Kripto para birimine girmeyi düşünüyorsanız, yakın zamanda yatırım yaptıysanız veya bir süre önce olduysa ve mükemmel bir hafızanız varsa, gelen ezici kafa karışıklığı, şaşkınlık ve şaşkınlık hissini hatırlayabilirsiniz. ‘Kripto kesinlikle dijital finansın şifreli doğasında oynuyor’ şeklinde bir düşünce aklınızdan geçmiş olabilir. Olduysa ve teknolojinin, finansın ve anlayış eksikliğinin eriyen potasıyla boğuşmaya çalışırken düşünceleriniz bulanıklaştıysa ve kaşlarınızı çattıysa, yalnız değilsiniz.

Bitcoin’in karanlık derin ucuna, blok zincirine ve kontrolsüz bankacılığa dalmak, eğer biri dalmaya yardımcı olacak doğru can yeleğine sahip değilse oldukça zor olabilir. Daha da kötüsü, kripto hard fork ile yemek masasındaki çatal bıçak takımı arasındaki farkın ne olduğuna dair bir ipucu bulamadıklarında anladıklarını düşünmeyi seven insanlardan “destek” şeklinde yanlış can yeleği..

Çevrimiçi kaynaklar kesinlikle yararlıdır, ancak temel bilgiler konusunda bir nebze olsun bilginiz yoksa, teknolojik olarak yönlendirilen terimlerle başa çıkmaya çalışıyorsanız, Layman çantasını toplayıp kağıt cüzdanını geride bırakarak eve gidebilir..

Ancak Layman çantalarını toplasaydı, kripto para biriminin getirdiği yenilikçi heyecanın karmaşık evliliğine sahip olamazdık. (Ya da belki Satoshi Nakamoto’yu düşünüyorum, ancak Bitcoin’in yaratıcısının adını bilmediğimiz için, onun Layman’a göre gittiğini ve doğru para kazandığını varsayabiliriz.)

Satoshi Nakamoto ve esrarengiz varlığı bize Bitcoin’i getirdi ve bizi kripto para biriminin tavşan deliğinden aşağıya sürükledi.

Bu benimsemedir, piyasada olup biten budur, teknoloji, politika ve finans, peşinden gitmeyi veya vazgeçmeyi seçebileceğimiz karmaşık bir inovasyon paketine sarılmıştır..

Bitcoin’in fiyatını örnek olarak alırsak – beş yaşındaki bir çocuğun bisiklete binmeyi öğrenmesinden daha fazla arttı ve düştü, ancak inişlerde, sürekli artan tek şey insanların ilgisidir. içinde. Ve bu sabit bir sebepten dolayı olmalı. Merkezi olmayan para kavramı – hükümetler, vergiler ve gizli ücretler olmayan bir para birimi – kükreyen bir endüstriye dönüşen bir ilgiyi ateşledi..

İstatistiklere bakarsak, geçen yıl kripto para birimi Oprah Winfrey’den daha fazla ilgi gördü. İlk madeni para teklifleri – kripto para birimi girişimlerinin halka arzlara benzer fonlar toplayabilmesinin bir yolu – 5,6 milyar dolarlık bir komisyon aldı. Bu, on yıllık bile olmayan bir fikre dayanan projelere yatırılan milyarlarca..

Sadece ilgi değil, iyimserlik de var. Google Trendler, “Bitcoin nedir” sorusunun dünya genelinde “Bitcoin başarısız olacak mı” sorusundan çok daha fazla araştırıldığını gösteriyor..

Faiz yükseldi ve bunu kanıtlayacak tek şey banka hesapları değil.

İster bir balon olsun – çoğu kişinin dediği gibi – bir kumar ya da düpedüz bir aldatmaca, şimdi burada ve sıcak bir konu ve yalnızca bu nedenle, gelişmekte olan yenilik hakkında biraz bilgi sahibi olmaya değer olabilir. havuzda dalgalanma, ama yeni bir potansiyel dalgası.

Peki yepyeni bir ilgi duyuyorsanız ve bu konuda hiçbir şey bilmiyorsanız ne yaparsınız??

Deneyimlerden, yeni herhangi bir şeydeki herhangi biri size bunun bloklarla inşa etmeye benzediğini söyleyebilir; bu bir süreçtir. Baş ağrıları ve zaferlerle bir şey öğrenirsin ve sonra daha fazlasını öğrenirsin. Kripto para biriminde o kadar çok yön vardır ki, bunları tek bir beyaz kağıt üzerinde özetlemek imkansız olacaktır. Ama her yeni yönle birlikte yeni fırsatlar geliyor.

İkiden fazla kişinin “yeni favori rap sanatçısı” na rastlamak veya sanatsal bir kripto para biriminden esinlenen bir bulmacada çözülemeyen gülünç miktarlarda paraya açık olmak gibi fırsatlar.


