Günlük Ethereum ETH Teknik Analizi

  • Ethereum fiyatı 20 barlık SMA’da destek buldu.
  • 1.765 $ ‘lık direnç güçlü bir engeldir.

Bu Çarşamba, Ethereum fiyatı 1.800 dolara ulaştı ancak o zamandan beri aşağı çekildi. Ayılar, ETH’yi 1.750 doların altına itmeyi başardı ve şu anda 1.735 dolar civarında işlem görüyor. Teknik analize daha yakından bakalım.

Ethereum Fiyatının 1.765 Dolarda Güçlü Direnci Var

Göreceli güç endeksi, aşırı alım bölgesinin kenarı boyunca trend oluyor, bu nedenle Ethereum fiyatında daha fazla büyüme mümkün. Bununla birlikte, işler devam ederken, ETH’yi aşağı çeken 1.765 $ ‘lık sağlam bir direnç engeli var..

eth / usd günlük grafik 021121

Resim: Günlük ETH / USD

IOMAP’a göre, daha önce bu seviyede 182.250 adres 922.000 RTH token satın almıştı. Olumsuz tarafı, Ethereum fiyatı birkaç sağlıklı destek duvarında duruyor..

eth / usd hacim grafiği 021121

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik Ethereum fiyat tablosunda ETH, 20 bar SMA’yı destekten dirence çevirmeyi başardı. Ayrıca, MACD artan düşüş ivmesi gösteriyor. Bunların ikisi de çok olumsuz işaretler.

eth / usd 4 saatlik grafik 021121

Resim: ETH / USD 4 saatlik

Federal Rezerv Şubesi DeFi’ye Paradigma Değişimi Çağırıyor

ABD merkez bankasının bir şubesi olan St. Louis Federal Reserve, kısa süre önce web sitesinde merkezi olmayan finans (DeFi) hakkında bir makale paylaştı. Makale, blok zinciri ve DeFi teknolojilerinde uzmanlığa sahip, Basel Üniversitesi’nde profesör olan Fabian Schär tarafından yazılmıştır..


Makalede Schär, DeFi’nin “finans sektöründe bir paradigma değişikliğine” yol açabileceğini belirtti. Makale, DeFi’nin geleneksel finansal hizmetlere kıyasla hala küçük olmasına rağmen, “verimlilik” ve bir finansal sistemin diğer faktörleri açısından birçok faydası olduğunu söylüyor..

“DeFi’nin hala belirli riskleri olan niş bir pazar olduğu, ancak aynı zamanda verimlilik, şeffaflık, erişilebilirlik ve birleştirilebilirlik açısından ilginç özelliklere sahip olduğu sonucuna vardım. Bu nedenle DeFi, potansiyel olarak daha sağlam ve şeffaf bir finansal altyapıya katkıda bulunabilir. “

Makalede ayrıca Ethereum akıllı sözleşmelerinin nasıl oluşturulabilir olduğu tartışılıyor, bu da önemli yeniliklere ve faydalara yol açmak için birlikte çalışabilecekleri anlamına geliyor. Ek olarak Schär, merkezi olmayan protokollerin (Aave ve Uniswap gibi) nasıl çalıştığına ve neden merkezi hizmetlerden daha iyi olduklarına ilişkin temel bileşenleri açıkladı..

Pek çok kripto uzmanı gazeteye olumlu yanıt verdi. Paradigm’ın kurucu ortağı Fred Ehrsam düşüncelerini paylaşmak için Twitter’a gitti.

“Federal Rezerv’in bir şubesi, DeFi’yi potansiyel bir paradigma kayması olarak adlandırıyor. Bunları uyduramazsınız.”

Dikkat çekici bir şekilde, bir Federal Rezerv şubesi gazeteyi paylaşsa da, bu onun duyarlılığının bir onayı değil. Şube sadece tartışmaya ev sahipliği yaptı. Kağıt, DeFi alanının uygulanabilirliğinin her zamankinden daha güçlü göründüğü bir zamanda geliyor..

EIP-1559 Ethereum Fiyatını 20.000 Dolara Gönderebilir mi??

Ethereum ağındaki gaz ücretleri, son birkaç aydır hızla yükseliyor ve ortalama işlem fiyatı şu anda 25 dolar civarında seyrediyor. Predictions Global’in kurucusu Ryan Berckmans, geçtiğimiz günlerde mevcut ücret seviyesinin 2.500 $ ‘lık bir varlık fiyatını yansıtması gerektiğini söyledi..

Merakla beklenen Ethereum İyileştirme Önerisi EIP-1559 ile blockchain ağı bu inanılmaz yüksek ücretleri azaltmayı umuyor. Berckmans, bu gerçekleştiğinde, potansiyel olarak bu yılın ilerleyen zamanlarında, ücretlerin bir kısmının, varlığın fiyatını 20.000 $ ‘a kadar yükseltebilecek bir yakma mekanizması aracılığıyla ETH sahiplerine artmaya başlayacağını öne sürdü..

EIP-1559, herkesin bloğa dahil olan en düşük teklifi ödeyeceği şekilde mevcut ücret açık artırma sistemini değiştirmeyi amaçlamaktadır. Ücretler, ağ yüküne ve talebe bağlı olarak ayarlanacaktır. Bu, kendisine bağlı üçüncü taraf protokollerin otomatik olarak daha düşük gaz fiyatları belirlemesine izin verecektir..

Önerilen sistem, ücretleri dinamik olarak yakacak ve bu da ETH arzı üzerinde bir etkiye sahip olacaktır. Bu, nihayetinde, hissenin kanıtı başladığında zaman içinde ihracı azaltmalıdır. Berckmans’ın görüşüne göre, EIP-1559, ücret yakma yoluyla varlık kıtlığı arttıkça Ether’i madencilere değil, sahiplerine geri verecek..

Şu anda, madencilerin maliyetleri karşılamak için ETH’lerini satmaları gerekiyor. Dolayısıyla, bu satış baskısı olmadan, varlığın değerinin artması için daha fazla alan olur. Ethereum’un geleceği madenciliği içermeyecek ve ETH 2.0 tokenomikleriyle ihracı ve tedariki azaltacaktır..

Ücretler artmaya devam ettikçe, EIP-1559 bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek ve Ethereum iki yıl içinde hissenin kanıtına geçti, ETH sahiplerine tahakkuk eden ücretler, IMO’nun ETH’yi 20 bin dolara itmesi muhtemel görünüyor.

Ethereum Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Ethereum fiyatı, tekrar yükselmeden önce 4 saatlik grafikte 50-bar SMA’ya (1.675 $) tp düşecek gibi görünüyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector