Günlük Ethereum ETH Fiyat Tahmini

  • Ethereum fiyatı son rallisinde 1.050 dolardan 1.275 dolara yükseldi..
  • RSI aşırı alım bölgesine girmenin eşiğinde.

Ethereum, fiyat 1.275 $ ‘dan 1.050 $’ a düştüğü için 10 Ocak ile 12 Ocak arasında ağır bir düzeltme yaşadı. Bununla birlikte, fiyat o zamandan beri toparlanmayı ve 1.275 $ ‘a kadar yükselmeyi başardı gibi görünüyor. Şu an itibariyle, Ethereum fiyatı oldukça tehlikeli bir şekilde yerleştirildi.

Ethereum Fiyatı 1.300 Dolara Atlayabilir veya Double Top Oluşturabilir

Durum devam ederken, Ethereum fiyatı 1.275 dolarlık direnç bariyerini test ediyor. Bunun, akıllı sözleşme liderini 10 Ocak civarında 1.050 $ ‘a düşmeye zorlayan seviyeyle aynı olduğunu unutmayın. Alıcılar kontrolü ele alırsa, ETH fiyatını 1.300 $’ lık psikolojik bölgeyi geçmeye zorlayabilirler..

eth / usd günlük grafik 011921

Resim: ETH / USD günlük grafik

Göreceli güç endeksinin (RSI) aşırı alım bölgesine girmek üzere olduğunu unutmayın. Bu, bu son yükseliş rallisinin sona ermenin eşiğinde olduğu anlamına gelebilir. Bununla birlikte, birkaç ipucu bize mevcut piyasa duyarlılığının çok yükselişe geçtiğini gösteriyor..

eth / usd hacim grafiği 011921

Resim: IntoTheBlock

İlk olarak, IntoTheBlock tarafından gösterildiği gibi ön tarafta sağlam direnç duvarlarının eksikliği var. İkinci olarak, 4 saatlik grafikteki MACD, düşüşten yükselişe doğru tersine dönüyor. Her iki gösterge de bize Ethereum’un muhtemelen 1.300 dolarlık psikolojik seviyeyi geçeceğini söylüyor..

eth / usd 4 saatlik grafik 011921

Resim: ETH / USD 4 saatlik grafik

Ethereum Borsası Arz Oranı 3 Yılın En Düşük Seviyesini Vurdu

Ethereum’un döviz arz oranı son zamanlarda sürekli bir düşüş gösteriyor. Santiment’e göre arz oranı Kasım 2018’den bu yana en düşük kaydına ulaştı.


eth / usd santiment tablosu 011921

Resim: Santiment

Sunulan veriler, Ethereum’un borsalardan çıkmaya devam edeceğini gösteriyor. Merkezi olmayan finans uygulamaları için gaz olarak tutulacağı veya harcanacağı cüzdanlarda son bulması muhtemeldir. Kullanıcılar ayrıca uzun vadeli yatırımlar olarak ETH’yi soğuk depolama cüzdanlarına aktarıyor olabilir. Öte yandan, çeşitli diğer akıllı sözleşme tabanlı uygulamaları kolaylaştırmak için kullanıyor olabilirler..

2020, DeFi alanında bir patlama gördü. TVL (toplam değer kilitlendi) yaklaşık 600 milyon dolardan neredeyse 25 milyar dolara çıktı. Bu, Ethereum ekosistemi için “gaz” görevi gören Ether’e olan talebi artırdı. DeFi’deki rekor büyüme, Ethereum’un üretilen işlem ücretleri için yıllık rekor seviyelere ulaşmasına neden oldu. Bu önlemle, 2020’de Bitcoin’i% 83 oranında aştı. DeFi’deki bu artan kullanım, kullanıcıların işlemlerini tamamlamak için daha fazla ETH’ye ihtiyaç duydukları anlamına geliyor..

ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesi, ağın PoW’dan (Proof-of-Work) PoS (Proof-of-Stake) doğrulama yöntemine geçişini başlattı. İkincisi, minimum 32 Ether sahibi kullanıcıların kendi Ether’lerini paylaşmalarına veya ağa para yatırmalarına olanak tanır. Bu, kullanıcıların mevcut ETH 2.0 mevduat sözleşmesi adresinin 2,5 milyon ETH’nin üzerinde olmasıyla birlikte, kullanıcıların Ethereum’larına pay alabilecekleri ve “kilitleyebilecekleri” bir stake sözleşmesi getirdi..

Borsalardan uzaklaştıkça ETH’nin nereye gittiğini kesin olarak söylemek mümkün olmasa da, bunlar büyük olasılıkla ana faktörlerdir..

Mainnet Soft Launch Ethereum Layer-2 İyimserliğini Artırıyor

Katman-iki Ethereum çözüm sağlayıcısı Optimism, bir yıllık geliştirmeden sonra kısa süre önce ana ağda yumuşak bir şekilde piyasaya sürüldü. Resmi bir blog gönderisinde Optimism, lansmanın ayrıntılarını ve henüz ağda gerçekleştirilecek savaş testini ana hatlarıyla açıkladı..

Compound Finance CEO’su Robert Leshner, İyimserlik ekibini övmek için Twitter’a gitti.

“İyimser toplama”, Ethereum dışında akıllı sözleşmeler yürüterek ve yalnızca kök zincir sonuçlarını depolayarak işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirmeyi amaçlıyor. Son konuşlandırmaya yumuşak başlatma deniyor çünkü tamamlanacak daha çok test var. Coinbase ve Synthetix, sistemi son birkaç aydır aktif olarak test ediyor.

Optimism’in duyurusuna göre, Katman iki sistemler için tasarlanmış tam özellikli bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu yürütme ortamı olan OVM’de yalnızca beyaz listeye alınmış akıllı sözleşmelerin çalıştırılmasına izin verilecek. Şirket, kötü niyetli faaliyetleri önlemek için kimliği doğrulanmış para çekme işlemlerinin etkinleştirileceğini ve acil bir durumda sözleşmeleri yükseltmek için yönetici anahtarlarının kullanılacağını ekledi..

Son olarak, Optimism yakın gelecekte tam bir herkese açık test ağının planlandığını ve ekibin kısa bir süre sonra genel ana ağın konuşlandırılmasını umduğunu belirtti..

Ethereum Fiyatı Bu Seviyelere Ulaşmak Gibi

Ethereum fiyatı 1.275 dolarlık direnç engelini aşarsa, 1.300 dolarlık psikolojik işarete kolayca ulaşabilir. Ancak, ihlal edilmemesi, ETH fiyatını 1.100 $ seviyesine indirecektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector