinde görüldü.

ETH / USD: Dört saatlik grafik

Diğer taraftan, satın alma baskısı Çarşamba gününün en yüksek seviyesi olan 1714 doların üzerine çıkarsa, güçlü bir direnç yaklaşık 1800 dolar seviyesinde – 1 ve 50-SMA’ların kesişimi – bekliyor..

Kaçırmayın: Ethereum Fiyat Tahmini

Ripple bu haftaki çöküşü konsolide ediyor, olumsuz riskler ortaya çıkıyor

XRP boğaları Perşembe günü ılık bir sıçrama girişiminde bulundu ve iki günlük bir düşüş trendi yakaladı, ancak teknik göstergeler ayıları desteklemeye devam ettikçe riskler aşağı yönlü olarak kaldı..

Günlük grafikte XRP / USD doji şamdanı oluşturarak boğaların bu haftanın başında 0,4397’ye kadar düşen spot düşüşün ardından önyargıya sahip olmadığını gösteriyor..

14-RSI ayrıca 50.00 seviyesinin altına iniyor ve bu da olumsuz tarafın Ripple tüccarları için daha çekici göründüğünü gösteriyor..

Satıcılar haftalık düşükleri çıkarırsa, ani düşüş hareketi 0,4293 $ ‘dan hafif yükseliş gösteren 100-SMA tarafından korunabilir..

Daha güneyde, 0.3992 dolardan yukarı eğimli 50-SMA, XRP boğalarının kurtarılmasına gelebilir. Satış baskısı yoğunlaşırsa, 0,3427 $ ‘lık 200-SMA’daki kritik yatay desteğe itiraz edilebilir..

XRP / USD: Günlük grafik

Alıcılar Çarşamba gününün (haftalık) düşük seviyesinin üzerine direnmeyi başarırsa, toparlanma 0,50 dolarlık psikolojik patrona doğru ivme kazanabilir..

21-SMA’da 0,5162 dolarlık güçlü direnç, 7 numaralı madeni para için bir sonraki önemli engel olabilir..

Sonuç olarak, XRP / USD için her iki yönde de bir kırılmayı onaylamaya yardımcı olmak için güçlü bir katalizöre ihtiyaç var. O zamana kadar, menzil oyununun önümüzdeki günlerde de devam etmesi muhtemeldir..

Göz Atın: Ripple Nasıl Satın Alınır – Başlangıç ​​Kılavuzu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector