Dünya, 2020’de kripto para birimlerinin yükselişini gördü. Örneğin, dünyanın önde gelen blok zinciri ve daha geniş kripto pazarının tutarlı bir öngörücüsü olarak bilinen Bitcoin, 2020’nin sonuna doğru tüm zamanların zirvesine ulaşmak için değer kazandı. Ayrıca bugün de yerini koruyor.

Bu önemli başarının ardından, küresel izleyici 2021 potansiyeli konusunda coşkulu ve ana gruba katılma zamanının ne zaman geldiğini görmek için sabırsızlanıyor. Artık hükümetlerin hype’a girip girmeyeceğini merak etmiyoruz, bunun yerine bir sonraki boğa koşusunda kripto paranın ne kadar derinleşeceğini merak ediyoruz..

Bitcoin gibi kripto para birimlerinin 2021 için nereye doğru gittiğine, kripto benimsemenin itici güçlerine ve neden daha fazla insanın yatırım yaptığına bir göz atalım..

2020 Bir Bakışta

Kripto para birimleri ivme kazanıyor. 2021’in başında Bitcoin’in madeni para başına kabaca 42.000 dolar seviyesinde olduğunu gördük. 2017’deki Bitcoin dalgalanması çoğunlukla satın alma histerisinden güç almış olsa da, 2020’deki ralli kurumsal yatırımcılardan güçlü bir şekilde etkilendi. Bir portföy varlığı olarak Bitcoin hakkında açıkça konuşan ve yatırım yapan büyük kurumsal yatırımcıların artan hızı, portföydeki Bitcoin ve diğer kripto paraların konumunu doğrulamakla kalmadı, aynı zamanda diğer paydaşların da ilgisini çekti..

Bununla birlikte, Bitcoin’in 2020’nin sonunda MicroStrategy ve MassMutual gibi kurumsal hazinelerden kayda değer benimsemelere ulaştığı ve varlık rezervlerinde büyük miktarlarda Bitcoin satın aldığı belirtilmelidir. Forbes. MassMutual, 10 Aralık’ta Bitcoin’de 100 milyon dolar harcadı. Wall Street Journal MassMutual, daha önce New York Dijital Yatırım Grubu olarak bilinen NYDIG’de 5 milyon dolarlık bir azınlık hissesi satın aldı ve aynı zamanda kripto para biriminin benimsenmesinin ana akım onayının işaretlerini de gösterdi..

Önde gelen sanal ödeme şirketi PayPal, Ekim 2020’de Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ağına eklendiğini duyurduğunda kripto kabulünü destekledi. Artık bu, şirketin 361 milyon kullanıcısının PayPal uygulaması aracılığıyla bu paralardan birini satın almasına, satmasına ve tutmasına izin veriyor. Kripto, PayPal’ın Venmo eşler arası ödeme uygulamasına bu yılın sonlarında erişecek ve PayPal, bu yıl işlemlerin finansmanı için dünya çapındaki 28 milyon perakendecisinin kriptoyu erişilebilir hale getirmeyi planladığını duyurdu..

Ek olarak, 2020 yılında, ABD İç Gelir Servisi Her Amerikalıya kripto varlıkları hakkında bir dizi anket gönderirken, bu konuyla ilgili özel raporlar Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü tarafından yayınlandı..

Kripto para satın almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Dünyada yalnızca yüksek düzeyde düzenlenmiş ve kontrol edilen birkaç kripto borsası bulunmamakla birlikte, bu çevrimiçi borsalardaki hesapların sayısı 2016’da sadece 5 milyondan 2020’de 100 milyonun üzerine çıkarak önemli ölçüde artmıştır..

Kurumsal Benimseme Dalgası

Kripto para meraklıları bile, kripto para birimleri ile hükümetler arasındaki ilişkinin pek de en iyisi olmadığını söyleyebilir. 2020 yılına kadar, büyük kripto para birimleri ve finans kurumları arasında yalnızca temel bir işbirliği temeli vardı. Ancak, daha önce görmediğimiz şekillerde ortaya çıkan kriptoların başarısı, hükümetleri neleri kaçırdıklarını iki kez düşünmeye zorlayabilir..

Artan kurumsal ilgi, önümüzdeki yıllarda kripto para birimi fiyatlarını harekete geçireceği tahmin edilen kilit faktörlerin çoğu arasında yer alıyor. Kurumsal yatırımcılar şimdiye kadar onlarca yıldır altınla yakın bir bağ kurdular ve şu anda altının değeri şu anda en yüksek seviyededir. Bununla birlikte, kripto paranın canlanmasının, altının finans sektöründeki genel konumuna zayıflatıcı bir darbe indirdiğini ve JP Morgan’daki analistlerin belirttiğine göre, zamanla dalgalanacak bir darbe oldu. Dijital finans aynı yatırımcıların çoğunu devraldığı için altın fonlarından nakit çekildiğine dair işaretler zaten mevcuttu..

Bloomberg Ayrıca, Bitcoin’in yatırım şirketlerinin büyük çoğunluğu tarafından uygulanabilir olduğu kadar kolay tüketildiğini ve kripto varlığını desteklemek için milyarderlerin ve diğer etkili teknoloji yöneticilerinin listesinin son zamanlarda daha da uzadığını doğruladı. Londra yatırım şirketi Blu Family Office’in sahibi Christian Armbruester, farklı bir portföy içindeki yerlerinin kazanıldığını belirterek inancını dijital varlıklara dönüştürdü..


Dijital ödeme platformu Metal Pay CEO’su Michael Hayner, “Bitcoin son birkaç ayda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı ve bu hızlı yükselişle birlikte kurumlar, hedge fonlar ve büyük şirketler bakiyelerine dijital varlıklar eklemeye başladılar. levha. ” Özellikle Bitcoin’e atıfta bulunan kripto para birimlerinin, dördüncü evlat edinme dalgasına girerken fiat para birimlerinin enflasyonuna karşı güvenli bir liman olarak kullanıldığına dikkat çekiyor. Forbes yazarı Benjamin Pirus ile yaptığı konuşmada ilk üç dalgayı coşku, spekülasyon, fayda ve kabul olarak tanımlıyor..

2020’de Cryptocurrency Kabulünün Sürücüleri

Hükümetlerin ve kurumların dijital para birimine dönüşümde ne kadar büyük bir rol oynadığı açıktır. Ternio CEO’su Daniel Gouldman, kripto benimsemeyi yönlendirecek olanın Bitcoin’in basit ortak kullanımı olmayacağına inanıyor, bunun yerine ileriye doğru hareket edecek olan merkez bankası dijital para birimleri olan CBDC’lerdeki artan spot ışığı..

CoinDesk, ECB ve Federal Reserve gibi büyük devlet kurumlarının ve bankaların, elektronik ticaret dünyasına dalmadan önce kripto para birimlerini ele geçirme fırsatını değerlendirmezlerse şanssız bir kaderle karşı karşıya kalabileceğini belirtiyor..

Tek Amerikan kurumlarının yanı sıra, dünyanın diğer birçok bölgesi, Doğu Avrupa, Çin ve Venezuela dahil olmak üzere 2020’de kripto para biriminin benimsenmesini sağladı..

Fortune’a 2020’de kripto performansıyla ilgili olarak yayınlanan bir rapora göre, Ukrayna ve Rusya, Bitcoin gibi en yüksek kripto benimseme seviyelerinde ilk sırada yer alıyor. Kripto benimseme, ölçümler açısından alınan, ticareti yapılan ve depolanan kripto para birimlerini içerir. Buna ek olarak, Doğu Avrupa 2020’deki küresel dijital para faaliyetinin% 12’sini oluşturuyordu. Bir siber güvenlik uzmanı olan Roman Sahnikov, Doğu Avrupalıların genellikle teknik olarak çok verimli insanlar olduğunu ve bu da bölgedeki yüksek seviyelerde kripto kullanımını açıklayabileceğini belirtiyor..

Pek çok Doğu Avrupa ülkesi için, yani Rusya ve Ukrayna için, COVID-19 salgını, salgın her iki ekonomiyi de oldukça sert bir şekilde etkilediğinden, benimsenmesi için bir itici güç haline geldi. Evde yalnız kalmak zorunda kalmak, bireyleri mali durumları hakkında ileriye dönük düşünmeye zorladı ve böylece onları kriptoya yatırım yapmayı düşünmeye zorladı..

Çin Halk Bankası, 2014’ten beri tamamen finanse edilen bir dijital para birimi yaratmaya çalışıyor ve dünyanın resmi bir dijital para birimi çıkaran ilk ulusal merkez bankası olacağı tahmin ediliyor. Raporlar, 2020’de Çin’in 17,5 milyar doların üzerinde bir kripto para birimi sermaye çıkışı olduğunu ortaya çıkardı. Toplam, 11,4 milyar dolar olan 2019 ortalamasından yüzde 50’nin üzerinde bir artışa işaret ediyor. Hükümetin Bitcoin’e yaklaşımı küresel blok zinciri sahnesine liderlik etmeyi hedeflediği için karşıt olmaya devam etse de, Çin dijital para birimini ve blok zincirinin benimsenmesini memnuniyetle karşıladı ve hatta kabul edilmesini teşvik etti. Çin’in dijital yuen’lerini bu yılın sonuna kadar piyasaya süreceği tahmin edilmekle birlikte, Fed ve ECB’nin en azından önümüzdeki yıla kadar yetişmesi pek olası değil..

Venezuela’da kripto kullanımındaki artış, onu tasarruf ve eşler arası ticaret için kullanmanın yaygın uygulamasını açıkladı. ChainAnalysis’de Araştırma Başkanı Kim Grauer, yazdığı bir makalede şunları kaydediyor: CoinDesk “Venezuela’daki insanlar ilginç ya da yapılacak havalı bir şey olduğu için kripto para birimlerine gitmek istemiyorlar, ancak istikrarlı bir değer kaynağı aradıkları için”

2021’de Blockchain’den Ne Bekleyebiliriz?

