2021’de Ripple’a yatırım yapmak için analitik bir rehber

Ripple fiyatı 2021’de nereye gidecek?

2021’de Ripple XRP fiyatına ne olacak? Kripto para birimleri merkezi olmadığı için, kripto yatırımcıları her zaman merak etmişlerdir: Rpple XRP fiyatını yönlendiren şey?

Ripple XRP şu anda en popüler kripto para birimlerinden biridir ve bu konuda büyüleyici olanıdır. Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kedi kripto para birimlerinden farklıdır çünkü ademi merkeziyetçilik fikri üzerine inşa edilmemiştir. Tercihen, XRP, dünya çapında bir avuç işletme, yatırım firması ve banka ile güçlü bir şekilde örülmüştür..

Ripple, birçok tüccar bir kripto para biriminin geri kazanım kalitesinin, harici firmalardan kullanabileceği özgürlük miktarı olduğunu düşündüğünde dezavantajlı görünse de. Ancak daha sonra, kripto para birimi meraklıları, Ripple XRP’nin muazzam başarısının ardındaki sır olabileceğini giderek daha fazla iddia ediyor..

Bir kripto para biriminin gelecekte nasıl dalgalanacağını veya düşeceğini tahmin etmek biraz zor olsa da, bazı kripto uzmanları Ripple XRP’nin kendine özgü piyasa konumunun, piyasanın kripto para birimini bozma potansiyeline sahip bazı iniş ve çıkışlarından sağ çıkabileceği anlamına geldiğini düşünüyor. gelecekte kripto para endüstrisinin temeli.

Ripple XRP’yi hızlı ve kolay bir şekilde satın almak veya yatırım yapmak istiyorsanız, % 0 komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Ama Ripple fiyatını gerçekten etkileyen şey?

Ripple fiyatını en çok etkileyen dört ana faktör vardır:

 • Kripto Para Birimlerinin Düzenlemeleri
 • Arz-talep
 • Balina Botları
 • Finans Sektöründe Dijitalleşme

Ripple XRP Nedir?

Ripple XRP’nin fiyatının nasıl yönlendirilebileceğini anlamadan önce, kripto para biriminin kendisinin ne olduğunu ve kripto para birimleri dünyasındaki benzersizliğini bilmek önemlidir..

Ripple XRP, 2012’de bir ara sahneye çıktı ve Ethereum’a benzer şekilde, yerel para birimini ve ödeme platformunu açıklamak için sıklıkla kullanılıyor. Ripple XRP’yi kripto para birimi olarak barındıran platform, RippleNet. Ripple XRP şu anda dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimidir ve yaklaşık 0,256052 dolar değerinde yaklaşık 11,602,352,381 dolarlık bir piyasa değerine sahiptir..

Bitcoin’in fiyatı yedi günden kısa bir sürede 9.000 $ ‘dan yaklaşık 4.000 $’ a düşerken, XRP’nin değeri 14 Şubat’ta 0.336300 $ ‘dan (2020 için elde ettiği en yüksek seviye) 12 Mart’ta 0.138500 $’ a düştü. Ancak, birçok kripto geçtiğimiz yedi ay boyunca geri ödeme ile geri dönerken, değerler COVID19 öncesi seviyelere (ve bazı durumlarda ötesine) geri dönerken, Ripple o zamandan beri nispeten düşüş eğiliminde kaldı..

Ripple XRP’nin muazzam kazanımları (% 36.000 gibi şaşırtıcı bir artış gösterdi) esas olarak 2017 sonbaharında gerçekleşti. Aşağıdaki grafik, Ripple XRP’nin 2017’deki diğer kripto para birimleriyle ilişkili fiyatının bir göstergesidir:

Diğer altcoinlere kıyasla 2017’nin en büyük kripto kazancı. Kaynak: Coinmarketcap


Piyasaya giren birkaç altcoin (Bitcoin dışındaki kripto para birimleri) bazı temel sorunları ele almak için oluşturuldu. Bu sorunların, yapımcıları tarafından, tüm kripto para birimlerinin başı olarak kabul edilen Bitcoin’in başarısını nihayetinde engellediği düşünülüyordu. Gibi kriptolar Bitcoin Cash göreceli ölçeklenebilirlikleri açısından Bitcoin’e rakip olacak şekilde tasarlandı. Ripple ise kripto para birimlerinin bir başka ayırt edici unsuruna odaklandı: ademi merkeziyetçilik.

Ripple XRP, Günlük İşlem Hacmini Büyütüyor

Crypto Compare Top Tier’e göre, Ripple XRP, 2020’nin ilk çeyreğinde günlük işlem hacimlerini bir önceki yılın dördüncü çeyreğine göre% 72,23 oranında artırdı ve ilk çeyrek için 322,66 milyon dolar, dördüncü çeyrek için 187,34 milyon dolar tahminler bildirdi. . Aşağıdaki tablo bunu daha iyi göstermektedir:

Ripple XRP fiyatı ve hacmi. Kaynak: Zycrypto.com

Yatırımcılara ve tüccarlara, merkezi bir finans kuruluşunun (çoğu pahalı, potansiyel olarak güvensiz ve yavaş olan) yardımı olmadan çevrimiçi işlem yapma yöntemi sunmaktan ziyade, bu finansal kuruluşların kendi ödeme işlemleri. Ulus ötesi ödemeler, ülke içi ödemelerden daha maliyetli ve daha yavaş olabilir – ve dünya çapındaki girişimler, bu mali işlemlerin tonlarca günlük olarak gerçekleştirilebilir..

Şu anda Ripple XRP kullanan bazı işletmeler ve bankalar şunları içerir:

 • Eksen Bankası
 • Santander
 • UBS
 • Crédit Agricole
 • Westpac
 • Kanada Kraliyet Bankası
 • Uluslararası Döviz
 • American Express

Ripple XRP için 2021 fiyat tahmini

2021 için Ripple XRP fiyatına kripto para birimi tahmin edicilerinin etkisi nedir??

Bazı Ripple XRP meraklıları, düşüş hareketinin endişe edilecek bir şey olduğunu düşünmüyor. Tanınmış bir kripto analisti, Ripple XRP trendinin şu anda bir dalga şeklinde hareket ettiğine inanıyor ve bu da fiyat 0.21 $ ‘a dokunduktan hemen sonra tekrar yükselmeye başlayacağını ima ediyor. Aşağıdaki grafik bu düşünceyi daha iyi göstermektedir:

2021 için Ripple XRP yükseliş trendi tahmini. Kaynak: Yahoo

Ripple XRP’nin fiyatının 2021’de artabileceğine dair ek kanıtlar var. Ağustos 2021 sonbaharında Ripple’ın ortağı Flare Network, açıklandı Ethereum ile ikili ve güvenilmez bir bağlantı kurmayı amaçladı. Bunun sonuç olarak ortaya çıkan etkisi, Ethereum tabanlı uygulamaların XRP defterine erişebilmesidir ve bunun tersi de geçerlidir. Ethereum’un akıllı sözleşmelerini Ripple XRP ile birleştiren Flare Network, kripto para biriminin işlevselliğini artırabilir – bu da Ripple XRP’ye olan talebi artırma potansiyeline sahiptir..

Başka bir analist olan Robert Art, aynı zamanda kısa vadeli pozisyon Ripple. Bazı yatırımcılar, geç kanıtlar düşünüldüğünde Art’ın tahmininin kabul edilebilir olmaktan çok daha güçlü olduğunu düşünüyor. Ancak diğer bazı yatırımcılar, Ripple üzerinde uzun vadeli bir tutmanın gerçekten de yapılacak en makul şey olduğuna inanıyor – sonuçta, Bitcoin’in ilk yatırımcıları kötümserlerin tavsiyelerini çöp kutusuna atmış olsalardı, büyük bir geri dönüşe şahit olacaklardı. . Ripple XRP aynı yolu mu çekiyor??

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tahmin edilebileceği gibi buna inanıyor. 2018 yılına kadar, Ripple kripto para birimindeki yatırımcılara, yatırımlarının getirilerini beklemekle ilgili olduğu zaman, günler veya haftalar öncesini değil, önümüzdeki yılları dikkate almalarını tavsiye etti..

Cryptopolitan’ın bir günlük Ripple fiyat tahmini, kripto para biriminin bir satış göstergesine tanık olacağını ve fiyatının 0,244 dolara düşeceğini gösteriyor. Altcoin 9 Kasım’da 0,255 Dolar sınırını geçti..

Bir tahmin tablosu, Ripple fiyatının bir günlük analizini gösteriyor. Kaynak: Kriptopolit

Yukarıdaki beklentiler doğruysa, Ripple yatırımcıları önümüzdeki yıllarda güçlü bir geri dönüş görebilir. Ancak ekonomi kötü etkilenirse, Ripple fiyatı etkilenebilir.!

Ripple XRP’nin Fiyatını Yönlendiren Nedir??

Ripple’ın geçmiş fiyatlarını değerlendirmenin yanı sıra, önümüzdeki dönemde değerini etkileyebilecek ana faktörlerin de farkında olmak önemlidir. Kripto para birimlerindeki son gelişmelere bağlı olarak kendi piyasa tahminlerinizi yürütmeniz ve nihayetinde ‘Ripple XRP’ye katılmalı mıyım’ sorusuna eğitimli bir yanıt bulmanız işleri kolaylaştıracaktır.?

Öyleyse, Ripple’ın fiyatını gerçekten neyin etkilediğini görelim mi? Veya Ripple XRP fiyatlarını yönlendiren şey?

4 Faktör 2021’de Ripple fiyatını belirleyecek

Faktör 1: Kripto Para Birimlerinin Düzenlemeleri

Yeni kripto para birimi mevzuatının ortaya çıkmasının, sektördeki neredeyse tüm madeni paraların değerini etkilemesi bekleniyor. Ancak birkaç analist, bu yazıda daha önce tartıştığımız gibi, Ripple’ın sıkı hükümet müdahalesi zorluğundan kurtulmak için en iyi konumda olduğunu varsayıyor. Sonuç olarak, yeni yasalar yatırımcı kaygısı yaratabilir ve geleneksel kriptoların fiyatını düşürebilirken, Ripple fiyatı artabilir.

Faktör 2: Arz-talep

Kriptolara olan talep ne kadar güçlüyse ve bulunabilirlik ne kadar küçükse, temel ekonomi yasasına göre fiyat o kadar yüksek olacaktır. Ripple’ın fiyatı, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin aksine, ana firması olan Ripple Lab tarafından sıkı bir şekilde düzenleniyor. Kripto para biriminin değerini korumak için, işletme aslında mevcut tüm Ripple varlıklarının yüzde ellisinden fazlasına sahip..

Ripple’ın ana şirketi bunları hemen açık artırmaya çıkarmak isterse, kripto piyasasını yeni coinlerle stoklayacak ve bu da Ripple XRP’nin değeri üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak..

Faktör 3: Balina Botları

Balina botlarının varlığı, kripto para borsasındaki kripto para belirteçlerinin değerini önemli ölçüde kontrol edecek. Açıkça söylemek gerekirse, Whale botları, bazen muazzam sayıda varlık ve platformda eşzamanlı olarak anında işlem oluşturan muazzam yazılım operatörleri. Bu, yapay olarak dalgalanmaya yol açar ve bu da daha sonra kripto pazarının değerini yukarı veya aşağı iter..

Faktör 4: Finans Sektöründe Dijitalleşme

Finans sektöründeki hayati çağdaş sloganlardan biri dijital dönüşümdür. Gerçekte, Birleşik Krallık’taki tüm finans kurumlarının üçte biri, son istatistiklere göre dijitalleşmeyi şirketlerinin yakın gelecek için ana hedefi olarak listeledi..

Yerleşik yapılar ve yükselen döviz kurları ile işletmelerin çevrimiçi işlemleri gerçekleştirmesini zorlaştıran Ripple gibi teknolojilere bakılması daha olasıdır. Ripple XRP’nin sonunda akıllı sözleşmeler satabileceği gerçeği daha da olası hale geliyor ve daha fazla kurum bunu benimsemeye devam ettikçe Ripple XRP pazarı yükselecek ve değeri etkili bir şekilde artıracak..

Ripple XRP’ye Nasıl Yatırım Yapılacağını Öğrenin

Trading Education, Ripple XRP’nin fiyat dalgalanmalarına ayak uydurmanıza yardımcı olacak birinci sınıf ticaret kursları derledi, böylece piyasaya ne zaman girip Ripple XRP’ye yatırım yapacağınızı bileceksiniz. Kârlı kripto para birimi ticareti yolculuğunuza başlamak için bugün ticaret kurslarımıza göz atın!

Trading Education’da okuyucumuzun başarısı konusunda çok titiziz ve bu nedenle yatırım yapmak için en mantıklı yaklaşımlardan bazılarını paylaşıyoruz..

EToro Borsasında Ripple XRP Satın Alın

Yolculuğunuza başlamak için hevesli olduğunuzu varsayalım Ripple ticareti, veya bu analiz, mevcut ticaret bilgilerinize bazı ek bilgiler verdi. Bu durumda, bunu bilmekten memnun olabilirsiniz eToro Ripple dahil olmak üzere Crypto varlıkları ve 90’a kadar CFD’ler ile işlem yapma fırsatı sunar+ kripto para birimleri.

eToro:% 0 Komisyonla Ripple Satın Alın

etoro komisyoncusu

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Anahtar noktaları

 • 0,2560522 Dolar değerinde ve 11,602,352,381 Dolarlık piyasa değeriyle Ripple XRP, dünyanın en büyük dördüncü kripto parasıdır..
 • Ripple XRP, diğer kriptoların aksine daha sorunsuz bir ulus ötesi daha kolay hale getirmek için bir dizi büyük mali banka ile işbirliği yaptı..
 • Ripple fiyatını en çok dört ana faktör etkiliyor: Düzenlemeler, arz ve talep, Balina Robotları ve Finans sektöründeki dijitalleşme.
 • Ripple XRP, 2012’de tanıtıldı ve başlangıçta bir kripto borsasında Ağustos 2013’te 0,011 $ olarak değerlendi..
 • Koronavirüs salgınını takip eden olaylarda, 14 Şubat’ta Ripple XRP, 12 Mart’ta 0.336300 $ ‘dan (2020 için en yüksek değer) 0.138500 $’ a düştü..
 • Ripple’ın sektördeki yerleşimi, yeni kripto yasalarına dayanmanın daha olası olduğu anlamına gelebilir..
 • En olumlu Ripple XRP tahminleri, yakın gelecekte yaklaşık 200 $ ‘lık piyasa fiyatlarını aşabileceğini gösteriyor..
 • Daha ihtiyatlı tahminler tipik olarak değeri 2025 yılına kadar iki doları aşacak şekilde tahmin ediyor.
 • Ripple XRP için en muhteşem yıl, değerinin yüzde 36.000 arttığı 2017 idi..

Ripple XRP’nin fiyatını ve tahminlerini etkileyen bu faktörlerin yanı sıra Ripple Lab’ın CEO’su Brad Garlinghouse’un tavsiyesi ile ilgili olarak, uzun bir bakış açısına sahipseniz, biraz yatırım yapmanız mantıklı olacaktır Ripple XRP’de. Fiyatlarda ciddi bir artış görmememiz mümkündür, ancak istatistikler, uzun vadeli seçenekler almaya istekli olan birçok kişi için bunun akıllıca bir hareket olabileceğini gösteriyor..

Devamını Oku: Ripple İyi Bir Yatırım mı ve Buna Yatırım Yapmalı mıyım?

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector