2021’de DASH Fiyatını Ne Etkileyecek?

2021’de Dash’e yatırım yapmak için analitik bir kılavuz

Dash fiyatı 2021’de nereye gidecek?

2021’de DASH fiyatına ne olacak? Kripto yatırımcıları her zaman merak etmişlerdir: DASH fiyatını yönlendiren şey?

Kripto para birimlerine yatırım yapmak yeni normaldir. Uzmanlar geleceğin kripto para birimi olduğunu tahmin ediyor, bu yüzden herkes çoğunluğa geçmeye çalışıyor. Ancak kripto para birimlerinin oynaklığı ve öngörülemezliği çoğu yatırımcıyı rahatsız eden şeydir. Üstteki kiraz, fiyatların belirlendiği benzersiz ve sıradışı bir sistemdir..

Geleneksel yatırımların aksine, piyasa güçleri bir denge fiyat seviyesi, optimal arz ve talep elde etmek için harekete geçmez. Kripto para birimleri modeli, sabit arz modeline benzeyebilir. Kripto para birimlerinin önceden belirlenmiş bir arzı vardır. Bu faktör, arz tarafındaki tüm etkileri geçersiz kılar.

DASH’ın fiyatını etkileyen üç faktör şunlardır:

  • Tüketici algısı
  • Rekabet eden paralar
  • Elverişli ortam

Bu faktörlerin DASH fiyatını nasıl etkilediğini daha derinlemesine açıklayacağız, ancak önce neden DASH?

DASH İçin Neden Dikkat Etmelisiniz??

DASH, kurucu Evan Duffield’ın fikir babasıydı. Madeni para 18 Ocak 2014’te piyasaya sürüldü. Şu anda kripto para piyasasında on beşinci sırada yer alıyor. DASH, lansman sırasında sadece 0.213899 $ ‘lık bir fiyatla başladı, ancak 2017’ye kadar 1.642.22 $’ a ulaştı. DASH bugün 100 $ değerindedir ve toplam piyasa değeri 920 milyon $ ‘dır..

çizgi fiyat tablosu

DASH tüm zamanların fiyat hareketleri. Kaynak: Coinmarketcap

Dijital bir para birimi olan DASH, Bitcoin tarafından kullanılan aynı blockchain teknolojisine dayanmaktadır. DASH, blockchain teknolojisinin ayırt edici özelliklerinin yanı sıra, öne çıkmasına yardımcı olacak diğer özellikleri de entegre etti. DASH, daha fazla gizlilik ve daha yüksek işlem hızı sunar. DASH’in yatırımcılar arasında popüler olmasının nedeni budur. Dahası, DASH sistemi herhangi bir dış finansmana veya yönetişime ihtiyaç duymaz. DASH, herhangi bir dış müdahale olmaksızın kendi sistemini finanse edebileceği için model sürdürülebilirdir..

DASH, yaygın olarak kabul gören kripto para birimlerinde engel teşkil eden sorunları ele almaya odaklandı. & ölçeklenebilirlik, sürdürülebilirlik, işlem kolaylığı ve maliyeti ve güvenlik gibi benimsenmiştir. Bu özellik, DASH’ı yatırımcılar için farklı kılar ve geleceği hakkında umutlu şeyler söylenir..

DASH’ı Farklı Kılan Nedir??

DASH’a yıldırım hızında işlem hızı ve daha fazla gizlilik kazandıran üç özellik şunlardır: Masternodes, Privatesend ve Instasend.


Kripto para birimleri, gerçekleşen işlemleri doğrulayan kullanıcılar tarafından çıkarılır. Bununla birlikte, DASH madenciliğe sahiptir, ancak aynı zamanda Ana Düğümlere de sahiptir. Masternode’lar temelde şu anda 100.000 $ değerinde olan en az bin DASH coin yatıran kullanıcılardır. Masternod ağı sürekli olarak büyüyor. Ana düğümler, anonim ve anında işlem özelliği olan Privatesend ve Instasend’den sorumludur. Ana düğümler madalyonun temel yapısını oluşturur ve madalyonun güvenliğini sağlayan tanımlayıcı özelliktir..

İşlemler söz konusu olduğunda Bitcoin herhangi bir gizlilik sunmaz. Gönderen, alıcı dahil tüm ayrıntılar halka açık bilgilerdir ve internette kolayca bulunabilir. DASH buna bir alternatif sunuyor. DASH’in Privatesend özelliği, tam anonimlik sağlar ve işlem ayrıntıları kimseye açıklanmaz. Privatesend işlemleri geriye dönük izlenemez.

Her Bitcoin kökenine kadar izlenebildiğinden, tüccarlar bir Bitcoin’in herhangi bir yasadışı faaliyete dahil olup olmadığını kolayca öğrenebilirler. Bununla birlikte, DASH daha yüksek gizlilik sunduğundan, bu onu değiştirilebilirlik ile ayırır. Her bir DASH jetonu değiştirilebilir ve ayırt edilemez.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin sıklıkla karşılaştığı en büyük eleştirilerden biri, uzun işlem süresidir. Bu aynı zamanda Bitcoin’in dijital para birimi ve yüksek ölçekli benimseme yolculuğunda önemli bir engel olarak kabul edilir. Bitcoin işlemlerinin Instasend seçeneği ile ortalama 10 dakika sürdüğü durumlarda, DASH işlemleri saniyeler içinde onaylanır. Ancak, Instasend için ek ücretler vardır. Normal DASH işlemlerinin onaylanması yaklaşık 2 dakika sürer.

Eşsiz DASH sistemi kendi kendini finanse etme özelliğine sahiptir. Bitcoin madencileri tüm ödülleri alır ancak DASH madencilerinin ödülünün% 10’u sisteme geri döner ve DASH’a yatırılır. Bu nedenle, DASH kendini finanse edebilir ve kendini sürdürebilir. Fonun kullanımına DASH ağı katılımcılarının oy vermesiyle karar verilir. Bu sistem, DASH ağının durgun olmamasını ve büyümesini ve gelişmelere uyum sağlamasını sağlar.

Dalmaya hazır DASH Market?

DASH Fiyatını Etkileyen Faktörler

DASH fiyatını yönlendiren faktörlerin tümü talep tarafındadır. Kripto para piyasasında, arz zaten sabit olduğundan, arz yönlü faktörler fiyat seviyelerinin belirlenmesinde rol oynamaz..

DASH’ın fiyatı için zararlı olan çeşitli talep tarafı faktörleri vardır, ancak bazı önemli faktörler şunlardır:

1. Tüketici algısı

Fiat paranın tehlikeleri gibi, kripto para birimlerinin değeri de tüketici algısında yatmaktadır. Kripto para biriminin değerini artıran taleptir. Bu nedenle, tüccarlar DASH’ı ne kadar çok düşünürse, DASH değeri o kadar yüksek olacaktır..

Kıt olduğu için herhangi bir metanın değeri artar. Kripto para birimlerinin arzı önceden belirlendiği için zaten kıt. Piyasada ne kadar az DASH coin varsa, o kadar çok değerlenecektir. DASH’ın toplam arzı, hard cap, 18 milyon coin iken, buna kıyasla, Bitcoin’in hard cap değeri 21 milyon coin’de. Dolayısıyla, DASH zaten kıtlık unsuruna sahip.

Tüketici algısı da haberlerden ve uzman görüşlerinden etkilenir. DASH vakfı aktif olarak çeşitli firmalarla ortaklıklar kurmaya çalışıyor ve analistler DASH’ın geleceği konusunda iyimser. Bu faktörler tüketici algısına çok olumlu katkıda bulunuyor.

2. Rekabet eden madeni paralar

DASH şu anda ilk 15’te yer alıyor, ancak DASH’ın üzerindeki 14 jetonun değeri üzerinde büyük bir etkisi var. Kripto para birimlerinin kralı Bitcoin, piyasaya liderlik ediyor ve yeni bir yatırımcı için Bitcoin bariz bir seçim olacaktır. Makro düzeyde, tüm kripto para birimleri Bitcoin ile senkronize hareket ediyor ve nispeten yüksek bir korelasyona sahip görünüyor..

DASH, Bitcoin ile yüksek pozitif bir korelasyona sahip olmasa da, Bitcoin’in fiyatları üzerinde hala bir etkisi var. Bitcoin, tüm kripto para piyasasının piyasa duyarlılığını etkiler. Son zamanlarda gördüğümüz Bitcoin değerinde bir artış, piyasaya yükseliş eğilimleri verecektir.

DASH ile yakın benzerliğe sahip diğer rakip kripto paralar da DASH’a parasının karşılığını verebilir. DASH’ın eleştirmenleri var olduğu için, genellikle bazı şeyleri DASH’den çok daha iyi bir şekilde yöneten Monero gibi benzer paralara işaret ediyorlar. Bu tür rekabet halindeki madeni paraların değerindeki artış, DASH için piyasa duyarlılıklarına kesinlikle zarar verecektir. Daha iyi, daha hızlı ve daha ucuz madeni paralarla sonuçlanabilecek yol boyunca daha fazla gelişme, DASH’ın modasının geçmesine neden olabilir.

3. Elverişli ortam

Dünya dijitalleşmeye doğru ilerlerken, kripto para birimleri ve benzerleri giderek daha fazla kabul görüyor ve benimseniyor gibi görünüyor. Genel bir fikir, bir günlük dijital para biriminin tüm dünyada ödeme şekli olacağıdır. DASH’ın kurucusunun vizyonu, şu anda göründüğü gibi dünyanın geleceği ile tam olarak örtüşüyor gibi görünüyor..

2017 kripto para çılgınlığından sonra işler biraz azaldı ve yatırımcılar biraz temkinli ancak bu yılın başlarında Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, bu da kripto para piyasasının yükseliş hissine yaklaştığını gösteriyor..

Neden DASH’a Yatırım Yapmalısınız??

DASH’ın büyük bir potansiyeli var. Son derece düşünülmüş kripto para birimi uzmanlarından bazılarından destek aldı. 2014’te 50 dolarlık bir yatırım, 2017’de 382.826 dolara dönüşürdü..

DASH, bir değer deposu olma amacına hizmet etmez; bunun yerine, işleyen bir kripto para birimidir. DASH, dijital ödeme evrimine büyük ölçüde dahil oluyor ve bundan etkileniyor. Büyük finans kurumları da nakit ve DASH için alternatifler arıyor, özellikleri ile uygun bir seçenek gibi görünüyor. Dijital ödemelerde pazara liderlik etme yolunda çok iyi olabilir, bu da DASH’a yatırım yapmanın şu anda iyi bir seçenek olmasının nedenlerinden biridir..

DASH’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri Nelerdir?

DASH’a yatırım yapmanın avantajları

✅ DASH, en güvenli kripto para birimlerinden biri olarak kabul edildi. Özellikle Bitcoin ve benzerlerine kıyasla daha iyi gizlilik ve daha fazla güvenlik sunar..

✅ Masternod ağı tam bir anonimliği garanti eder ve hiçbir işlem kaynağına kadar izlenemez.

✅ Madeni para değiştirilebilir, yani her bir madeni para benzersizdir, çünkü hiçbir tarih izlenemez.

✅ İşlem maliyeti de Bitcoin’inkinin bir kısmıdır.

DASH’a yatırım yapmanın eksileri

❌ DASH’ın sunduğu artan mahremiyetin dezavantajı, yasa dışı faaliyetlere açık olmasıdır..

❌ İşlemler geriye doğru izlenemediğinden, DASH’ın yasa dışı işlemler için kullanılması ihtimali var..

❌ Hükümetler kripto para birimlerini tasnif etmeye ve düzenlemeleri yürürlüğe koymaya karar verdikten sonra bu pek iyi olmayacak, DASH şüphesiz yetkililerin mikroskobu altında olacak.

❌ Bazı uzmanlar, DASH’ın sisteminin ademi merkeziyetçilik olan kripto para birimlerinin temel inancına aykırı olduğunu savunuyor. Ana düğümler piramidin tepesine oturduğundan, ana düğümlerin çoğunu kontrol eden biri tüm sistemi tamamen kontrol edebilir. Bu senaryo imkansız ve zor olsa da, tamamen imkansız değildir..

❌ DASH ayrıca piyasaya sürülürken bir hatadan muzdaripti. Hata, lansmanından sadece 48 saat sonra 2 milyon DASH madeni paranın çıkarılmasını mümkün kıldı. Yine de, bazı yatırımcılar hala şüpheci olduğundan beri herhangi bir hata olmamıştı..

Yatırım yapmayı düşünür müsün DASH?

DASH 2019 ve Öncesi

DASH’ın özellikle değişken bir fiyat geçmişi vardır ve önceki trendler, gelecekteki trendleri tahmin etmemize yardımcı olabilir. Lansman sırasında, DASH 0,213899 $ değerindeydi. 2016 yılının ortalarında, madeni para dikkat çekiyor gibiydi ve fiyat 16 dolara yükseldi. Madeni para, 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 1600 $ ‘a ulaştığında yatırım dünyasını salladı. Bu, madalyonun geleceği hakkında ağır spekülasyonlara yol açtı.

2018 ayı piyasası, DASH dahil tüm kripto para birimlerini sert vurdu. Madeni para, yıl içinde 45 dolara kadar düştü. Ancak 2019’da madeni para ivme kazanmaya başladı ve 100 $ işaretini geçti ve hatta 120 $ ‘a kadar yükseldi..

DASH, o zamandan beri fiyatlarını korudu ve şu anda 100 $ olarak fiyatlandırılıyor. Yatırımcılar fiyatlar konusunda iyimser ve yeni yılın iyi geçmesini umuyor.

DASH’ın Geleceği Nedir??

2021’in görünümü olumlu görünüyor. DASH grubu, birçok işletme ile aktif olarak ortaklıklar kurmaktadır. DASH sadece kullanımı kolay bir kripto değildir; aynı zamanda daha fazla işlev sunar ve harcaması zordur..

DASH ekibi sürekli olarak kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışıyor ve geniş ve güvenli bir ağ kurdu. Yakın gelecekte kripto para birimlerinin benimsenmesi, muhtemelen ön planda olan DASH ile yakın görünüyor..

Primexbt DASH’in 2021’de koin başına 2.000 dolara kadar çıkabileceğini ve fiyatın burada bitmeyeceğini tahmin ediyor. Madeni paralar giderek daha fazla benimsenirken, fiyatlar keskin bir yukarı doğru yörüngede olabilir..

çizgi teknik analiz tablosu

Dash’in şu anda bir yükseliş dönüşüne hazır olduğunu gösteren teknik analiz. Kaynak: Primexbt.

Primexbt’e göre idealist bir durumda, DASH 2025 yılına kadar 8.000 $ ‘a mal olabilir ki bu gerçekten iyimserdir. DASH Labs Development’ın sağlam ekibi, ağdaki sürekli gelişmeleri ile DASH’ın piyasa değeri açısından ilk 10’da bir kez daha yer alması için güçlü bir umut veriyor. Ağın devam eden genişlemeleri de madalyonun değerine katkıda bulunacak.

EToro ile DASH ile İşlem Yapmaya Başlayın

eToro, dünyadaki en iyi sosyal ticaret platformudur. DASH, eToro’nun sağladığı 90 kripto para varlığından biridir ve yatırımınıza başlayabilirsiniz.

eToro, kullanımı kolay platformları ve yüksek güvenlikleri ile öne çıkıyor. eToro, geleneği olan bir komisyonculuktur ve beklenmedik bir şekilde hacklenebilecek herhangi bir borsa değildir ve varlıklarınızı kaybedebilirsiniz..

EToro ile varlıklarınız güvende. Hatta kullanabilirsiniz "Ticareti Kopyala" favori tüccarınızı kopyalayabileceğiniz platform.

eToro – DASH Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • DASH’ın fiyatını etkileyen üç faktör tüketici algısı, rekabet eden madeni paralar ve elverişli ortamdır..
  • DASH, kurucusu Evan Duffield’ın beyniydi ve 18 Ocak 2014’te piyasaya sürüldü. Şu anda kripto para piyasasında on beşinci sırada yer alıyor..
  • DASH bugün 100 $ değerindedir ve toplam piyasa değeri 920 milyon $ ‘dır..
  • DASH’a yıldırım hızında işlem hızı ve daha fazla gizlilik kazandıran üç özellik Masternodes, Privatesend ve Instasend’dir..
  • DASH, 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 1600 $ ‘a ulaştığında yatırım dünyasını salladı..
  • Primexbt, DASH’in 2021’de koin başına 2.000 $ ve 2025’te 8.000 $ ‘a kadar çıkabileceğini tahmin ediyor..

Son olarak, DASH, kripto para birimlerinin pazar liderlerinden biridir ve ağ sürekli olarak güncellenmekte ve değiştirilmektedir. Onu kripto para birimlerinin kralı Bitcoin’den ayıran şey, Bitcoin’in tüm pozitiflerinin yanı sıra Bitcoin’in sahip olmadığı özelliklere sahip bir madeni para isteyen Kurucu Evan Duffield’in vizyonu. işlem kolaylığı, hız ve güvenlik, DASH’ın ayırt edici nitelikleridir. DASH’in dijital inovasyonla olan yakın bağlantısı, geleceği için iyi şeyler olacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte, kripto para birimleri öngörülemezlikleriyle ünlüdür ve DASH, çok şiddetli fiyat hareketlerinin geçmişine sahiptir. Gelecek iyimser görünse de, DASH onu etkili bir şekilde ilk on beş kulüpten çıkaracak isabetler alabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map