Bitcoin Fiyat Tahminleri 2021

  • Büyük şirketler kripto para birimlerine ısınırken, Bitcoin’in fiyatı tarihte ilk kez 50.000 doların üzerine çıktı..
  • Mastercard ve BNY Mellon kripto para birimini desteklediği için Bitcoin yeni zirvelere ulaştı
  • Tesla, Bitcoin’de 1.5 milyar dolar satın aldı ve kripto para birimini ödeme olarak kabul etmeyi planlıyor. Bitcoin’in fiyatı jeton başına 44.000 dolarla rekor kırdı.
  • PayPal, BTC desteği sunacağını duyurduğundan beri Bitcoin gözyaşları içinde..
  • Bir Citibank kıdemli analisti, BTC’nin Aralık 2021’e kadar 318.000 $ ‘a ulaşabileceğine inanıyor.

Bitcoin fiyatı, son 12 ayda% 300’ün üzerinde getiri ekledi. 2020’yi mutlak bir yırtıkla sona erdi ve Bitcoin başına 29.000 $ civarında bitirdi. Alıcılar, fiyatı 34.750 $ ‘ın üzerine çıkarmak için son 3 gündür kontrolü elinde tuttu. Yenilenen kurumsal ilgi ve sınırda ana akım benimseme olasılığı, BTC’yi 2020’de% 300’den fazla canlandırarak 2017’nin yüksek seviyelerini yok etmesine yardımcı oldu..

Bitcoin’in Son Birkaç Gündeki Fiyat Eylemi

12 Aralık’ta BTC, 18.000 $ ‘dan yükseldi ve 20 günlük SMA’yı dirençten desteğe çevirmeyi başardı. O zamandan beri, önde gelen kripto para birimi, değerlemesini neredeyse ikiye katlayarak mutlak bir yırtılma yaşadı. Şu an itibariyle, alıcılar 40.000 dolar ve 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi geçmek istiyorlar..

Geriye dönüp baktığımızda, Bitcoin’in şu anki boğa koşusu Ekim ayı civarında, ödeme devi PayPal’ın bitcoin ve kripto para birimi desteği sunacağını duyurmasıyla başladı gibi görünüyor. Bunu takiben, MicroStrategy, Citibank ve JPMorgan gibi kuruluşların bir dizi kurumsal ilgisi, fiyatı önemli ölçüde artırdı. Aslında, eski, yaklaşık 1,1 milyar dolar değerinde BTC satın aldı..

Aralık 2020’de sızdırılan bir Citibank raporu, kıdemli analistlerinden birinin Bitcoin fiyatının Aralık 2021’e kadar potansiyel olarak 318.000 $ ‘a ulaşabileceğini düşündüğünü ortaya çıkardı. "21. yüzyıl altını."

Yatırım yapmaya hazır Bitcoin BTC?

Analistler Bitcoin Fiyat Tahminlerini Veriyor

1. Willy Woo

Ünlü Bitcoin analisti Willy Woo, BTC’nin bir daha asla 20.000 $ ‘ın altına düşmeyeceğine inanıyor. Woo’ya göre, 24.000 dolarlık destek, çökmek için mali bir felaket gerektiren sağlam bir engel..

bitcoin Will Woo fiyat tahminleri

Daha önce, 16 Aralık civarında, Woo, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın olmadığını tahmin etmişti..

bitcoin Will Woo fiyat tahminleri

Woo, mevcut gidişata göre 100.000 $ ‘ın “gülünç derecede düşük bir hedef” olduğu sonucuna vardı. Bununla birlikte, 55.000 $ ‘ın bir sonraki fiyat dönüm noktası olduğunu ve Bitcoin’in trilyon dolarlık bir piyasa haline geleceğini düşünüyor. Yazarken, Bitcoin’in piyasa değerinin 600 milyar doları aştığını unutmayın..

Woo’nun yaptığı ilginç bir gözlem daha vardı.

Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR), Bitcoin’in Renato Shirakashi tarafından oluşturulan blok zincirindeki verileri kullanarak genel piyasa karını ve zararını izleyen yararlı bir göstergedir..

Alış fiyatı ile zincir üzerinde taşınan madeni paraların satış fiyatı arasındaki değişimi hesaplayarak ortalama yatırımcının kar veya zararını ölçer..

Bitcoin SOPR gösterge tablosu

Grafiği inceleyerek, Woo şunu gözlemledi:

Sıfırlamadan çok, şu anda piyasada muazzam miktarlarda FOMO alımı anlamına geliyor, kar alıcıları alt ettiler ve fiyatı yukarı taşıdılar. Döngünün bu erken döneminden önce görülmemişti.

2. Mark Newton

Newton Advisors’ın kurucusu ve başkanı Mark Newton, bu hafta CNBC’nin Trading Nation’a yaptığı açıklamada, Bitcoin’in harika bir boğa koşusunun tadını çıkarırken, 2021’in başlarında duraklatılabileceğini söyledi..

“Tüm zamanların en yüksek seviyelerine yeni çıktığı göz önüne alındığında, orta vadede hala oldukça iyimser. Sanırım gidecek bir yolumuz var. Kısa vadede, kompozit döngüm, Ocak ayı başlarında zirveye ulaştığımızı gösteriyor. “

Newton, Bitcoin’in haftalık grafiği ve göreceli güç endeksinin, çoğunlukla kurumsal yatırımcılardan olmak üzere dünyanın en büyük dijital para birimine artan ilgiyi yansıttığını söyledi..

Bitcoin Göreceli Güç Endeksi tablosu

3. Tom Lee

Fundstrat analisti ve yöneticisi Tom Lee, CNBC ile yaptığı röportajda, zayıflayan doların Bitcoin’in devam eden fiyat artışına katkıda bulunacağını söyledi..

“Öncelikle, Bitcoin’in bir şeyle ifade edilmesi gerekiyor. Yani dolar zayıflarsa, [ve] Bitcoin değerini korursa, o zaman Bitcoin yükselir. Ancak daha önemli olan etki, bu yıl çok fazla merkez bankası likiditesi gördük. Dolar, şaşırtıcı bir şekilde yılın büyük bir bölümünde gerçekten güçlüydü, ancak şimdi zayıflığı, insanların ‘Bir birimi sağlam parada nasıl tutarsınız?’ Birisinin uzun altın olması için hala makul bir temeli olduğunu düşünüyorum, ancak bence daha genç insanlar ve dijital kuşakta olanlar için Bitcoin, bir değer deposu olarak tutmak istedikleri o dijital varlıktır. ”

Lee’ye göre, Bitcoin 2021, 2020’deki boğa koşusunu geride bırakacak. Bununla birlikte, borsa düzelirse BTC’nin muhtemelen değer kaybedeceği konusunda uyarıyor..

“Bitcoin’in tutucu tabanının hala küçük olduğunu unutmamalıyız. Diğer finansal araçlara sahip yaklaşık bir milyar insana kıyasla, Bitcoin’e sahip bir milyondan fazla gerçek insan olduğunu sanmıyorum. Yani çok küçük – penetrasyon olması gereken yerin binde biri … Bence hisse senetlerinde bir düzeltme yaparsak Bitcoin’in düşmesi bekleniyor ve bunun sebebi birçok artan alıcı – eğer ABD’de iseler – Bitcoin’e ekleme yapmak için kaldıraç veya risk alma veya risk alma isteği kullanıyor olabilir, bu nedenle hisse senetleri düştükçe aslında düşüyor olmalıdır. ”

4. Russ Kalıp

AJ Bell komisyonculuğunun yatırım direktörü Russ Mold, hem altının hem de Bitcoin’in 2021’de yeni zirvelere ulaşacağına inanıyor. Mold’a göre, bu büyümenin arkasındaki ana faktörler Bitcoin’in 21 milyon jetonluk sabit arzı ve altının 2’si olacak. yıllık arz artışı%.

"Bazıları, özellikle hükümetler borç biriktirmeye devam ederse ve merkez bankaları, arka kapıdan borçlanmayı niceliksel genişleme, sıfır faiz oranları ve tahvil getirisi manipülasyonu sayesinde finanse etmek için ellerinden gelenin en iyisini yaparsa, hem altından hem de Bitcoin’den daha fazla şey geleceğini iddia edecek. nakde göre kıtlık değeri."

2021 için Bitcoin Fiyat Tahmini:

2021 için en iyi Bitcoin fiyat tahminini paylaşacağız. Uzmanların gelecekteki performansı hakkında ne söyleyeceklerini ve 2021 ve sonrasında Bitcoin’in ne kadar değerli olacağını öğrenmek için BTC’ye bir göz atacağız..

Önümüzdeki yıllar için bazı Bitcoin (BTC) uzman tahminlerine bir göz atalım:

2021 için Bitcoin Uzman Tahminleri

1. Coinswitch: 39.869,44 $

Tahminlerine göre Bitcoin’in değeri 2021’in sonunda 40.000 dolara yükselebilir..

2. CoinLiker.com: 52.371,73 $

CoinLiker’e göre, Bitcoin’in değeri 2021’in en sonunda 52.000 dolara yükselebilir..

3. Canavar Ticareti: 55.000 $

Tahminlerine göre, Bitcoin’in fiyatı 2021’de 55.000 dolara yükselebilir..

Sonuç – 2021’de İyimser Bir Bitcoin Fiyatına İleriye Bakmak

Trading Education olarak bizler, Bitcoin’in 2021 yılına kadar 50.000 $ civarında fiyatlandırılabileceğine inanıyoruz. Varlığın çok fazla fiyatlandırılması nedeniyle fiyatın kısa vadeli bir düzeltmeden geçeceğini düşünüyoruz (yazı olarak, BTC son olarak 33.000 $ ‘dan 29.500 $’ a düştü. iki saat). Ancak, bu düzeltme kısa vadeli olacak gibi.

24.000 $ ‘lık destek seviyesi muhtemelen test edilecek, ancak Bitcoin’in fiyatının yakın zamanda bunun altına düşeceğini düşünmüyoruz. İdeal olarak, alıcılar önümüzdeki hafta 33.000 dolar ve 34.500 dolarlık psikolojik engellerin üzerine çıkmak için ivme kazanmalıdır. Bu iki seviyeyi dirençten desteğe çevirerek, fiyat 40.000 $ ve 50.000 $ seviyelerine girmelidir..

eToro – Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında

Daha fazla oku:

2021 için Bitcoin Fiyat Analizi

Yeni Başlayanlar İçin BTC’ye Yatırım Yapma Rehberi

Bitcoin’e Yatırım Yapın: 2021’de Bitcoin Fiyatını Ne Artıracak??

Bitcoin Nedir ve 2021’de Bitcoin’e Yatırım Yapmaya Değer mi??

Bitcoin’e Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri, Milyoner Yapıcı Olacak mı?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me