Yüksek uçan kripto fiyatlarının ön plana çıktığı canavar bir yıl gördükten sonra, 2021’de dijital paraları nelerin beklediğine bir göz atalım..

Şu anda dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, fiyatların yükselişini gördü ve 2017’de bir önceki zirvesini ikiye katladı. BTC değerleri, o zamandan beri çok yıllık bir düşüşün ardından 2020’de dengelendi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 40.000 $ ‘a ulaştı, şöhretini ve dayanıklılığını artırdı . Bu, sadece önümüzdeki yıl neyin ileride olacağını değil, aynı zamanda bir bütün olarak kripto piyasası için hangi potansiyelin başlayabileceğini düşünerek madeni para için umutları artırıyor.

Bu yeni benimseme dalgası, bireylerden kurumlara kadar dünyanın her yerinde engellerin kaldırılmasına izin veriyor. Kamboçya ve Bahamalar, yukarıda belirtilen diğer ülkeler tarafından yüksek düzeyde kripto kullanımı arasında, federal kullanım için blockchain tabanlı teknolojileri zaten uygulamaya koydu..

Nasdaq Kripto paranın geleceği hakkında çılgın açıklamalar yapmak için, çok sayıda oyuncunun şu anda biraz titrediğini ve Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde 25 kat değer kazanacağını tahmin ettiğini belirtti..

Dünya Ekonomik Forumu, 2021’de, MassMutual ve Square tarafından yapılan yatırımlara atıfta bulunarak, doğrudan yatırım veya uygulamalı dağıtım şeklinde kurumsal benimsemenin artabileceğini tahmin ediyor. Ek olarak, COVID-19’un etkilerinin uluslararası ve ulusal finansta dijital dönüşüm ihtiyacımızı kanıtladığını belirtiyorlar..

Genel olarak, Bitcoin ve altcoinlerin çoğu, sağlık ve ekonomik krizlerin tetiklediği talep şoklarıyla uyumlu değildir. Böylece, ana sektör ve gelecekteki diğer yatırımlar ekonominin durumu tarafından dezavantajlı duruma düşürülürken, işletmeler aynı zamanda kripto para birimlerinin portföy çeşitlendirme avantajı, potansiyel performans ve likidite özelliğinden de başarılı olabilir..

Yükselişteki bir diğer konu da Ethereum’un 2021’de Bitcoin’i geçip geçemeyeceğidir. Olma ihtimali çok düşük olsa da, olasılık hala var. Ve 2021’i nelerin beklediğini kim bilebilir?.

Aralık ayının son birkaç gününde, Bitcoin’in güçlü dalgalanması zaten iyi bir yıl olan bir yıla ulaştı ve yıllık yüzde 300’lük bir başarıya imza attı, ancak yine de ETH’nin% 470’inin gerisinde kaldı. 5 Şubat’ta, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci dijital para birimi olan Ethereum, Coinmarketcap’e göre tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan 1.756 $ ‘lık bir fiyata yükseldi. Usulüne uygun olarak not edildiğinde, bu önümüzdeki 2021’de her şey olabilir..

Devamını Oku: Kripto Para Birimlerinin Geleceği Nedir – Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmalısınız?

Sonuç

Yükselen kurumsal kabul, gelişen dünya ekonomisinde genişleme ve gelişen geliştirici katılımı gibi şeylerin tümü, dijital para birimlerinin ortaya çıkmasının dijital varlık büyümesi açısından önümüzdeki yıllarda önemli bir etkiye sahip olacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, 2021’in finansal, teknolojik veya gelecek başka herhangi bir şeyden bağımsız olarak kripto dünyası için ek kazançların üstünde ve ötesinde temsil edebileceğini tahmin etmek adildir.

eToro – En İyi Kripto Para Birimi Platformu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • 2017’deki Bitcoin dalgalanması çoğunlukla satın alma histerisinden kaynaklanıyordu, 2020’deki ralli kurumsal yatırımcılardan büyük ölçüde etkilendi..
  • Bitcoin, 2020’nin sonunda MicroStrategy ve MassMutual gibi kurumsal hazinelerden kayda değer bir şekilde benimsendi..
  • Önde gelen sanal ödeme şirketi PayPal, Ekim 2020’de Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ağına eklendiğini duyurduğunda kripto kabulünü destekledi..
  • JP Morgan’a göre kripto paranın canlanması, altının finans sektöründeki genel konumuna zayıflatıcı bir darbe getirdi..
  • Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri, fiat para birimlerinin enflasyonuna karşı güvenli bir liman olarak kullanılıyor..
  • Ukrayna, Rusya, Çin ve Venezuela, 2020’nin sonunda evlat edinmeye en yakın dört ülke arasında yer alıyor..
  • Dünya Ekonomik Forumu, kurumsal benimsemenin 2021’de doğrudan yatırım veya uygulamalı dağıtım şeklinde artabileceğini tahmin ediyor..
  • COVID-19’un etkileri, uluslararası ve ulusal finansta dijital dönüşüm ihtiyacımızı kanıtladı.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector