Günlük Ethereum ETH Teknik Analizi

  • Ethereum, beş yükseliş gününün ardından piyasayı düzeltmek için devreye girdi..
  • Ethereum madencileri tokenlerini satarak satış baskısını artırıyor.

13 Ocak’tan bu yana, Ethereum bu Çarşamba 1.050 $ ‘dan 1.380 $’ a yükseldi. ETH bu Salı tüm zamanların en yüksek seviyesine dokundu, ancak o zamandan beri geri çekildi. Bu Perşembe, ayılar arka arkaya beş yeşil seansın ardından atladı.

Ethereum Bears Kontrolü Ele Aldı

Ethereum fiyatı 1.380 $ ‘dan 1.330 $’ a düştü ve genel değerlemesinde yaklaşık 50 $ kaybetti. Bu süreçte, satıcılar 1.345 dolarlık çizgiyi destekten direnişe çevirmeyi başardılar. Göreceli güç endeksi (RSI), aşırı alım bölgesinin kenarı boyunca, geri çekilmeyi başaramadan önce trend oluyordu..

eth / usd günlük grafik 012121

Resim: ETH / USD günlük grafik

IntoTheBlock’un IOMAP’ını gördüğümüzde, 1.275 $ ‘dan çok sağlıklı bir destek bölgesi görselleştirebiliriz. Daha önce bu seviyede 125.200 adres 6.65 milyon ETH token satın almıştı. Bu bölge, muazzam miktarda satış baskısını emecek kadar sağlam görünüyor.

eth / usd hacim grafiği 012121

Resim: IntoTheBlock

Bu Satış Baskısı Nereden Geliyor??

Ethereum fiyatı bir düşüş düzeltmesi döneminden geçerken, burada sorulması gereken geçerli bir soru – tüm bu olumsuz baskı nereden geliyor? Görünüşe göre Santiment’in bizim için cevabı var.

eth / usd santiment tablosu 012121

Resim: Santiment

Görünüşe göre ETH madencileri 3 Ocak’tan bu yana 2021’de bir miktar kar elde etmiş ve bu da bu olumsuz ivmeye katkıda bulunmuş olabilir..

Ether, Bitcoin Assist’ten Sonra ATH’ye Ulaşıyor

Ethereum (ETH), kısmen Bitcoin fiyatında görülen dalgalanma nedeniyle kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. CryptoCompare’in Bitcoin Volatilite Endeksi’ne (BVIN) göre, Bitcoin’in yükselen oynaklığı bir önceki yıla göre% 51 arttı. Bu muhtemelen yatırımcıların ETH gibi diğer dijital varlıklara yönelmesine neden oldu..

Kripto borsası Luno’nun iş geliştirme başkanı Vijay Ayyar şunları söyledi:

Bitcoin, son birkaç haftadır, sermayenin [diğer kripto varlıklara] dönmesi için zaman tanıyan bir aralıktaydı..

Fibonacci geri çekilme seviyelerine dayanan birkaç analist, Bitcoin’in bir sonraki hareketinin boğa koşusunu başlatabileceğine veya kırabileceğine inanıyor. Fibonacci geri çekilme seviyeleri, destek ve direncin nerede meydana gelebileceğini gösteren yatay çizgilerdir. ETH’ye gelince, Ethereum 2.0 ilerleme kaydettikçe varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesi geliyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü son zamanlarda kilitli toplam değerinin (TVL) 25 milyar doları aştığını gördü. Ek olarak, Ethereum 2.0 stake sözleşmesinde kilitlenen ETH, ağın Proof of Stake (PoS) yükseltmesi başlayana kadar dolaşımdan kaldırıldı. 3 milyar dolardan fazla değerinde ETH şimdi ona kilitlendi ve sahiplerinin ilgisini çekiyor.

Popüler bir ekonomist olan Alex Krüger, dikkat edilmesi gereken dört Ether fiyat seviyesinden bahsetti – 1.500 $, 1.600 $, 1.920 $ ve 2.000 $. Bu seviyelerin Fibonacci uzantısı, opsiyon işlem fiyatları ve yuvarlak rakamlar olduğunu söyledi..

Ethereum, Metcalfe Yasasından Yararlanacak

Ethereum (ETH) geçtiğimiz günlerde tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarak 2017’deki önceki zirvesini geride bıraktı. Bir ekonomist ve bir tüccar olan D H Taylor, Ethereum’un yakında Bitcoin’in ayak izlerini takip ederek 20.000 $ ‘a yükseleceğini söyledi. Ocak 2018’de, Bitcoin’in o zamanki rekoru olan 20.000 $ ‘a ulaşmasından sadece birkaç hafta sonra, ETH Coinbase’de 1.419 $’ a yükseldi..

Taylor, öngörülen hedefini “Metcalf Yasası [sic]” ne dayandırdı. Bir Bitcoinist raporunda alıntılanan bir özete göre, Metcalfe Yasası, kullanıcılarının “sayının karesini” kullanarak “bir ağın büyüme oranını” haritalayabilir. Bu yasayı kullanan analist, Ether’in “Bitcoin’in yaptığını” tekrarlayacağını ve ETH başına 20.000 $ ‘a kadar çıkacağını iddia ediyor..

ethereum bitcoin karşılaştırması

Resim: Tradingview

Ether’in 20.000 $ ‘a ulaşmak için mevcut fiyatlarından% 1400’lük bir kazanç görmesi gerekecek. Bununla birlikte, Cambridge’deki Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu’ndan Claude Erb gibi diğer uzmanlar, bu modeli Bitcoin’in maksimum fiyatını BTC başına yalnızca 73.000 $ olarak sınırlamak için kullandılar. BTC’de bu sınıra göre, Ether’de 20.000 dolarlık bir hedef gerçekçi görünmüyor.

Ethereum 2.0’da TVL 4 Milyar Dolar’ı Geçti

Lansmandan bir ay sonra Ethereum 2.0, şu anda 2,7 milyon ETH’ye (3,8 milyar $) sahip. Artan staker sayısı ve ETH’nin son fiyat rallisi, ETH 2.0’ın stake edilmiş fonlarla üçüncü en büyük blok zinciri haline gelmesine yardımcı oldu. Ağ, 10,4 milyar doları kilitli Polkadot’u ve 8,3 milyar doları ile Cardano’yu takip ediyor..

Hisse sahibi rakipleriyle karşılaştırıldığında, Ethereum’un stake etmeyi taahhüt eden arz yüzdesi belirgin şekilde daha düşük. Ether’in arzının yalnızca% 2’si depozito sözleşmesine bağlıyken, Cardano ve Polkadot, stake etmeye adanmış tokenlerin% 60’ından fazlasını görüyor.

Beaconcha.in’e göre, stake verimi yaklaşık% 9’dur – nispeten ortalama bir performans. Stakingrewards.com’a göre, bu getiri Polkadot ve Avalanche ödüllerinden daha düşük ancak diğer çoğu stake blok zincirinden daha yüksektir..

Diğerleriyle karşılaştırıldığında, Ethereum stakerları, geliştiriciler Proof of Stake (PoS) ağına geçişi tamamlayana kadar fonlarını çekememe gibi ek engellere sahipler. Bu yapılıncaya kadar, stake’ler likiditelerine üçüncü taraf hizmetler aracılığıyla erişebilir. Kraken ve Binance gibi birkaç borsa, borsada ETH satma yeteneği ile emanetçi hissesi sunuyor.

Ethereum Fiyat Seviyelerinin Bu Seviyeye Ulaşması Bekleniyor

4 saatlik grafikteki MACD düşüş momentumunun arttığını gösteriyor..

eth / usd 4 saatlik grafik 012121

Resim: ETH / USD 4 saatlik

Bu bize daha fazla fiyat düşüşünün beklendiğini söylüyor. Bu durumda, 1.275 dolarlık destek engeli muhtemelen test edilecek. Bu seviyenin altında bir kırılma, 4 saatlik grafikte ETH’yi 200 barlık SMA’ya (945 $) çıkaracaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me