Günlük Ethereum ETH Fiyat Analizi

  • Ethereum artık göreceli güç endeksine göre aşırı fiyatlandırılmıyor.
  • 4 saatlik grafikte 1.250 dolarlık direnç üst Bollinger bandına denk geliyor..

Ethereum fiyatı, 10 Ocak – 12 Ocak arasında 1.280 dolardan 1.050 dolara düştü. O zamandan beri akıllı sözleşme lideri 1.230 dolara sıçradı. Şu an itibariyle Ethereum fiyatı 1.250 dolarlık psikolojik seviyede iyi bir dirençle karşı karşıya. Öyleyse, perde arkasında neler olduğunu görelim.

Ethereum Artık Fazla Fiyatlandırılmıyor

Bu 10 Ocak düşüşünden önce, nispi güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde 87,25 civarında seyrediyordu. Ancak, bu aşağı yönlü fiyat düşüşü, RSI’yi tarafsız bölgeye geri itti ve bu da Ethereum’un artık aşırı değerlenmediğini gösteriyor..

eth / usd günlük grafik 011521

Resim: ETH / USD günlük grafik

Öyleyse, Ethereum fiyatının nereye gidebileceğini anlamak için IntoTheBlock’un IOMAP’ına daha yakından bakalım. Görüldüğü gibi, ön planda güçlü direnç seviyeleri yok. 1.250 $ ‘lık orta-zayıf direnç bariyeri var, burada 247.000 adres daha önce 500.000 ETH token satın almıştı..

eht / usd hacim tablosu 011521

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik grafiğe baktığımızda, fiyatın orta Bollinger bandının desteğinden yukarı çıkıp 50 bar SMA’nın üzerine çıktığını görebiliriz. Görüldüğü gibi, Ethereum fiyatı 1.250 dolarlık direnç bariyerine denk gelen üst Bollinger bandında direnç buldu..

eth / usd 4 saatlik grafik 011521

Resim: ETH / USD 4 saatlik grafik

Bununla birlikte, MACD sürekli yükseliş ivmesi gösteriyor, bu da fiyatın 1.250 dolarlık direnç bariyerini aşmak için gerekenlere sahip olduğu anlamına geliyor..

“ETH Geri Alım” Teklifi Yüz Madenci Boşluk


Kritik bir Ethereum uygulaması (EIP-1559) inç yaklaştıkça, birkaç Ethereum madencisi güncelleme hakkındaki endişelerini dile getirdi. Güncellemeyle ilgili tartışmalar, Eth R’nin # 1559-ücret-piyasa başlığında gerçekleşti&D Bu hafta Discord kanalı. Bazı madenciler, merkezileşme ve saldırı riskine işaret ederek güncellemeye itiraz ettiler..

EIP-1559 güncellemesi, yanan gaz ücretlerini içerir ve ağ tıkandığında ani artışları azaltmayı umar. Bir Crypto Briefing raporuna göre, EIP-1559 üzerinde çalışan çeşitli uygulayıcılar ve araştırmacılar için bir koordinatör olan Tim Beiko, güncellemenin ağa nasıl fayda sağlayacağını açıkladı..

İşlemlerin dahil edilmesini kolaylaştırır. İlk olarak, blok başlığında “taban ücret” i alarak, bir işlemin ödemesi gereken fiyatı protokole açıkça dahil edilecek hale getirir. Ayrıca blokların “% 200” e kadar dolu olmasına izin verir, yani ortalama bloklarda marjinal işlemler için yer vardır, bu da işleminizin bugün olduğundan daha hızlı dahil edildiği anlamına gelir..

“Baz ücretin” (bir bloğa dahil edilmesi için ödenmesi gereken minimum tutar) ayrıca manipülasyonu önlemek için yakılması gerekir. Dolayısıyla, işlemlere olan talep arttığında, yakılan miktar da artar. Beiko’nun sahipler için “ETH geri alımı” olarak bahsettiği deflasyonist baskı yaratır..

Madenciler, yakılan işlem ücretlerinin bir kısmından gelir kaybedecekleri için güncellemeye karşı çıktılar. Bunun için Beiko, “yine de her işlem için” ipuçlarının “yanı sıra tam blok ödüllerini alacaklarını” söyledi. Madencilerden bazıları, güncellemenin ağı daha merkezi hale getireceğini iddia etti. Teorilerine göre, madencilik kullanıcılar için daha az karlı hale geldiğinde (gaz ücretleri yakıldığında), daha büyük ölçekli madencilik altyapısına sahip az sayıda kuruluşun hakimiyeti altında olabilir..

Beiko bunun için şunları kaydetti:

1559’un gizli anlaşmaları veya saldırıları kolaylaştırmadığı (Tim Roughgarden’in analizine göre) kanıtlanmıştır. Madencilerin% 51’inin güncellemeye karşı çıkması bir sorun olsa da, madencilerin% 51’inden fazlası gizli anlaşma yapabilseydi, iş kanıtı ağı da güvenliği kaybedecekti.

Ethereum topluluğu üyelerinin çoğu Beiko ile aynı fikirde görünüyor. EIP-1559 ile token arzını azaltarak, ETH sahipleri, Crypto Briefing raporuna göre, varlığın daha kıt hale gelmesinden ve ağa getirdiği uzun vadeli güvenlikten yararlanır..

Ethereum 2.0 Doğrulayıcılar 60K’yı Geçti

Beacon Chain’e göre, Ethereum 2.0 ağındaki doğrulayıcıların sayısı, canlı kalmanın sadece altı haftasında 60.000’i aştı. Ethereum topluluğundan Josh Stark bu dönüm noktasına dikkat çekti ve ETH 2.0 doğrulayıcı sayılarını diğer blok zincirleriyle karşılaştırdı..

Stark, ETH 2.0’daki doğrulayıcıların sayısını diğerleriyle karşılaştırmak için Coin98 Analytics’ten gelen verileri kullandı. Analiz edilen on rakip zincir arasında, rapor edilen 716 doğrulayıcı ile Avalanche en yüksek sıradaydı. Tezos’un 496 doğrulayıcısı varken Polkadot’un 288 doğrulayıcısı vardır..

Launchpad kontrol paneline göre, ETH 2.0 için mevduat sözleşmesinde halihazırda hisseli olan ETH miktarı 2,46 milyondur (tüm arzın% 2,16’sı). Arz fraksiyonu kulağa çok fazla benzemese de, bu ETH’nin satılamayacağını ve en az bir yıldır etkin bir şekilde kilitlendiğini belirtmek gerekir..

Sadece Serenity yükseltmesinin 1.5 Aşaması ETH 1.0 zincirini ETH 2.0 ile birleştirdiğinde yeniden dolaşıma girecek. Staker’lar şu anda Beacon Chain’in piyasaya sürülmesinden bu yana değeri% 83 artan ETH’den yıllık% 10 getiri kazanıyor. Henüz hiçbir şey yapmayan bir blok zinciri için ETH 2.0, rakiplerinin çok ötesinde görünüyor..

Ethereum Fiyatının Hangi Seviyeye Ulaşması Bekleniyor?

Ethereum fiyatı 1.250 $ direnç bariyerini aşmayı başarırsa, 1.350 $ ‘a dönüş yolunda güçlü engellerden yoksundurlar..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector