Günlük Ethereum ETH Fiyat Analizi

  • Ethereum fiyatı şu anda yukarı doğru bir kanal oluşumunda eğilim gösteriyor.
  • 4 saatlik grafik, TD sıralı göstergesinde bir satış sinyalinin yanıp sönmesinin eşiğinde..

Ethereum fiyatı bugünün erken saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için 1.475 dolara sıçradı. Boğalar genel piyasanın tam kontrolüne sahipken, ETH’nin yakında 1.500 dolarlık psikolojik seviyesini aşmasını bekleyebiliriz. Ancak 4 saatlik grafikteki birkaç gösterge düşüş düzeltmesinin köşede olabileceğini gösteriyor..

Ethereum Fiyatı Yükselen Bir Kanal Oluşumunda Eğilim Gösteriyor

Ethereum fiyatı, yukarı doğru bir kanal oluşumunda trend oluyor. 22 Ocak Cuma günü, ETH, 20 günlük SMA’yı dirençten desteğe çevirmeyi başardı, çünkü boğalar sonunda dört yükseliş seansını bir araya getirmeyi başardı. Bu son dört gün boyunca Ethereum fiyatı 1.100 $ ‘dan 1.425 $’ a çıktı..

eth / usd günlük grafik 012521

Resim: Günlük ETH / USD

IOMAP bize önceden bilinen direnç seviyelerinin olmadığını gösteriyor ve bu da ETH’ye yeni seviyeler belirleme özgürlüğü veriyor. Olumsuz tarafı, en sağlıklı destek 20 günlük SMA’da (1.235 $). Önceden, bu seviyede 935.000 adres 9,5 milyon ETH jetonu satın almıştı..

eth / usd hacim grafiği 012521

Resim: IntoTheBlock

4 saatlik Ethereum fiyat grafiği ayrıca bize akıllı sözleşme liderinin yukarı doğru bir kanal oluşumunda trend olduğunu gösteriyor. Ayrıca, 20 barlık SMA, yükseliş eğrisini oluşturmak için 20 barlık SMA’yı geçmenin eşiğinde..

eth / usd 4 saatlik grafik 012521

Resim: ETH / USD 4 saatlik

Ancak günlük grafik, kısa vadeli düşüş düzeltmesine işaret edebilecek iki negatif işaret de gösteriyor. İlk olarak, göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesine girmenin eşiğindedir. Bu, Ethereum’un aşırı değerlenmenin eşiğinde olduğu anlamına gelebilir..

İkincisi, ETH fiyatı, TD sıralı göstergesinde yeşil-dokuz mum çubuğu şeklinde bir satış sinyalini yanıp sönmenin eşiğinde. Her iki gösterge de yakında düşüş düzeltmesini tetikleyebilir.


DeFi, Ethereum Fiyat Artışının Arkasındaki Ana Faktör – Analistler

Son birkaç ayda% 300’ün üzerinde değer kazandıktan sonra, Ether (ETH) yaklaşık üç yılın en yüksek noktasında işlem görüyor. Pek çok endüstri uzmanı, merkezi olmayan finans (Defi) sektörünün muazzam büyümesinin Ethereum fiyatını ileriye iten şey olduğuna inanıyor.

My Ether Wallet’ın operasyonlardan sorumlu başkanı Brian Norton, yakın tarihli bir röportajda şunları söyledi:

2020, Defi ekosisteminin Ethereum’da patlamasına tanık oldu – ilk olarak Şubat ayında kilitlenen toplam değeri 1 milyar dolara, şimdi sadece 11 ayda 20,5 milyar dolara ulaştı. Bu büyüme, merkezi aracılar ile bitcoin’de bulunmayan getiri arayan birçok yeni kullanıcıyı cezbetti..

ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinden bu yana birçok kişinin Ethereum ağına zaman, para ve kaynak ayırdığını da sözlerine ekledi. Yükseltme tamamlandığında, blok zincirini ödemeler, işlemler ve uygulamaların oluşturulması açısından daha ölçeklenebilir ve etkili hale getirecek şekilde ayarlanır. Bu, DeFi alanının sahip olduğu şekilde genişlemesine neden oldu. Ekledi:

Yerel varlığa olan talebi artıracak yeni ve daha iyi kullanım durumlarının gelmekte olduğunun bir göstergesi olarak hizmet ettiği için Ethereum’daki geliştirici faaliyetini izliyorum. Ethereum, bitcoin olarak aktif geliştiricilerin sayısının beş katından fazlasına sahip ve geliştiricileri her gün daha hızlı bir klipte ekliyor.

Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, DeFi alanının ETH topluluğu için birkaç soruna neden olduğunu söyledi. Ancak, uzun vadede ETH ağına yepyeni bir güç düzeyi getirmesi muhtemeldir..

Defi’deki projelerin patlaması Ethereum için artan acılara neden olurken, katmanlama çözümleri ağın ölçeklenmesine yardımcı olan çalışmalarda..

ETH 2.0 Yükseltmesi Sorunsuz Bir Şekilde Gidiyor – Ethereum Lider Geliştirici

Ethereum baş geliştiricisi Danny Ryan, kısa bir süre önce ETH 2.0’ın gelişimiyle ilgili ayrıntıları özetleyen bir güncelleme yayınladı. Ryan, “Eth2’nin Durumu” başlıklı bir blog gönderisinde, işaretçi zincirinde şu anda 2,5 milyon ETH hissesinin bulunduğunu belirtti..

Birkaç kripto topluluğu üyesi, Ethereum’un iş kanıtı (PoW) ‘dan hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne geçişinin ETH1’i modası geçmiş hale getireceğine inanıyordu. Bu konuda yorum yapan Ryan, terim yalnızca Ethereum ağının ayrı katmanlarını ifade ettiği için hem ETH 1 hem de ETH 2.0’ın çalışmaya devam edeceğini açıkladı..

“Eth1” ve “eth2” terimleri yanlış isimlendirmelerdir. Kendi yolum olsaydı, onları sonsuza dek dışarı atardım. Bu atamalar – eth1 / eth2 – yanlış bir sıralılık anlamına gelir. Eth1’in eth2 lehine kullanımdan kaldırılacağını, birinin diğerine geride bırakılacağını ima ediyorlar. Bunun yerine, terimler aslında yığının farklı katmanlarını temsil eder.

Geliştirici ayrıca, ETH 1’in Ethereum’un son kullanıcılarıyla ilgili olduğu için ağın kullanıcı katmanının (durum, işlemler ve hesaplar) çalışmasını ve yükseltilmesini kapsadığını da ekledi. Öte yandan, ETH 2.0, Ethereum’un temel fikir birliğini mevcut PoW’den “daha sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir hisse kanıtı” na dönüştürmek için tasarlanmış bir dizi yükseltmedir. ETH 2.0, nihayetinde ETH 1 kullanıcı katmanını daha iyi hale getirecek.

Ryan, ETH 2 işaret zinciri sorunsuz çalışmasına rağmen, ekibin ETH1 ve ETH2’yi birleştirmeden önce 2021 boyunca test etmeye, değerlendirmeye ve iyileştirmeye devam edeceğini belirtti. EIP 1559’un uygulanması ETH2 geliştirmesinden tamamen bağımsız olduğundan, Ethereum ağındaki yüksek gaz ücretlerinin birleşmeden önce veya sonra sabitleneceğini de sözlerine ekledi..

Ethereum’un ücret piyasasının oldukça beklenen bir yükseltmesi olan EIP 1559, ayrıca eth2’den yeterince bağımsızdır ve teknik olarak eth2 birleşmesinden önce veya sonra gerçekleşebilir. Bu dedi, R&Bu öğenin D’si son 12 ayda ivme kazandı ve iyimser bir şekilde 2021’de mainnet’te 1559 ücret mekaniğini göreceğiz..

Ethereum Fiyatının Bu Seviyelere Ulaşması Bekleniyor

Ethereum fiyatı, kitte 1.500 dolarlık psikolojik seviyeyi aşacak kadar olmalıdır. ETH geçici bir düzeltmeden geçse bile, yine de bu seviyeleri aşmalıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector