2019 Yılında Dünya Çapında Kripto Para Birimi Yönetmeliği Sırada!

Dünyadaki kripto para düzenlemesi önemli ölçüde değişiklik gösteriyor.

Bazı ülkelerde kripto para birimi tamamen yasaklanmıştır, bazılarında ise para olarak tanınabilir ancak para birimi olarak kabul edilmeyebilir..

Bazı ülkelerde kripto para biriminin nasıl vergilendirilmesi ve tanımlanması gerektiğine dair yasalar bile var..

Birçok ülke bunların kullanımına karşı uyarıda bulunur ancak karar vermek için insanlara bırakılır. Alım satım yapmanın ve hatta kripto para birimlerine sahip olmanın ne kadar riskli olduğuna işaret ediyorlar..

Bu, büyük ölçüde, yalnızca kripto para birimini çevreleyen kötü haberlerin farkında olmalarına bağlı olabilir ve henüz sunduğu tam potansiyeli görmemişlerdir..

Genellikle hükümet düzenleme değişikliklere tepki vermekte yavaş. Kripto para biriminin neler yapabileceğini yakalaması yıllar alabilir.

Farklı ülkeler, farklı ifadeler kullanarak kripto para birimine atıfta bulunur ve ayrıca farklı kripto para birimi türleri için bir politikaya sahip olabilirler..

Yürürlükteki kripto para birimi düzenlemesinin çoğu, genel olarak kripto para birimi değil, zaten Bitcoin etrafında tasarlanmıştır..

Bazıları, büyümesini çok erken durduracağını söyleyerek hükümetin kripto para birimine müdahalesini eleştiriyor.

Kripto para birimi düzenlemesi, endüstrinin büyümesine izin verecek kadar gevşek, ancak kötü oyuncuları yakalayacak kadar sıkı olmalı.

Bununla birlikte, tüccarlar açısından, kripto para birimi düzenlemesi iyi bir şey olarak görülebilir çünkü teorik olarak işler ters giderse daha fazla korunursunuz demektir..

Bu makalede, her bir ülkenin kripto para birimi politikasına bakacağız ve aynı zamanda onların güvenlik sıralaması cointobuy.io.

Bir profesyonel gibi kripto para ticareti yapmayı öğrenmek ister misiniz? Bizimkini al kripto para kursu!

Contents

Dünya çapında kripto para düzenlemesi, listelenen her ülke!


Afrika

Afrika’nın çoğunda, kripto para birimi, henüz çok fazla kripto para düzenlemesi olmayan gri bir alanda faaliyet gösteriyor..

Ancak bazı uzmanlar, Afrika’da kripto para birimine olan ilginin güçlü olduğunu belirtti. Bu, özellikle yurtdışında çalışan ve evdeki aileye para göndermek isteyen kişiler için geçerlidir..

Genellikle bu tür insanlar ağır havale ücretleriyle karşı karşıya kalırlar..

Genel olarak, kuzey Afrika ülkelerinin kripto para birimini yasaklama ve kullanımı için daha sert yasalar ve cezalar uygulama olasılığı daha yüksektir..

Aksine, Sahra Altı Afrika, kripto para biriminin yasal bir statüye sahip olduğu birkaç ülke ile büyük ölçüde düzenlenmemiş durumda..

Kripto para birimini benimseme açısından en düşük rütbeli ülkelerden bazıları Afrika’da bulunuyor.

Cezayir

Güvenlik sıralaması: 1.3

Cezayir, kripto para birimleri konusunda son derece katıdır ve ülkelerinde her türlü kullanımı yasaklamaktadır. Kripto para birimlerinin satın alınması, satılması, kullanılması ve bulundurulması, 2018’den beri yasalarca cezalandırılır..

Cezayir’de kripto para birimleriyle iş yapmamanız şiddetle tavsiye edilir..

Angola

Güvenlik sıralaması: 2.0

Angola, 2019 itibariyle kripto para birimine dahil olmak için harika bir yer olarak görülmüyor.

Şu anda Bitcoin ve kripto para biriminin durumu tartışmalı ve Angola’da kripto para birimiyle ilgili henüz belirli bir yasa yok.

Üç ICO, insanların Angola’daki ICO’lara katılmasını yasakladı.

Benin

Güvenlik sıralaması: 2.5

Benin’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Benin’den insanların katılmasını kısıtladı.

Botsvana

Güvenlik sıralaması: 2.5

Botsvana’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Botsvana’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Burkina Faso

Güvenlik sıralaması: 2.0

Burkina Faso’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Burkina Faso’nun katılımını kısıtladı.

Burundi

Güvenlik sıralaması: 1.2

Burundi’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

18 ICO, Burundi’den insanların katılmasını kısıtladı, önemli sayıda.

Kamerun

Güvenlik sıralaması: 2.1

Kamerun’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Kamerun’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Cape Verde

Güvenlik sıralaması: 2.8

Cape Verde’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Bununla birlikte, şimdiye kadar hiçbir ICO, Cape Verde’den insanların katılmasını yasaklamadı ki bu umut verici bir işarettir..

Orta Afrika Cumhuriyeti

Güvenlik sıralaması: 1.2

Orta Afrika Cumhuriyeti’nde kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

17 ICO, Orta Afrika Cumhuriyeti’nden insanların katılmasını kısıtladı, önemli sayıda.

Çad

Güvenlik sıralaması: 2.4

Çad’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz uygulamaya konulmuş resmi bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Çadlıların katılmasını kısıtladı.

Komorlar

Güvenlik sıralaması: 2.2

Komorlar’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Komorlardan gelen kişilerin katılmasını kısıtladı.

Fildişi Sahili

Güvenlik sıralaması: 1.3

Fildişi Sahili’nde kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Yedi ICO, önemli sayıda Fildişi Sahili’nden insanların katılmasını kısıtladı..

Kongo Demokratik Cumhuriyeti

Güvenlik sıralaması: 2.8

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Bununla birlikte, hiçbir ICO Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden insanların katılmasını kısıtlamadı, bu iyiye işarettir..

Cibuti

Güvenlik sıralaması: 2.0

Cibuti’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Fildişi Sahili’nden insanların katılmasını kısıtladı.

Mısır

Güvenlik sıralaması: 2.3

Mısır’da kripto para biriminin durumu şu anda yasa dışı. Mısır Merkez Bankası, sadece merkez bankası tarafından verilen kağıt notların yasal ihale olduğunu söyledi.

Buna ek olarak, vatandaşlarını kripto para ticareti yapmanın tehlikeleri konusunda uyardı ve İslami yasa koyucular, kripto para biriminin İslam hukuku uyarınca yasak olduğunu söyledi..

Buna rağmen, Mısır’dan üç ICO başlatıldı, ancak yedi tanesi Mısırlıların katılmasını yasakladı..

Ekvator Ginesi

Güvenlik sıralaması: 2.2

Ekvator Ginesi’nde kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Ekvator Ginesi’nden insanların katılmasını kısıtladı.

Eritre

Güvenlik sıralaması: 1.0

Eritre’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

24 ICO, Eritre’den insanların katılımını kısıtladı ki bu çok şiddetli. Eritre’nin sıralaması, ülkelerinde kripto para birimiyle ilgili işler yürütmeyi tavsiye etmemesini sağlıyor.

Eswatini (eski adıyla Swaziland)

Güvenlik sıralaması: 1.8

Eswatini’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Svaziland Merkez Bankası, kripto para birimlerinin yasal ihale statüsüne sahip olmadığını ve düzenlenmediğini belirterek, kullanmaya karar verenlere uyarıda bulundu..

İki ICO, Eswatini’li kişilerin katılmasını kısıtladı.

Etiyopya

Güvenlik sıralaması: 0.8

Etiyopya’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

52 ICO, Etiyopya’dan insanların katılmasını kısıtladı, bu çok şiddetli ve belki de bu listedeki en yüksek.

Etiyopya’nın sıralaması, kendi ülkelerinde kripto para birimiyle ilgili işler yürütmeyi tavsiye etmemesine neden oluyor.

Gabon

Güvenlik sıralaması: 2.3

Gabon’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Gabonlu kişilerin katılmasını kısıtladı.

Gana

Güvenlik sıralaması: 2.5

Gabon’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Şu anda, Gana Bankası, bu tür faaliyetler hükümet tarafından onaylanmadığından, insanlara kendilerini kripto para birimine dahil etmemelerini tavsiye ediyor..

İki ICO, Gabonlu kişilerin katılımını kısıtladı, ancak ikisi de ülkeden başlatıldı..

Gine

Güvenlik sıralaması: 1.4

Gine’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Altı ICO, Gine’den insanların katılmasını kısıtladı.

Gine-Bissau

Güvenlik sıralaması: 1.6

Gine-Bissau’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Ülkeden biri başlatılmış olmasına rağmen, 10 ICO Gine-Bissau’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Kenya

Güvenlik sıralaması: 2.1

Kenya’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Kenya Merkez Bankası, kara para aklama ve terör finansmanı için kullanılabileceklerini belirterek, insanları kripto para biriminden uzak durmaları konusunda uyaran bir kamuoyu duyurusu yayınladı..

İki ICO, Gine-Bissau’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak ikisi ülkeden başlatıldı.

Lesoto

Güvenlik sıralaması: 1.8

Lesotho’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Lesoto Merkez Bankası, kripto para birimlerinin kullanımı konusunda halkı uyardı ve onları denetlemedikleri gerçeğini belirtti..

Lesotho, kripto para birimini yasal para ve hatta yabancı para birimi olarak tanımıyor. İnsanlar kripto para birimi ticareti yapmaya karar verirlerse, bunu kendi riskleri altında yaparlar..

İki ICO, Lesoto’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Libya

Güvenlik sıralaması: 0.7

Libya’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

37 ICO, Libya’dan insanların katılmasını kısıtladı, bu çok şiddetli.

Madagaskar

Güvenlik sıralaması: 1.9

Madagaskar’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Madagaskarlıların katılmasını kısıtladı.

Malawi

Güvenlik sıralaması: 1.5

Malawi’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Üç ICO, Malawi’den insanların katılmasını kısıtladı.

Mali

Güvenlik sıralaması: 1.0

Mali’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz uygulamaya konulmuş resmi bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

11 ICO, Mali’den insanların katılmasını kısıtladı.

Moritanya

Güvenlik sıralaması: 2.0

Moritanya’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Moritanya’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Mauritius

Güvenlik sıralaması: 2.9

Mauritius’ta kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Mauritiusluların katılmasını kısıtladı, ancak sekiz kişi başlatıldı, bu iyi bir işaret.

Fas (Batı Sahra dahil)

Güvenlik sıralaması: 0.9

Fas’ta kripto para birimi yasa dışıdır. Fas Borsası Ofisi, kripto para birimini işleyenlerin para cezasına çarptırılabileceğini veya cezalarla karşı karşıya kalabileceğini söyledi..

14 ICO, Faslıların katılmasını kısıtladı.

Mozambik

Güvenlik sıralaması: 1.5

Mozambik’te kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Mozambik Federal Rezerv Bankası, vatandaşları Bitcoin’i düzenlemediği veya denetlemediği ve sahip olabileceği herhangi bir etkiden sorumlu olmadığı konusunda uyardı..

Ayrıca Bitcoin kullanan hiçbir şirket veya kuruluşun kendileri tarafından düzenlenmediğini söylediler..

Üç ICO, Mozambikli kişilerin katılmasını kısıtladı.

Namibya

Güvenlik sıralaması: 4.5

Namibya’da kripto para birimi yasaldır.

Namibya Bankası, kripto para biriminin yasal olarak kabul edilmediğini ve düzenlenmediğini ve kripto para birimi ticareti yapan kişilerin riskleri kendilerine ait olduğunu söyledi..

İki ICO, Mozambikli kişilerin katılmasını kısıtladı.

Nijer

Güvenlik sıralaması: 1.6

Nijer’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Nijer’den insanların katılımını kısıtladı.

Nijerya

Güvenlik sıralaması: 5.7

Nijerya’da kripto para yasaldır.

Dört ICO, Nijer’den insanların katılımını kısıtladı, ancak ülkede 23 ICO başlatıldı ki bu iyiye işarettir..

Kongo Cumhuriyeti

Güvenlik sıralaması: 1.5

Kongo Cumhuriyeti’nde kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

14 ICO, Kongo Cumhuriyeti’nden insanların katılmasını kısıtladı, ancak bir tanesi orada gerçekleşti.

Ruanda

Güvenlik sıralaması: 1.0

Ruanda’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Sekiz ICO, Ruandalıların katılmasını kısıtladı.

São Tomé ve Príncipe

Güvenlik sıralaması: 1.7

São Tomé ve Príncipe’da, kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, São Tomé ve Príncipe’den kişilerin katılmasını kısıtladı.

Senegal

Güvenlik sıralaması: 1.7

Senegal’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Senegalli kişilerin katılmasını kısıtladı.

Seyşeller

Güvenlik sıralaması: 2.7

Seyşeller’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Altı ICO, Seyşeller’den insanların katılımını kısıtlamış olsa da, 40 tanesi orada ve bir kripto para birimi borsasına dayanıyor..

Sierra Leone

Güvenlik sıralaması: 1.0

Sierra Leone’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Sekiz ICO, Sierra Leone’den insanların katılmasını kısıtladı, ancak bunlardan biri orada bulunuyor.

Somali

Güvenlik sıralaması: 0.3

Somali’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

49 ICO, Somalili insanların katılımını kısıtladı, bu çok ciddi.

Güney Afrika

Güvenlik sıralaması: 5.7

Güney Afrika’da kripto para birimi yasaldır ve bu büyük bir artıdır, ancak para birimi olarak herhangi bir statüye sahip değildirler. Bunun yerine, varlıklar olarak görülürler.

Şu anda, kripto para birimi düzenlenmediği gri bir alanda oturuyor, ancak bazıları gelecekte bir tür kripto para birimi düzenlemesinin devreye girebileceğine inanıyor..

Güney Afrika’da bulunan 39 ICO ve iki borsa var, ancak yedi ICO’ya Güney Afrikalılara izin verilmedi.

Güney Sudan

Güvenlik sıralaması: 0.6

Güney Sudan’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

23 ICO, Güney Sudanlıların katılmasını kısıtladı.

Sudan

Güvenlik sıralaması: 0.2

Güney Sudan’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

77 ICO, Güney Sudanlıların katılımını kısıtladı. Sudan, dünyanın en düşük sıradaki ülkelerinden biridir.

Tanzanya

Güvenlik sıralaması: 0.9

Tanzanya’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Dokuz ICO, Tanzanya’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak bir ICO ve bir değişim burada bulunuyor.

Gambiya

Güvenlik sıralaması: 2.0

Gambiya’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Gambiya’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Gitmek

Güvenlik sıralaması: 1.5

Togo’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Togo’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Tunus

Güvenlik sıralaması: 0.2

Tunus’ta kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Tunusluların katılımını kısıtladı. Tunus, kripto para biriminin benimsenmesi açısından en düşük ikinci ülke.

Uganda

Güvenlik sıralaması: 0.4

Uganda’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Uganda Bankası, Ugandalıları kripto para ticareti yapmanın çok riskli olduğu konusunda uyardı. Uganda, OneCoin aldatmacasına özellikle seslendi.

25 ICO, Ugandalıların katılımını kısıtladı. Uganda, kripto para birimini benimseme açısından en düşük sıradaki ülkelerden biridir.

Zambiya

Güvenlik sıralaması: 1.1

Zambiya’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Bununla birlikte, Zambiya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto para birimini yasaklamasa da, kripto para birimlerinin büyük ölçüde düzenlenmediğini belirten bir uyarı yayınladı..

Üç ICO, Zambiya’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Zimbabve

Güvenlik sıralaması: 3.8

Zimbabwe’de kripto para birimi yasaldır.

Bununla birlikte, Zimbabwe Merkez Bankası, kripto para biriminin yasal ihale olmadığını ve düzenlenmemiş kaldığını söyledi..

Zimbabwe Merkez Bankası ayrıca kripto para biriminin kara para aklama ve terörizmin finansmanı gibi yasa dışı amaçlarla kullanılabileceğini belirtti..

17 ICO, Zimbabwe’den insanların katılımını kısıtlarken, iki ICO orada bulunuyor.

Asya

asia counries haritası

Asya, özetlemek için çok karmaşık bir kıta çünkü çok çeşitli ve çok büyük. Bu nedenle, bazı ülkeler kripto para birimini kabul etme konusunda ne kadar ileri gidebilecekleri konusunda çok farklı olabilirler..

Afganistan

Güvenlik sıralaması: 2.0

Afganistan’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

38 ICO, Afganistan’dan insanların katılımını kısıtladı, ancak orada beş ICO bulunuyor.

Bahreyn

Güvenlik sıralaması: 2.9

Bahreyn’de kripto para birimi, özellikle Bitcoin yasa dışıdır, ancak vatandaşlar ülke dışında kripto para birimine yatırım yapabilirler..

Bahreyn Merkez Bankası da hiçbir finans kurumunun Bitcoin’i tanımadığını belirtti..

Hiçbir ICO, Bahreyn’den insanların katılmasını kısıtlamadı.

Bangladeş

Güvenlik sıralaması: 2.7

Bangladeş’te kripto para, kara para aklama veya terörizmi finanse etmek için kullanılabileceğinden yasa dışıdır..

İddiaya göre, Bangladeş’teki polis güçleri kripto para kullananların peşine düşmek için toplantılar yaptı. Yakalanan kişiler yasal sonuçlarla karşılaşabilir.

28 ICO, Bangladeşli kişilerin katılmasını kısıtladı, ancak bunlardan biri orada bulunuyor.

Butan

Güvenlik sıralaması: 2.6

Butan’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Butan’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Brunei

Güvenlik sıralaması: 2.6

Brunei’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Şimdiye kadar Brunei Merkez Bankası, Autoriti Monetari Brunei Darussalam vatandaşlara kripto para birimleriyle uğraşırken aşırı dikkatli olmalarını tavsiye etti..

İki ICO, Brunei’den insanların katılmasını kısıtladı.

Kamboçya

Güvenlik sıralaması: 4.1

Kamboçya’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Bu arada Kamboçya, bankalardan insanların kripto para birimi ile işlem yapmalarını engellemelerini istedi, ancak kripto para birimine sahip olmak kesinlikle yasa dışı değil..

İlginç bir şekilde, Kamboçya Ulusal Bankası, bankalar arası işlemler için blok zinciri tabanlı bir teknoloji oluşturmak için bir Japon şirketi ile bir anlaşma imzaladı..

Dört ICO, Brunei’den insanların katılmasını kısıtladı, ancak üçü orada bulunuyor.

Çin

Güvenlik sıralaması: 6.0

Çin’de kripto para biriminin yasallığı çok karmaşık. Kripto para birimiyle ilgili bazı alanlar gelişirken, diğer alanlar yasaklanmış veya kısıtlanmıştır.

Mevcut kısıtlamaların çoğu kara para aklamayı ve “kötü aktörleri” ayıklamaktır..

Büyük ölçüde, Çin, kripto para birimi üzerinde tam kontrole sahip olmak istiyor gibi görünüyor. Bu kontrolü tehdit eden herhangi bir şey şüpheli olarak görülüyor.

Çin Halk Bankası, yuan’ın yerini alacak kendi kripto para birimini yaratıyor, ancak bunun neye benzeyeceği hakkında çok az şey biliniyor.

En büyük madencilik havuzlarından bazıları ve bir dizi büyük kripto para birimi projesi Çin’dedir..

ICO’lar üzerindeki sert kısıtlamalara rağmen, 50’si hala Çin’de ve 19 borsada bulunuyor.

Hong Kong

Güvenlik sıralaması: 6.7

Hong Kong’da kripto para birimi yasaldır ve ‘sanal bir emtia’ olarak kabul edilir ve Çin anakarasına kıyasla çok daha rahattır..

Bununla birlikte, kripto para birimi düzenlemeye tabi değildir, ancak gelecekte çoğunlukla kara para aklama ve yasadışı faaliyetlerle ilgili endişelerden dolayı onu düzenleme planları vardır..

Yukarıdakilere rağmen, Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, ICO’larla ilgilenen potansiyel yatırımcılara bir uyarı yayınladı ve bazıları menkul kıymet olarak düzenlenmiş ve tanımlanmıştır..

31 ICO, Hong Kong’daki insanlarla sınırlandırılmıştır, ancak 149’u ve dokuz borsası burada bulunmaktadır..

Hindistan

Güvenlik sıralaması: 4.5

Hindistan’da kripto para birimleri yasal ihale olarak sınıflandırılmamaktadır, ancak bunları düzenlemek için herhangi bir yasal çerçeve yoktur, ancak kripto para birimi düzenlemesi yakında yürürlüğe girebilir..

Hindistan Merkez Bankası, Hint vatandaşlarına kullanımları konusunda uyarılar yaptı ve bankaların, borç verenlerin ve diğer finans kuruluşlarının kripto para birimleriyle uğraşmasını yasaklayan bildirimler yayınladı.

Bu arada, Hindistan hükümeti blockchain teknolojisinin faydalarını kabul etti ve nasıl kullanılabileceğini keşfetmeye çalışıyor..

Hindistan’da 13 ICO kısıtlanmışken, orada 49 ICO bulunuyor ve orada iki borsa bulunuyor..

Endonezya

Güvenlik sıralaması: 4.2

Endonezya’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz uygulamaya konulmuş resmi bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Endonezya merkez bankası Bank Endonezya, kripto para birimlerinin yasal ihale olarak görülmediğini ve bu nedenle Endonezya’da ödeme olarak kullanılmasına izin verilmediğini açıkladı..

Ancak bu, insanların kullanmadığı anlamına gelmez..

Dokuz ICO, Endonezya’dan insanların katılımını kısıtladı, ancak 16’sı iki borsa olarak orada bulunuyor..

İran

Güvenlik sıralaması: 2.5

İran’da finans kurumları ve bankaların kripto para birimleri ile işlem yapması yasak, bu büyük ölçüde kara para aklamayla mücadele etmek içindir..

Bununla birlikte, kripto para birimleri kullanan bireyler hakkında resmi bir yasa yoktur..

Bazıları, ABD yaptırımlarının üstesinden gelebileceği için kripto para almanın İran için çok faydalı olabileceğini öne sürdü..

191 ICO, İranlıların katılmasını kısıtladı.

Irak

Güvenlik sıralaması: 0.6

Irak’ta kripto para birimleri tamamen yasa dışıdır ve kullanıcılar kara para aklama karşıtı yasalarla cezalandırılabilir..

78 ICO, Hindistan’dan insanların katılmasını kısıtladı.

İsrail

Güvenlik sıralaması: 5.7

İsrail’de kripto para yasaldır ve bir finansal varlık olarak sınıflandırılır ve İsrail’de kripto para birimiyle ilgili hizmetler sunmak isteyen herkesin bir lisans alması gerekir..

Ancak İsrail Bankası, dolandırıcılık, kara para aklama ve terörizmin finansmanı gibi bunlarla ilişkili tehlikeler nedeniyle halkı kripto para birimleriyle uğraşmaya karşı uyardı..

İsrail Bankası, kripto para birimini gerçek para birimi olarak sınıflandırmadığını ve bununla ilgili riskleri izlemek için kripto para birimi düzenlemesi yapmanın zor olduğunu da belirtti..

İsrail’deki kripto para birimi, sermaye kazancı vergisine tabidir ve vergi dairesi, alım satımlarınızın belgelenmesini gerektirir.

12 ICO İsraillilerle sınırlandırıldı, ancak 33 orada bulunuyor ve bir borsa.

Japonya

Güvenlik sıralaması: 6.3

Japonya’da kripto para birimi yasaldır ve Bitcoin yasal ihale olarak kabul edilir ancak para birimi olarak kabul edilmez ve kripto para birimi işletmeleri düzenlenir.

Kripto para birimlerinin sınıflandırılma şekli nedeniyle, bankaların ve menkul kıymet kurumlarının bunlarla işlem yapmasına izin verilmiyor gibi görünüyor..

Sözde, Japonya dünyanın en büyük Bitcoin pazarıdır ve genellikle yatırımcılara karşı dostça davranır. Gelecek, Japonya’daki kripto para birimi için iyi görünüyor.

Bununla birlikte, Monero ve Zcash gibi anonim kripto para birimleri hala gri bir alanda faaliyet gösteriyor..

Kripto para alım satımından elde edilen gelir, sermaye kazancı olarak değil, çeşitli gelirler olarak kabul edilir..

44 ICO Japonya’daki insanlarla sınırlandırıldı ve burada 44 ICO ve dokuz borsa bulunuyor.

Ürdün

Güvenlik sıralaması: 2.8

Ürdün’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Ürdün Merkez Bankası, bunların kullanımına karşı uyarıda bulunarak yasal ihale olarak kabul edilmediklerini açıkladı..

Ürdün’de altı ICO kısıtlandı.

Kuveyt

Güvenlik sıralaması: 2.7

Kuveyt’te kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve Maliye Bakanlığı resmi ticari işlemler için kripto para birimlerini tanımıyor.

Buna ek olarak Kuveyt Merkez Bankası, bankacılık sektörünün kripto para ticareti yapmasını yasaklıyor. Bununla birlikte, bireyler için belirli bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Ancak Kuveyt Merkez Bankası da Kuveyt hükümeti tarafından izlenecek olan kendi ‘e-para birimini’ oluşturma sürecinde olduğunu söyledi..

Kuveyt’te hiçbir ICO kısıtlanmadı ve orada bir ICO bulunuyor.

Kırgızistan

Güvenlik sıralaması: 4.4

Kırgızistan’da kripto para birimi yasaldır ve Merkez Bankası onun gelişimini engellemek istemiyor ve henüz hiçbir kripto para düzenlemesi mevcut değil.

Ancak, kripto para birimi ticareti yapan vatandaşların riskleri kendilerine ait olduğunu belirttiler..

10 ICO, Kırgızistanlıların katılımını kısıtladı, ancak burada bir ICO var.

Laos

Güvenlik sıralaması: 1.3

Laos’ta kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Laos’ta 10 ICO kısıtlandı, ancak orada bir ICO bulunuyor.

Lübnan

Güvenlik sıralaması: 3.8

Lübnan’da kripto para yasaldır, ancak düzenlemeye tabi olmadığı için hala tehlikeli olarak kabul edilmektedir..

İlginç bir şekilde Banque du Liban, gelecekte önemini belirterek kendi ‘siber para birimini’ yaratacağını ve kullanımını doğrudan izleyeceğini belirtti..

24 ICO, Lübnan’daki insanların katılımını kısıtladı, ancak biri burada bulunuyor.

Makao

Güvenlik sıralaması: 1.4

Makao’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Macau Para Otoritesi, para aklama ve terörizmi finanse etmek için kullanılabileceğini öne sürerek finans sektörünü ve halkı kripto para biriminin tehlikeleri konusunda uyardı..

Makao’da dört ICO kısıtlandı.

Malezya

Güvenlik sıralaması: 5.4

Malezya’da, kripto para birimi yasaldır, ancak yasal ödeme aracı olarak tanınmaz.

Kamuya Bank Negara Malaysia tarafından kripto para birimi ve ICO’larla ilişkili risklere karşı dikkatli olmaları tavsiye edilir..

Malezya’daki çoğu kripto para birimi düzenlemesi, onları kullanan bireyleri tanımlaması ve doğrulaması gereken borsalara odaklanır..

Sekiz ICO, Malezya’dan insanların katılımını kısıtladı, ancak 20 kişi orada.

Maldivler

Güvenlik sıralaması: 2.3

Maldivler’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Bir ICO, Maldivler’den insanların katılmasını yasakladı.

Moğolistan

Güvenlik sıralaması: 2.2

Moğolistan’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, biri orada olmasına rağmen Moğolistan’dan insanların katılmasını yasakladı..

Myanmar

Güvenlik sıralaması: 0.7

Myanmar’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

26 ICO, Myanmarlıların katılmasını yasakladı.

Nepal

Güvenlik sıralaması: 0.8

Nepal’de kripto para birimi yasa dışıdır. 2017’de polis, Bitcoin borsası yürüttüğü iddiasıyla yedi kişiyi tutukladı..

20 ICO, Nepal’den insanların katılmasını kısıtladı.

Kuzey Kore

Güvenlik sıralaması: 1.6

Kuzey Kore’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

İki ICO, Kuzey Kore’den insanların katılmasını yasakladı.

Umman

Güvenlik sıralaması: 1.8

Umman’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir resmi kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Umman Merkez Bankası, kripto para birimleri için herhangi bir yönergenin bulunmadığını ve vatandaşların dikkatli olması gerektiğini açıkladı..

Biri orada olmasına rağmen iki ICO Ummanlıların katılmasını yasakladı.

Pakistan

Güvenlik sıralaması: 1.4

Pakistan’da kripto para birimi şu anda yasa dışı ve hükümet onu kullanan kişilere karşı operasyonlar başlattı..

Federal Gelir Kurulu, kripto para biriminin vergi kaçakçılığı ve kara para aklama için kullanılıp kullanılamayacağını araştırıyor.

Yukarıdakilerin hepsine rağmen, henüz kripto para birimleriyle ilgili özel bir yasa çıkarılmadı..

26 ICO, Pakistan’dan insanların katılımını kısıtladı, ancak ikisi burada ve bir borsa da bulunuyor.

Filistin

Güvenlik sıralaması: 2.3

Filistin’de kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Hiçbir ICO Filistin’den insanları kısıtlamadı.

Filipinler

Güvenlik sıralaması: 5.5

Filipinler’de kripto para birimi yasaldır ancak yasal ödeme olarak sınıflandırılmamıştır..

Kripto para birimiyle iş yapan hizmetler, Filipinler’in merkez bankası Bangko Sentral ng Pilipinas’a kayıtlı olmalıdır. Cezaya çarptırılamayan firmalar.

Filipinler’de altı ICO yasaklandı, ancak 16’sı ve bir borsa burada bulunuyor.

Katar

Güvenlik sıralaması: 2.1

Katar’da kripto para birimi yasa dışıdır ve bankaların kripto para birimleriyle iş yapması yasaktır.

Katar Merkez Bankası’ndaki Finansal Kurumların Gözetim ve Kontrol Bölümü, kripto para alım satımının yüksek risk ve oynaklık içerdiğini ve suçları kolaylaştırmak için kullanılabileceğini de belirtti..

Katar’da bir ICO’nun katılımı kısıtlandı.

Rusya

Güvenlik sıralaması: 6.6

Rusya’da kripto para yasaldır ve bunları yabancı para birimi olarak tanımaz.

Rus rublesi için kripto para değişimine yalnızca lisanslı operatörler aracılığıyla izin verilir.

Madencilik bir girişimcilik faaliyeti olarak kabul edilir ve bu nedenle vergilendirilebilir ve yalnızca kalifiye yatırımcıların ICO’lara katılmasına izin verilir.

Bazıları, Rusya’nın kripto para birimine katı yasalar koyacağına veya yakın gelecekte onu yasaklayacağına inanıyor..

Sekiz ICO, Rusya’dan gelen kişilerin katılımını kısıtladı, ancak 318 orada ve yedi borsa bulunuyor..

Suudi Arabistan

Güvenlik sıralaması: 3.6

Suudi Arabistan’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Suudi Arabistan Para Ajansı, herhangi bir otorite tarafından düzenlenmediği veya desteklenmediği için vatandaşları kripto para biriminin tehlikeleri konusunda uyardı..

Buna rağmen, Suudi Arabistan Para Ajansı, Riyal’in (Suudi Arabistan’ın para birimi) dijital bir versiyonunu oluşturmak için bir projeye pilotluk yapıyor, ancak bu yalnızca bankalar arasında kullanılacak.

Suudi Arabistan’da yaşayan insanlar için üç ICO kısıtlandı.

Singapur

Güvenlik sıralaması: 5.6

Singapur’da kripto para birimi yasaldır ve ICO’lar menkul kıymet olarak kabul edildiğinde Singapur Para Otoritesi tarafından düzenlenir..

Bununla birlikte, hükümetin birbirleriyle işlem yapmak için kripto para birimleri kullanan kişiler ve işletmelerle bir sorunu olmasa da, kripto para birimlerinin kendisi teknik olarak düzenlenmemiştir..

ICO’ların düzenlenmesi, kara para aklamayı ve terörün finansmanını önlemek için büyük ölçüde yürürlüktedir..

243 ICO, Singapur’daki insanlarla sınırlandırıldı, ancak 471’in yanı sıra dört borsa da orada bulunuyor.

Güney Kore

Güvenlik sıralaması: 5.1

Güney Kore’de kripto para birimi yasaldır, ancak kripto para biriminin nasıl kullanılacağına ilişkin bazı düzenlemeler oldukça katıdır..

Kripto para birimi düzenlemesi büyük ölçüde potansiyel yasadışı işlemleri tespit etmek için uygulanmaktadır, ancak çoğu durumda insanlar endişelenmeden kripto para birimi ile işlem yapabilirler..

Bununla birlikte, 2018’de Güney Kore Mali Denetleme Servisi başkanı, hükümetin kripto para birimi ticaretini destekleyeceğini ve finans kurumlarını kripto para birimi ile işlem yapmaya teşvik edeceğini söyledi..

Güney Kore’de kripto para birimine olan ilginin çok büyük olduğu da belirtilmelidir. Genel kripto para piyasasının% 30’una kadar Güney Kore’nin katkıda bulunduğu tahmin edilmektedir..

120 ICO, Güney Kore’den insanların katılımını kısıtladı, ancak burada 20’si ve beş borsası bulunuyor.

Sri Lanka

Güvenlik sıralaması: 0.8

Sri Lanka’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

47 ICO, Sri Lanka’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak iki ICO burada bulunuyor.

Suriye

Güvenlik sıralaması: 1.0

Suriye’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konu ve henüz yürürlükte herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Beş ICO, Suriye’den gelenlerin katılımını kısıtladı.

Tayvan

Güvenlik sıralaması: 3.6

Tayvan’da kripto para birimleri ‘oldukça spekülatif sanal emtialar’ olarak kabul edilir ve ICO’larda yer alan belirteçler menkul kıymetler olarak kabul edilir..

Tayvan’ın Mali Denetleme Komisyonu, bankaların ve finans kurumlarının kripto para birimi veya kripto para birimiyle ilgili hizmetleri kullanmasını yasakladı.

15 ICO, Tayvan’da yaşayan insanlarla sınırlandırıldı, ancak 19’u orada ve iki borsa.

Tacikistan

Güvenlik sıralaması: 1.1

Tacikistan’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz resmi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Tacikistan Ulusal Bankası, siber saldırılara karşı savunmasız olduğunu ve kara para aklama ve terör finansmanı için kullanılabileceğini belirterek, halkı kripto para birimi kullanma konusunda uyardı..

Üç ICO, Tacikistanlıların katılımını kısıtladı.

Tayland

Güvenlik sıralaması: 3.8

Tayland’da kripto para birimleri büyük ölçüde yasal olarak kabul edilir ve yürürlükte olan bir tür kripto para birimi düzenlemesi vardır..

Çoğu düzenleme, kripto para birimi borsaları ve ICO’larla ilgilidir. Tayland ayrıca kripto para birimlerinden de sermaye kazancı vergisi talep etmeye çalışıyor.

Kripto para birimi işlemlerini gerçekleştiren işletmelerin de ilgili makamlara kayıtlı olması gerekir..

Tayland’daki insanlardan sekiz ICO kısıtlandı, ancak orada 21 ICO bulunuyor ve bir değişim.

Doğu Timor

Güvenlik sıralaması: 1.9

Timor-Leste’de kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Doğu Timor’da bir ICO kısıtlandı.

Türkmenistan

Güvenlik sıralaması: 1.9

Türkmenistan’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Türkmenistan’da iki ICO kısıtlandı.

Türkiye

Güvenlik sıralaması: 6.0

Türkiye’de kripto para yasaldır ve düzenlenmemiştir.

Şimdiye kadar hükümet, kripto para birimlerinden gelir elde etmekle onları yasaklamaktan daha çok ilgileniyor gibi görünüyor.

İlginç bir şekilde, Türk hükümeti, bir gün ulusal bir kripto para birimi olabilecek ‘Turkcoin’ dedikleri şeyi hazırladı..

İki ICO Türkiye’deki insanlarla sınırlandırılmıştır, ancak 14’ü burada ve bir borsa merkezlidir.

Birleşik Arap Emirlikleri

Güvenlik sıralaması: 6.8

Birleşik Arap Emirlikleri’nde, kripto para birimleri ile ilgili kesin olarak herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi bulunmamakla birlikte, birçok banka kripto para birimi ile çalışan işletmelerle çalışmak istemediğinden, bunu ele geçirmek zor olabilir.

Şimdiye kadar, ülke kripto para birimine oldukça elverişli görünüyor ve kripto para birimi yasal görünüyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde 56 ICO bulunmaktadır.

Özbekistan

Güvenlik sıralaması: 4.0

Özbekistan’da kripto para birimi yasal ve kripto para birimi düzenlemesi yavaş yavaş devreye giriyor.

Ancak Özbekistan Merkez Bankası, kripto para biriminin terörizmi ve diğer suç faaliyetlerini finanse etmek için kullanılabileceği ve bu nedenle kripto para birimi işlemlerinin gerçekleşmesine izin vermemesi gerektiği inancını dile getirdi..

Üç ICO, Özbekistanlıların katılmasını kısıtladı.

Vietnam

Güvenlik sıralaması: 3.2

Vietnam’da kripto para birimi teknik olarak yasaklanmıştır ve bunu ihlal ettiği tespit edilen kullanıcılar para cezasına çarptırılabilir. Ancak, kripto para birimi düzenlemesinin yakında yürürlüğe girebileceği görülüyor.

23 ICO Vietnam’daki insanlarla sınırlandırıldı, ancak orada dokuz ICO bulunuyor ve üç borsa.

Yemen

Güvenlik sıralaması: 0.1

Yemen’de kripto para birimi hala tartışmalı bir konu ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

60 ICO, Yemen’deki insanlarla sınırlandırıldı. Yemen, kripto para biriminin benimsenmesi açısından en düşük sırada yer alıyor.

Avrupa

Genel olarak, Avrupa’nın çoğu, birkaç mikro devlet ve doğu yarısında kripto para düzenlemesi yolunda pek bir şeye sahip olmayan ülkeler ile kripto para birimine karşı dostça davranıyor..

AB’nin kripto para birimi konusunda bir politikası olmasına rağmen, Avrupa Birliği içindeki her ülke kullanım ve vergilendirme konusunda aynı yasalara sahip değildir..

Avrupa belki de şu anda en çok düzenlenen kıta, ancak kripto para düzenlemesi, kripto para biriminin nasıl tanımlandığına bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir.

Andorra

Güvenlik sıralaması: 3.6

Andorra’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Andorra’da üç ICO bulunuyor.

Arnavutluk

Güvenlik sıralaması: 2.9

Arnavutluk’ta kripto para birimi hala tartışmalı bir konu ve henüz yürürlükte herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bank of Albania, kripto para biriminin anonimliği nedeniyle kara para aklama, terörizmin finansmanı ve kaçakçılık gibi suç faaliyetlerinde kullanılabileceğini belirtti..

Bir ICO, Arnavutluk’un katılımını kısıtladı.

Ermenistan

Güvenlik sıralaması: 2.5

Ermenistan’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Şu an için, Ermenistan hükümeti, çoğu önde gelen ülke bunları kullanmamayı tavsiye ettiği için kripto para birimi ile ilgili herhangi bir yasa çıkarmanın tavsiye edilmediğine karar verdi..

Ermenistan’da iki ICO bulunuyor.

Avusturya

Güvenlik sıralaması: 7.2

Avusturya’da, kripto para birimi yasaldır, ancak yasal bir ihale veya finansal araç olarak sınıflandırılmamıştır..

Bunun yerine, Avusturya Maliye Bakanlığı kripto para birimlerini “diğer (soyut) mallar” olarak sınıflandırıyor.

Madencilik aynı zamanda diğer herhangi bir mal ürünü olarak değerlendirilmeli ve kripto para biriminden fiat’a kadar yapılan işlemler vergilendirilmez.

Görünüşe göre gelecekte daha fazla kripto para birimi düzenlemesi olabilir..

Avusturya, diğer birçok ülke gibi, vatandaşlarını kripto para birimlerine yatırım yapmanın tehlikeleri konusunda uyardı..

Avusturya’da yer alan kişiler için bir ICO kısıtlanmıştır, ancak burada 20 kişi ve bir borsa bulunmaktadır..

Azerbaycan

Güvenlik sıralaması: 2.9

Azerbaycan’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konu ve henüz yürürlükte herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Ancak, görünüşe göre Azerbaycan hükümeti kripto para birimini düzenlemenin yollarını arıyor..

Azerbaycan’da bir ICO bulunur.

Belarus

Güvenlik sıralaması: 5.6

Beyaz Rusya’da kripto para almak, satmak ve madencilik yapmak yasaldır.

ICO’lar ve kripto para birimi borsalarında henüz herhangi bir düzenleme bulunmuyor. Şimdilik kendilerini düzenleyecekler.

Madencilik ve diğer kripto para birimi işlemlerinden elde edilen gelir 2023 yılına kadar vergisizdir, ancak bazı işletmelerin yeterli sermayeye sahip olması beklenmektedir..

16 ICO, Belarusluların katılımını kısıtladı, ancak 17’si orada bulunuyor.

Belçika

Güvenlik sıralaması: 7.0

Belçika’da kripto para birimi yasaldır ve düzenlemeye tabi değildir, ancak bunlar yasal ödeme aracı olarak kabul edilmez.

Düzenlemenin gelecekte bir noktada yürürlüğe girmesi muhtemeldir, ancak şu anda Belçika kripto para düzenlemesini pazar hala çok küçük olduğu için bu kadar önemli görmüyor..

Bununla birlikte, kara para aklamayla ilgili sorunlar olduğunu belirttiler..

Belçika’da 13 ICO bulunmaktadır.

Bosna Hersek

Güvenlik sıralaması: 4.6

Bosna Hersek’te kripto para yasaldır.

Ancak Bosna Hersek Merkez Bankası, ülkenin tek para biriminin dönüştürülebilir marka olduğunu ve bunun yerine kripto para biriminin takas edilemeyeceğini söyledi..

Bugün itibariyle hükümetin kripto para birimini düzenleme planı yok.

21 ICO, Bosna Hersek’teki insanlarla sınırlıdır, ancak iki tanesi orada bulunmaktadır.

Bulgaristan

Güvenlik sıralaması: 7.4

Bulgaristan’da kripto para yasaldır.

Vergi makamları, kripto para birimi satışından kazanan kişilerin vergi ödemesi gerektiğini, ancak kripto para birimi satın alan, satan veya ödeme yapan kişiler için herhangi bir lisans gerekliliği bulunmadığını belirtti..

Bulgaristan, ulusal borcunun büyük bir kısmını ödeyecek kadar Bitcoin’e el koydu. O kadar çok ki, altın rezervlerinden daha fazla Bitcoin’e sahip.

Bulgaristan’da 34 ICO bulunmaktadır ve bir borsa.

Hırvatistan

Güvenlik sıralaması: 6.8

Hırvatistan’da, kripto para birimi yasaldır, ancak hükümet, insanların kripto para birimini kendi riskleri altında kullandıkları ve vergi ödemek zorunda kalabilecekleri konusunda uyardı..

Hırvatistan’da dokuz ICO bulunmaktadır.

Kıbrıs

Güvenlik sıralaması: 7.5

Kıbrıs’ta kripto para birimi yasaldır ve 2014 yılında kripto para biriminin yasal ödeme aracı olduğunu ilan etti.

Şu anda, kripto para birimi satın almak, satmak ve sahiplenmek için yürürlükte bir düzenleme yok ve vergi de dahil olmak üzere herhangi bir düzenleme yapma planı yok gibi görünüyor..

Kıbrıs, ICO organizatörleri ve blockchain şirketleri için çok popüler bir ülkedir.

45 ICO Kıbrıs’ta bulunmaktadır ve bir borsa.

Çek Cumhuriyeti

Güvenlik sıralaması: 7.5

Çekya’da kripto para yasaldır ve bir para biriminden ziyade bir emtia olarak kabul edilir..

Çek Ulusal Bankası, kripto para biriminin gelişimini engellemek ya da tanıtmak istemediğini söyledi..

Çekya’da 42 ICO bulunmaktadır ve bir borsa.

Danimarka

Güvenlik sıralaması: 6.7

Danimarka’da kripto para birimi yasaldır ve şu anda kripto para birimi ile ilgili herhangi bir yasa veya düzenleme bulunmamaktadır..

Madencilik KDV’den muaf olsa da, kripto para birimlerinin yatırımdan elde ettiği karlar ve zararlar vergiden düşülebilir..

ICO’lar büyük ölçüde düzenlenmemiştir, ancak belirli bir şekilde yürütülürlerse Mali Denetim Otoritesi tarafından düzenlenebilirler..

Danimarka’da sekiz ICO bulunmaktadır.

Estonya

Güvenlik sıralaması: 6.5

Estonya’da kripto para birimi yasaldır ve kripto para birimi düzenlemesi çok rahattır.

Bununla birlikte, Estonya, kara para aklama yasalarını kripto para birimlerini içerecek şekilde güncelledi ve ayda 1000 avrodan fazla iş yapan işletmelerin tanımlanması gerekiyor..

Buna ek olarak, kripto para birimini işleyen işletmelerin bir lisansı olması gerekir..

Estonya, Estcoin için kendi ICO’sunu bile başlatmaya çalıştı, ancak AB yasal ihale ilan etmedi.

Dört ICO, Estonya’dan 241 ICO’nun Estonya’da yer almasına rağmen katılımı kısıtladı..

Finlandiya

Güvenlik sıralaması: 6.5

Finlandiya’da kripto para birimi yasaldır ve bu noktada herhangi bir düzenleme getirme planı yok gibi görünse de, gelir vergisi kripto para birimine sahip olanlar için geçerlidir..

İlginç bir şekilde, Finlandiya Gümrükleri uyuşturucuyla ilgili suçlarda kullanılan Bitcoin’leri açık artırmada satabilir. Tahminen 19 milyon € değerinde.

Finlandiya’da beş ICO bulunmaktadır.

Fransa

Güvenlik sıralaması: 7,8

Fransa’da kripto para birimi yasaldır ve 2014 yılında yasaları bir araya getirmeye başladılar ve şimdiye kadar kripto para şirketlerine karşı çok arkadaş canlısı davrandılar..

Bununla birlikte, Fransa hala kripto para ticareti yapmanın tehlikeleri hakkında uyarılar yayınladı..

Fransa, bu listedeki en yüksek sıradaki ülkedir. Almanya ile birlikte Fransa, kripto para birimlerinin G20’de tartışılmasını istedi, böylece kripto para birimi düzenlemesi uluslararası düzeyde daha koordine edilebilir..

Fransa, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla araştırma yaptıkça daha sonra daha fazla kripto para birimi düzenlemesi devreye girebilir..

Bir ICO, Fransa’daki insanların katılımını kısıtladı, ancak burada 63 ICO bulunuyor ve bir borsa.

Almanya

Güvenlik sıralaması: 6.5

Almanya’da kripto para yasaldır ve finansal bir araç olarak sınıflandırılır.

Kripto para dağıtan şirketlerin Alman Federal Mali Denetleme Kurumu tarafından yetkilendirilmesi gerekir ve ICO’lar duruma göre incelenecektir..

Görünüşe göre şu an için Almanya kripto para birimlerini vergilendirmiyor çünkü para tanımlarını tam olarak kapsamıyorlar..

Beş ICO, Almanya’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak 100 kişi orada ve bir borsa.

Gürcistan

Güvenlik sıralaması: 4.0

Gürcistan’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur ve şu anda kripto para birimi yasal ödeme aracı olarak kabul edilmemektedir..

Şimdiye kadar Gürcistan Ulusal Bankası, insanları kripto para birimleriyle uğraşırken dikkatli olmaya çağırdı.

Gürcistan’da 18 ICO bulunmaktadır.

Yunanistan

Güvenlik sıralaması: 6.5

Yunanistan’da, kripto para birimi yasaldır, ancak hükümet, kripto para birimi ticaretinin tehlikeleri konusunda Avrupa denetim makamlarının uyarılarını yinelemiştir..

Yunanistan’dan beş ICO başlatıldı.

Guernsey

Güvenlik sıralaması: 2.6

Guernsey’de henüz sağlam bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu, kripto para birimi ile ilgilenen bazı şirketlerin finansal hizmetler olarak kaydolmayı reddedebileceğini belirtti..

Guernsey’de bulunan ICO’lar yok.

Macaristan

Güvenlik sıralaması: 6.4

Macaristan’da kripto para birimi yasaldır, ancak vatandaşlarını kripto para birimi ticaretinin tehlikeleri konusunda uyardı..

Macaristan’da dört ICO bulunmaktadır.

İzlanda

Güvenlik sıralaması: 5.2

İzlanda’da kripto para birimi yasal görünüyor, ancak hükümetin tavrı geçmişte biraz belirsizdi.

Kripto para biriminden elde edilen gelir vergiye tabidir. İzlanda hükümeti, enerji tüketimine dayalı olarak madencilikten elde edilen kazançları vergilendirmenin yollarını arıyor.

Altı ICO, İzlanda’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak üçü ve bir borsa orada bulunuyor..

Man Adası

Güvenlik sıralaması: 3.7

Man Adası’nda bazı kripto para birimi düzenlemeleri var ve ICO’ların kara para aklama ile mücadele yasalarına uyması gerekiyor..

Birçok işletme Bitcoin ile ödeme kabul ederek adaya ‘Bitcoin Adası’ takma adını kazandırır. Bu tür işletmeler Man Adası Finansal Hizmetler Kurumu tarafından düzenlenir.

Man Adası, verileri depolamak için blockchain teknolojisini kullanan dünyadaki ilk hükümetlerden biridir. Ayrıca kumar yasalarını kripto para birimini içerecek şekilde değiştirdi..

Man Adası’nda 12 ICO bulunmaktadır.

İrlanda

Güvenlik sıralaması: 6,9

İrlanda’da kripto para yasaldır, ancak ülkenin biraz bekle ve gör yaklaşımı var gibi görünmektedir..

Sermaye kazancı vergisi, kripto para birimi işlemleri için geçerlidir, ancak yalnızca bir kişi işlemden kazanç sağladığında.

ICO’larla ilgili olarak, bir ICO devredilebilir güvenlik olarak görülüyorsa, düzenlenecektir..

İlginç bir şekilde İrlanda, turizm endüstrisine yardımcı olmak için bir kripto para birimi olan Irishcoin’i yarattı ve ülkenin bazı bölgelerinde kabul görüyor..

Bir ICO, İrlanda’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak 28 kişi orada bulunuyor.

İtalya

Güvenlik sıralaması: 6.8

İtalya’da kripto para yasaldır.

Kripto para birimi alım satımından elde edilen kar ve zarar vergilendirilebilir, ancak kripto para birimine sahip olanlar vergiye tabi değildir..

Bir ICO, İtalya’dan gelen kişilerin katılımını kısıtladı, ancak 20 kişi orada bulunuyor.

Jersey

Güvenlik sıralaması: 2.8

Jersey’de, kripto para biriminin büyük ölçüde kabul edildiği ve hükümetin dostça kripto para birimi düzenlemesi uygulamak istediği görülüyor..

Büyük ölçüde, düzenlemeyi yalnızca kara para aklamayı ve terörün finansmanını önlemek için önemli görüyorlar. Bu noktada yeniliği engelleyebilecek aşırı külfetli olmak istemiyorlar..

Bir ICO Jersey’de yer almaktadır.

Kosova

Güvenlik sıralaması: 2.0

Kosova’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konu ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bir ICO, Kosovalıların katılmasını kısıtladı.

Letonya

Güvenlik sıralaması: 3.2

Letonya’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur, ancak bazı kripto para birimi düzenlemeleri yürürlüktedir. Teknik olarak, sahip olunması ve ticareti yasal görünmektedir, ancak yasal ihale olarak görülmemektedir..

Letonya ayrıca kara para aklama yasalarını kripto para birimlerini içerecek şekilde güncelledi.

İki ICO, Letonya’dan gelen kişilerin katılımını kısıtladı, ancak 26 kişi orada bulunuyor.

Lihtenştayn

Güvenlik sıralaması: 3.7

Lihtenştayn’da henüz sağlam bir kripto para birimi düzenlemesi yok ve hala hangi yasaların onları düzenlemesi gerektiğini tanımlıyor gibi görünüyor..

ICO’lar, bu şekilde tanımlanırlarsa finansal araçlar olarak düzenlenebilir..

Liechtenstein’da 14 ICO bulunmaktadır.

Litvanya

Güvenlik sıralaması: 6,9

Litvanya’da Bank of Lithuania, finansal hizmetlerin kripto para birimiyle bağlantısının kesilmesi gerektiğini ve onlara veya onlarla hizmet sağlamamasını tavsiye etti..

Buna rağmen Litvanya, büyük olasılıkla blockchain teknolojisini kullanacak dünyanın ilk dijital toplayıcısını yaratma planlarına sahip..

Litvanya’da 33 ICO bulunmaktadır.

Lüksemburg

Güvenlik sıralaması: 6.5

Lüksemburg’da kripto para birimi yasaldır, ancak kripto para birimi düzenlemesinin yolu çok azdır..

Bu arada, Lüksemburg’un Finans Sektörü İzleme Komisyonu, kripto para birimiyle ilgili riskler hakkında bir uyarı yayınladı..

Bununla birlikte, Lüksemburg kripto para birimini para birimi olarak kabul ediyor gibi görünüyor ve kripto para birimi ile çalışan işletmeler, diğer finans kurumları ile aynı yasalara tabidir..

Bir ICO, Lüksemburglu kişilerin katılmasını kısıtladı, ancak 11 kişi orada bulunuyor..

Malta

Güvenlik sıralaması: 7.4

Takma adı ‘Blockchain Island’ olan Malta, kripto para birimi düzenlemesinde en liberal ülkelerden biridir ve kripto para birimi tamamen yasaldır.

Malta hükümeti, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi konusunda çok olumlu, ancak daha fazla düzenleme gelmesi muhtemel olsa da, kripto para birimine dost olacağına inanılıyor..

Yakın zamanda dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Japonya’dan buraya taşındı.

84 ICO Malta’da ve iki borsa.

Moldova

Güvenlik sıralaması: 1.2

Moldova’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok. Şimdiye kadar, hükümet bunları kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye etti.

Ayrılıkçı Transdinyester bölgesinde madencilik yasallaştırıldı ve madencilerin kendi sınırları içinde gelişmesine yardımcı olmaya istekli görünüyor..

Altı ICO, Moldova’daki insanlarla sınırlandırıldı.

Monako

Güvenlik sıralaması: 3.0

Monako’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Monako’da iki ICO bulunmaktadır.

Karadağ

Güvenlik sıralaması: 2.2

Karadağ’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konu ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bir ICO, Karadağlıların katılımını kısıtladı, ancak bir ICO burada bulunuyor.

Hollanda

Güvenlik sıralaması: 7.3

Hollanda’da kripto para yasaldır ve sözde 500.000 hanenin Hollanda’da kripto para birimi vardır..

Hollanda kripto para birimini oldukça iyi anlıyor gibi görünüyor ve De Nederlandsche Bank, DNBcoin adını verdiği şeyi bile denedi..

Uygun olacağına inanılıyor olsa da, düzenleme yakında yürürlüğe girecektir..

Hollanda’da 95 ICO bulunmaktadır ve bir borsa.

Kuzey Makedonya

Güvenlik sıralaması: 4.7

Kuzey Makedonya’da kripto para birimi yasal olsa da,.

Makedonya Ulusal Bankası, Makedonların yurtdışından banka hesaplarına veya menkul kıymetlere sahip olmalarına izin verilmediğini söyledi, bu da onlara kripto para birimine izin verilmediği anlamına geliyor..

Dokuz ICO, Makedonya’dan insanların katılımını kısıtladı, ancak ikisi burada bulunuyor.

Norveç

Güvenlik sıralaması: 5.3

Norveç’te, kripto para birimi tanınmasa da yasaldır.

Kripto para birimi, sermaye kazancı olarak vergilendirilir, ancak kayıplar düşülür ve kripto para birimi satışı KDV’den muaftır..

Dört ICO, Norveç’ten insanların katılmasını kısıtladı, ancak orada dokuz ICO bulunuyor.

Polonya

Güvenlik sıralaması: 6,9

Polonya’da, kripto para birimi yasaldır, ancak yasal ödeme olarak kabul edilmezler.

Kripto para birimi gelir vergisine tabidir ve kripto para biriminin devri bir mülk devri olarak görülür ve bu nedenle% 1’lik bir vergi ödenmesi gerekir..

Endişe verici bir şekilde, Başbakan Morawiecki 2018’de ya kripto para birimini yasaklayacaklarını ya da bunun için düzenleme geliştireceklerini söyledi..

36 ICO Polonya’da ve bir borsa merkezlidir.

Portekiz

Güvenlik sıralaması: 6.1

Portekiz’de kripto para birimi yasaldır ve henüz herhangi bir düzenleyici çerçeve yoktur..

Bununla birlikte, Portekiz Federal Rezerv Bankası, düzenleme eksikliği nedeniyle kripto para birimi kullanma konusunda uyarıda bulundu..

Portekiz’de altı ICO bulunmaktadır.

Romanya

Güvenlik sıralaması: 6.7

Romanya’da kripto para yasaldır, ancak Romanya Ulusal Bankası finans kurumlarını kripto para birimiyle uğraşmaktan caydırmıştır..

Bu nedenle birkaç kripto para birimi borsası kapatıldı.

Kripto para biriminden elde edilen gelir Romanya’da vergilendirilebilir.

Romanya’da 25 ICO bulunmaktadır.

San Marino

Güvenlik sıralaması: 2.1

San Marino’da kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

San Marino’da ICO yok.

Sırbistan

Güvenlik sıralaması: 1.3

Sırbistan’da, kripto para birimi yasal ihale olarak kabul edilmiyor ve henüz herhangi bir düzenleme yok, ancak düzenlemeleri yürürlüğe koymak için diğer ülkelerle birlikte çalışmaya istekli olduğunu söyledi..

29 ICO, Sırbistan’dan gelen kişilerin katılımını kısıtladı, ancak yedi kişi orada bulunuyor.

Slovakya

Güvenlik sıralaması: 5.6

Slovakya’da kripto para birimi yasaldır ve Maliye Bakanlığı kripto para biriminden elde edilen gelirin vergilendirilmesi gerektiğini söyledi..

Kripto para birimi, paradan ziyade kısa vadeli finansal varlıklar olarak kabul edilir ve kripto para birimi satın almak da vergiye tabidir..

Bir ICO, Slovakya’daki insanlarla sınırlıdır, ancak orada dört kişi bulunur.

Slovenya

Güvenlik sıralaması: 7.6

Slovenya’da kripto para birimi yasaldır ve henüz kripto para düzenlemesi yolunda pek bir şey yoktur.

Madencilikle uğraşan veya kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kullanan işletmeler vergiye tabidir..

2018’de Slovenya Bankası, halkı kripto para biriminin tehlikeleri konusunda uyardı ve kısa bir süre sonra bazı bankalar ATM’lerde kripto para birimi satmayı bıraktı..

Ayrıca, Slovenya Merkez Bankası başkanının da bir çıkar çatışması olabilecek finansal istikrar kurulundan sorumlu olduğu belirtilmelidir..

44 ICO Slovenya’da bulunmaktadır.

ispanya

Güvenlik sıralaması: 6.5

İspanya’da kripto para birimi yasaldır ve işlemlerden elde edilen kazançlar vergiden muaf olsa da vergilendirilebilir..

Bununla birlikte, İspanya hala yatırımcıları kripto para birimleriyle gelen tehlikeler konusunda uyardı..

Bir ICO, İspanya’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak orada 37 ICO bulunuyor ve bir borsa.

İsveç

Güvenlik sıralaması: 6.0

İsveç’te kripto para yasaldır ve para olarak görülmese de İsveç Mali Denetleme Kurumu tarafından düzenlenir..

Genel olarak, kripto para birimi madenciliği vergiden muaftır ve kripto para birimi KDV’den muaftır..

İlginç bir şekilde, İsveç hala erken aşamalarda olmasına rağmen bir “e-para birimi” başlatma fikrini araştırıyor..

İsveç’te olan bir başka ilginç şey de, hükümetin borçlulardan kripto para birimini ele geçirmeye başlamasıdır..

Bir ICO, İsveç’ten insanların katılımını kısıtladı, ancak 11 orada ve bir borsa bulunuyor.

İsviçre

Güvenlik sıralaması: 6.3

İsviçre’de kripto para birimi yasaldır ve nispeten iyi durumda.

Zug ve Tucino’da, kripto para biriminde ödemeler devlet kurumları için bile yasaldır ve şu anda ICO’larla ilgili herhangi bir düzenleme yoktur, ancak bazı durumlarda bir bankacılık lisansına ihtiyaç duyulabilir..

İsviçre, dünyadaki en kripto para dostu ülkelerden biri olarak biliniyor. Ethereum Vakfı ve Libra Derneği’nin kendilerini orada merkezileştirmesine önderlik etti..

Gelecekte bir noktada daha kapsamlı kripto para birimi düzenlemesi uygulanabilir..

Üç ICO, İsviçre’den insanların katılımını kısıtladı, ancak 238 orada ve iki borsa bulunuyor..

Birleşik Krallık

Güvenlik sıralaması: 6.2

Birleşik Krallık’ta kripto para birimi yasaldır ve henüz belirli bir düzenleme yoktur. Bununla birlikte, insanların uyması gereken bir dizi vergi kanunu vardır..

Kripto para, yabancı para olarak görülüyor (yasal ödeme aracı olmasa da) ve onu bir emtia veya finansal araç olarak gören birçok ülkeye kıyasla nasıl vergilendirildiğini etkiliyor..

Bir tedarikçiden satın alındığında kripto para birimine KDV uygulanır.

Döviz kurları için kurumlar vergisi uygulanır ve gelir vergisi tüzel kişiliği olmayan şirketler tarafından ödenmelidir..

İngiltere’nin en büyük dezavantajlarından biri, ICO’ların katı bir şekilde düzenlenmiş olmasıdır..

11 ICO Birleşik Krallık’tan insanlarla sınırlıdır, ancak 421 orada ve altı borsa bulunmaktadır..

Ukrayna

Güvenlik sıralaması: 5.8

Ukrayna’da kripto para birimi yasaldır ve para olarak kabul edilmese de yürürlükte herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Önümüzdeki birkaç yıl içinde herhangi bir düzenleme yapılmazsa Ukrayna kripto para birimini yasaklamayı düşündüğü için durum kolayca değişebilir..

Bununla birlikte, şu anda kripto para birimi madenciliği vergilendirilmiyor ve ICO’larla ilgili herhangi bir yasa bulunmuyor..

Beş ICO, Ukrayna’dan gelen kişilerin katılımını kısıtladı, ancak 39’u ve üç borsası orada bulunuyor..

Kuzey Amerika

kuzey amerika ülkeleri haritası

ABD, kripto para düzenlemesi açısından Kuzey Amerika’daki en ilerici ülkedir.

Orta Amerika ve Karayipler’in çoğu, Kosta Rika ve Jamaika gibi birkaç istisna dışında geride kalıyor.

Kuzey Amerika’da kripto para birimi konusunda sert bir tavır sergileyen birkaç istisna var. Büyük ölçüde olsa da, düzenleme yok.

Anguilla

Güvenlik sıralaması: 3.4

Anguilla’da kripto para birimi, halihazırda yürürlükte olan bazı kripto para düzenlemeleri olmasına rağmen, çoğunlukla ICO’larla ilgili olmasına rağmen hala tartışmalı..

Anguilla, bazı ICO’ları düzenlemek için Anguilla Hizmet Jetonu Teklif Yasası’nı getirirken, diğerleri menkul kıymetlerin mevcut düzenleme tarafından düzenleneceğini düşündü..

Anguilla’daki ICO’ların bir kayıt ücreti ödemesi ve topladıkları toplam miktar üzerinden% 1.5’lik bir vergi ödemesi gerekecek..

Anguilla, ECCB’nin (Doğu Karayip Merkez Bankası) kendi ulusal para biriminin yanı sıra kripto para birimini test etme pilotunun bir parçasıdır..

Anguilla’da iki ICO bulunmaktadır.

Antigua ve Barbuda

Güvenlik sıralaması: 2.8

Antigua ve Barbuda’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok, ancak gelecekte bir miktar olabilir ve ICO’lara izin veriliyor..

Devlet, devlet destekli olmasa da Antigua ve Barbuda Development Coin’nin geliştirilmesini destekledi..

Antigua ve Barbuda, ECCB’nin kendi ulusal para birimlerinin yanı sıra kripto para birimini test etme pilotunun bir parçası..

Bir ICO, Antigua ve Barbuda’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Aruba

Güvenlik sıralaması: 2.5

Aruba’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

İki ICO, Aruba’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Bahamalar

Güvenlik sıralaması: 3.1

Bahamalar’da kripto para birimi hala tartışmalı ve düzenleme, bir kripto para biriminin güvenlik, para birimi veya emtia olarak tanımlanıp tanımlanmamasına bağlı..

Bahamalar hükümeti, işlemleri basitleştirmek için blockchain teknolojisini kullanmak istiyor.

Bahamalar ayrıca kripto para biriminin kara para aklama ve terör finansmanı için kullanılmasını önlemek için bir yasa tasarısı uygulamaya çalışıyor..

Bahamalar ayrıca Bahamalar Merkez Bankası altına kripto para birimleri getirebilir ve Bahama dolarının dijital bir versiyonunu tanıtabilir..

Bahamalar’daki iki ICO’nun katılımı kısıtlandı, ancak altısı orada bulunuyor.

Barbados

Güvenlik sıralaması: 3.4

Barbados’ta kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Barbados yakında Bitt Inc adlı bir şirket aracılığıyla Barbados dolarına bağlanacak kendi kripto para birimini oluşturabilir..

Bir ICO, Barbados’tan insanların katılmasını kısıtladı, ancak burada dört ICO bulunuyor.

Belize

Güvenlik sıralaması: 3.2

Belize’de kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Ticaret yapan şirketler, Belize Uluslararası Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından düzenlenir, ancak kripto para birimi ile ilgili herhangi bir düzenlemeleri yoktur..

Yedi ICO, Belize’li kişilerin katılmasını kısıtladı, ancak 41 kişi orada bulunuyor.

Bermuda

Güvenlik sıralaması: 3.3

Bermuda’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bir ICO, Bermuda’daki kişilerin katılmasını kısıtladı, ancak orada dört ICO bulunuyor..

Bonaire

Güvenlik sıralaması: 2.9

Bonaire’de kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Hiçbir ICO, Bonaire’den insanları kısıtlamadı.

Britanya Virjin Adaları

Güvenlik sıralaması: 4.0

Britanya Virjin Adaları’nda, kripto para birimi hala tartışmalı ve mevcut bazı düzenlemelerin geçerli olduğu öne sürülmesine rağmen, henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi bulunmuyor..

İki ICO, Britanya Virjin Adaları’ndan kişilerin katılımını kısıtladı, ancak 62’si orada ve iki borsa.

Kanada

Güvenlik sıralaması: 4.4

Kanada’da kripto para birimine sahip olmak ve kullanmak yasaldır, ancak birçok banka banka veya kredi kartlarıyla kripto para satın almayı mümkün kılmamıştır..

Sözde bu yasak, düzenleyiciler kripto para birimini daha iyi anlayana kadar sadece geçicidir. Sağlam kripto para birimi düzenlemesi henüz gelmedi ve kripto para birimi de yasal ödeme aracı olarak görülmüyor.

Kripto para birimi ayrıca gelir vergisine tabidir ve bir emtia olarak kabul edilir..

153 ICO, Kanada’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak 100 orada bulunuyor ve iki borsa.

Cayman Adaları

Güvenlik sıralaması: 3.1

Cayman Adaları’nda henüz belirli bir kripto para birimi düzenlemesi yoktur, ancak mevcut yasalar belirli durumlarda uygulanabilir olabilir..

Bunlar kara para aklama, menkul kıymetler ve elektronik işlemlerle ilgili yasalar olabilir.

16 ICO, Cayman Adaları’ndan katılımı kısıtladı, ancak 101 kişi orada bulunuyor.

Kosta Rika

Güvenlik sıralaması: 6,9

Kosta Rika’da, kripto para birimi yasaldır, ancak yasal para veya hatta yabancı para olarak kabul edilmemektedir..

Kosta Rika Merkez Bankası kripto para birimi konusunda uyarılar yayınlarken, kripto para birimlerini ödemeler için düzenlemek veya denetlemek istemediğini de söyledi..

Kosta Rika’da 11 ICO bulunmaktadır.

Küba

Güvenlik sıralaması: 0.8

Küba’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte olan bilinen bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

88 ICO, Küba’dan insanların katılmasını yasakladı.

Curacao

Güvenlik sıralaması: 3.0

Curaçao’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bir ICO, Curaçao’da yer almaktadır.

Dominika

Güvenlik sıralaması: 2.2

Dominika’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Dominika, ECCB’nin kendi ulusal para biriminin yanı sıra kripto para birimini test etme pilotunun bir parçasıdır..

İki ICO, Dominika’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Dominik Cumhuriyeti

Güvenlik sıralaması: 2.8

Dominik Cumhuriyeti’nde kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur. Kripto para birimi yasal ödeme aracı olarak kabul edilmez ve finans kuruluşlarının bunu işlemler için kullanmasına izin verilmez..

Bireyler yine de kendi riskleri altında kripto para birimini kullanabilir.

İki ICO, Dominik Cumhuriyeti’nden insanların katılımını kısıtladı, ancak üç kişi orada bulunuyor.

El Salvador

Güvenlik sıralaması: 1.6

El Salvador’da kripto para birimi hala tartışmalı ve yasal ödeme aracı olarak kabul edilmiyor. ICO’lar da teknik olarak yasaktır.

Dört ICO, El Salvador’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Grönland

Güvenlik sıralaması: 2.6

Grönland’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Grönland’da hiçbir ICO yok.

Grenada

Güvenlik sıralaması: 2.6

Grenada’da şu anda kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir düzenleme yoktur, ancak ECCB’nin kendi ulusal para biriminin yanı sıra kripto para birimini test etme pilotunun bir parçasıdır..

Bir ICO, Grenada’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Guadeloupe

Güvenlik sıralaması: 2.6

Guadeloupe’de hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Hiçbir ICO, Guadeloupe’den insanların katılmasını kısıtlamadı.

Guatemala

Güvenlik sıralaması: 2.0

Guatemala’da kripto para birimi tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Kripto para birimleri yasal para veya hatta döviz olarak kabul edilmez ve Vatandaşlar kripto para biriminin tehlikeleri konusunda uyarılır..

İki ICO, Guatemalalıların katılmasını kısıtladı.

Haiti

Güvenlik sıralaması: 1.5

Haiti’de kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Beş ICO, Haiti’den insanların katılmasını kısıtladı.

Honduras

Güvenlik sıralaması: 1.9

Honduras’ta kripto para birimi hala tartışmalı bir konu ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Honduras Merkez Bankası, kripto para birimlerini desteklemediğini ve vatandaşların bunları kendi riskleri altında ele aldığını söyledi..

İki ICO, Honduraslıların katılmasını kısıtladı.

Jamaika

Güvenlik sıralaması: 5.8

Jamaika’da kripto para birimi yasaldır, ancak yasal ihale veya döviz olarak kabul edilmemektedir ve hükümet bunlarla ilgili riskler konusunda uyarıda bulunmuştur..

Bir ICO, Jamaika’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak biri orada bulunuyor.

Martinik

Güvenlik sıralaması: 2.4

Martinik’te kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Martinik’te hiçbir ICO yok.

Meksika

Güvenlik sıralaması: 6.7

Meksika’da kripto para yasaldır ve Merkez Bankası tarafından düzenlenir.

Meksika, kara para aklama yasalarını kripto para birimini içerecek şekilde güncelledi ve kripto para birimiyle ilgili hizmetler sunan şirketler, bunlarla ilişkili riskleri açıklamalıdır..

Bir ICO, Meksika’dan katılımı kısıtladı, ancak 14 kişi orada ve bir borsa.

Montserrat

Güvenlik sıralaması: 2.4

Montserrat’ta, kripto para birimi düzenlemesiyle ilgili belirli bir yasa yoktur..

Montserrat, ECCB’nin kendi ulusal para biriminin yanı sıra kripto para birimini test etme pilotunun bir parçasıdır..

Montserrat’ta hiçbir ICO bulunmuyor.

Nikaragua

Güvenlik sıralaması: 4.6

Nikaragua’da kripto para birimi yasaldır.

İki ICO, Nikaragua’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Panama

Güvenlik sıralaması: 2.6

Panama’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Dört ICO, Panama’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak 15 orada ve iki borsa bulunuyor..

Saint Kitts ve Nevis

Güvenlik sıralaması: 3.2

St Kitts ve Nevis’te kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

St Kitts ve Nevis, ECCB’nin kendi ulusal para birimlerinin yanı sıra kripto para birimini test etme pilotunun bir parçası..

St Kitts ve Nevis’te bir ICO kısıtlanmıştır, ancak 14 tanesi burada bulunmaktadır.

Saint Lucia

Güvenlik sıralaması: 2.1

St Lucia’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

St Lucia, ECCB’nin kendi ulusal para biriminin yanı sıra kripto para birimini test etme pilotunun bir parçasıdır..

Bir ICO, St Lucia’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak biri orada bulunuyor.

Aziz Martin

Güvenlik sıralaması: 2.2

Saint Martin’de kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Hiçbir ICO, Saint Martin’den insanların katılmasını kısıtlamadı.

Saint Vincent ve Grenadinler

Güvenlik sıralaması: 2.8

St Vincent ve Grenadinler’de kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

St Vincent ve Grenadinler, ECCB’nin kendi ulusal para birimlerinin yanı sıra kripto para birimini test etme pilotunun bir parçası..

Bir ICO, St Vincent ve Grenadinler’den insanların katılmasını kısıtladı, ancak orada dört ICO ve bir borsa bulunuyor..

Sint Maarten

Güvenlik sıralaması: 2.2

Sint Maarten’de kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok

Hiçbir ICO, Sint Maarten’den insanların katılmasını kısıtlamadı.

Trinidad ve Tobago

Güvenlik sıralaması: 3.3

Trinidad ve Tobago’da kripto para birimi yasaldır, ancak hükümet ICO’ları onaylamaz ve bunlarla ilgili sayısız riske atıfta bulunur..

27 ICO, Trinidad ve Tobago’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Turks ve Caicos Adaları

Güvenlik sıralaması: 2.7

Turks ve Caicos Adaları’nda kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Turks ve Caicos Adaları’nda üç ICO bulunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri

Güvenlik sıralaması: 7.5

ABD’de kripto para yasaldır, ancak düzenleme belki de dünyadaki en katıdır.

Bu nedenle, kripto para birimleriyle ilgilenen birçok uluslararası şirket Amerikan vatandaşlarına hizmet sunmamaktadır..

ABD belki de izlenmesi gereken en önemli ülkedir, çünkü uygulanan kripto para birimi düzenlemesi muhtemelen müttefikleri ve dünyanın geri kalanı tarafından takip edilecektir.

Diğer birçok ülke gibi, ABD de büyük ölçüde kara para aklamayı engellemek ve terörist finansmanına karşı koymakla ilgileniyor, bu yüzden kripto para birimleri, özellikle de ICO’lar konusunda çok katı..

Farklı eyaletlerde, kripto para biriminin nasıl kullanılacağına dair farklı yasalar olabilir. Örneğin, New York’taki BitLicense.

Kripto para borsaları için de ağır gereksinimler mevcuttur ve kripto para birimi para birimi değil, mülk olarak kabul edilir. Vergiler ayrıca kripto para birimleri için de geçerlidir.

ABD’de 1.475 ICO kısıtlanmıştır, ancak 681 orada bulunur ve 15 borsa.

Amerika Birleşik Devletleri Virgin Adaları

Güvenlik sıralaması: 2.8

ABD Virgin Adaları’nda kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte olan herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

ABD Virjin Adalarında ICO yok.

Okyanusya

okyanusya ülkeleri haritası

Avustralya ve Yeni Zelanda, Pasifik ada ülkelerinin çoğunun bu noktada düzenleme yolunun çok az olduğu Okyanusya’daki kripto para birimi düzenlemesinin yolunu büyük ölçüde yönetiyor..

Amerikan Samoası

Güvenlik sıralaması: 1.9

Amerikan Samoası’nda kripto para birimi hala tartışmalı bir konudur ve şu anda bu noktada kripto para birimi düzenlemesi yoktur..

Üç ICO, Amerikan Samoası’ndan insanların katılmasını kısıtladı.

Avustralya

Güvenlik sıralaması: 6.7

Avustralya’da kripto para yasaldır, ancak ne para ne de yabancı para olarak görülmemektedir..

10.000 ABD Doları eşdeğerinden fazla işlem yapılırsa, bunlar sermaye kazancı vergisine uygulanabilir. Mal ve hizmet vergisi de geçerlidir.

Maden şirketlerinin de vergi ödemesi gerekiyor.

Avustralya, kara para aklama ve terörle mücadele yasalarını kripto para borsalarını düzenlemeye dahil edecek şekilde değiştirdi. Şüpheli işlemleri bildirmeleri gerekecek.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu da vatandaşları kripto para ticareti yapmanın tehlikeleri konusunda uyardı..

12 ICO, Avustralya’dan katılımı kısıtladı, ancak 99’u orada ve dört borsa.

Mikronezya Federe Devletleri

Güvenlik sıralaması: 2.0

Mikronezya Federal Devletleri’nde, kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

İki ICO, Mikronezya Federal Devletleri’nden kişilerin katılmasını kısıtladı.

Fiji

Güvenlik sıralaması: 2.6

Fiji’de kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bir ICO, Fiji’li kişilerin katılmasını kısıtladı.

Fransız Polinezyası

Güvenlik sıralaması: 3.0

Fransız Polinezyası’nda kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bir ICO, Fransız Polinezyası’nda yer almaktadır.

Guam

Güvenlik sıralaması: 1.7

Guam’da kripto para birimi tartışmalı ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Üç ICO, Guamlıların katılmasını kısıtladı.

Kiribati

Güvenlik sıralaması: 2.5

Kiribati’de kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Kiribati’de ICO yok.

Marşal Adaları

Güvenlik sıralaması: 3.2

Marshall Adaları’nda kripto para birimi düzenlemesi gri bir alanda yer alırken, ülke SOV adı verilen kendi kripto para birimini yaratıyor..

SOV, ABD dolarının yanında çalışacak ve borçlar, kamu masrafları, vergiler ve harçlar için kullanılabilecek. Gelecekte bir noktada, SOV için de bir ICO olacak.

Bir ICO, Marshall Adaları halkıyla sınırlandırıldı, ancak oradan yedi tane başlatıldı.

Nauru

Güvenlik sıralaması: 1.5

Nauru’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

İki ICO, Nauru’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Yeni Kaledonya

Güvenlik sıralaması: 1.7

Yeni Kaledonya’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

İki ICO, biri orada olmasına rağmen Yeni Kaledonya’dan insanların katılmasını kısıtladı..

Yeni Zelanda

Güvenlik sıralaması: 5.0

Yeni Zelanda’da kripto para birimi yasaldır, ancak kripto para birimi düzenlemesi henüz tam olarak net değildir.

Bir ICO’nun nasıl kategorize edildiğine bağlı olarak, farklı kurallar geçerli olabilir ve ayrıca kripto para biriminin nasıl vergilendirileceği henüz net değildir, bazıları bunun altına benzer şekilde yapılması gerektiğini iddia eder.

29 ICO, Yeni Zelanda’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak sekiz tanesi orada ve dört borsa.

Palau

Güvenlik sıralaması: 2.1

Palau’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bir ICO, Palau’daki kişilerin katılmasını kısıtladı.

Papua Yeni Gine

Güvenlik sıralaması: 1.4

Papua Yeni Gine’de kripto para birimi tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Üç ICO, Papua Yeni Gine’den insanların katılmasını kısıtladı.

Samoa

Güvenlik sıralaması: 1.7

Samoa’da kripto para birimi hala tartışmalı ve hükümet vatandaşlarını ilgili riskler konusunda uyardı, ancak henüz yürürlükte olan bir kripto para birimi düzenlemesi yok..

Üç ICO, Samoalıların katılımını kısıtladı, ancak ikisi orada bulunuyor.

Solomon Adaları

Güvenlik sıralaması: 2.2

Solomon Adaları’nda kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Solomon Adalarında ICO yok.

Tonga

Güvenlik sıralaması: 1.5

Tonga’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

İki ICO, Tonga’dan insanların katılmasını kısıtladı.

Tuvalu

Güvenlik sıralaması: 2.1

Tuvalu’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Tuvalu’da ICO yok.

Vanuatu

Güvenlik sıralaması: 0.6

Vanuatu’da kripto para birimi hala tartışmalı ve yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

39 ICO, Vanuatu’dan insanların katılımını kısıtladı, ancak ikisi orada bulunuyor.

Güney Amerika

güney amerika ülkeleri haritası

Güney Amerika’da, kendi kripto para birimini yaratan Arjantin ve Venezuela gibi bazı ülkeler kripto para birimini benimseme konusunda çok ileride.

Bu arada kuzeybatı, Bolivya ve Ekvador’da kripto para birimi yasadışı.

Arjantin

Güvenlik sıralaması: 7.0

Arjantin’de, kripto para birimi yasaldır, ancak yasal para birimi veya yasal para birimi olarak kabul edilmezler.

Arjantin’in yabancı para birimleri üzerinde sıkı kontrolleri olduğu biliniyor ve bu da halkın kripto para birimine olan ilgisini artırdı..

Şimdiye kadar kripto para birimi ile ilgili herhangi bir düzenleme yok, ancak kripto para birimi alım satımından elde edilen kazançlar vergilendirilebilir.

Arjantin’de yedi ICO ve bir borsa bulunmaktadır.

Bolivya

Güvenlik sıralaması: 1.1

Bolivya’da kripto para birimi yasa dışıdır ve Merkez Bankası vatandaşları kripto para birimiyle ilişkili tehlikeler konusunda uyardı..

31 ICO, Bolivya’dan insanların katılımını kısıtladı.

Brezilya

Güvenlik sıralaması: 6.6

Brezilya’da kripto para birimi yasaldır ve düzenleme şu anda mevcut değildir ve hükümet vatandaşlarını kripto para birimiyle ilişkili tehlikeler konusunda uyardı..

İlginç bir şekilde, Brezilya’nın eski başkanlarından biri kripto para birimlerine para aklamaktan hapse atıldı. Ancak bu, insanların algısını değiştirmek için çok az şey yapmış gibi görünüyor..

Üç ICO, Brezilya’dan insanların katılmasını kısıtladı, ancak 12’si ve altı borsası orada bulunuyor..

Şili

Güvenlik sıralaması: 6.8

Şili’de, kripto para birimi yasaldır, ancak belirli bir yasal tanıma ve herhangi bir otorite tarafından düzenlenmemesine rağmen.

Şili’de yedi ICO bulunur ve bir borsa.

Kolombiya

Güvenlik sıralaması: 5.0

Kolombiya’da, kripto para biriminin yasal durumu tam olarak net değil, ancak yasal bir ihale veya hatta bir güvenlik olarak görülmüyor ve henüz yürürlükte bir kripto para birimi düzenlemesi bulunmuyor..

Kolombiya Mali Müfettişliği, vatandaşları kripto para birimiyle ilişkili riskler konusunda uyardı.

Kolombiya’da dört ICO bulunmaktadır.

Ekvador

Güvenlik sıralaması: 1.3

Ekvador’da kripto para birimi yasa dışıdır ve yasal ödeme aracı olarak kabul edilmez.

Teknik olarak konuşursak, Ekvador kendi ülkelerindeki insanların internet üzerinden kripto para satın almasını engelleyemez..

Ekvador Merkez Bankası, kripto para birimiyle ilgili bazı riskleri de vurguladı..

27 ICO, Ekvadorluların katılımını kısıtladı, ancak orada bir ICO bulunuyor.

Falkland adaları

Güvenlik sıralaması: 2.7

Falkland Adaları’nda kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Falkland Adaları’nda ICO bulunmuyor.

Fransız Guyanası

Güvenlik sıralaması: 2.7

Fransız Guyanası’nda kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Fransız Guyanası’nda ICO yok.

Guyana

Güvenlik sıralaması: 1.2

Guyana’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

12 ICO, Guyanalıların katılmasını kısıtladı.

Paraguay

Güvenlik sıralaması: 2.4

Paraguay’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bir ICO Paraguay’da yer almaktadır.

Peru

Güvenlik sıralaması: 2.7

Peru’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Peru’da iki ICO bulunmaktadır.

Surinam

Güvenlik sıralaması: 1.1

Surinam’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz yürürlükte herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Üç ICO, Surinam’daki kişilerin katılımını kısıtladı.

Venezuela

Güvenlik sıralaması: 4.2

Venezuela’da kripto para birimi yasaldır, ancak bu noktada kripto para birimi düzenlemesi net değildir.

ABD yaptırımlarını aşmak için Venezuela, Venezuela petrolünün değeri ile desteklenen Petro adlı kendi kripto para birimini yarattı..

Venezuela, zamanla Petro’nun tüm işlemler için yasal ihale haline geleceğini umuyor.

16 ICO, Venezuela’dan insanların katılımını kısıtladı, ancak üçü orada ve bir borsa.

Uruguay

Güvenlik sıralaması: 2.2

Uruguay’da kripto para birimi hala tartışmalı ve henüz herhangi bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bir ICO Uruguay’da yer almaktadır.

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

  • Cryptocurrency düzenlemesi kıtalar arasında değişir. Bazı bölgeler diğerlerinden daha profesyonel kripto para birimidir.
  • Bazı ülkeler kripto para birimlerini düzenlememeyi seçti. Bu, endüstrinin bu ülkelerde gelişmesine izin verdi.
  • Fransa, uygunluk açısından en yüksek sıradaki ülkedir kripto para düzenlemesi. Yemen en alt sırada.
  • Farklı ülkeler, kripto para birimini ve ICO’ları farklı şekillerde sınıflandırır ve vergilendirir. Kripto para her zaman bir para birimi olarak kabul edilmez; çoğu durumda bir emtia.

Kripto para ticareti kursumuzla ticaret yapmayı öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

Bu makaleyi okumaktan zevk aldıysanız Ticaret Eğitimi, lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map