Günlük Ethereum ETH Fiyat Analizi

  • Ethereum, Ocak 2018’den bu yana 1.200 doların üzerine çıkmıyor.
  • ETH madencilerinin bakiyeleri tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı.

Ethereum, Ocak 2018’den bu yana ilk kez 1.200 dolarlık bölgeye tırmanmayı başardı. Önde önemli direnç engelleri bulunmuyor ve bu da onlara 1.300 dolarlık bölgeye geçmeleri için yeterli alan sağlıyor..

Ethereum Tırmanıyor >İki Haftada% 100

Ethereum, boğaların kontrolü ele aldığı 24 Aralık’ta 595 dolar civarında seyrediyordu. O zamandan beri, fiyat 1.200 $ ‘ın üzerine çıkmadan önce yaklaşık% 109 arttı. 1 günlük zaman dilimindeki Bollinger Band, fiyatın düşük volatilite ve konsolidasyon döneminden geçtiğini söylüyor. O zamandan beri oynaklık kontrolden çıktı.

eth / usd günlük grafik 010721

Resim: ETH / USD günlük grafik

Hareketli ortalama yakınsama / sapma (MACD), piyasa momentumunun giderek yükseldiğini gösteriyor. Bu nedenle, daha fazla yukarı doğru hareket bekleniyor. 4 saatlik grafiğe baktığımızda, fiyatın yukarı yönlü trend çizgisinde destek bulduğunu görebiliriz..

eth / usd 4 saatlik grafik 010721

Resim: ETH / USD 4 saatlik grafik

Ethereum, tıpkı Bitcoin gibi, satış sinyalini TD sıralı göstergesinde yeşil-dokuz mum çubuğu şeklinde parlatmıştı. Ancak, fiyat kısa bir düşüşün ardından toparlanabildi. Göreceli güç endeksi, aşırı alım bölgesinin kenarında sürünüyor. Bu nedenle, geçici bir düzeltme bekleniyor.

Şimdi, IntoTheBlock’un “In / Out of the Money Around Price” (IOMAP) fiyatını yükselten seviyelere bakalım..

eth / usd volumechart 010721

Resim: IntoTheBlock

Önde güçlü direnç engellerinin eksikliği var ve bu da ETH’ye 1.300 dolara kolay bir yol sağlıyor. Olumsuz tarafı, en güçlü destek duvarı 1.050 dolar, burada 337.500 adres yaklaşık 2 milyon ETH jetonu satın almıştı. Bu seviye, çok fazla satış baskısını emecek kadar güçlü olmalıdır.


Ethereum’s Miner’ın Bakiyeleri Tüm Zamanların En Düşük Seviyesini Düşürdü

Santiment’e göre, madenciler tarafından tutulan Ethereum token sayısı tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı (2015’te açık ICO haftaları hariç).

eth / usd santiment tablosu 010721

Resim: Santiment

Görünüşe göre madenciler Ethereum hisselerini satıyorlar ki bu olumsuz bir işaret..

Sarılmış Eter Artık Tron’da Mevcut

BitGo kısa süre önce TRON blok zincirinde Ethereum tabanlı tokenize bitcoin projesini – Wrapped Bitcoin (WBTC) – başlattı. Şirketin asayiş kitaplarına göre, müşterileri zaten TRON’da TRC-20 jetonları olarak WBTC ve WETH’i basıyor..

Alameda Research ve CoinList, BitGo’nun Aralık ayında birkaç test darbesi uyguladıktan sonra TRC-20 WBTC tokenleri (kabaca 3.4 milyon $) olarak yaklaşık 100 BTC’yi paketleyip bastı. CoinDesk raporuna göre Alameda’dan Ryan Salame, şirketin Tron’da sadece birkaç gün önce 1 WETH bastığını söyledi. Ticaret firmasının TRC-20 WBTC ve WETH naneleri, tezgah üstü (OTC) müşteri talebini karşılamak ve yeni ürünü test etmek için yapıldı..

Daha önceki bir Coindesk raporuna göre BitGo, Eylül ayında TRON ile WBTC ve WETH’i TRON ağına getirmeyi planlayan bir ortaklık duyurdu. Proje şu anda tamamen operasyoneldir. TRON CEO’su Justin Sun şunları söyledi:

BitGo ile gelişen ittifakımız sonunda WBTC ve WETH gibi zincirler arası çözümleri hayata geçirdi.

ERC-20 WBTC arzı, 2020’nin ikinci yarısında önemli ölçüde büyüdü ve Kasım ayında Ethereum’a sarılmış 124.000 BTC’nin üzerinde zirveye ulaştı. Bununla birlikte, merkezi olmayan finans (DeFi) patlaması soğudukça, ERC-20 WBTC arzı şu anki yaklaşık 110.000 token seviyesine düştü..

Grayscale’in ETHE Hisseleri% 50 Düştü

Ether’in (ETH) fiyatı son 15 günde% 75’in üzerinde yükselirken, Grayscale Investments’ın Ethereum Trust’ı aynı dönemde% 50 düştü. ETHE hisseleri 0,09620794 Ether’i temsil eder ve ETH’nin spot fiyatına göre kabaca% 21’lik bir primdir..

Grayscale’in ETHE hisseleri Ekim başında 4,20 dolardan yaklaşık% 500 artarak çılgın bir seyir izledi. 22 Aralık’ta 25 dolara ulaştı. O zamandan bu yana hisseler% 50 civarında düştü ve son zamanlarda yerel olarak en düşük 12 $ ‘ı gördü..

TheTie’nin CEO’su Joshua Frank, olağandışı fiyat hareketini açıklamak için bir teori sundu. Kurumsal arbitrajın Ether’in son kazançlarını güçlendirebileceğini söyledi ve yatırımcıların Grayscale’in Ethereum Trust’ında hisse almak için alınan kredileri kapatmak için ETH satın aldıklarını speküle etti..

Birçok Ethereum Trust yatırımcısının, Ethereum’un spot fiyatına eşdeğer ETHE hisselerini satın almak için ödünç alınan varlıkları kullanmadan önce, ETH’yi yıllık yaklaşık% 8 faizle ödünç aldığını öne sürdü. Bu, ETHE’nin tarihi fiyat primi tarafından sunulan fırsattan yararlanmak için yapıldı (ETHE, Aralık sonunda Ether üzerinden% 100 primle işlem gördü).

Frank, birçok yatırımcının hisselerinin süresinin dolmasıyla birlikte, ETHE yatırımcılarının artık pozisyonlarını kapatmak ve kar elde etmek için spot piyasalarda Ether satın alırken hisselerini sattıkları sonucuna varıyor..

Bu muhtemelen, ETH’nin bu hafta sonu büyük bir yükseliş yaşamasının nedeninin büyük bir kısmı, bugün neden ETHE düştü (bu hafta sonu ETH’nin yoğun çalışmasına rağmen) ve ETHE’deki primin neden bu kadar sert bir şekilde düştüğü..

ETH İçin İzlenecek Önemli Fiyat Düzeyleri

Artan yönde, alıcıların hafta sonuna kadar 1.300 $ ‘a ulaşmak için gereken ivmeye sahip olup olmadıklarını görmek ilginç olacak. Olumsuz tarafı, 1.050 $ ‘lık destek güçlü değilse, fiyat 1.025 $’ a düşebilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector