2021’de başarılı olmak için bu en iyi 15 kripto para birimini bilmelisiniz!

2021’de hangi kripto para biriminin patlayacağını mı merak ediyorsunuz? Ya da muhtemelen, 2021’de hangi kripto en yüksek potansiyele sahip? Bitcoin 2021’de yükselecek mi? Tüm bunları ve daha fazlasını ele alacağız!

2021, izlemesi zor bir eylem olacak, bu kesin! Bitcoin, yarıya düştükten sonra gerçekten Ay’a ulaştı ve bize tüm kripto rüyasının hala bir gerçek olduğunu hatırlattı.

Ancak 2021’de muhtemelen ne olacağını sorduğunuzda, çoğu kripto para birimi tüccarı çok farklı yanıtlar veriyor, bu nedenle 2021’de tüccarların servetini hangisinin kazanacağı konusunda net bir yanıt almak oldukça zor oluyor..

Ve gözünüzü ayırmamanız gereken sadece Bitcoin değil, 2021’de heyecanlanacak çok şey var, ve hepsini takip etmelisiniz! (Bazen bu imkansızdır!)

Süre Bitcoin büyük kurumlarda çekiyor, Ethereum, sonunda hissenin kanıtına geçmeye başladığında yakından izleniyor ve Ripple, kripto dünyasını biraz sarsabilecek bir SEC fiyaskosuyla uğraşıyor..

Altcoinlere daha yakından bakıldığında, orada da hala çok sayıda fırsat var! Hala düşük bir fiyata satın alabileceğiniz ve çok daha sonra kâr edebileceğiniz çok şey.

Elbette, sonunda her şey popülerlikle ilgili. Bir madeni para ne kadar çok kullanılırsa ve sunduğu potansiyel uygulamalar olursa, değeri o kadar yüksek olur. Ancak bu her iki yönde de çalışır – eğer bir kripto para birimi daha az popüler hale gelirse, kolayca durgunlaşabilir ve değeri de düşebilir..

Bu makalede, 2021’de satın alınabilecek en iyi kripto para birimini bilmek ve izlemek için en iyi 15 kripto para birimini inceleyeceğiz.!

2021’de bilinmesi ve izlenmesi gereken en iyi 15 kripto para birimi:

 1. Bitcoin (BTC)
 2. Dalgalanma (XRP)
 3. Ethereum (ETH)
 4. Bitcoin Cash (BCH)
 5. Litecoin (LTC)
 6. Cardano (ADA)
 7. TRON (TRX)
 8. Binance Coin (BNB)
 9. Yıldız (XLM)
 10. Tezos (XTZ)
 11. EOS (EOS)
 12. MIOTA (IOTA)
 13. Zcash (ZEC)
 14. Ethereum Classic (ETC)
 15. NEO (NEO)

Kripto piyasasına hızlı ve kolay bir şekilde dalmak istiyorsanız, % 0 komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Listemizi 2021 için en iyi fırsatları sunan kripto para birimlerine göre düzenledik. Ancak sonuçta her biri göz önünde bulundurmaya değer.

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin, kripto para dünyasında her zaman ilk sırada!


Evet, biliyoruz, her liste her zaman önce Bitcoin hakkında konuşuyor… falan filan! Ancak 2021 çok çok farklı. 2020’de nihayet Bitcoin ile büyük bir eylem gördük, sonunda tekrar 20.000 $ ‘lık bölgeye ulaştık ve ardından iki katına çıktık.!

Bitcoin, belki de en iyi kısa vadeli kripto para birimi yatırımı 2021 için yaklaşık dört yıl içinde ilk kez geri dönen büyük dalgalanma. Henüz tam olarak ne olacağını görmedik.

2021’de yeni seviyelere yükselmeye devam edecek mi, yoksa açık destek ve direnç seviyelerinde değişmeye başlamak için yeni bir nokta bulacak mı? Yoksa böylesine muazzam bir yükseliş görene kadar başka bir yarılanmayı beklemek zorunda mıyız??

Peki, bu soruları cevaplamak için bazı uzmanların söylediklerine bakabiliriz..

Göre Andy Agnas, “BTC’nin 2021’de yeni zirveleri aşmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Ancak elbette, fiyatta ara sıra bazı düşüşler olacak, ancak en düşük seviyesine ulaştığı 2018’de olanlar kadar sert olmayacak”.

Yani, Bitcoin’in yolculuğunun her zaman yukarı doğru olmayacağını unutmayın! Aslında, fiyatlar zirveler ve dipler arasında istikrar kazandıkça, zaman zaman da birçok değişiklik görebiliriz..

Ancak yine de, Tesla’nın Şubat ayı başlarında 1.5 milyar dolar Bitcoin satın aldıklarını duyurması ve ertesi gün fiyatın 48.000 doları aşması gibi bazı şeyler tahmin edilemez! (Başka bir rekor!)

Ayrıca, Bitcoin’i 2021 için belki de en iyi kripto yapan iki önemli şeyi unutmamalıyız:

1) Kurumsal tüccarlar ve büyük bankalar Bitcoin’in derinliklerine iniyor – sonunda potansiyelini görüyorlar.

Ve 2) Bitcoin, kripto para birimi dünyasına ‘geçit ilacı’ gibidir. En tanınmış kripto para birimidir ve yeni başlayanlar, diğer fırsatları keşfetmeye başlamadan önce, ilk başladıklarında onu çevirme eğilimindedirler..

Bunu akılda tutarak, Bitcoin 2021’de belki de en çok potansiyele sahip kripto para birimidir ve buna bir göz atsanız iyi olur! Buna rağmen, Bitcoin tüccarları potansiyel bir çöküşe karşı yine de dikkatli olmalı, piyasanın sadece yükselebileceğini düşünmeye başlamayın!

 • Yaklaşık piyasa değeri: 865.033.736.991 ABD doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 47.055,05 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 4.698,3
 • Kurulmuş: 2009

Bitcoin hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü Bitcoin (BTC)?

2. Dalgalanma (XRP)

SEC’den korkmayın, Ripple ile hala tonlarca potansiyel var!

Ethereum’u bekliyordun, değil mi? YANLIŞ!

Ripple 2. sırada yer alıyor. Neden? Eh, piyasa değerine göre üçüncü en büyükten dördüncü, Ripple, zirveye çıkmak için çok fazla potansiyele sahip ve olduğunda, orada olmak çok karlı olabilir.

Fiyattaki düşüş demek Ripple’a girmek artık daha kolay. Tabii ki, yine de, bu fiyatın geri döneceğine inanmanız gerekir..

SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile ilgili sorun konusunda endişelenenleriniz için, muhtemelen ticaret yapmaktan korkmanıza gerek yoktur (ABD’de değilseniz, biraz dikkatli olmak isteyebilirsiniz). Henüz hiçbir şey olmadı ve muhtemelen ABD dışındaki tüccarları etkilemeyecek..

PrimeXBT’ye göre, Ripple’ın 2021 için fiyat tahmini, token başına 27 $ ‘lık potansiyel yüksek ve 0.5 $’ lık potansiyel düşük olabilir, ki bu aslında şu anki fiyatının yazılırken olduğundan daha yüksektir.!

Ama belki de daha makul bir öngörü geliyor Şehir Telgrafı, Ripple’ın yükseliş eğilimi gösterdiğine inananlar 2021’de jeton başına 0,755 ABD doları ve muhtemelen göreceğiz fiyat 6,50 doları aştığında yatırımcıların faiz getirisi.

Unutmayın, SEC ile ilgili durumun sonunda bir kazanç olma ihtimali de vardır ve durum buysa, bu Ripple’ın değeri için çok iyi olabilir.!

 • Yaklaşık piyasa değeri: 20.807.485.096 ABD doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 0,4583 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 2.846,0
 • Kurulmuş: 2012

Ripple ile ilgili makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü Dalgalanma (XRP)?

3. Ethereum (ETH)

Kripto para dünyasının kraliçesi hala güçleniyor!

Şimdi, muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, Ethereum çeşitli yönlerden Bitcoin’den tamamen farklıdır. Ethereum’un hedefleri, parayı nasıl kullandığımızı ve aynı zamanda interneti nasıl kullandığımızı da değiştirmenin çok ötesine geçti.!

Ve bu vizyon yavaş ama emin adımlarla meyve veriyor. 2020’nin ilk çeyreğinde, Cointelegraph o şu anda Ethereum üzerinde çalışan 635 çalışan DApp var ve toplam 616.369 “aktif” kullanıcı var.

Süre DevTeam.Space, 2021’deki DApp’lerle ilgili bir makalede, Ethereum’da yaklaşık 3.000’e kadar var! (Bununla birlikte çalışıp çalışmadığı açık değil.)

Her iki durumda da, bu potansiyel olarak çok büyük bir artış ve bize şunu gösteriyor Ethereum, kullanım açısından hala çok büyüyor ve bu, değerlemesini etkileyecek, potansiyel olarak onu 2021’deki en iyi kripto para birimlerinden biri yapıyor.

Ethereum hakkında hatırlanması gereken bir diğer önemli nokta da, yeni bir tüccarın Bitcoin’den sonra ikinci tercihi olmasıdır..

Bitcoin’in tadına vardıklarında, genellikle ikinci en büyük ve tanınmış kripto para birimi olan Ethereum’a yatırım yapmaya başlarlar..

2021’de Ethereum şimdiden yeni zirvelere ulaşıyor. Bu muhtemelen kısmen Bitcoin’e olan ilginin artmasıyla ilgilidir (muhtemelen kripto para birimi piyasasının çoğunu etkileyecek olan zincirleme bir etki).

Şubat 2021’de madeni para başına 1.800 dolara yükseldi. Söylenmesi gerekse de, gibi uzmanlar Capital.com hala buna inanıyorum 2021’in ilk çeyreğinin sonunda maksimum 1.628 $ ‘a veya minimum 1.107 $’ a ulaşacak.

Ancak, en önemli şey dikkat, gelişi Ethereum 2.0, Ethereum iş kanıtı durumundan risk kanıtı aşamasına geçecek.

Aralık 2020’de başlatılmış olmasına rağmen, geçişin 2021’de bir noktada tamamlanması gerekiyor. Hareket yıllardır tartışılıyor ve uzun zamandır bekleniyor. Tamamlandığında, yukarı doğru bir hareket olabilir.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 200.073.757.033 ABD Doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 1.745,84 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 4.622,6
 • Kurulmuş: 2015

Ethereum hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü Ethereum (ETH)?

4. Bitcoin Nakit (BCH)

Bitcoin’in en sevdiği çocuğunun yapması gereken bir şeyler olabilir, ancak yine de harika fırsatlar sunuyor!

Bitcoin Cash’in 2020’nin başından bu yana geçen yıl çok fazla zemin kaybettiği ancak hala ilk 15’te olduğu doğru (daha önce ilk beşten biriydi).

Düştüğü için Bitcoin Cash’i göz ardı etmeyin biraz demode, Hala kazanılması gereken para var ve bu hala Bitcoin için çok gerçek bir tehdit veya en azından uygulanabilir bir alternatifi temsil ediyor.

Dikkate alınması gereken önemli bir nokta, Bitcoin’in piyasaya getirdiği oynaklığın Bitcoin Cash’e de geçip geçmeyeceğidir..

Üstelik tıpkı Bitcoin gibi, Bitcoin Cash ayrıca bir yarılanma sürecinden geçiyor, 8 Nisan 2020’de gerçekleşen.

Muhtemelen, bunun tam etkilerini henüz görmedik, Bitcoin’de yaptığımız gibi fiyatta büyük bir artış görmedik ve belki bazı tüccarlar bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak ediyor..

Yani, özetlemek gerekirse, şimdilik ruh hali genellikle ‘bekle ve gör’ şeklindedir. Bahsedilen, Ekonomi Tahmin Ajansı 2021’in sonunda bunu tahmin ediyor, Bitcoin Cash, jeton başına 881-923 $ arasına ulaşabilir.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 9.136.379.395 ABD doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 489,90 ABD doları
 • 2020 dönüş: -% 60.0
 • Kurulmuş: 2017

Bitcoin Cash hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü Bitcoin Cash (BCH)?

5. Litecoin (LTC)

Litecoin, alevlenmeye devam eden eski bir ejderha gibidir!

Litecoin, ilk altcoinlerden biriydi ve ilk ortaya çıktığında ciddi bir haberdi. Ancak BCH’ye benzer şekilde, Litecoin eski halinin gölgesidir ve şu anda kripto sahnesinde çoğunlukla arka koltukta oturmuştur..

Bununla birlikte, hala kripto para sektörünün en iyi köpeklerinden biri ve Litecoin ticareti yapmak için hala para var. Hala birçok fırsat sunuyor ve ciddiye alınması gereken önemli bir oyuncu..

Göre Ripple News’den Arthur Webb, 2021 için Litecoin fiyat tahminleri en yüksek 150 $ ile en düşük 40 $ arasındadır.

Bu birkaç şekilde yorumlanabilir. Madeni para başına 150 dolarlık bu projeksiyonu geçip keşfedilmemiş bir bölgeye geçebilir ya da buharı bitiyor ve bunu aşmak için mücadele edebilir.

Bu nedenle, Litecoin’e ne kadar yatırım yapmış olabileceğinize bağlı olarak, kesinlikle dikkatli olmanız gerekirken, hedeflerinize bağlı olarak, sahip olduğunuz her madalyonun üzerine 3 dolar güzel bir kazanç olabilir..

Crypterium bazı kripto para birimi analistlerinin Litecoin’in fiyatının 2021’in sonunda 600 $ ‘a ulaştığını gördüğünü belirtiyor.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 11.222.626.982 ABD doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 168,58 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 809,2
 • Kurulmuş: 2011

Litecoin hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü Litecoin (LTC)?

6. Cardano (ADA)

İki zincir birden iyidir!

Muhtemelen çoğumuz şimdiye kadar Cardano’nun birincil satış noktası olduğunu biliyoruz.ouroboros blok zinciri’- veya isterseniz blok zincirleri – biri normal işlemler için ve ikincisi akıllı sözleşmeler için. (Cardano bir rapçi olsaydı, “2 Chainz” olurdu.)

Şimdi, bazılarınız için bu eski bir haber gibi gelebilir (öyledir), Bu potansiyel olarak dahice fikrin en üst düzeye çıkarıldığını henüz görmüyoruz; Çözümlerinin gerçekten işe yarayıp yaramadığını ve ölçeklenebilirlik sorununu çözüp çözemeyeceğini görmek için.

Bazen unuturuz, ancak ölçeklenebilirlik sorunu çözülmezse, kripto para biriminin fiat parayı gerçekten alıp uçurmak için bir mücadele şansı yoktur..

Bu projeden şimdi vazgeçmek biraz aptalca olur. Cardano’nun 2021’de patlayacak bir sonraki kripto para birimi olma şansı hala var, ancak şimdi bırakırsanız ve gerçekleşirse, kendinize çok üzüleceksiniz.!

Bu yüzden biraz sabırlı ol. Bunu unutmak kolaydır, özellikle de Cardano 2018’in başlarında çok patlayıcı olduğu için.

Yine de, bu oynaklığın bir kısmının son aylarda bazı kaynaklarla geri döndüğünü unutmayın. Yatırımcı yeri buna inanmak Cardano jeton başına 2 dolara ulaşabilir.

Ticaret Canavarları Cardano’nun fiyatında bir artış olacağını tahmin ederekt Aralık 2021’e kadar 1.038 $ ‘a ulaşacak.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 21.314.232.382 ABD Doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 0,6851 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 38,9
 • Kurulmuş: 2017

Cardano hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü Cardano (ADA)?

7. TRON (TRX)

TRON hala sessizce gizlice ilerliyor mu??

İnsanlar TRON’un çok şey yaptığını unutuyor.

Hırslı Justin Sun’ın Ripple için çalışan kripto para biriminde başladığını unutuyorlar. Sahip olduklarını unuturlar dövme Samsung, BitTorrent ile ortaklıklar ve Baidu (Çince bir arama motoru).

Ama belki de gözden kaçırdıkları en büyük şey TRON, Ethereum ağında başladı! Bu neden önemlidir? Çünkü aynı kodlama dilini kullandığı anlamına geliyor – Solidity.

Bu TRON için büyük bir avantaj çünkü DApp geliştiricilerinin Ethereum üzerinde geliştirmeden TRON’a kolayca geçebileceği anlamına geliyor..

Dolayısıyla, Ethereum’dan uzaklaşmak için güçlü bir neden varsa (örneğin, çok maliyetli, ölçeklenebilirlik sorunları, işlevsel sorunlar), TRON muhtemelen düşünecekleri ilk alternatiflerden biri olacaktır..

Bu düşünceyle birlikte, TRON’un değerinin çok düşük olması muhtemeldir. Şimdi, 2021’de TRON’dan önemli bir kar görmeyebileceğimizi unutmayın, ancak çok geç olmadan içeri girip beklemek için mükemmel bir zaman olabilir.

Ticaret Canavarı Aralık 2021’e kadar, TRON, maksimum 0,0582281 ABD doları fiyatına ulaşabilir, sağlıklı bir artış.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 3.340.415.564 ABD Doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 0,04662 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 463,5
 • Kurulmuş: 2017

TRON hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü TRON (TRX)?

8. Binance Coin (BNB)

Binance Exchange’in yardımcı jetonu hala çok popüler, ancak geleceği ne olacak??

Binance Coin oldukça basit bir kripto, ama hey, kripto para birimi ticaretinin karmaşık dünyasında basit olmanın nesi yanlış??

Bitcoin’e bakın, bu listedeki diğer kriptoların bazıları kadar karmaşık değil, ama yine de büyüyor!

Binance Coin ile ilgili soru yine de, gerçekten ticarete değer ne kadar süreceği? Gelecekte yine de bir miktar kullanıma hizmet edecek mi? Ve eğer öyleyse, Binance Borsasının ötesinde ne olacak??

Ve ayrıca, Borsanın kripto satın almak için madeni parayı kullanmak için verdiği indirim ne olacak?? Aynı mı kalacak yoksa Binance başlangıçta planladıkları gibi azaltmaya devam edecek mi??

Sayfa 9’a göre Binance’in teknik raporu, dördüncü yılda (2021 olacaktı), Binance Coin ile belirli ücretlerin ödenmesi durumunda indirim yalnızca% 6,75 olacaktı. Ancak şimdiye kadar, son iki yıldır% 25’ten düşürmedi.

Ve 5. yıla kadar (2022 olacaktı), indirim olmayacaktı. Ama belki bu fikir artık terk edilmiştir? Binance’in niyetlerini netleştirmesi gerekiyor.

Tüm bunlar, Binance Coin’in yakın gelecekte nerede olacağını söylemeyi zorlaştırıyor, ancak şimdilik, en azından, onunla ticaret yapmak için bir miktar kar elde etmek mümkün..

Bu bir yana, Digital Coin Fiyat Binance Coin’in Şubat 2021’de 158,49 $ ‘a kadar ulaşabileceğini tahmin ediyor ve yılı yaklaşık 133,98 dolardan kapatır.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 16.060.572.142 ABD doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 103,35 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 11.309,9
 • Kurulmuş: 2017

Binance Coin ile ilgili makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü Binance Coin (BNB)?

9. Yıldız (XLM)

Stellar, Ripple’a uygun bir alternatif mi??

Stellar, 2017 ve 2018’de bazı dalgalı dalgalanma dalgaları gördü ve ardından kısa süre önce sona eren bir sessizlik dönemine girdi (tıpkı diğer birçok altcoin gibi).

Stellar’ın amacı, kripto topluluğu genelinde duyduğumuz tanıdık bir hikaye: “banka hesabı olmayanlara yardım edelim”.

Göre Dünya Bankası, yaklaşık 1,7 milyar yetişkin “bankasız”, “Bir finans kurumunda hesabı olmayan veya bir mobil para sağlayıcısı aracılığıyla” olarak tanımladıkları.

Oldukça onurlu bir amaç, ancak aynı zamanda oldukça zor bir konu, muhtemelen nedeni artık finans kurumlarını blok zinciri aracılığıyla birbirine bağlamaya odaklanıyorlar.

Belki teknoloji ve amaçlar açısından, Stellar, Ripple’a en benzer şekilde benzer. Aslında, Stellar’ın kurucu ortağı ve CTO’su Jed McCaleb, daha önce ayrılmadan önce Ripple üzerinde çalışıyordu ve gittikleri yöne katılmıyordu..

Bu düşünceyle birlikte, Stellar, Ripple’a karşı iyi bir önlem olabilir ya da ikisinin benimsediği yaklaşımın ana akımı kazanacak bir yaklaşım olduğunu düşünüyorsanız,.

Özellikle Ripple bazı yasal sorunlarla karşı karşıya olduğunda, Stellar potansiyel olarak 2021’de satın alınabilecek en iyi kriptolardan biri olarak öne çıkabilir..

3Kommalar, 2021 için Stellar’dan beklenen maksimum fiyat 0,45 $ ve minimum 0,208 ABD doları.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 8.703.291.056 ABD Doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 0,3895 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 1.263,8
 • Kurulmuş: 2014

Stellar hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü Yıldız (XLM)?

10. Tezos (XTZ)

Tezos en demokratik kripto mu ve 2021’de başarılı olmasına yardımcı olacak mı??

Teoride, Tezos tartışmasız şimdiye kadarki en uyarlanabilir kripto para birimi ve “yönetişim” gelişiminin temel bir parçası.. Şimdiye kadar başka hiçbir kripto para birimi, bu demokratik ve ademi merkeziyetçi değil (ki kripto budur ve ona değer verir).

Yönetişimi geliştirmenin önüne koyarsak, fikir şudur: hızla değişime adapte olabilir ve bu nedenle diğer kriptolardan daha uzun süre dayanır (ve umarım daha akıllıca kararlar verir).

Her şeyin nasıl ele alındığının doğası, anlaşılması basit bir kavramdır ve bu da onu günlük tüccarlar için daha kolay erişilebilir kılar..

Bununla birlikte, bunun net bir örneğini uygulamada henüz görmediğimizi söyledi. Ancak o zaman ne kadar iyi çalıştığına gerçekten karar verebiliriz.

Bu yüzden Tezos bir kripto olabilir tüccarlar herhangi bir büyük değer görmeden önce bir süre beklemek zorunda kalacaklar ucuzken şimdi yatırım yapmak akıllıca olabilir.

Tezos’a derin bir dalış yaparsanız, ICO’sundan kısa bir süre sonra meydana gelen skandalı muhtemelen duyacağınızı unutmayın (şimdiye kadarki en büyük ICO’lardan biri!). Ancak bu, tüccarların cesaretini kırmamalı, o günler artık geride kaldı.

Cüzdan Yatırımcısı 2021’de bir Tezos jetonunun 4,665 dolar değerinde olacağını tahmin ediyor ve 2030’a kadar 10,112 ABD doları.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 2.742.180.683 ABD Doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 3,62 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 241,1
 • Kurulmuş: 2018

Tezos ile ilgili makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü Tezos (XTZ)?

tezos'a yatırım yapmak

11. EOS (EOS)

“Ethereum Killer” sadece zaman mı bekliyor??

EOS sahneye ilk geldiğinde, birçok Ethereum tüccarı, hodler ve geliştiricisi endişelendi.. EOS, Ethereum’un yapabildiğini hemen hemen yapabileceklerini söylüyordu – özellikle DApp’ler – ama daha iyi.

Şimdi, bu henüz herhangi bir şeye dönüşmedi. Hala yapıyor EOS, Ethereum’a karşı büyük bir önlemdir DApp’lerin geleceğini görenler için.

Göre DappRadar, EOS ağını kullanan en az 572 DApp var, Ethereum’dan kabaca altı kat daha az.

EOS belki de bugün yatırım yapmak için en iyi kripto para birimleri. Zaten kullanılıyor ve zaten onu kullanan geliştiriciler arasında çok popülerken, bu listedeki bazı kriptolar çok fazla “bekle ve gör” (yani, iddialarını gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceklerini görmek için zamana ihtiyacımız var), EOS’un artık pratik bir kullanımı var.

EOS’un değeri, dünya hakimiyetini planlıyor gibi görünen diğer kripto para birimlerinden daha somut. Bu nedenle, halihazırda günlük kullanıma sahip bir altcoin arayan tüccarlar, EOS’dan başkasına bakmayın..

Ticaret Canavarları bunu Aralık 2021’e kadar tahmin et, EOS, jeton başına maksimum 3,87264 $ değerinde olabilir.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 3.523.772.269 ABD doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 3,66 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 118,4
 • Kurulmuş: 2018

EOS ile ilgili makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü EOS (EOS)?

12. MIOTA (IOTA)

MIOTA’nın DAG’i blockchain teknolojisi kadar yenilikçi olacak mı??

MIOTA, gelecekte potansiyel günlük kullanım açısından belki de en yenilikçi kriptodur. Arabanızın kendi yakıtını veya kendi elektrik faturalarını ödeyebilecek bir evi ödeyebileceğini hayal edin.!

İleri görüşlüler, çalışması için gereken teknolojinin önünde bir şeyler inşa ediyorlar..

Bu nedenle MIOTA, 2021 için yatırım yapılacak en iyi kriptolardan biridir.. Yatırımcıların MIOTA’nın gerçek değerini görmek için bir süre beklemesi gerekiyor, bu kriptonun en kullanışlı olduğu noktaya ulaşmamız biraz zaman alacak. Hatta onlarca yıl bile olabilir!

Ama bahsetmemiz gereken başka bir şey var; MIOTA, kripto topluluğunda da oldukça tartışmalı. Neden? Bazıları bunu gerçekten bir kripto para birimi olarak görmüyor bile blockchain yerine DAG kullanır.

DAG, “Yönlendirilmiş döngüsüz grafiği’Ve çoğu kripto para birimi tarafından desteklenen ve en iyi çözüm olarak görülen blockchain teknolojisinden çok farklı çalışır..

DAG’ler çok daha uzun süredir var olmuştur ve bazı çevrelerde etkili olarak görülmemektedir. Yatırımcıların MIOTA’ya bakarken bu değerlendirmeyi yapması gerekecek.

Ticaret Canavarları MIOTA hakkında iyimser görünmek, değerleneceğini tahmin ediyor Aralık 2021’e kadar en yüksek değerde 1.1060496 $.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 2.033.370.042 ABD Doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 0,7316 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 9.000,0
 • Kurulmuş: 2016

MIOTA hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü MIOTA (IOTA)?

13. Zcash (ZEC)

Zcash, zamanımızın en önemli gizlilik parası mı?

En iyi kripto tüccarları için her zaman portföyünüzde en az bir gizlilik parası bulundurmak iyi bir fikir. Aslında, kripto pazarında her şeyden biraz farklı olmak iyidir.

Gizlilik paraları, kişisel verilerinize, özellikle finansal verilerinize dikkat etmeniz gerektiğine inananlar için özellikle önemli görülmektedir. Dağıtılmış defterlerde olduğu gibi, kimsenin bulması için internette ortalıkta bırakılmamalıdır.

Ancak, tıpkı Zcash gibi mahremiyet paralarıyla ilgili sorun şudur: hükümetler ve bankalar onlardan gerçekten hoşlanmıyor ve tek amaçlarının yasayı yıkmak olduğu konusunda bir yanlış kanı var.

Onlara göre, finansta anonimlik fikri suçlulara mahsustur (“kokain satıcısı değilseniz, neden kimliğinizi gizlemeniz gerekiyor?”).

Şimdi, Zcash’i diğer kripto para birimleriyle rekabette öne çıkaran şey, aynı zamanda gizlilik alanına hükmetmeyi de hedefliyor. – Zcash yasal olduğunu kanıtlamak için çok çalışıyor ve yasayı çiğnemek için kullanılmamalıdır..

Ve kripto para birimlerinin yaptıklarında kesinlikle yanlış bir şey olmadığını kanıtlamak için hükümetlerle birlikte çalışmaya isteklidirler ve ona değer veren bankalar ve hükümetlerle çalışmak bu çabadır..

Aslında, 2017 gibi erken bir tarihte, Amerika’nın en büyük bankalarından biri olan JPMorgan Chase, Zcash ile işbirliği yapmaya başladı, büyük kurumlar tarafından bazı iltimas gösterilmesi.

Uzmanlar, 2021’in sonunda Zcash’in muhtemelen nelere değer vereceği konusunda hemfikir değiller. Previsioni Bitcoin Zcash’in 2021’de 415,68 $ fiyatını tahmin ederken Ticaret Canavarları daha ihtiyatlı bir maksimum 137.989 $ olarak tahmin edin.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 1.153.269.485 ABD doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 103,95 ABD doları
 • 2020 dönüş: -% 99,3
 • Kurulmuş: 2016

Zcash ile ilgili makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü ZCASH (ZEC)?

14. Ethereum Classic (ETC)

Ethereum’a karşı en iyi potansiyel korunma?

Gerçeğe en yakın olanı, yoksa “orijinal” diyelim mi? Ethereum ve Ethereum Classic, farklı ekipler tarafından ayrı şekillerde gelişmeye devam ettiğinden, aralarındaki uçurum büyüyecek ve farklılıklar daha belirgin hale gelecektir.

Bunun özellikle Ethereum hissenin kanıtına geçişini tamamladıktan sonra doğru olacağına dikkat edin – eğer bu Ethereum ile ilgili sorunlara neden olursa, birçoğu Ethereum’un bir zamanlar ne olduğunu kopyalamak amacıyla Ethereum Classic’e akın edebilir..

Bununla birlikte, Ethereum Classic’in EOS, NEO, Cardano ve TRON’dan şiddetli bir rekabetle karşılaşması gerekeceğini söyledi..

Belki de Ethereum’a karşı korunan bir Ethereum Classic, en nihai önlemdir, ve ikisinin de ticaretinde kesinlikle yanlış bir şey yok.

Kendinizi yalnızca tek bir kampla tanımlamanıza gerek yok, ancak Ethereum’un kesinlikle Ethereum Classic’e göre üstünlüğü olduğu kabul edilirse, bu kenar her zaman orada olmayabilir..

Aralık 2021 için Ekonomi Tahmin Ajansı, Ethereum Classic’in fiyatını tahmin ediyor 9,34 $ ‘dan düşük ve 10,76 $’ dan yüksek.

Ticaret Canavarları Ethereum Classic’in fiyatının ulaşacağını tahmin etmek minimum 6.49 $ ve maksimum 9.55 $.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 1.066.077.947 ABD Doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 9,17 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 561,4
 • Kurulmuş: 2015

Ethereum Classic hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü Ethereum Classic (ETC)?

15. NEO (NEO)

Ethereum’un en büyük ve en eski rakiplerinden birini unutmayın!

Tıpkı Ethereum Classic gibi, paranızın küçük bir yüzdesini, yeni nesil internetin yaratılmasında yer alan başka bir oyuncu olan NEO’ya yatırmak akıllıca olabilir..

Ve Tezos’a benzer şekilde, NEO, sürekli olarak geliştirilmeyi hedefliyor, bu da rakiplerinden daha fazla yaşama şansına sahip olabileceği anlamına geliyor.

Ancak NEO ile ilgili daha pek çok şey var – işin kanıtına karşı iş kanıtı savaş alanının dışındadır. Bunun yerine, delege edilmiş hissenin kanıtına oldukça benzer olduğu varsayılan bir “Temsilci Bizans Hata Toleransı” mekanizması kullanır..

Tüm bunlar NEO’yu ilgi çeken bir kripto para birimi ve potansiyel olarak bir sonraki büyük kripto para birimi yapar (unutmayın, sabır ve biraz hayal gücü gerekli olabilir!).

Ethereum Classic’e benzer şekilde, hem Ekonomi Tahmin Ajansı hem de Ticaret Canavarları NEO’nun potansiyeli konusunda hemfikir değil, Ekonomi Tahmin Ajansı daha yüksek tahminler veriyor.

Ticaret Canavarları NEO’nun Aralık 2021’e kadar ulaşacağına inanıyor minimum 19.52 $ veya maksimum 28.71 $. Ekonomi Tahmin Ajansı bu arada bunu belirtir en düşük değer 39,45 ABD doları ile en yüksek 48,96 ABD doları arasında olabilir aynı dönem için.

 • Yaklaşık piyasa değeri: 2.224.170.822 ABD doları
 • Madeni para başına yaklaşık fiyat: 31,53 ABD doları
 • 2020 dönüş:% 3.571,1
 • Kurulmuş: 2014

NEO hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Yatırım yapmayı düşündün mü NEO (NEO)?

Peki, 2021’de Hangi Kripto Para Birimleri Sizi Zengin Edebilir??

Hepimizin sahip olduğu soru bu değil mi??

Bu listedeki herhangi bir kripto para birimine yatırım yaparak zengin olacağınızı kimse garanti edemez.!

Biz durugörü değiliz ve kesinlikle Nostradamus gibi davranmıyoruz. Listemizdeki tüm kripto para birimleri, büyük bir potansiyel ve büyük risk sunar ve hepsi, elde etmeye çalıştıkları şeye bağlı olarak farklı faktörlerden etkilenir..

Gerçek cevap, burada kolay, hızlı bir şekilde zengin olma planı olmadığı ve kripto para birimi ticareti hiç olmadı.. Ticaret yaparak zengin olan herkes beklemek zorunda kaldı. Hiçbir ticaret sizi zengin yapmaz ve yapılacak çok iş var!

Belki şimdi, şu anda, Bitcoin olabilir 2021’de yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi, oynaklık devam ederse, bu yıl kar etmek için en iyi fırsatlardan bazılarını sunmak.

Ancak birkaç farklı coin ile alım satım yapmak için güvenli miktarda fon yatırmak daha güvenli olabilir ve riskinizi çeşitlendirebilir..

İdeal olarak, anladığınız madeni paraları seçmeli ve bu listedeki madeni paraların çoğunun hala emekleme döneminde olduğunu unutmamalısınız, ve gerçek bir değeri olup olmadığını görmek için biraz daha beklememiz gerekiyor, bu yüzden tüccarlar onlara karşı sabırlı olmalı.

Sonra, 2021’de hissenin kanıtına aktarılmaya devam edecek olan Ethereum var, bu süreç birkaç aşamada gerçekleşecek.. Bu, kripto para birimini önemli ölçüde artırabilir, ancak başarısız olma riski, tüccarların potansiyel alternatiflere bakmasını sağlamalıdır..

Son olarak, Ripple’ın SEC ile ikilemi korkutucu görünebilir, ancak unutmayın aslında onlar için iyi olabilir. Durum, kripto para biriminin daha iyi düzenlenmesinin yolunu bile açabilir..

Üstüne üstlük, SEC, Ripple için mükemmel bir satın alma fırsatı yaratmış olabilir Eğer geri sıçrıyor. ABD dışında olduğunuz sürece Ripple’dan kaçınmak için fazla bir neden yok.

Ancak, ticaret yapmayı seçersiniz, sık sık kar almayı unutmayın ve zararları azaltın.

eToro – Kripto Satın Almak İçin En İyi Platform

Bu, bu yıl bilinmesi ve izlenmesi gereken en iyi 15 Kripto para birimi listemiz. Kripto para satın almaya başlamak için ilham aldığınızı hissediyorsanız, eToro’nun Kripto varlıkları satın alma ve 90’a kadar CFD ticareti yapma yeteneği sağladığını bilmekten memnun olabilirsiniz.+ kripto para birimleri.

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sonuç: Cryptocurrency 2021’de Nereye Gidecek??

Şimdi bu, 2021’de kar elde etmekle ilgili soru kadar yanıtlanması zor! Dürüst olmak gerekirse, 2021’in bizim için ne getireceğini henüz bilmiyoruz..

Yapabileceğimiz bir şey, önceki yıllara bakmak ve muhtemelen ne olacağına dair bazı genel varsayımlar yapmaktır..

Ancak bu yaklaşımla ilgili bir sorun var – kripto para birimi yalnızca yaklaşık 12 yıldır piyasada ne yöne gideceği konusunda gerçekten bir fikre sahip olmak için yeterince uzun değil..

Bununla birlikte, eğer onları kesinlikle böyle adlandırmaya istekliysak, “kesinlik” olarak kabul edebileceğimiz birkaç şey var..

Önceki Bitcoin yarılanmalarına dönüp baktığımızda, büyük olasılıkla Bitcoin yeni bir destek ve direnç seviyesi bulacak ve 2024’te bir noktada olması gereken bir sonraki yarılanmaya kadar bu noktada kalacaktır..

Bu bilgiyle, tüccarlar ya bu yeni seviyeleri günlük ticaret yapmayı deneyebilir ya da bir sonraki yükselişe kadar tutabilir..

Bitcoin’in diğer kripto para birimlerine de bir ilgi dalgası getirmesi oldukça muhtemeldir. Bu muhtemelen üç farklı biçimde olacaktır:

 • Bitcoin tüccarları kripto para birimine daha fazla genişliyor. Muhtemelen Bitcoin ticareti yaparak biraz para kazandılar ve şimdi bu karları diğer kripto para birimlerine yeniden yatırmak istiyorlar..
 • Potansiyeli gördükten sonra şimdi aksiyona atlamak isteyen tamamen yeni iki kripto sahnesi olan acemi tüccarlar.
 • Diğer kripto para birimlerini tanıyan deneyimli kripto tüccarları bir miktar dalgalanma yaşayacak ve bu işlemden ne kâr elde edecek?.

2021’e devam ederken kesinlikle göreceğimiz bir diğer şey, son birkaç yıldır gördüğümüz gibi piyasaya akan bir dizi yeni kripto para birimi. Ve bu gerçekleşirken, popülaritenin giderek azaldığını ve daha az bahsedildiğini göreceğiz..

Bunun da ötesinde, Ethereum ağından uzaklaşan altcoinlere ve devam eden bir trend olan kendi ‘ana ağlarına’ gözlerimizi dört açmalıyız..

Kendi ağlarına başarılı bir şekilde geçebilen kripto para birimleri büyük olasılıkla artacaktır..

Kripto pazarına dalmaya hazır?

2021’de kripto para ticareti yapma şeklimiz değişebilir

Muhtemelen 2021’de görmeye devam edeceğimiz en büyük gelişme, büyük kurumların artan katılımı piyasaya pompalamak için çok parası olan kripto para biriminde.

Kripto piyasasına katılımları, büyük ölçüde, ilk günlerinden beri çok olgunlaştığı içindir..

Bu, tüm inançlardan tüccarların kripto para birimini göz ardı edilemeyecek ve aslında benimsenmesi gereken ciddi bir gelişme olarak görmeye başlamasına neden oldu. Pazar hala dalgalı olsa da, birkaç yıl öncesine göre çok daha az riskli.

Dahası, kripto para birimi ticareti yapabileceğiniz yollar da çok gelişti. Bunun önemli bir örneği kripto vadeli işlemler piyasasıdır.

Bitcoin vadeli işlemleri 2017’de başladı ve şimdi Şubat 2021’de göreceğiz Ethereum Vadeli İşlemleri, bu kesinlikle ticareti artıracak ve daha fazla kişiye kripto ticaretine erişim sağlayacak.

Belki bu yıl değil, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde, vadeli işlemler şeklinde daha fazla kripto para birimi ticareti görebiliriz..

2021’de dikkat ettiğiniz bir diğer önemli gelişme de Reddit’in güçlü etkisi, Reddit kullanıcılarının, Wall Street tüccarlarının ve hedge fonlarının kısa devre yapmasını önlemek için belirli kripto para birimlerinin fiyatlarını artırmaya devam etmesi muhtemeldir. (Bir anlamda büyük kurumların antitezi gibidirler.)

GameStop hissesinde yaptıkları gibi, aynı şeyi Dogecoin (piyasa değerine göre en büyük onuncu sıraya yükseltir!) ve kendileri için bir tehdit olduğunu hissederlerse diğer kripto para birimleriyle bunu yapmaya devam edebilirler..

DeFi’nin (Merkezi Olmayan Finans) yükselişi, kripto para birimi sahnesini de gerçekten değiştirdi ve muhtemelen 2021’in geri kalanında da bunu yapmaya devam edecek. Bazıları, DeFi’nin önümüzdeki on yıl boyunca kripto para birimi ticareti yapma şeklimizi tamamen elden geçirebileceğine inanıyor (hatta Nasdaq yapar!).

Bakmak CoinMarketCap’in DeFi bölümü, Orada durumun çok farklı olduğunu fark edeceksiniz, bazı altcoinler yükselirken, en büyük kripto para birimleri hiçbir yerde görülmez.

Potansiyel DeFi tehdidine yanıt olarak, brokerler sonunda sundukları kripto para birimlerini çeşitlendirmeye başlayabilir. Tipik olarak, kripto para birimi ticareti sunarken çok dikkatli davranıyorlar ve en çok ilk 10’a sadık kalıyorlar..

Ancak ilk 10 son birkaç yıl içinde önemli ölçüde değiştiğinden, daha az uygun paraları düşürmeleri ve daha yeni olanları eklemeleri akıllıca olabilir..

Yeni tüccarları çekmeye devam etmek istiyorlarsa, daha fazla risk almaları ve sundukları çeşitliliği genişletmeleri gerekebilir. Sadece zaman gösterecek.

Koronavirüs enflasyonu besliyor ve kripto para biriminin fiyatını artırıyor mu??

Belki de yeterince insan bunun hakkında konuşmuyor, ancak kripto para biriminin, özellikle de Bitcoin’in değerinin artmasının başlıca nedenlerinden biri enflasyondur..

Koronavirüs teşvik faturaları, ABD Federal Rezervi gibi merkez bankalarının yardım sağlamak için gittikçe daha fazla para bastığı için enflasyonu artırdı.

Bu nedenle, ABD dolarının ve diğer birçok para biriminin satın alma gücü düşmeye devam ediyor ve paraları için güvenli bir değer deposu isteyen birçok tüccarın güvenini kaybediyor..

Tüccarlar artık karlarını başka bir yere koyuyorlar, bu durumda Bitcoin, fiat para biriminden uzaklaşıyor.

İlginç bir şekilde, göre Investopedia: “Kongre şu anda koronavirüsten muzdarip olanlara yardım etmeyi amaçlayan yaklaşık 1 trilyon dolarlık başka bir teşvik faturasını geçirme görüşmelerini sürdürüyor. Bu yeni teşvik tasarısının kabul edilmesi durumunda, koronavirüsün başlangıcından bu yana, dünyadaki toplam ABD doları arzının yaklaşık% 50’sinin 2020’de basılmış olacağı anlamına gelir. “.

Daha yakın zamanlarda, göre Reuters ABD başkanı Biden, 1.9 trilyon dolarlık teşvik planını açıkladı, Investopedia tarafından yukarıda tartışılan planın neredeyse iki katı büyüklüktedir. Bu planın ne zaman uygulanacağı belli değil.

Bunların hepsi ne anlama geliyor?

Bu, ABD’de bu teşvik faturası devam ederse, Bitcoin fiyatında başka bir artış olabileceği anlamına gelir..

Bakalım ne olacak!

Anahtar noktaları

2021’de Bilinmesi ve İzlenmesi Gereken En İyi 15 Kripto Para Biriminden bir şey hatırlarsanız: BTC, ETH, XRP ve Daha Fazlası! bu önemli noktaları yapın.

 • Bitcoin hala liderdir ve 2021 boyunca beraberinde çok fazla dalgalanma getirebilir.. Çok fazla hareket etmeyen uzun bir dönemden sonra, bu harika bir haber.
 • Ripple’ın SEC ile ilgili durumu çeşitli şekillerde sona erebilir. Sonuç olarak, ertelemeyin, ancak biraz dikkatli olun.
 • Ethereum, Proof of Stake’e gittikçe yaklaşıyor. 2021, tüccarların dahil olması için harika bir zaman olabilir.
 • Bazı kripto para birimlerinin açık kullanım durumları varken, diğerleri sabır gerektirir. Akıllı sözleşmeler için kripto para birimleri halihazırda kullanımda iken, daha görkemli planları olan bazı kripto para birimleri, değerlerini görmemiz için zamana ihtiyaç duyacak.

Okumayı sevdiyseniz 2021’de Bilinmesi ve İzlenmesi Gereken En İyi 15 Kripto Para Birimi, lütfen ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector