Günlük Ethereum ETH Fiyat Tahmini

  • IntoTheBlock’un IOMAP’i, 20 günlük SMA’da sağlıklı desteği gösteriyor.
  • Ethereum, son üç ayda sürekli olarak en az 150.000 yeni adres çekmiştir..

Ethereum 600 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve 650 dolarlık psikolojik seviyeye yaklaştı. Ancak alıcılar ve satıcılar hem pazara girmek hem de piyasadan çıkmak için 650 dolar seviyesini kullanmaya başladı gibi görünüyor. Perde arkasında neler olduğuna bakalım.

Ayılar ve boğalar halat çekme oyunu

Ethereum, 20 günlük SMA’dan yükseldi ve 650 $ seviyesinin yakınında seyrediyor. Şu an itibariyle, boğalar ve ayılar piyasanın kontrolü için güreşiyorlar. Bununla birlikte, MACD yükselen bir ivme gösteriyor, bu da alıcıların sonunda kontrolü yeniden kazanacağı anlamına geliyor..

eth / usd günlük grafik 121820

Resim: ETH / USD günlük grafik

IntoTheBlock’un IOMAP’ı ayrıca 650 $ ‘lık direncin zayıf-orta seviyede olduğunu gösteriyor. Alıcılar bu engeli devralabilmeli ve kendilerini 750 $ ‘ın üzerinde vurabilmeli.

Resim: IntoTheBlock

Olumsuz tarafı, en sağlıklı destek 20 günlük SMA’da (590 $) yatıyor. Daha önce bu seviyede 1,17 milyon adres 9,62 milyon ETH token satın almıştı. Bu duvar, büyük miktarda satış baskısını emecek kadar sağlam olmalıdır..

eth / usd 4 saatlik grafik 121820

Resim: ETH / USD 4 saatlik grafik

4 saatlik fiyat grafiği, 675 $ ‘dan başka bir güçlü direnç gösteriyor. Fiyat bu bölgeye yaklaştığında, göreli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesine itilmiş gibi görünüyor. Ancak reddedilmenin ardından fiyat 70’in altına düştü..

Bir sonraki adımda, son üç gün içinde Ethereum’a giren yeni adreslerin sayısını kontrol edeceğiz..


ethereum adres tablosu 121820

Resim: IntoTheBlock

Gördüğünüz gibi, Ethereum sürekli olarak en az 150.000 yeni adres çekmiştir, bu sağlıklı bir ağın işaretidir..

Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesi artık var >1 Milyar $

Ethereum 2.0 şu anda ilk kez 1 milyar doların üzerinde Ether (ETH) içeriyor. ETH sayısı geçen ay 98.000’den şu anki 1.5 milyon ETH’ye yükseldiğinden, blok zinciri mevduatlardaki artışa tanık oldu..

Mevduatlardaki artış, 24 Kasım’da minimum 524.000 ETH gereksinimi karşılandıktan sonra bile devam etti. Solo stake’ler ve stake hizmet sağlayıcıları, depozitoları 32 ETH’lik parçalar halinde yapıyorlar..

Kraken, müşterileri adına yaklaşık 100.000 ETH gönderdi. Coinbase gibi diğer borsaların tümü de Ethereum staking’i başlatacak. Trustnodes raporuna göre, 35.000 aktif doğrulayıcının katılım oranı% 99’un üzerindedir.

Olması gerektiği gibi çalışan sistem, yatırılan ETH’lerini en az iki yıldır göremeyen yeni katılımcıların güvenini artırıyor. Bununla birlikte, ticaret mekanları, varlıklarını BETH olarak adlandırılan, unstaked ETH ile takas etmelerine izin verebilir. Trustnodes raporuna göre, yatırılan miktar beklenenden çok daha erken 10 milyon ETH’ye ulaşabilir. Bu, Ethereum’un toplam arzında% 10’luk pratik bir azalma anlamına gelir..

CME, ETH vadeli işlemlerini duyurdu

Chicago Ticaret Borsası (CME) Grubu, geçtiğimiz günlerde Ethereum nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmelerini başlatma planlarını duyurdu. Ethereum, fiyatı son zamanlarda 600 doları aşarak tutarlı bir şekilde yukarı doğru hareket ediyor..

Bazıları, ETH’nin fiyat artışının, son zamanlarda 20.000 $ ‘ın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin fiyatındaki en son artış tarafından desteklendiğini düşünüyor. Ancak, ETH’nin yukarı yönlü gidişatı için başka bir katalizör var gibi görünüyor. CME Group, kurumsal yatırımcılarına hizmet veren ETH vadeli işlemlerini Şubat 2021’de başlatacağını duyurdu..

Resmi web sitesi, bir sözleşmenin 50 ETH içereceğini söylerken, açıklayıcı bir video sözleşmelerin nakit olarak ödeneceğini açıklıyor. Bu, CME’deki Bitcoin vadeli işlemlerinin nasıl çalıştığına benzer. Şirket ayrıca, güçlü müşteri talebinin onları bu yolu izlettiğini açıkça belirtti..

Şirket web sitesinde şunlar belirtilmektedir:

Her yeni ürün veya hizmette olduğu gibi, güçlü müşteri talebine ve açıkça ifade edilmiş müşteri ihtiyacına dayalı Ether futures’larını başlatma kararı aldık..

Bugün, Ether, hem piyasa değeri hem de günlük hacim açısından en büyük ikinci kripto para birimidir. Düzenlenmiş, zamana göre test edilmiş bir borsadaki Ethereum vadeli işlemleri, yatırımcılara eter nakit piyasasındaki riske maruz kalma riskinden korunma yolu sunabilir – yatırımcıların fiyat riskini daha iyi yönetebilmeleri için ileriye dönük bir eğri oluşturuyoruz.

İzlenecek temel fiyat seviyeleri

650 $ ‘lık psikolojik seviye kesinlikle anahtardır, çünkü bunu fethetmek ETH’yi 750 $ bölgesine itmelidir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector