Ethereum Teknik Analizi: ETH Tekrar Tekrar 1.400 Doların Üzerine Çıkamıyor

Günlük Ethereum ETH Fiyat Analizi

  • Ethereum fiyatı 20 günlük SMA’dan yükseliyor.
  • 4 saatlik ETH grafiğinde MACD düşüşten yükselişe geçti..

Son iki haftada Ethereum fiyatı 1.400 dolarlık psikolojik seviye ile 20 günlük SMA arasında kaldı. ETh defalarca 1.400 doları aşmaya çalıştı ama başaramadı. Peki perde arkasında neler oluyor?

Ethereum Anahtar Seviyeler Arasında Sıkışmış

Öyleyse, burada neler olduğunu görelim. 23 Aralık’tan bu yana, Ethereum fiyatı 580 $ ‘dan 1385 $’ a yükselerek genel değerlemesinin iki katından fazlasını kazanarak istikrarlı bir yükselişte. Göreceli güç endeksi hala aşırı alım bölgesine girmedi ve bu da büyüme için daha fazla alan sağlayacak.

eth / usd günlük grafik 020221

Resim: Günlük ETH / USD

Olumsuz tarafı, ETH’nin 1.335 $ ‘da sağlıklı bir desteği var, burada 303.000 adres 7,86 milyon ETH token satın almıştı. Bir başka kırılma, Ethereum fiyatını 20 günlük SMA’ya (1.300 $) ve 1.150 $ destek hattına indirecek..

eth / usd hacim grafiği 020221

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik grafiğin bizler için bazı olumlu işaretleri var. İlk olarak, bu zaman dilimindeki 20 çubuklu ve 50 çubuklu SMA’lar dirençten desteğe çevrildi. İkincisi, MACD, piyasa momentumunun düşüşten yükselişe geçtiğini gösteriyor..

eth / usd 4 saatlik grafik 020221

Resim: ETH / USD 4 saatlik

Virgil Griffith’in Önergesi Mahkeme Tarafından Reddedildi

Eski bir Ethereum Vakfı geliştiricisi olan Virgil Griffith, Kuzey Kore’deki Uluslararası Acil Durum Ekonomik Güçler Yasasını ihlal etmekle suçlanıyor. Savcılar, eylemlerinin Kuzey Kore’nin yaptırımları atlamasına ve para aklamasına izin verebileceğine inanıyor..


Savcılara göre Griffith, Pyongyang’da ABD’nin ekonomik yaptırımlarını aşmak için kripto para birimleri hakkında bir konuşma yaparak Kuzey Kore’ye yardım etti. ABD federal bir yargıç, Griffith’in Birinci Değişiklik ifade özgürlüğünün konuşmasını koruduğunu iddia ettiği önerisini şimdi reddetti..

Griffith, sınırlı sayıda Kuzey Koreliye blockchain hakkında çok temel bilgiler verdiğini ve sağlanan bilgilerin internette mevcut olduğunu belirtiyor. Ancak mahkeme, Griffith’in 2018’de meslektaşlarından birine gönderdiği suçlayıcı bir mesajı açığa çıkardı. Mesaj, bir Ethereum düğümü kurma ve Kuzey Kore’nin geçerli yaptırımları atlatmasına yardım etme niyetini ortaya koydu..

ABD bölge yargıcı Kevin Castel, kendisine karşı yeterli suçlama bulunduğunu tespit ederek Griffith’in önerisini reddetti..

İddianameyi tarafların argümanları ışığında inceleyen mahkeme, Griffith aleyhindeki suçlamaları mahkemeye hazırlamasına ve gerekirse savunma olarak çifte tehlikeyi savunmasına yetecek kadar yeterli tebligat sağladığı sonucuna varmıştır. Ayrıca, suç davranışını düzenleyen yasanın gözden geçirilmesi üzerine, iddianamede federal bir suç belirtilir ve anayasal yasağı ihlal etmez..

Griffith, Kuzey Kore’deki Pyongyang Blockchain ve Cryptocurrency konferansına katılan sekiz kişiden biriydi. Dev, 2019’un sonlarında ABD’ye döndükten sonra tutuklandı, ancak 30 Aralık’ta kefaletle serbest bırakıldı. John McAfee gibi kişilerin tutuklanmasını kınadığı kripto topluluğundan destek aldı..

Ethereum’un Meşruiyeti SEC Yanıtı Sırasında Ripple Tarafından Sorgulanır

Ripple, yakın zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) davasına Ethereum ile ilgili bir soruşturma ile yanıt verdi. SEC, Ripple’ın XRP tokenleri şeklinde kayıtsız menkul kıymetler sattığını iddia etmişti..

Ripple’ın cevabı şu şekildedir:

XRP’nin işlevselliği ve likiditesi, menkul kıymetler düzenlemesiyle tamamen uyumlu değildir. XRP’nin bir güvenlik olarak tescilini zorunlu kılmak, ana yardımcı programına zarar vermektir.

Dosyalama, SEC’in tüm iddialarını ayrıntılı bir raporda çürüttü ve XRP’nin bir menkul kıymet veya yatırım sözleşmesini temsil etmediği sonucuna vardı. Ripple, SEC’in, belirtecin açık kaynak protokolünü ve diğer en iyi kripto varlıkları ile fiyat korelasyonunu görmezden gelerek XRP’nin faydasını doğru bir şekilde kabul edemediğini savundu..

Ripple, dosyalama dışında ayrıca Ether’in doğası ve SEC yasası kapsamında güvenlik oluşturup oluşturmadığına ilişkin bilgi talep eden bir Bilgi Özgürlüğü Yasası (FOIA) sundu. Bir Cointelegraph raporuna göre, bir Ripple temsilcisi şunları söyledi:

SEC açıkça iki kazanan seçti ve Bitcoin ve Ether’den çok daha büyük, büyüyen ve sağlam bir endüstriyi görmezden geldi. Doğrudan davada arayacağımız keşfe ek olarak, SEC’in Ether’in güvenli olmayan bir durum olarak statüsünü nasıl belirlediği hakkında daha fazla bilgi için bir Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) talebinde bulunduk..

Ethereum Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Durum devam ederken, boğaların yapması gereken tek şey, Ethereum fiyatını 1.400 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkarmaktır. Bu olursa, ETH tüm zamanların en yüksek seviyesine tekrar dokunabilir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map