Kripto para biriminin en önemli üç temel temeli olduğunu düşündüğümüz şeyi size götüreceğiz..

Bir Numaralı Yapı Taşı – Para Konuşmaları:

Kripto para birimi para odaklıdır. Finansla ilgili ve başlığında var. Cryptocurrency, paranın evriminde bir sonraki adım olarak anılıyor ve neyse ki bunu anlamak için Warren Buffet olmanıza gerek yok.

Modern dünyada, herhangi bir gerçek değeri olan dijital veya ulusal para birimleri yoktur. Değer, bir tüccarın para birimini işlem için teklif olarak ne kadar kolay kabul edeceğiyle kontrol edilir. Bitcoin ve çoğu kripto para birimi, para olarak çalışmak için gereken özellikleri yerine getirir, ancak bunu geleneksel para birimlerinin çoğundan daha iyi yapması avantajıyla birlikte. Temeli olarak matematiksel kanıta dayandığı gerçeğiyle desteklenen Blockchain teknolojisindeki kripto para birimi, bankacılığın baş ağrısı olmadan ihale ettiği olağanüstü özelliği sunuyor..

Bu da bizi…

İki Numaralı Yapı Taşı – Teknoloji Önemlidir:

Cryptocurrency, blockchain olan çığır açan teknolojiden yararlanıyor.

Engellenen beyin?

Hayır. Blockchain. Aynı anda birçok kullanıcı arasında paylaşılan birçok bilgisayarda bulunan bir veritabanıdır. Veritabanına yeni kayıt kümeleri veya “bloklar” eklendikçe büyür. Her yeni blok bir önceki bloğa bağlanarak bir zincir oluşturur. Kripto para biriminin “merkezi olmayan” olduğundan bahsederken bu, veritabanının tek bir organ, merkez bankası veya hükümet tarafından kontrol edilmediği anlamına gelir. Zinciri yöneten bir varlık yerine, ağa dahil olan herkes tüm veritabanının bir kopyasını alır. Her yeni blok, geri döndürülemez bir işlemle deftere eklenir ve sonsuza kadar korunan eski blokların üzerine inşa edilir. Bu, zincirin manipüle edilmesini ve sahte belgelerin, yanlış işlemlerin ve diğer uydurulmuş bilgilerin bloklara sızma şansını ortadan kaldırmasını imkansız kılar..

Ancak herkesin bir kopyası varsa, o zaman herkes benim parama erişebilir mi? İyi soru! Ve neyse ki hayır. Tüm bloklar benzersiz bir bilgisayar modelinde şifrelenmiştir, bu nedenle herkesin tüm “bilgilere” erişimi olmasına rağmen, veritabanını denemek ve çözmek imkansız olacak kadar karmaşıktır. Bunun yerine, belirli bir zincire yeni bir kayıt ekleyen her kullanıcı kendi benzersiz şifreleme anahtarına sahiptir. Anahtar size özel kalırsa, hiç kimsenin işlemlerinizi değiştirme fırsatı yoktur.

Bu bizi bağımsız (merkezi olmayan) şeffaf (herkesin kayıtlara erişimi vardır) ve güvenli (yalnızca sizin paranıza erişiminiz olan) bir süreçle karşı karşıya bırakır. Bunun avantajları bariz. Azaltılmış bir riske, güvenli veri güvenilirliğine sahiptir ve gizli işlemler gün gibi nettir. Herkesin atlaması gereken bir fikir gibi geliyor kulağa.

Ancak tüm taraflar aynı fikirde değil ve bu yüzden şu konuları buluyoruz …

Üç Numaralı Yapı Taşı – Politika:

Kripto para fiyatlarının yanı sıra bu, dijital para birimlerinin en değişken yönlerinden biridir..

Vatandaşlar ya onu seviyor ya da nefret ediyor ya da çitin hangi tarafına oturmak istediklerine karar veremiyorlar. Kripto para birimini yasalara kabul eden veya yasal kullanımı yasaklayan ülkelerin hükümetleri hakkında haberler yaygındır. Bu yeni bir fikir ve kullanımlar – veya suistimaller – hala net değil, bu nedenle yetkililerin blok zincirini her şeyi kabul etmeye tam olarak hazır olmadığı mantıklı. Bankaların yasal merkezi olmayan para kavramı konusunda mutsuz olacağı daha da mantıklı..

Bu, nerede olursanız olun sürekli değişen kripto para biriminin bir parçasıdır. Kripto para birimi fiyatları istikrara kavuşmaya başladığında, bu yönün uygun olduğunu görebiliriz. Ancak şimdilik, ulusal hükümetlerin nasıl davranacağına dair yalnızca bir tahminde bulunma riskine girebiliriz..

Yine de emin olabileceğimiz bir şey var …

Dört Numaralı Yapı Taşı – Seçiminiz

… tamamen size bağlıdır.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector