Ethereum Teknik Analizi: ETH, 1,700 Dolardan Psikolojik Seviyeden Geri Çekiliyor

Günlük Ethereum ETH Fiyat Analizi

  • Ethereum fiyatı bu Perşembe 70 dolar düştü.
  • IOMAP, 1.550 $ ‘lık güçlü bir destek gösteriyor.

Pazartesi ve Çarşamba arasında, Ethereum fiyatı 1.310 $ ‘dan 1.670 $’ a yükseldi ve yaklaşık 360 $ artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bunu takiben, ETH 1.598 dolara düşmeden önce 1.700 dolarlık psikolojik seviyeye dokundu. Perde arkasında neler olduğunu görelim.

Ethereum Fiyatı 1.600 Doların Üzerine Geri Döndü

Boğalar, Ethereum fiyatını 1.600 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çekmeyi başardı ve şu anda 1.620 dolar fiyatlandırılıyor. Bu Perşembe günkü düzeltme, göreceli güç endeksini (RSI) aşırı alım bölgesinden tarafsız bölgeye getirdi..

eth / usd günlük grafik 020521

Resim: Günlük ETH / USD

IntoTheBlock’un IOMAP’ını gördüğümüzde, Ethereum fiyatının 1,550 $ ‘lık sağlıklı bir destek seviyesinin üstüne oturduğunu görebiliriz. Önceden, bu seviyede 201.000 adres 1,4 milyon ETH jetonu satın almıştı. Bu destek bariyeri, çok fazla satış baskısını emecek kadar güçlü görünüyor.

eth / usd hacim grafiği 020521

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik ETH grafiğini gördüğümüzde, MACD yükselişten düşüşe geçti, bu yüzden Ethereum fiyatı geçici bir düzeltmeden geçecek gibi görünüyor..

eth / usd 4 saatlik grafik 020521

Resim: ETH / USD 4 saatlik

Uyuyan Eterler Harekete Geçiyor

eth / usd santiment tablosu 020521


Resim: Santiment

Önde gelen bir zincir içi analitik firması olan Santiment, günlük aktif adreslerin artmaya devam ederken uykuda olan Ether tokenlerinin sayısının hareket halinde olduğunu belirtti. Bu kombinasyon genellikle Ethereum fiyatı için çok olumludur.

Ethereum Fiyat Gaz Ücreti Önerisi Üzerine Gri Tonlamalı Yorumlar

Grayscale Investments, “Ethereum’a Değer Vermek” başlıklı yakın tarihli bir raporda, EIP-1559’un Ethereum ekonomisi üzerindeki etkisini tartıştı. Şirket, Ethereum’da ağ etkinliği artmaya devam ederse, önerilen EIP-1559 ücret ve yakma mekanizmasının tanıtılmasının “Ether’in fiyatı için olumlu bir geri bildirim döngüsü” oluşturabileceğini söyledi..

Ethereum ortak yaratıcısı Vitalik Buterin ve Ethhub kurucu ortağı Eric Conner, Nisan 2019’da EIP-1559’u önerdi. Teklif, Ethereum’un genellikle yüksek gaz ücretlerini kontrol altına almak için bir ücret pazarı ve yakma mekanizması uygulamayı amaçlıyor. Aralık ayında Buterin, Ethereum’u EIP-1559’u benimsemeye çağırdı. Teklif, ETH’nin yeni arzın yaratılmasından daha yüksek bir oranda yakılmasına neden olabilir. Bu, ETH pazarlarını destekleyen arz-talep dinamiğini önemli ölçüde değiştirecektir..

Teklif, madencilerin alacağı bir bahşişe ek olarak işlemleri kolaylaştırmak için yakılacak bir “taban ücret” önermektedir. Baz ücret, ağın kapasitesinin% 50’nin üzerinde veya altında olmasına bağlı olarak artacak veya azalacaktır. Bu, cüzdanların gaz fiyatlarındaki dalgalanmaları daha iyi tahmin etmesine ve ağın tek yerel ekonomik birimi olarak ETH’yi kurmasına olanak tanıyacaktır..

İşlemler için ödeme yapmak için ETH’nin yakılması yeni ETH arzının yaratılmasını aşarsa, Grayscale EIP-1559’un ETH fiyatı için son derece yükselişe geçebileceğini düşünüyor..

Aktivite artarsa ​​ve yanma nedeniyle Ether arzı azalırsa, bir arz ve talep eğrisi, Ether’in birim fiyatında bir artışa işaret eder, çünkü her birimin daha büyük bir ekonomik aktivite oranını karşılaması gerekir. EIP-1559 uygulanırsa, Ether’in fiyatı için olumlu bir geri bildirim döngüsü işlevi görecek bir tüketim mekanizması kuracaktır..

Gri Tonlama, Ethereum’a Ne Kadar Değer Verdiklerini Gösteriyor

Grayscale Investments, Ethereum’a başlamak isteyen yatırımcılara rehberlik etmek için kısa süre önce “Ethereum Değerlemesi” başlıklı bir rapor yayınladı. Rapor, ETH’yi “opak ve değişen” olarak değerlendirmek için kullanılan metodolojiyi karakterize ediyor.

Grayscale’in araştırma kanadı, kripto ekosisteminin farklı yönleri hakkında raporlar yayınlıyor. Birkaç ay önce, şirket “Bitcoin’e Değer Vermek” adlı benzer bir makale yayınladı.

Son kılavuz, ETH’ye para olarak (Ethereum ağına özgü bir tür emtia olarak) veya Ethereum 2.0 bağlamında “faiz getiren bir varlık” olarak bakabileceğinizi öne sürüyor. ETH 2.0, geleneksel iş kanıtı modelinden bir kanıtı kanıtı fikir birliğine geçişi içerecektir..

Grayscale, Ethereum’un 2.0 yükseltmesinin sonraki aşamalarının ETH’nin değeri için net bir pozitif olabileceğini öne sürüyor. Grayscale’nin araştırma direktörü Phil Bonello şunları söyledi:

Ethereum’daki muazzam miktarda aktivite, Ether’deki ekonomik gelişmeler ve Ethereum 2.0 ile artırılmış ölçeklenebilirlik vaadi arasında, Ethereum topluluğunun heyecanlanacağı çok şey var. Verilerden, Ether fiyatının ağdaki temel faaliyetle hareket etme eğiliminde olduğunu gözlemleyebiliriz..

Ethereum Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Kısa vadeli düşüş hipotezimiz geçerliyse, Ethereum fiyatı muhtemelen düzelecek ve geri dönmeden önce 1.550 $ destek hattına düşecektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map