2021’de Ethereum Klasik Fiyatını Ne Etkileyecek?

2021’de Ethereum Classic’e yatırım yapmak için analitik bir rehber

Ethereum Classic fiyatı 2021’de nereye gidecek?

2021’de ETC fiyatına ne olacak? Kripto para birimleri merkezi olmadığı için, kripto yatırımcıları her zaman merak etmişlerdir: Ethereum ETC fiyatını yönlendiren şey?

Kripto para birimleri hakkında konuştuğumuzda, nispeten yeni oldukları için çok uzun bir geçmişe sahip olmadıkları için, yatırımcılar da dahil olmak üzere birçok kişi nasıl çalıştıklarını anlamakta zorlanıyor. Fiyatlarını neyin artırdığını anlamakta da zorlanıyorlar.

Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürülen ilk kripto para birimiydi. Satoshi Nakamoto, bir beyaz kağıt aracılığıyla Bitcoin adlı projesini başlattığını dünyaya duyurdu. Tabii ki, şimdi 2020’de olduğumuza göre, çok az kişi Bitcoin’in diğer kripto para birimleriyle birlikte finans dünyasında ciddi rakipler haline geleceğini düşünüyordu. Aslında, kripto para birimleri artık paranın çalışma şeklini değiştirme potansiyeline sahip. Şimdi olmazsa, çok uzak olmayan bir gelecekte gerçekleşmesi muhtemeldir..

Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden sonra, 2016 yılında hard fork ortaya çıktığında piyasaya sürülen Ethereum Classic de dahil olmak üzere birçok başka kripto para birimi tanıtıldı. Yani Ethereum Classic (ETC), piyasaya sürüldüğünden bu yana dört yıldan fazla geçmediği için (hard fork gerçekleştiğinden beri) en yeni kripto para birimlerinden biridir..

Ama Ethereum Classic fiyatını gerçekten yönlendiren şey?

Ethereum Classic fiyatını en çok etkileyen iki ana faktör vardır:

 • Ethereum Classic’in benimsenmesi
 • Ağ saldırıları

Burada Trading Education’da bu üç faktörü analiz ettik ve aşağıda ne bulduğumuzu ayrıntılı olarak göstereceğiz..

Neden Ethereum Classic?

Yatırımcılar neden Ethereum Classic’e yatırım yapmayı düşünmeli? Bu kripto para birimini bu kadar benzersiz yapan şey?

Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) 2016’da saldırıya uğradı ve ardından bilgisayar korsanlarının gittiği 50 milyon doları geri verecek bir hard fork oluşturmaya karar verildi. Bu hard fork, günümüzün en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum olarak biliniyor. Kalan orijinal blok zinciri Ethereum Classic olarak biliniyor.

Aslında Ethereum Classic, Ethereum’un ilk blok zincirini kullanıyor. Ethereum Classic akıllı sözleşmeler yürütür ve ETC olarak bilinen kendi kripto para birimine sahiptir. Ethereum en çok ilgiyi çekiyor, ancak Ethereum Classic, merkezi olmayan uygulamalar (DApps) ekosistemine ve blok zinciri defterine sahip olan Ethereum’a benzer bir rol oynadığı için dışarıda bırakılmamalıdır..


Ethereum Classic, varoluş tarihi boyunca iniş çıkışlar yaşadı, bu da değişken bir varlık olduğunu ve yatırımcılara kar sunma potansiyeline sahip olduğunu gösterdi. Madeni para, 14 Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 44,34 dolara ulaştı..

Ancak Chainlink veya Cardano gibi diğer bazı kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında, Ethereum Classic önemli bir büyüme göstermedi. Şu anda ETC fiyatı 5,98 dolar. Dahası, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana, Ethereum Classic genellikle yalnızca düştü ve Ocak 2018’de ulaştığı 44,34 $ fiyatına asla yaklaşamadı..

Ancak tahminciler, gelecekte madalyonun fiyatının artabileceğini tahmin ediyor. Bu nedenle Ethereum Classic, yatırımcılar için iyi bir yatırım olabilir.

ethereum klasik fiyat tablosu

Ethereum Classic tüm zamanların fiyat hareketleri. Kaynak: Coinmarketcap

Yatırım yapmayı düşünür müsün Ethereum Classic ETC?

Ethereum Classic Fiyatını Yönlendiren Nedir??

Şu anda dolaşımda olan 116,313,299 ETC var. Toplam arz 210.700.000 ETC’dir. Ethereum Classic’in toplam piyasa değeri 701.289.812 $

Madeni paranın fiyatını çeşitli faktörler belirleyebilir

2 faktör, 2021’de Ethereum Classic fiyatını belirleyecek

Faktör 1: Ethereum Classic’in benimsenmesi

Ethereum Classic neden iyi performans göstermedi? Pek çok ICO, Ethereum’un ağına dayalıdır, bu nedenle geliştiricilerin çoğu, Ethereum Classic’in ağını kullanmak yerine Ethereum’un ağını kullanarak uygulama oluşturmayı tercih eder. Yani, Ethereum Classic zayıf bir kullanıcı benimsemesine sahip ve Ethereum’un gölgesi altında.

Dahası, değeri 14bilden fazla olan birçok Defi projesi var..

Tarafından takip edilen bu projelerden 50 tanesi Defipulse Ethereum’un ağı üzerine inşa edilmiştir.

Aşağıdaki tabloda detaylandırıldığı gibi, bu popüler platformlardan bazıları Maker, WBTC, Yearn Finance, Aave, Compound vb..

ethereum üzerine inşa edilmiş platformlar

Ethereum’un ağı üzerine inşa edilen 50 platformdan 10’u. Kaynak: Defipulse

Bu nedenle geliştiriciler, uygulamalarını oluşturmak için Ethereum’un ağına daha fazla güvendiğinden ve DeFi projeleri Ethereum’un ağında oluşturulduğundan, Ethereum Classic gölgede kaldı. Sonuç olarak, ETC için kayda değer bir talep olmadığı için fiyatı önemli bir artış yaşamadı..

Faktör 2: Ağ saldırıları

Ethereum Classic’in itibarı da varlığı sırasında maruz kaldığı% 51’lik saldırıların bir sonucu olarak zarar gördü. Özünde,% 51 saldırısı, bir madencinin hash gücünün% 51 veya daha fazlasını kontrol edebileceği, böylece daha uzun blok zincirleri ve iki kat harcama yaratabileceği anlamına gelir..

ethereum klasik 51 saldırısı

% 51 saldırı (çift harcama) detaylandırıldı. Kaynak: Hackernoon

5 Ocak 2019’da Coinbase, ETC’nin böyle bir saldırı yaşadığını fark ettikten sonra Ethereum Classic’i ticaretten dondurdu..

Daha sonra, Ağustos 2020’de Ethereum Classic, ay içinde üç saldırı yaşadı..

Maden şirketine göre bu saldırıda Biftly, 7.000 blok veya iki günlük madencilik yeniden düzenlendi.

bitfly twitter, 51 saldırı, ne sürüyor vb. fiyat

Bu saldırılar yatırımcılar arasında güvensizliğe neden oldu ve bazı kripto borsaları tepki gösterdi. Örneğin OKex kripto borsası bile, bu saldırılardan sonra ETC’yi ticaret listesinden çıkarmayı düşüneceklerini belirtti..

Ayrıca, kripto para birimi türevleri borsası FTX, Coindesk tarafından bildirildiği üzere “ETC kalıcı vadeli işlem sözleşmelerini yeniden gözden geçireceklerini” söyledi..

Saldırılardan sonra, ETC Kooperatifi, ağ gelişimini destekleyen bir kuruluş, önerilen çözümleri test etmek ve değerlendirmek için başkalarıyla birlikte çalıştıklarını söyleyen tweet attı..

vb kooperatif twitter, neyin itici gücü vb.

13 Ekim 2020’de Coingeek bildirildi Ethereum Classic önlem almaya ve% 51 saldırı savunması uygulamaya başladı. Rapora göre ağ,% 51 saldırılara karşı koruma sağlamak için Modifiye Üstel Öznel Puanlama (MESS) sistemini uyguladı..

Daha sonra Kasım ayında Ethereum Classic, madenci işbirliğini artırmak ve güvenliği iyileştirmek amacıyla “Thanos” adlı hard fork’u başlattı..

2021 İçin Ethereum Classic’e Nasıl Yatırım Yapılır??

Ethereum Classic iyi bir yıl geçirmemiş olsa da, tahminciler, güvenliği artırmak için alınan önlemler göz önüne alındığında, bu kripto para için fiyatları tahmin ederken iyimser..

Ancak Ethereum Classic’in fiyatı 2021’de ne kadar olabilir??

Ticaret Canavarları Ethereum Classic’in Aralık 2021’e kadar 7 $ ‘a ulaşacağını tahmin eden “gerçekçi” bir yaklaşıma sahip olun. ETC’nin fiyatının yazıldığı anda 6 $ olduğunu düşünürsek, olumlu olsa da bu büyük bir artış olmayacaktır..

Digitalcoin Daha olumlu bir yaklaşıma sahiptir ve ETC’nin fiyatının Şubat 2021’de 11 ABD Dolarına ulaşmasını öngörerek% 85,39 artış kaydetmiştir..

Bunun, bu tahmincilerden gerçekçi bir tahmin olduğu söylenebilir. 2020’nin Ethereum Classic için mükemmel bir yıl olmadığı göz önüne alındığında 2021’in tahminlere göre daha olumlu geçeceği söylenebilir..

Yatırım yapmaya hazır Ethereum Classic ETC?

2021’in Ötesinde Ethereum Klasik Fiyatı

Ticaret Canavarları, ETC için uzun vadeli tahminler söz konusu olduğunda o kadar iyimser değil. Onlara göre, Ethereum Classic’in fiyatı 2023’te bile 7 dolar civarında kalacak. Ancak Digitalcoin’in Ethereum için uzun vadeli fiyat tahminine baktığımızda, bu gerçekten iyimser..

Bu durumda Digitalcoin daha olumlu tahminlere sahip. Haziran 2023’te ETC’nin 14,17 dolara ulaşacağını tahmin ediyorlar. Ayrıca, tahminlerine göre, Ethereum Classic Şubat 2026’da% 440,5’lik bir artış yaşayarak 32,81 dolara ulaşabilir..

Ethereum Classic’in Geleceği Nedir??

Ethereum Classic, büyüme sürecini yavaşlatan saldırılara sahip olsa da, gelecekte merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformu olarak merkezi olmayan finans (Defi) için kilit faktörlerden biri olarak hizmet etmesi bekleniyor. Ayrıca yukarıdaki iyimser tahminler göz önüne alındığında, Ethereum Classic’in gerçek bir geleceği olduğunu ve yatırımcılar için iyi bir yatırım seçeneği olabileceğini söyleyebiliriz..

Ethereum Classic ve Ethereum Arasındaki Fark Nedir??

Ethereum Classic, çatallaşmadan önce var olan orijinal Ethereum’dur. 2016’da bir hack nedeniyle yeni bir çatal oluşturuldu ve buna Ethereum – bugün var olan Ethereum adı verildi. Tam bölünme gerçekleştiğinde, Ethereum ve Ethereum Classic arasındaki savaş başladı.

Akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturma söz konusu olduğunda ikisi de aynı işlevi sunar. Bununla birlikte, Ethereum şu anda Ethereum Classic’ten çok daha popüler ve Ethereum Classic’in güvenliği olmadığı için yatırımcılar ve kurumlar tarafından daha fazla destekleniyor..

Ethereum ve Ethereum Classic arasındaki temel farklardan bazıları şunlardır:

Arz:

Ethereum, yıllık 18 milyon ETH arzına ve sınırsız toplam arzına sahiptir. Öte yandan, Ethereum Classic’in toplam 210 milyon ETC arzı var..

Piyasa değeri:

Coinmarketcap’e göre yazarken, Ethereum’un toplam piyasa değeri 66.706.554.856 $ ‘dır ve Bitcoin’in hemen ardından ikinci kripto para birimi olarak sıralanır. Aynı zamanda, Ethereum Classic’in toplam piyasa değeri 701.289.812 $ olup, bu Ethereum’unkinden çok daha düşüktür..

Yatırımcı Güveni:

Ethereum, Ethereum Classic’ten çok daha popüler ve daha fazla geliştirici desteği aldı. Ethereum, ICO’lar için lider blok zinciridir ve pazar payının% 80’ini elinde tutarken, Ethereum Classic, ICO’lar için pek tercih edilmemektedir. Yatırımcılar, daha iyi yuvarlak işlevselliğe sahip olduğu için Ethereum’u daha çok destekliyor. Bu nedenle yatırımcı güveni, Ethereum söz konusu olduğunda Ethereum Classic’e göre daha belirgindir..

Ethereum Classic’e Yatırım Yapmalısınız?

Ethereum Classic’in hala eski blok zincirine sadık kalan destekçileri var. Yenisinden daha iyi bir seçim olduğuna inanıyorlar. 2020’de Ethereum Classic önemli bir büyüme yaşamamış olsa da, gelecekte ETC ortaya çıkabilir. Kripto para birimleri, Bitcoin’in 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana ciddi bir büyüme yaşamış olabilir, ancak hala gelişimlerinin ilk günlerindeler. Bu nedenle eski blockchain’e (Ethereum Classic) sadık kalan taraftarlar haklı olabilir, ETC yakın gelecekte büyüme yaşayabilir..

EToro ile Ethereum Classic’e Yatırım Yapmaya Başlayın

ethereum classic vb. fiyatlara yatırım yapmak

Bu makaleyi okuduktan sonra, Ethereum Classic veya başka bir kripto para birimi olsun, kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamak için motive olabilirsiniz. İyi haber şu ki, yatırımınıza dünyanın en iyi sosyal ticaret platformu olan eToro ile başlayabilirsiniz..

eToro, borsaları tamamen eToroX adlı kripto para birimlerine adanmış, kripto yatırımınıza başlayabileceğiniz ve 90’dan fazla kripto para birimi çifti ticareti yapabileceğiniz harika bir aracı kurumdur..

eToro, kripto para birimleriyle sınırlı değildir, ancak emtialar, hisse senetleri, para birimleri, endeksler ve ETF’ler gibi diğer varlıklara da yatırım yapabilirsiniz..

eToro – Ethereum Classic ETC Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, uzun yıllar boyunca kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) 2016 yılında saldırıya uğradı ve mevcut Ethereum’u Ethereum ve Ethereum Classic’e bölecek bir hard fork yaratıldı.
 • Ethereum Classic fiyatını en çok etkileyen iki ana faktör vardır: Ethereum Classic’in benimsenmesi ve ağ saldırıları.
 • ETC, 14 Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $ 44,34’ü gördü..
 • Şu anda dolaşımda olan 116,313,299 ETC var. Toplam arz 210.700.000 ETC’dir. Ethereum Classic’in toplam piyasa değeri 701.289.812 $.
 • Geliştiriciler, uygulamalarını oluşturmak için Ethereum’un ağına daha çok güveniyor ve Defi projeleri Ethereum’un ağına dayanıyor. Sonuç olarak, ETC fiyatı önemli bir artış yaşamadı.
 • Ethereum Classic’in itibarı da, üçü yalnızca Ağustos 2020’de gerçekleşen% 51 saldırıları sonucunda zarar gördü..
 • Trading Beasts, Ethereum Classic’in Aralık 2021’e kadar 7 $ ‘a ulaşacağını öngören “gerçekçi” bir yaklaşıma sahipken, Digitalcoin ETC’nin 2021’de 11 $’ a ulaşabileceğini tahmin ediyor.
 • Digitalcoin’e göre ETC’nin fiyatı Şubat 2026’da% 440,5 artışla 32,81 dolara ulaşabilir..
 • Ethereum Classic ve Ethereum arasındaki temel farklardan bazıları arz, piyasa değeri ve yatırımcı güvenidir..

Umarız bu makale sizi Ethereum Classic hakkında bilgilendirmiştir ve sizi kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamanız için motive etmiştir. Son zamanlarda, kripto para birimleri Bitcoin’in lider olması ve kurumsallaşmasıyla birlikte daha fazla büyümeye başladı..

Bu makaleyi beğendiyseniz, başka birinin bundan yararlanmak istemesi durumunda lütfen paylaşın. Diğer kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, kripto makale sektörümüze bir göz atın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map